Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Desert Rabbit

Desert Rabbit

Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan Empty
PostSubject: Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan   Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan Icon_minitimeMon Jan 14, 2013 1:17 am

Salam semua...

Aku ada masalah sikit ttg external filter yg da setup dekat 3 minggu... terasa pelik sebab kadar ammonia tak turun sampai ke 0 ppm... adakah setup external aku tak betol atau pun masalah lain... ikan aku bagi makan selang sehari... akuarium kecik je 2 kaki... external filter pakai taiyo 1000/lh... cf1000....

lapisan external aku mcm kat bawah:

1st - japanese matt sponge, Bioball + bio ring
2nd - span putih, bio ball ngan aquaclay
3rd - span putih, aquaclay..

BB aku pakai Ocean Free battle bakteria 8000....

dah pening da nie... sebab kadar ammonia sama je masa pakai top... cuma air nampak bersih sikit pakai external nie.. air clear... ke nak amik masa kalau nak biakkan BB tu... tp bape lama...

harap otai2 dapat membantu diri yang tengah kebingunan nie... confused confused confused confused confused confused
Back to top Go down
http://desert-rabbit1705.blogspot.com
epoi

PostSubject: Re: Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan   Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 12:26 am

Slm bro D.R den x dapat nak menjawab soalan tu sbb den pun nubis lg dalam bidang aro maro tggu otai2 jawab cuma nak tanya cam ne bro cek kadar ammonia? pakai alat pe?blh bro bagi gambar external filter bro kot bole sy tiru sbb skang pakai top je....
Back to top Go down
epoi

PostSubject: Re: Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan   Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 12:28 am

Slm bro D.R den x dapat nak menjawab soalan tu sbb den pun nubis lg dalam bidang aro maro tggu otai2 jawab cuma nak tanya cam ne bro cek kadar ammonia? pakai alat pe?blh bro bagi gambar external filter bro kot bole sy tiru sbb skang pakai top je....
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan   Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan Icon_minitimeWed Jan 16, 2013 4:50 pm

4 hari menunggu jawapan.. tak de orang leh tlg advise ke... sedey... Sad Sad Sad Sad

contoh external filter (amik dari internet sebab tak amik gambar lg.. tp model yg sama)

Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan Images?q=tbn:ANd9GcTisC4SRmUQ7zwYhMOkWja0YCsHYY0jTAyLzZX9KA0H2sP5mhwcNO2AdKV_
Back to top Go down
eddyaka

eddyaka

PostSubject: Re: Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan   Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan Icon_minitimeWed Feb 13, 2013 9:03 am

nak tanya, kenapa air jadi berbuih..dah macam buih sabun plak. ceritanya begini sebagai pencerahan :

asalnya air ada kandungan daun ketapang. pastu saya buang separuh dan ganti baru air yg dah tahan 2 hari.. saya masukkan sedikit garam campur dengan Interpet No.9.. lama sikit tengok air berbuih2x banyak..
Back to top Go down
https://www.facebook.com/zolzaidi
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan   Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan Icon_minitimeWed Feb 13, 2013 6:27 pm

eddyaka wrote:
nak tanya, kenapa air jadi berbuih..dah macam buih sabun plak. ceritanya begini sebagai pencerahan :

asalnya air ada kandungan daun ketapang. pastu saya buang separuh dan ganti baru air yg dah tahan 2 hari.. saya masukkan sedikit garam campur dengan Interpet No.9.. lama sikit tengok air berbuih2x banyak..

ada banyak sebab air buih.. antara die ada klorin.. tp ko kate da tadah air 2 hari.. so tak mungkin... or sebab kandungan protein (lebihan makanan).. tak pun mmg ko letak sabun.. heheehe (gurau jek)...

Back to top Go down
blkg_tinggi

blkg_tinggi

PostSubject: Re: Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan   Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan Icon_minitimeWed Feb 13, 2013 9:40 pm

eddyaka wrote:

ce try check PH air..simptom aku terkena dulu PH drop kaw2 pon ade buih2 byk gak..
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan   Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan Icon_minitime

Back to top Go down

Bantuan keikanan dan kualiti air diperlukan
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» ikan kelisa HB kualiti berenang xstabil
» kualiti air dalam tangki atau kolam ikan arowana
» Taik ke apa ni? Penyiasatan diperlukan
» HBack matang @ pramatang diperlukan
» 1st try for aro (baby aro 3")..tips2 para otai diperlukan