Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Spec kualiti MG dan Chu

Go down 
jett lizdaf
zcool
miang
Opmin
ikan_akeem
zerol86
geruwo
ally9970
Hazri
fizaro
wanotz
aime_isz
kyo82
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
jett lizdaf

jett lizdaf

Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeFri Jul 06, 2012 2:18 am

haa komen otai2 sni ar byk guide aku nk bli aro mg ni.. xpe tgu gaji bln dpn lah.. ada rzeki tmbah lg sekor aro. mgbb hrga tgh drop dnga cite skg. tul ke
Back to top Go down
aromuda

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeSun Jul 08, 2012 8:11 am

aku suka bab ni bnyk info yg menarik ttg mg dan chu supaya xtertipu
xsabar nak beli buku keluaran terbru
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 8:50 am

sesiapa leh explain tak apa tu

Blue base / purple base/ gold base @ 24k / xbelly/ crossback / gh ..

semua nie golongan mg tp mg mix apa tuk dapat apa..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 1:03 pm

MG ada 2 jenis...1) gold base 2) MGBB
Dalam MGBB ada beberapa spec seperti base yg berwarna biru,hijau,sedikit purple...
24k,GH,crossback,xback semua ikan buatan melalui crossbreed dan jugak selective breeding utk mendapat genetik yg lebih baik...Semua tu masih dianggap sebagai family MG sebab secra fizikal dan genetik kuat ke arah MG....tapi semua bergantung pada individu nak gelar apa...itu je secara ringkas....nak tau lebih kena bayar yuran....hehehehe
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 7:46 pm

tu la sekarang susah sgt nak tau mana satu mana.. so morale of the story pure MG is gold base dgn MGBB jela.. yang lain semua RND.. hurmm..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 9:54 pm

zerol86 wrote:
tu la sekarang susah sgt nak tau mana satu mana.. so morale of the story pure MG is gold base dgn MGBB jela.. yang lain semua RND.. hurmm..

Pure Mg yg org pgil purebreed...tp nk lym purebreed kn terima byk hakikat..
Nak dpt yg chu trsusun cantik sgt susah...byk yg brsepah...nk dpt yg sapu kepala jgn hrp..
Nk dpt yg cross hbis jgn hrap kcuali ikan2 yg dh lalui selective breeding...pendek kt ikan selective breeding adalah yg trbaik
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 12:36 am

kyo82 wrote:
zerol86 wrote:

Nak dpt yg chu trsusun cantik sgt susah...byk yg brsepah...nk dpt yg sapu kepala jgn hrp..
Nk dpt yg cross hbis jgn hrap kcuali ikan2 yg dh lalui selective breeding...pendek kt ikan selective breeding adalah yg trbaik

Ye secara logiknya benda terpilih adalah terbaik dan matanya tak jatuh Sad
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 2:11 am

kyo82 wrote:
Dalam MGBB ada beberapa spec seperti base yg berwarna biru,hijau,sedikit purple...
24k,GH,crossback,xback semua ikan buatan melalui crossbreed dan jugak selective breeding utk mendapat genetik yg lebih baik...Semua tu masih dianggap sebagai family MG sebab secra fizikal dan genetik kuat ke arah MG....tapi semua bergantung pada individu nak gelar apa...itu je secara ringkas....nak tau lebih kena bayar yuran....hehehehe

bukan dah jadik anak murid ko ke?
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 2:12 am

fazrulnizam82 wrote:
kyo82 wrote:
zerol86 wrote:

ikan masuk aquarium standad la mata jatuh....kalau tak mau mata jatuh simpan dalam kolam.....
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 2:26 am

pendapat aku pasal GE nie ikut nasib..pelbagai theory dah orang cita.. genetik, tgk bawah, terlebih makan lemak kat mata, cahaya lampu, etc etc .. mcm bro miang ckp masuk kolam 99.99% selamat..

