Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Spec kualiti MG dan Chu

Go down 
jett lizdaf
zcool
miang
Opmin
ikan_akeem
zerol86
geruwo
ally9970
Hazri
fizaro
wanotz
aime_isz
kyo82
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
Opmin

Opmin

Spec kualiti MG dan Chu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 4 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 1:01 pm

geruwo wrote:
hu2aimie wrote:
bagi makan anak ikan rasanya lg cepat dia DE...

ak rase DE ni susah nk ramal....bnyak sangat punca..yg penting...kita kena pandai2 jaga...
variasikan makanan aro...macam pakcik aku...ade bela supered seko...macam2 dia bg kat aro dia makan...katak, lipan, cenkerik, belalang,mentandak, ank ikan, udang dll
kdg2 time malas nk g beli ulat kat kedai..dia lastic cicak kat umah dia bg makan...tp ok jer aro nyer..xde kna pnyakit..hahaha..
ak tnya xpe ke bg makan pelik2..dia cakap..aro pure yg duk dlm sungai tu ko tau ke dia makan ape? haha
dia lak tnya aku balik..emmm

Klu kat sungai rasanya apa yg ada dpn mata sume dia sapu kot..janji muat mulut sudah....hehehe tongue
Back to top Go down
Opmin

Opmin

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 4 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 1:09 pm

miang wrote:
Hazri wrote:
miang wrote:
aku tak penah ambik pusing ikan aku drop eye ke dak ha3,mula2 main aro dulu mcm korang jugak,jaga bebetul..last2 jadik jugak,dah naik fed up aku ha3...ada aku beli satu group..simpan seminggu dua ada la sekor dua dah drop....susah nak ckp la pasal drop eye nie,ada kata genetik,mkananan,ikn selalu tgk ke bawah,lampu,tapi aku pecaya semua faktor tu mmg mempengaruhinya...sbb di alam liar/kolam tak ada faktor2 mcm nie...keburukan ikn kena de teruk..ikn akan berenang senget/mengiring...tapi kalau nk wat induk dorg tak kisah drop ke dak...yg penting saiz...kalau nk wat hiasan tak berapa cantiklah...tapi pada aku wrna pada badan lagi penting ha3...mcm2 aku buat..masuk bola ping pong,tutup semua cermin tank,msk dalam FGT...kejap baik pastu jadik jugak...

Sifu..hehee.nape saya punya aro sekor tu suka lompat2 macam kena kejar jer..die lompat lak pelik..macam cicak jalan atas air..pastu dah seminggu taknak makan..taruk udang seringgit xjadi..taruk mealworm taknak..tukar air dah 3 kali minggu ni..mula2 30%,taknak juga kali ke2 50% taknak makan jugak,last2 ingat air punya pasal 70%..yg pelik ikan sebelah nya makan ok jer(akua 4 kaki split 2)..nape jadik camtu..mintak pamdangan otai2 yg boleh membantu kerunsingan ni..hahha. Laughing What a Face

ikan ko tgh puasa tu..standad la aro mogok makan...perangai dia...

bulan ramadhan dah nak sampai.. Dia tgh puasa ganti tu... Hheheheh
Back to top Go down
geruwo

geruwo

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 4 Icon_minitimeWed Jul 11, 2012 6:33 am

Opmin83 wrote:
miang wrote:
Hazri wrote:
miang wrote:
aku tak penah ambik pusing ikan aku drop eye ke dak ha3,mula2 main aro dulu mcm korang jugak,jaga bebetul..last2 jadik jugak,dah naik fed up aku ha3...ada aku beli satu group..simpan seminggu dua ada la sekor dua dah drop....susah nak ckp la pasal drop eye nie,ada kata genetik,mkananan,ikn selalu tgk ke bawah,lampu,tapi aku pecaya semua faktor tu mmg mempengaruhinya...sbb di alam liar/kolam tak ada faktor2 mcm nie...keburukan ikn kena de teruk..ikn akan berenang senget/mengiring...tapi kalau nk wat induk dorg tak kisah drop ke dak...yg penting saiz...kalau nk wat hiasan tak berapa cantiklah...tapi pada aku wrna pada badan lagi penting ha3...mcm2 aku buat..masuk bola ping pong,tutup semua cermin tank,msk dalam FGT...kejap baik pastu jadik jugak...

