Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Spec kualiti MG dan Chu

Go down 
jett lizdaf
zcool
miang
Opmin
ikan_akeem
zerol86
geruwo
ally9970
Hazri
fizaro
wanotz
aime_isz
kyo82
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
kyo82
Admin
kyo82

Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 5:07 am

zerol86 wrote:
http://www.utusan.com.my/utusan/info.asp?y=2012&dt=0326&pub=Utusan_Malaysia&sec=Agrobiz&pg=ag_01.htm
http://dwnekonomi.dbp.my/wordpress/?p=240
http://dwnkosmik.dbp.my/wordpress/?p=259

Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Kulit-buku-257x300

reference semua kat atas.. mintak izin pinjam gambar..

Ini keluaran dia yg pertama...Yg kedua ni lagi padat info....tgu je nt keluar aku bagitau...aku baru send koleksi gambar2 utk dia select nt...buku tu nt akan jadi panduan khusus utk MG kt Malaysia ni...then buku tu jugak drg akan bawak ke karnival buku antarabangsa di Jerman xsalah aku....papehal tgu nt aku bagitau bila dia keluar...mana tau aku blh dapat harga best skit nt blh share dgn kwn2...
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 5:29 am

zerol86 wrote:
sorry bro fazrul pinjam pix jap

buku nie lain ke?

Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 BukuArowana

Xpe saya pun suka berkongsi kalau ada ilmu berguna..
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 5:31 am

kyo82 wrote:
zerol86 wrote:
http://www.utusan.com.my/utusan/info.asp?y=2012&dt=0326&pub=Utusan_Malaysia&sec=Agrobiz&pg=ag_01.htm
http://dwnekonomi.dbp.my/wordpress/?p=240
http://dwnkosmik.dbp.my/wordpress/?p=259

Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Kulit-buku-257x300

reference semua kat atas.. mintak izin pinjam gambar..

Ini keluaran dia yg pertama...Yg kedua ni lagi padat info....tgu je nt keluar aku bagitau...aku baru send koleksi gambar2 utk dia select nt...buku tu nt akan jadi panduan khusus utk MG kt Malaysia ni...then buku tu jugak drg akan bawak ke karnival buku antarabangsa di Jerman xsalah aku....papehal tgu nt aku bagitau bila dia keluar...mana tau aku blh dapat harga best skit nt blh share dgn kwn2...

Adus best buku ni..kat Johor nak beli kat mana yang dekat area Batu Pahat? Siapa ada info?
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 5:32 am

Package beli buku dpt free MG sekor.. keh2x...
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 5:38 am

wanotz wrote:
Package beli buku dpt free MG sekor.. keh2x...

Kat kulit buku tu je dah ada free 3 ekor Laughing
Gurau je..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 6:52 am

Buku yg akan diterbitkan lagi xsalah aku akan ada 3 versi bahasa...2 antaranya ialah Bahasa Melayu dan Inggeris...1 lagi xsalah aku Mandarin kot....Bahasa Jawa sori xda utk bro Fazrul...hehehe...aku ada berbincang dgn En Zaini sebelum ni...byk faktor yg org masih kurang faham dalam dunia MG ni...antaranya termasuklah genetik2 baru yg dihasilkan hasil dari selective breeding...
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 7:40 am

kyo82 wrote:
Buku yg akan diterbitkan lagi xsalah aku akan ada 3 versi bahasa...2 antaranya ialah Bahasa Melayu dan Inggeris...1 lagi xsalah aku Mandarin kot....Bahasa Jawa sori xda utk bro Fazrul...hehehe...aku ada berbincang dgn En Zaini sebelum ni...byk faktor yg org masih kurang faham dalam dunia MG ni...antaranya termasuklah genetik2 baru yg dihasilkan hasil dari selective breeding...

Huhuhu..opo iki? Laughing
Back to top Go down
Hazri

Hazri

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:11 am

fazrulnizam82 wrote:
kyo82 wrote:

Bro Nizam..Mana nak cari FGT putih??kat Xian Leng bape harga??Mata ikan ader sikit drop..kalau dibiarkan katanya mubgkin akan merebak..Pasal buku mana nak cari bro_Kyo.En.Zaini tu admin kita ni ker...??
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:17 am

Admin kita ni Zaini lain...hehehe...
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:19 am

menarik topik ni tp aku punye HB je..

Last edited by jett lizdaf on Tue Oct 23, 2012 10:05 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hazri

Hazri

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:22 am

kyo82 wrote:
Admin kita ni Zaini lain...hehehe...

Owh..heheh..Ingatkan Bro Bob..Nak tny sikitla.bro ruslan..Ikan mata adder drop sikit..tak tahu camner nak buat..Pastu ingtkan nak pindahkan masuk FGT 2,2 ekor tu..sisik dah cantik sy tengok..Janggut pun dah mula panjang..igtkan nak transfer dlam FGT sampai besar sekaki ker..OK tak?? Very Happy maksudnya dr segi developement die..
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:25 am

Hazri wrote:
fazrulnizam82 wrote:
kyo82 wrote:

Bro Nizam..Mana nak cari FGT putih??kat Xian Leng bape harga??Mata ikan ader sikit drop..kalau dibiarkan katanya mubgkin akan merebak..Pasal buku mana nak cari bro_Kyo.En.Zaini tu admin kita ni ker...??

Em maaflah bro Hazri saya pun tak tau mana nak cari FGT putih..yang ada kat Xian Leng Batu Pahat ni pun bentuknya cam tangki empat segi..harga tak pasti..ada projek besar ke bro nak cari FGT?
Tentang DE tu kena tanya otai kita tuan kyo jawablah yek Very Happy
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:27 am

jett lizdaf wrote:
menar topik ni tp aku punye HB je..