ikan HB aku masuk fgt .. ada 6 ekor masa tu tapi sekor lak mata jatuh..susah nak cakap huhu tapi pape pun kita kena bagi ikan kita kasih sayang seckupnyer.. jgn abaikan dia.. tu adalah tanggunjawab kita tuk jaga dia sebab kita yang bela aka kurung dia.. kalau rasa tanggungjawab tu besar lepaskan la balik kat bukit merah dgn kebenaran dari jabatan perikanan utk memastikan ikan tu tak hancurkan ecosystem di situ.. kalau susah sgt jual atau bagi la kat orang lain cam aku =-P

Last edited by zerol86 on Tue Jul 10, 2012 2:32 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 2:31 am

miang wrote:
kyo82 wrote:

hohoho bro kyo mmg sifu terbaik .. termasuk la bro miang sekali ehehe.. tak terlupa sifu2 disini.. kita orang semua jadi anak murid korang.. =P

sesiapa yang berkongsi ilmu akan diberikan satu gajaran yang tak ternilai dari Allah swt... ganjaran apa hanya Allah s.w.t saje yang tahu.. amin.
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 3:49 am

miang wrote:
fazrulnizam82 wrote:
kyo82 wrote:
zerol86 wrote:

ikan masuk aquarium standad la mata jatuh....kalau tak mau mata jatuh simpan dalam kolam.....

Oh..ye ke?
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 8:12 am

Tapi pendapat aku lah.. drop eye ni.. sebab besar dia lampu... cam ikan aku .. nampak cam nak drop eye je aku tutup lampu sehari dua.. xpun aku tutup cermin depan aqua sehari.. esok dah ok bukak lampu balik ok la dia.. DE ni bukan trus drop.. dia peringkat by peringkat.. so kita as penjaganya kene monitor lah
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 8:16 am

hu2aimie wrote:
Tapi pendapat aku lah.. drop eye ni.. sebab besar dia lampu... cam ikan aku .. nampak cam nak drop eye je aku tutup lampu sehari dua.. xpun aku tutup cermin depan aqua sehari.. esok dah ok bukak lampu balik ok la dia.. DE ni bukan trus drop.. dia peringkat by peringkat.. so kita as penjaganya kene monitor lah

Em ada kemungkinan ke DE kerana bagi makan superworm?
Makanan apa yang sesuai untuk mengelakkan DE?
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 8:22 am

bagi makan anak ikan rasanya lg cepat dia DE...
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 8:23 am

hu2aimie wrote:

Oh yeke..baik2 tq sahabat..kalau bagi makan udang singgit?
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 8:27 am

aku tak penah ambik pusing ikan aku drop eye ke dak ha3,mula2 main aro dulu mcm korang jugak,jaga bebetul..last2 jadik jugak,dah naik fed up aku ha3...ada aku beli satu group..simpan seminggu dua ada la sekor dua dah drop....susah nak ckp la pasal drop eye nie,ada kata genetik,mkananan,ikn selalu tgk ke bawah,lampu,tapi aku pecaya semua faktor tu mmg mempengaruhinya...sbb di alam liar/kolam tak ada faktor2 mcm nie...keburukan ikn kena de teruk..ikn akan berenang senget/mengiring...tapi kalau nk wat induk dorg tak kisah drop ke dak...yg penting saiz...kalau nk wat hiasan tak berapa cantiklah...tapi pada aku wrna pada badan lagi penting ha3...mcm2 aku buat..masuk bola ping pong,tutup semua cermin tank,msk dalam FGT...kejap baik pastu jadik jugak...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 8:29 am

zerol86 wrote:
miang wrote:
kyo82 wrote:

hohoho bro kyo mmg sifu terbaik .. termasuk la bro miang sekali ehehe.. tak terlupa sifu2 disini.. kita orang semua jadi anak murid korang.. =P

sesiapa yang berkongsi ilmu akan diberikan satu gajaran yang tak ternilai dari Allah swt... ganjaran apa hanya Allah s.w.t saje yang tahu.. amin.

