Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

penggunaan aro vital

Go down 
amilism
idzwan
Jai
blkg_tinggi
Wanaro
Afiq86
polurse85
mr_azhar86
aro2011
**abot**
pppieee
epoi
zerol86
Nutkz
alonghafidz
Desert Rabbit
abgkembar
kodok
KaizerX
nuar
24 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
nuar

penggunaan aro vital Empty
PostSubject: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeSun Nov 04, 2012 8:30 pm

salam rakan2 & otai2 sume..

sy nak tanya pendapat mengenai aro vital..

1. cara penggunaan yg berkesan utk aro
2. kebaikan @ keburukan
3. dll mangenai aro vital..

terima kasih & minta maaf sekiranya tread ini telah diusulkan..
Back to top Go down
KaizerX

KaizerX

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeTue Nov 06, 2012 9:51 am

yg aku blaja sket dr otai lh ye.. just sharing... cara guna utk aqua @ tank 3kaki gna dlm 2@3 penutup jew... setiap kali ganti kn air baru bru guna aro vital nie... jgn guna tiap2 hari mcm bg mkn ikan.. pening pale ooo.. kos tinggi... kebaikan plak cepat naik warna n shining kuat, cepat sembuh bahagian ikan yg rosak... 2 jew yg aku taw... klu ada tambahan len xtau lah yew... hehehe... tq...
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeTue Nov 06, 2012 9:54 am

aro vital ni lebih kurang vitamin la utk ikan...kita manusia pun amik vitamin utk sihat kan...mcm tu jugak ikan....
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
abgkembar

abgkembar

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeTue Nov 06, 2012 5:38 pm

btol2....aku sokong.... sape ade kaki yg bley tolak murah aro vital nie... aku dpt pn sebotol dlm rm40...
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeThu Nov 08, 2012 6:04 am

Aku pun guna aro vital nie.. pakej masa beli arowana aritu... Cara guna die, masukkan masa nak tuka air.. tp kalau ada AC kene buang AC (active Carbon) sebab die serap khasiat vitamin nie...

Kebaikan: Warna Aro cerah, selera makan bertambah (ada penerangan kat belakang botol)

Keburukan: Poket owner koyak (mahal jugak RM52 harga asal... Tp aku dpt RM40...

Menrut kate cikgu aku, Aro Vital ni lagi best kalau campur ngan rendaman air ketapang... sebab ape pun aku tak tau..
Back to top Go down
http://desert-rabbit1705.blogspot.com
nuar

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeThu Nov 08, 2012 6:39 pm

trima kasih tuk info yg sgt berguna..

sy beli RM50..mcm mahal je..
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeThu Nov 08, 2012 9:02 pm

nuar wrote:
trima kasih tuk info yg sgt berguna..

sy beli RM50..mcm mahal je..

leh dapat 40 bro.. bro duduk mane? leh sy belikan kalau nak
Back to top Go down
abgkembar

abgkembar

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeThu Nov 08, 2012 9:09 pm

aku stakat nie jumpa paling murah pn rm40....
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeThu Nov 08, 2012 9:12 pm

Aku beli kat Haji Assakinah Arowana tu.. RM40 jugak
Back to top Go down
nuar

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeThu Nov 08, 2012 9:38 pm

sy dok perlis..
kalo x nyusahkan lepas ni leh minta tolong belikan. .hehe

tokey kedai tu ckp, dlm sebulan sekali guna..
tp sy wat WC seminggu skali..boleh taruk aro vital sama x.
riso gak letak byk2 nnt efek aro lak..
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeThu Nov 08, 2012 9:45 pm

nuar wrote:
sy dok perlis..
kalo x nyusahkan lepas ni leh minta tolong belikan. .hehe

tokey kedai tu ckp, dlm sebulan sekali guna..
tp sy wat WC seminggu skali..boleh taruk aro vital sama x.
riso gak letak byk2 nnt efek aro lak..

Kalau duk perlis, terpaksa la beli rege RM50 tu... sebab nnti kos beli + kos pos = jadi RM50 gak.. hahaha... farao

Boleh je letak setiap kali WC.. mmg saya wat cmtu pun...
Back to top Go down
alonghafidz

alonghafidz

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeThu Nov 08, 2012 11:13 pm

Bro nuar kalo wc seminggu skali rasanya xyah letak tiap kali wc.sebulan letak skali dah ok. Lgpun arovital ni dia vit sampingan yg mengandungi iodine.tujuan iodine ni utk elak aro kena thyroid. Jgn terlalu berharap sgt letak banyak2 swminggu skali akan naik shinning aro kaw2.. Nanti kopak poket tu asik beli arovital haha..sbb utk penjagan sisik ada gak yg suggest aku pakai jenis nutrafin.