Xpe bro buat tambah pengetahuan mana tau datang hidayah nak main MG Smile
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:28 am

jett lizdaf wrote:

xda kisah ada jenis apa pun...yg ptg kita ada ilmu serba sedikit...HB mudah je nak layan...xda spec yg teruk nk kena penuhi...MG susah...bukan apa...jgn sampai ada yg kena tipu dahla...ramai dah yg terkena sebelum ni...
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:30 am

fazrulnizam82 wrote:

Em maaflah bro Hazri saya pun tak tau mana nak cari FGT putih..yang ada kat Xian Leng Batu Pahat ni pun bentuknya cam tangki empat segi..harga tak pasti..ada projek besar ke bro nak cari FGT?

Aik ikan kecik lagi dah kena DE ka?byk mkn sgt kot?Ataupun kedudukan akuarium tu kurang sesuai...Nak cari FGT kt area Bt Pahat aku xtau la pulak...Xiang Leng semuanya mahal...baik pi survey kedai @ hardware yg ada buat fiber punya barang....
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:31 am

kyo82 wrote:
jett lizdaf wrote:

xda kisah ada jenis apa pun...yg ptg kita ada ilmu serba sedikit...HB mudah je nak layan...xda spec yg teruk nk kena penuhi...MG susah...bukan apa...jgn sampai ada yg kena tipu dahla...ramai dah yg terkena sebelum ni...

Betul betul betul Smile
Melalui topik ni saya mula faham sikit2 tentang chu MG..tq2..
Pasni kena meronda LFS kasi teropong MG punya chu untuk membanding beza Wink
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:35 am

kyo82 wrote:
fazrulnizam82 wrote:

Aik ikan kecik lagi dah kena DE ka?byk mkn sgt kot?Ataupun kedudukan akuarium tu kurang sesuai...Nak cari FGT kt area Bt Pahat aku xtau la pulak...Xiang Leng semuanya mahal...baik pi survey kedai @ hardware yg ada buat fiber punya barang....

HB kecik saya tak da makanan lain selain baby superworm saya bagi sampai dia besar baru tukar menu..rasa2 boleh jadi DE tak tuan Kyo?
Em kat BP ni memang susah sikit nak cari barang2 cam FGT nak kena rajin berjalan..pada saya paling senang cari stiker putih je bro Hazri beli kat Nanyang Kulai..tak silap sekaki RM8..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:37 am

Seekor MG dari genetik baru yg dihasilkan...walaupun genetik baru tapi masih lebih kepada genetik MG yg kuat...so secara x langsung kita declare MG je walaupun ada yg gelar xback,crossback dan lain2 yg dihasilkan melalui persaingan marketing...ikan ni agak sempurna developing dia....

Back to top Go down
Hazri

Hazri

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:39 am

kyo82 wrote:
fazrulnizam82 wrote:

Ntahla..Cuma pd pandangan sya jer kot..mybe makan bnyak agakny..tapi kasi 2x jer shari..klau betul DE camne nak buat yer..NK letak dalam FGT tu sebab nk penuhkan space kat satu sudut..umah..then Akua tu ingatkan nak cari koleksi lain pulak dalm sekor dua..mybe nk survey gn bro kyo gak kot..mane tahu ader yg tak lepas QC lg..tapi kena adder FGT tu dulula...baru ader ruang.. Very Happy
Back to top Go down
Hazri

Hazri

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:43 am

kyo82 wrote:
Seekor MG dari genetik baru yg dihasilkan...walaupun genetik baru tapi masih lebih kepada genetik MG yg kuat...so secara x langsung kita declare MG je walaupun ada yg gelar xback,crossback dan lain2 yg dihasilkan melalui persaingan marketing...ikan ni agak sempurna developing dia....

Pergh.,..cantik terliur.. Very Happy
Back to top Go down
Hazri

Hazri

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:46 am

[quote="fazrulnizam82"]
kyo82 wrote:
jett lizdaf wrote:

Betul betul betul Smile
Melalui topik ni saya mula faham sikit2 tentang chu MG..tq2..
Pasni kena meronda LFS kasi teropong MG punya chu untuk membanding beza Wink [/quote

Betul3...mg agaak2 dah sdikit tahu tntg MG ni..pas ni sajer pusing2 kedai tengok harga gn kualiti..kadang2 betul gk kata bro kyo tu..kat johohr ni kena hati2 sikit...chu berterabur pun sampai 5,6 ribu dier jual..kalau yg cun tu kat tank dier tertulis"FOR DISPLAY ONLY"....

Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:52 am

tp dgr cite highback pun ada chu juga tapi belah bawah
Back to top Go down
ally9970

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 8:57 am

bagi saya DE ni adalah genetik...buatlah camner, kalau dah penyakit keturunan Smile
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 5:30 pm

hu2aimie wrote:
tp dgr cite highback pun ada chu juga tapi belah bawah

ajarkan aku kat mana chu belah bawah tu?
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 05, 2012 5:38 pm

kyo82 wrote:
fazrulnizam82 wrote:

kebanyakan FGT belah utara ja buat...belah tengah ke selatan payah nak dapat...kalau ada pun dorg akan ambik dari belah utara...harga mmg tggi lah kos penghantaran kena charge
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

Spec kualiti MG dan Chu
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» apa spec aro ini?
» mintak tolong komen spec ikan ni... sbb anak die tuan maw jual...
» ikan kelisa HB kualiti berenang xstabil
» 8 inci MGBB full spec without WTT
» cukup x spec utk MGBB - Sila Komen