bro kyo bukan cikgu ko jek..dia ada ramai anak murid....ha3....
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 8:30 am

fazrulnizam82 wrote:
hu2aimie wrote:

ko bg je la apa pun pengalaman adalah guru terbaik..
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 8:30 am

miang wrote:
aku tak penah ambik pusing ikan aku drop eye ke dak ha3,mula2 main aro dulu mcm korang jugak,jaga bebetul..last2 jadik jugak,dah naik fed up aku ha3...ada aku beli satu group..simpan seminggu dua ada la sekor dua dah drop....susah nak ckp la pasal drop eye nie,ada kata genetik,mkananan,ikn selalu tgk ke bawah,lampu,tapi aku pecaya semua faktor tu mmg mempengaruhinya...sbb di alam liar/kolam tak ada faktor2 mcm nie...keburukan ikn kena de teruk..ikn akan berenang senget/mengiring...tapi kalau nk wat induk dorg tak kisah drop ke dak...yg penting saiz...kalau nk wat hiasan tak berapa cantiklah...tapi pada aku wrna pada badan lagi penting ha3...mcm2 aku buat..masuk bola ping pong,tutup semua cermin tank,msk dalam FGT...kejap baik pastu jadik jugak...

Wah hebat otai kita ni..tq2..yang penting hati senang badan aro berkilat..ha3.. Laughing
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 8:31 am

tapi aku pun hairan kenapa DE ni hanya berlaku pada aro.. tidak pada lampam (yg makan macam2) apatah lagi puyu, sepat dan ikan ikan lain
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 8:32 am

miang wrote:
fazrulnizam82 wrote:
hu2aimie wrote:

ko bg je la apa pun pengalaman adalah guru terbaik..

Baik cikgu..hehe..
Back to top Go down
Hazri

Hazri

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 9:13 am

miang wrote:

Sifu..hehee.nape saya punya aro sekor tu suka lompat2 macam kena kejar jer..die lompat lak pelik..macam cicak jalan atas air..pastu dah seminggu taknak makan..taruk udang seringgit xjadi..taruk mealworm taknak..tukar air dah 3 kali minggu ni..mula2 30%,taknak juga kali ke2 50% taknak makan jugak,last2 ingat air punya pasal 70%..yg pelik ikan sebelah nya makan ok jer(akua 4 kaki split 2)..nape jadik camtu..mintak pamdangan otai2 yg boleh membantu kerunsingan ni..hahha. Laughing What a Face
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 9:19 am

Hazri wrote:
miang wrote:

Sifu..hehee.nape saya punya aro sekor tu suka lompat2 macam kena kejar jer..die lompat lak pelik..macam cicak jalan atas air..pastu dah seminggu taknak makan..taruk udang seringgit xjadi..taruk mealworm taknak..tukar air dah 3 kali minggu ni..mula2 30%,taknak juga kali ke2 50% taknak makan jugak,last2 ingat air punya pasal 70%..yg pelik ikan sebelah nya makan ok jer(akua 4 kaki split 2)..nape jadik camtu..mintak pamdangan otai2 yg boleh membantu kerunsingan ni..hahha. Laughing What a Face

ikan ko tgh puasa tu..standad la aro mogok makan...perangai dia...
Back to top Go down
geruwo

geruwo

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 12:01 pm

hu2aimie wrote:

ak rase DE ni susah nk ramal....bnyak sangat punca..yg penting...kita kena pandai2 jaga...
variasikan makanan aro...macam pakcik aku...ade bela supered seko...macam2 dia bg kat aro dia makan...katak, lipan, cenkerik, belalang,mentandak, ank ikan, udang dll
kdg2 time malas nk g beli ulat kat kedai..dia lastic cicak kat umah dia bg makan...tp ok jer aro nyer..xde kna pnyakit..hahaha..
ak tnya xpe ke bg makan pelik2..dia cakap..aro pure yg duk dlm sungai tu ko tau ke dia makan ape? haha
dia lak tnya aku balik..emmm
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Spec kualiti MG dan Chu   Spec kualiti MG dan Chu - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down

Spec kualiti MG dan Chu
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» apa spec aro ini?
» mintak tolong komen spec ikan ni... sbb anak die tuan maw jual...
» ikan kelisa HB kualiti berenang xstabil
» 8 inci MGBB full spec without WTT
» cukup x spec utk MGBB - Sila Komen