Sifu..hehee.nape saya punya aro sekor tu suka lompat2 macam kena kejar jer..die lompat lak pelik..macam cicak jalan atas air..pastu dah seminggu taknak makan..taruk udang seringgit xjadi..taruk mealworm taknak..tukar air dah 3 kali minggu ni..mula2 30%,taknak juga kali ke2 50% taknak makan jugak,last2 ingat air punya pasal 70%..yg pelik ikan sebelah nya makan ok jer(akua 4 kaki split 2)..nape jadik camtu..mintak pamdangan otai2 yg boleh membantu kerunsingan ni..hahha. Laughing What a Face

ikan ko tgh puasa tu..standad la aro mogok makan...perangai dia...

bulan ramadhan dah nak sampai.. Dia tgh puasa ganti tu... Hheheheh

haha.lepas raya nanti.kalo dia wat perangai gak ko jngan terkejut..dia tgah puasa enam tu.kekee
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 4 Icon_minitimeMon Oct 01, 2012 2:31 am

hahaha kelakar plak.. sbenarnya pmakanan aro ni ada byk je.. cuma bagi aku jadual pmakanan aro aku da susun.. dua kali sehari... cengkerik, anak ikan, udang, mealworm ntuk saiz kurg 10inci.. dan kalau da lebih tu aku berani letak lipan, cicak, anak katak, superworm.. guess what? tetap DE jgak... aku jaga makan n air.. so aku assume itu genetiknye..
Back to top Go down
abgkembar

abgkembar

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 4 Icon_minitimeWed Oct 10, 2012 10:20 pm

terbaik lah dari ladang...information yg sgt2 berguna.... klu dapat diperluaskan pada jenis2 yga lain lagi ok kot... sekurang2nya pada yg xberkemampuan dan ingin memiliki boleh pilih dengan harga yg rendah tapi mempunyai gen yg baik... so klu boleh di detailkan lagi pasal ciri-ciri ikan aro yg lain seperti jenis:

1. Golden Head
2. Golden Super Highback
3. Malaysia Gold (MG)
4. MG Crossback
5. MG Full Gold @ 24k
6. MG Gold Head

kerjasama pada otai2 yg dh masak dengan ciri2 arowana ini amatlah dialu2kan dan jasamu akan dikenang...
Dapatlah kita sama2 menambahkan ilmu...dan paling penting kita dapat mengelakkan diri kita dari sebarang penipuan dari penjual2 yg hanya ingin mengaut keuntungan semata2....insyallah...
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 4 Icon_minitimeWed Oct 10, 2012 10:35 pm

hehe bagus bak idea tu aku pun cetek ilmu agi.. leh sesama belajar..

yang aku tahu so far

Gold series

1) MG ada 2 jenis je MG Blue base.. MG gold base..

3) RTG = half gold

RND Gold series

1) MG golden head, crossback, xback, bellyxback, purple base, green base, byk punya base
2) HB , SHB, HBQ

nak belajar benda camnie pun susah tau kena bamboo sana sini .. baru dpt ilmu hehe.. maybe info salah.. tlg otai2 betulkan ahak..
Back to top Go down
Opmin

Opmin

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 4 Icon_minitimeFri Oct 12, 2012 6:03 am

Super HB dgn HB Quality bknnye same ke bro?? Ah.. Aku pun dah start pening dah nie pasal gred...huhu
Back to top Go down
abgkembar

abgkembar

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 4 Icon_minitimeFri Oct 12, 2012 8:18 pm

2 lah aku harap otai2 yg dh lame berkecimpung dlm bidang aro nie dapat membantu kami2 yg baru nie.... maklum rng baru katekan... selain dari dapat menimba ilmu boley lah dpt mengelakan diri dari tertipu dgn penjual2 yg x bertanggungjawab nie... tol x? (kalau salah tolong btolkan).tq Shocked
Back to top Go down
hiwayati

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 4 Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 9:54 am

tompang tanye mg sy spec ape..chu halus penuh,sisik level 5 sj x smpai enam,satu lg nak tnya dia punya shinnig adakah bergantung pd lampu yg di setting atau pun klu memeng spec dia bagus pasang lampu apa pun shinning di tetap nampak,tq
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 4 Icon_minitimeTue Oct 23, 2012 10:12 pm

hiwayati wrote:
tompang tanye mg sy spec ape..chu halus penuh,sisik level 5 sj x smpai enam,satu lg nak tnya dia punya shinnig adakah bergantung pd lampu yg di setting atau pun klu memeng spec dia bagus pasang lampu apa pun shinning di tetap nampak,tq

ado gamba x ?
Back to top Go down
hiwayati

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 4 Icon_minitimeThu Nov 01, 2012 9:18 am

jett lizdaf wrote:
hiwayati wrote:

ado gamba x ?

https://youtu.be/-4JvA4_OC1s

baru dpt upload tlg komen sy pnya ikan ni..
sori gambar x brapa clear pakai cam hp je..
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down

Spec kualiti MG dan Chu
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» apa spec aro ini?
» mintak tolong komen spec ikan ni... sbb anak die tuan maw jual...
» ikan kelisa HB kualiti berenang xstabil
» 8 inci MGBB full spec without WTT
» cukup x spec utk MGBB - Sila Komen