Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

penggunaan aro vital

Go down 
amilism
idzwan
Jai
blkg_tinggi
Wanaro
Afiq86
polurse85
mr_azhar86
aro2011
**abot**
pppieee
epoi
zerol86
Nutkz
alonghafidz
Desert Rabbit
abgkembar
kodok
KaizerX
nuar
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
blkg_tinggi

blkg_tinggi

penggunaan aro vital - Page 4 Empty
PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 4 Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 10:58 pm

Desert Rabbit wrote:
epoi wrote:
Slm semua nak tanya skt sy baru je start guna dragonvital nak tau cara penggunaan sama ada tiap minggu ke?atau sebulan sekali sy cadang guna sebulan sekali sebab mahai argenye...

kalau sy, arovital setiap kali WC... tp letak satu pentutup je.. hehe... yg pnting kat media filter jgn ada activ carbon or zeolite... nnti die sedut semua skali...
zeolite nih mmg serap ammonia..tp jgn campur coral chip..nnt PH air kacau & suhu air naik.. Shocked Shocked
Back to top Go down
Afiq86

Afiq86

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 4 Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 6:31 am

blkg_tinggi wrote:
Desert Rabbit wrote:
epoi wrote:
Slm semua nak tanya skt sy baru je start guna dragonvital nak tau cara penggunaan sama ada tiap minggu ke?atau sebulan sekali sy cadang guna sebulan sekali sebab mahai argenye...

kalau sy, arovital setiap kali WC... tp letak satu pentutup je.. hehe... yg pnting kat media filter jgn ada activ carbon or zeolite... nnti die sedut semua skali...
zeolite nih mmg serap ammonia..tp jgn campur coral chip..nnt PH air kacau & suhu air naik.. Shocked Shocked

zeolite pun sedut cam AC jgk ke?
Back to top Go down
blkg_tinggi

blkg_tinggi

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 4 Icon_minitimeFri Mar 15, 2013 6:27 am

Afiq86 wrote:
blkg_tinggi wrote:
Desert Rabbit wrote:
epoi wrote:

zeolite pun sedut cam AC jgk ke?
lebih kurang mcm a.c gak..
tp baru dpt tau yg zeolite ni kalau campurkan skali dgn coral chip akan naikkan suhu air...huhuh
Back to top Go down
amilism

amilism

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 24, 2013 10:02 pm

selain arovital.ada tak brand vitamin jenama lain?atau arovital ya plg tiptop?
Back to top Go down
dyarnth

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 25, 2013 6:52 am

Otai2, boleh x poskan sebotol kat sya d kuching sarawak. kt sini susah lla nak carik.
Back to top Go down
wishmaster

wishmaster

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 4 Icon_minitimeSat Apr 27, 2013 12:59 pm

Bro amilism. Ada je jenama lain. Mcm aku pakai skrg brand Azoo. Botol warna biru shining ada gambar aro kat dpn. So far ok je. Aku pilih brand ni sbb pakai Azoo black water skali.
Back to top Go down
inkqrey

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 4 Icon_minitimeThu May 02, 2013 9:15 pm

dyarnth wrote:
Otai2, boleh x poskan sebotol kat sya d kuching sarawak. kt sini susah lla nak carik.

nk ke?aku boleh tolong pos kan..aritu aku beli 2 botol sbb ada diskaun..tp aku nk jual berapa pon aku xtau..hehe
Back to top Go down
dyarnth

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 4 Icon_minitimeMon May 06, 2013 12:10 am

inkqrey wrote:
dyarnth wrote:

nk ke?aku boleh tolong pos kan..aritu aku beli 2 botol sbb ada diskaun..tp aku nk jual berapa pon aku xtau..hehe

bro inkqrey, boleh2... dh pm tadi... 2 botol pon ok...
Back to top Go down
izz1010

izz1010

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 4 Icon_minitimeWed May 15, 2013 10:40 am

Salam semua..
Nk mntak pndangan rakan2 semua..
Adakah zeolite dgn coral chip pun menyerap arowanavital ni jgk mcm active carbon?
Sbb rasa mcm xda pa2 prubahan pun pd air dan ikan..
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down

penggunaan aro vital
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Proses Tanning
» Nutrafin & arowana vital
» penggunaan UV
» Penggunaan Heater
» penggunaan black water.