Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Air Aquarium Cepat Keruh

Go down 
dsk
Nmisan2k
miang
Admin
izzydean
xback_aro
zcool
Si Ikang
12 posters
AuthorMessage
Si Ikang

Si Ikang

Air Aquarium Cepat Keruh Empty
PostSubject: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeTue Dec 14, 2010 7:20 am

Askm...ada sesiape berpengalaman psl air dan quality. Aku tukar air utk 3 akuarium serentak. Tapi lepas 4-5 hari 2 akuarium ni jadi keruh ( Di huni oleh HB ). Tapi akuarium Banjar elok je...Sekarang nie dh masuk 2 minggu air akuarium Banjar masih jernih. Yg HB tu dh keruh gile...Ada jugak la anak ikan terlekat pd pump tp aku selalu buang...boleh bantu? Banjar dh 2 nak masuk 3 tahun. Si HB br cukup 1 tahun. Ke sb si HB tu masih kanak2 riang dan suka keruhkan air Cool
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeTue Dec 14, 2010 7:36 am

Yg HB tank tu dekat dgn tingkap tak? Kena cahaya matahari tak?
Back to top Go down
xback_aro

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeTue Dec 14, 2010 8:30 pm

Si Ikang wrote:
Askm...ada sesiape berpengalaman psl air dan quality. Aku tukar air utk 3 akuarium serentak. Tapi lepas 4-5 hari 2 akuarium ni jadi keruh ( Di huni oleh HB ). Tapi akuarium Banjar elok je...Sekarang nie dh masuk 2 minggu air akuarium Banjar masih jernih. Yg HB tu dh keruh gile...Ada jugak la anak ikan terlekat pd pump tp aku selalu buang...boleh bantu? Banjar dh 2 nak masuk 3 tahun. Si HB br cukup 1 tahun. Ke sb si HB tu masih kanak2 riang dan suka keruhkan air Cool
pakai span cap ayam kot...hehehe...kl span low quality yg warna putih tu mmg air senang keruh...
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeWed Dec 15, 2010 6:45 am

xback_aro wrote:
Si Ikang wrote:
pakai span cap ayam kot...hehehe...kl span low quality yg warna putih tu mmg air senang keruh...

aku pki external canister je..sebulan pun air jernih..tp klu kena cahaya matahari beli yg ada uvlight skali..confirm x hijau..tp klu nk yg murah pki je tin sardin cap ayam..tebuk tin tu dgn paku..span dia pki sabut kelapa..sure ok..ikan pun cepat besar snn byk minyak...heheheehe Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy What a Face What a Face What a Face What a Face What a Face aku gurau je.
Back to top Go down
Si Ikang

Si Ikang

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeWed Dec 15, 2010 7:58 am

Ikan duk dlm rumah semuanya. Kalu ada pun lampu je la. Span semua pakai putih "cap ayam". Tp Si banjar pun span putih gak...jernih je dh kt 2 minggu.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeWed Dec 15, 2010 7:59 am

haha hampeh tul, aku ingat tebuk tin sardin tu petua yg betui le, pelik pelik haha Very Happy
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
miang
Admin

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeWed Dec 15, 2010 10:15 am

Si Ikang wrote:
Ikan duk dlm rumah semuanya. Kalu ada pun lampu je la. Span semua pakai putih "cap ayam". Tp Si banjar pun span putih gak...jernih je dh kt 2 minggu.

mesin pump tak sesuai dgn besar tank kot..dia tak buleh tarik semua kotoran...kotoran berpusing2 dalam tank tu..dia tak sedut trs kotoran ke filter...menda tak nampak susah nk komen...
Back to top Go down
Nmisan2k

Nmisan2k

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeWed Dec 15, 2010 11:13 am

miang wrote:
Si Ikang wrote:

mesin pump tak sesuai dgn besar tank kot..dia tak buleh tarik semua kotoran...kotoran berpusing2 dalam tank tu..dia tak sedut trs kotoran ke filter...menda tak nampak susah nk komen...