Aku pun bukan otai.cuma berkongsi pengalaman la dari pendapat org2 yg lebih lama dlm dunia aro ni.
Back to top Go down
abgkembar

abgkembar

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeFri Nov 09, 2012 12:10 am

bro alonghafidz nak tanye skit klu nutrafin nie mcm air dlm botol gak ker.... same ker ngn aro vital... just nak tahu lebih dlm lagi pasl nutrafin nie
Back to top Go down
alonghafidz

alonghafidz

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeFri Nov 09, 2012 2:04 am

Aha dLam botol kaler putih.. X sempat nak amik pic. Sorry.cuma air dia x kaler kuning dia kaler mcm teh o nipis. Setakat aku pakai ok la.agak nak gak shinning aro.sebelum aku taruk dia aku off semua pam n filter kasi air tenang. Pastu baru masuk dia.setakat ni cara aku buat ni bila masuk je dia dlm air aro aku dgn pantas dtg sedut dia.sebelum ni aku pun tgk ujikaji ni kt LFS kat umah aku tauke dia buat.dia la duk citer2 kat aku pasal nutrafin ni.aku pun guna la sbb aku tgk aro2 dia semua terbaik shinning.tp dia ckp kat aku arovital dia kasi gak cuma jarang2 la.
Back to top Go down
Nutkz

Nutkz

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeFri Nov 09, 2012 3:33 am

nutrafin aqua plus adlah anti clorin aku pkai tuk arowana sejak dlu lg...
aro vital adlah vitamin tuk arowana aku..he3 Very Happy
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeFri Nov 09, 2012 6:40 am

oooo kire nutrafin tu elok gak la eh... die anti klorin ke? mcm tension gon? sorry la tanye sebab tak tau... cmne rupe nutrafin tu eh... leh tak kalau letak tension gon,nutrafin ngan aro vital sekali masa nak WC....
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeFri Nov 09, 2012 7:18 am

bang pilih salah satu je nutrafin ke tension gon.. dedua anti klorin..
Back to top Go down
Nutkz

Nutkz

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeFri Nov 09, 2012 7:20 am

zerol86 wrote:

yup,btol kata bro zerol..dua2 anti clorin... Very Happy letak dua2 pening lak ikan tu...

Last edited by Nutkz on Fri Nov 09, 2012 7:21 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeFri Nov 09, 2012 7:20 am

zerol86 wrote:

mane satu abg prefer?
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeFri Nov 09, 2012 7:39 am

ko tanya aku.. mmg aku pakai tension gon la.. kelebihannyer.. release stress ikan.. huhu ..
Back to top Go down
epoi

PostSubject: tension gon campur aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeTue Dec 25, 2012 1:44 am

slm semua kengkawan memandangkan dah ada topik ni saya nak tanya masa nak buat WC boleh ke tension gon dicampurkan dengan arovital ni???sebab saya bercadang nak start pakai arovital skang pakai tensiongon je...
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeTue Dec 25, 2012 2:34 am

pakai tension gon dulu dah abis wc baru aro vital..
Back to top Go down
pppieee

pppieee

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeWed Dec 26, 2012 7:09 am

menarik ni...leh cuba...

cmni ke aro vital tu?

penggunaan aro vital 09062011938
Back to top Go down
**abot**

**abot**

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeWed Dec 26, 2012 9:22 am

abgkembar wrote:
btol2....aku sokong.... sape ade kaki yg bley tolak murah aro vital nie... aku dpt pn sebotol dlm rm40...
salam abg kemba..bleh amik kat kat abg x arovital ni..mcm murah je..bleh amik lampu skali..kat cni arovital ni rm52....alang2 nk amik lanpu bleh amik arovital skali..tp bln dpn la..bleh ke..
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitimeWed Dec 26, 2012 4:25 pm

**abot** wrote:
abgkembar wrote:
salam abg kemba..bleh amik kat kat abg x arovital ni..mcm murah je..bleh amik lampu skali..kat cni arovital ni rm52....alang2 nk amik lanpu bleh amik arovital skali..tp bln dpn la..bleh ke..

abot ko duduk mane
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital Icon_minitime

Back to top Go down

penggunaan aro vital
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-