Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Tension x arowana ni duduk tank camni????

Go down 
4 posters
AuthorMessage
polurse85

Tension x arowana ni duduk tank camni???? Empty
PostSubject: Tension x arowana ni duduk tank camni????   Tension x arowana ni duduk tank camni???? Icon_minitimeSun Jan 06, 2013 7:29 am

Bro2 sekalian....

Just nak tanya, ok x ikan arowana duduk dalam tank cmni????tension x dier???terbantut x pembesaran dier???

aku slalu tgk dier main buble tu....lagipun air dlm tank ni berpusar abis..so ade masalah x kat arowana aku nie???

mana tau duduk tank dlm nie bole mati ke aro ni sbb kepenatan melawan arus buble????

mlm sket aku upload video....TQ2...
Back to top Go down
polurse85

PostSubject: Re: Tension x arowana ni duduk tank camni????   Tension x arowana ni duduk tank camni???? Icon_minitimeSun Jan 06, 2013 9:31 am

polurse85 wrote:
Bro2 sekalian....

Just nak tanya, ok x ikan arowana duduk dalam tank cmni????tension x dier???terbantut x pembesaran dier???

aku slalu tgk dier main buble tu....lagipun air dlm tank ni berpusar abis..so ade masalah x kat arowana aku nie???

mana tau duduk tank dlm nie bole mati ke aro ni sbb kepenatan melawan arus buble????

mlm sket aku upload video....TQ2...

Ni link utk vidoe dier...

https://youtu.be/Jpx_8_VvzRc atau https://www.youtube.com/watch?v=Jpx_8_VvzRc&feature=youtu.be

TQ...

Back to top Go down
pppieee

pppieee

PostSubject: Re: Tension x arowana ni duduk tank camni????   Tension x arowana ni duduk tank camni???? Icon_minitimeSun Jan 06, 2013 9:40 am

dia menari tu ikut lagu yuna yg aizat nyanyi tu..ekekkek... kesian plak tgk kan. kuat benor pam tu..haha. jenis ape aro ni bro? x gaduh ke dia duk skali 2 ekor tu? pkai divider xpe..

adalah tidak digalakkan tk letak 2 ekor kelisa dlm satu akuarium sbb kompem yg lebih dominant akn serang yg lebih lemah. kalu nak campur pastikan ada 5 ekor atau lebih dlm akuarium (community) baru peluang utk kedua2nya blh selamat membesar
Back to top Go down
polurse85

PostSubject: Re: Tension x arowana ni duduk tank camni????   Tension x arowana ni duduk tank camni???? Icon_minitimeSun Jan 06, 2013 9:57 am

pppieee wrote:
dia menari tu ikut lagu yuna yg aizat nyanyi tu..ekekkek... kesian plak tgk kan. kuat benor pam tu..haha. jenis ape aro ni bro? x gaduh ke dia duk skali 2 ekor tu? pkai divider xpe..

adalah tidak digalakkan tk letak 2 ekor kelisa dlm satu akuarium sbb kompem yg lebih dominant akn serang yg lebih lemah. kalu nak campur pastikan ada 5 ekor atau lebih dlm akuarium (community) baru peluang utk kedua2nya blh selamat membesar

Seekor jenis banjar red...sekor lagi mgbb f2...mule2 mmg gaduh, tapi bile lama sket dh ok kot...leh siap bersaing berenang lagi tu...sebelah menyebelah.... Rolling Eyes sbb tu pasang pam kuat sbb x nak gaduh, biar leka main arus...

so, klu duk tank cmni tension x bro ikan nie....bole bawa mati x selain gaduh...mana tau mati kepenatan ke menentang arus ...hahaha
Back to top Go down
pppieee

pppieee

PostSubject: Re: Tension x arowana ni duduk tank camni????   Tension x arowana ni duduk tank camni???? Icon_minitimeSun Jan 06, 2013 10:21 am

rase mcm xde ape2 kot...tp tu la nmpk kuat sgt. saiz ikan kecik lagi kan.... xtau la nnt ade la tu otai2 sini bleh bagi tips. sy pun baru sgt kenal ikan ni..hehehe
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: Tension x arowana ni duduk tank camni????   Tension x arowana ni duduk tank camni???? Icon_minitimeSun Jan 06, 2013 6:21 pm

slalunya kta setting air tank ikut mcm habitat asal dia... aro ni dari tasik n sungai yg tenang.. air tenang dia berenang pon rilex je. bg aku scara peribadi, filter tu tlalu kuat ntuk aro yg kecil n saiz tank yg begitu. bleh pkai filter camtu tp pkai yg kcil atau ssuai ikut saiz tank. aro ni pkai bubble yg air turun dari filter atas tu pon da ckup..
Back to top Go down
**abot**

**abot**

PostSubject: Re: Tension x arowana ni duduk tank camni????   Tension x arowana ni duduk tank camni???? Icon_minitimeSun Jan 06, 2013 6:49 pm

jett lizdaf wrote:
slalunya kta setting air tank ikut mcm habitat asal dia... aro ni dari tasik n sungai yg tenang.. air tenang dia berenang pon rilex je. bg aku scara peribadi, filter tu tlalu kuat ntuk aro yg kecil n saiz tank yg begitu. bleh pkai filter camtu tp pkai yg kcil atau ssuai ikut saiz tank. aro ni pkai bubble yg air turun dari filter atas tu pon da ckup..

btl kata jett 2 rasenye..dulu ak pon jd mcm ni..biasa la beli tank kat org..dpt pump kuat mcm 2..mcm ribot...aro jd tension..xnk mkn..lepas tuka ok la..aro dh stabil..sedap mate tgk dia berenang..tenang je..
Back to top Go down
polurse85

PostSubject: Re: Tension x arowana ni duduk tank camni????   Tension x arowana ni duduk tank camni???? Icon_minitimeSun Jan 06, 2013 7:34 pm

jett lizdaf wrote:

Oic...camtu ke???betul gak...ok bro2 sekalian..thanks for your advice... cuak plak aku takut aro aku tension je... Sad
Back to top Go down
pppieee

pppieee

PostSubject: Re: Tension x arowana ni duduk tank camni????   Tension x arowana ni duduk tank camni???? Icon_minitimeSun Jan 06, 2013 10:42 pm

Beli pam kecik je bro. Pahtu beli pam bubble satu..slow2 dlu kecik lg tu
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Tension x arowana ni duduk tank camni????   Tension x arowana ni duduk tank camni???? Icon_minitime

Back to top Go down

Tension x arowana ni duduk tank camni????
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Mintak Nasihat Penjagaan Arowana usia 2 bln dalam kumulatif tank
» white tank vs blank tank treatment
» pasir tank arowana
» com tank arowana yang tak seberapa....
» penggunaan aro vital