Yup... setuju dgn abg miang... mungkin tank besar tapi pump tak cukup power. tank aku 3' pun pakai 2 pump. siang jalan 1 pump, malam jalan 2 pump bagi cuci air. lagi satu, kalo makanan tak abis @ terlebih jgn kasi biar dlm tank lama2.. tak abis kasi buang.... makanan terlebih pun boleh jadi bagi air keruh..
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeWed Dec 15, 2010 5:16 pm

Nmisan2k wrote:
miang wrote:
Si Ikang wrote:

Yup... setuju dgn abg miang... mungkin tank besar tapi pump tak cukup power. tank aku 3' pun pakai 2 pump. siang jalan 1 pump, malam jalan 2 pump bagi cuci air. lagi satu, kalo makanan tak abis @ terlebih jgn kasi biar dlm tank lama2.. tak abis kasi buang.... makanan terlebih pun boleh jadi bagi air keruh..

mak aiiii??byknye pas ko guna nmisan ooi...nk buat apa byk byk nnt ikan kena sedut nnt..tempat pun jd kecik..ikan lari depan jumpa pam..gi belakang pun pam lg..pening ikan tu hehheehhe
Back to top Go down
dsk

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeMon Jan 10, 2011 6:00 pm

Ini off topic sikit....sorry tumpang yer..

betul tak aquarium punya lifespan lebih kurang 10 tahun je? sy punya dah dekat 13 tahun.....kena tukar ke?

ade gak orang kata air aquarium lama cepat keruh la, air x bagus kalau aquarium lama dan mcm mcm lg....... ini nak tanya pendapat sifu2 senior kat sini.... Question
Back to top Go down
azrol79

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeWed Jul 20, 2011 12:49 am

izzydean wrote:
Nmisan2k wrote:
miang wrote:
Si Ikang wrote:

mak aiiii??byknye pas ko guna nmisan ooi...nk buat apa byk byk nnt ikan kena sedut nnt..tempat pun jd kecik..ikan lari depan jumpa pam..gi belakang pun pam lg..pening ikan tu hehheehhe

cuba guna add clear tapi jangan banyak..takut ikan lemas kurang oxgn
Back to top Go down
sham/kb

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeWed Jul 20, 2011 7:47 am

dulu aku guna top filter..air cepat keruh dan kotoran kena buang tiap2 malam....skrg nie pakai filter yg selam dalam akuarium..ala...yg mcm bekas tupperware tu..heheh, pakai power head 45 watt brand life power.. sekarang masalah selesai dgn sempurna air x keruh dan mendapan lansung x de kat bawah akuarium...aro pun nampak hepi gud luck je..hhehhe
Back to top Go down
xback_aro

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeWed Jul 20, 2011 11:44 pm

azrol79 wrote:

cuba guna add clear tapi jangan banyak..takut ikan lemas kurang oxgn
jgn amik risiko bro untuk guna produk mcm nie untuk ikan arowana nie...ikan beribu woo produk tu baru brapa rm je...satg xpasai² mampus...rajin² la tukar air tu or guna filter yg berkualiti...
Back to top Go down
Opmin

Opmin

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 8:52 am

Aku pun mengalami maslah yg sama... Rupa2nya punca air akua aku jadi keruh keputihan sebab aku pakai lampu shanda 24k 4700kelvin.. Mmg menyesal aku beli lampu tu.. Last2 aku pakai lampu hagen baru ok.. X keruh dah.. Ni contoh akua aku tg keruh tu..tapi x teruk sgt coz baru lepas Wc 40%...klu sblm wat WC lg lah hampeh.. Keruh abis.. Tgk pun x syok..

https://www.youtube.com/watch?gl=MY&hl=en&client=mv-google&v=Ru2a6Zi0jew&nomobile=1
Back to top Go down
ayen

ayen

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 9:57 am

waa cantik la HB mr opmin ni..
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Air Aquarium Cepat Keruh   Air Aquarium Cepat Keruh Icon_minitime

Back to top Go down

Air Aquarium Cepat Keruh
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Air aqua cepat keruh slps msk tankmate...
» Air Keruh Kehijauan...
» macam mana nak kasi arowana nie kawin?
» WTS Aquarium 3ft x 1.5ft
» My aquarium