Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

penggunaan aro vital

Go down 
amilism
idzwan
Jai
blkg_tinggi
Wanaro
Afiq86
polurse85
mr_azhar86
aro2011
**abot**
pppieee
epoi
zerol86
Nutkz
alonghafidz
Desert Rabbit
abgkembar
kodok
KaizerX
nuar
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Desert Rabbit

Desert Rabbit

penggunaan aro vital - Page 3 Empty
PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeThu Jan 03, 2013 2:54 pm

epoi wrote:
tq bro D.R bab activ carbon tu sy memang x tau apa2 boleh jelaskan skt??sy mmg 0 dalam bab jaga aro nubis lg..

sy pun noobian gak... teori je tau... pengalaman tak banyak.. tp bab activ carbon nie... sy try terankan kat bawah

Kegunaan Activ Carbon:
- nak menjernihkan air
- ilangkan bau busuk air
- serap segala jenis benda benda kimia yang ada dalam air (termasuk segala jenis ubat)

pendek kate, activ carbon nie die serap semua jenis tak kire menda tu baik or buruk... selalunya orang gune menda nie lepas derang taruk ubat... so nak serap balik ubat2 yg terlebih....

tp activ carbon ni ada had limit die... ada orang guna setahun tuka,,, 3 bulan tuka... mcm2... sebab derang tuka, menda2 yang activ carbon ni serap akan dilepaskan balik dalam air kalau da overlimit... so, bayangkan kalau semua bahan kimia tu dilepaskan balik dalam akuarium.. hmm... affraid affraid

so kalau bro pakai arovital or pape vitamin, elok kuarkan dulu activ arbon or zeolite kalau guna.. (zeolite nie mcm activ carbon gak.. cuma die serap ammonia..)

ni pendapat nubis sayer jek.. dulu ada gak pakai activ carbon.. mmg air jernih... tp rugi la kalau pakai vitamin ikan pas tu letak ac... abis semua die sedut...

Back to top Go down
http://desert-rabbit1705.blogspot.com
epoi

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeThu Jan 03, 2013 6:21 pm

thanks bro diatas penerangan yang jelas dan berkesan tu sy ada juga tanya pkck google mmg cam yg bro terangkan....menda tu cemana rupanya bro cam penapis ke letak kat top filter??...sy pakai top filter..
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeThu Jan 03, 2013 7:17 pm

epoi wrote:
thanks bro diatas penerangan yang jelas dan berkesan tu sy ada juga tanya pkck google mmg cam yg bro terangkan....menda tu cemana rupanya bro cam penapis ke letak kat top filter??...sy pakai top filter..

die bentuk die mcm uncang teh versi besar... dlam tu ada menda itam... tu la activ carbon tu... selalu orang letak bawah filter... sebelum gune kene rendam dulu kasi sampai air itam abis kuar....

penggunaan aro vital - Page 3 Super-active-carbon
Back to top Go down
pppieee

pppieee

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 06, 2013 9:37 am

salam.sape leh tlg belikan tetra arowana vital kat aku... kat sini 500ml rm68
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 06, 2013 9:17 pm

pppieee wrote:

duk mane bro?
Back to top Go down
pppieee

pppieee

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 06, 2013 10:43 pm

Desert Rabbit wrote:
pppieee wrote:

duk mane bro?

Kat trganu la bro. Wakaf tapai
Back to top Go down
polurse85

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 07, 2013 7:25 am

Desert Rabbit wrote:
oooo kire nutrafin tu elok gak la eh... die anti klorin ke? mcm tension gon? sorry la tanye sebab tak tau... cmne rupe nutrafin tu eh... leh tak kalau letak tension gon,nutrafin ngan aro vital sekali masa nak WC....

Bro...camne rupe tension gon ek???ade picture x?ape kegunaan dier ek??cmne rupe dier???thanks bro...
Back to top Go down
pppieee

pppieee

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 07, 2013 8:04 am

polurse85 wrote:

Bro...camne rupe tension gon ek???ade picture x?ape kegunaan dier ek??cmne rupe dier???thanks bro...

ni dia tension gon. kegunaan dia ialah anti clorin

penggunaan aro vital - Page 3 Ff58b612
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 07, 2013 5:02 pm

pppieee wrote:
Desert Rabbit wrote:
pppieee wrote:

duk mane bro?

Kat trganu la bro. Wakaf tapai

jauh nye boh..
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 07, 2013 6:01 pm

Arovital 36 kat ne.. tension gan nie byk fungsi dia.. anti cloring.. anti stress.. ganti slime coat etc..
Back to top Go down
**abot**

**abot**

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 07, 2013 6:11 pm

zerol86 wrote:
Arovital 36 kat ne.. tension gan nie byk fungsi dia.. anti cloring.. anti stress.. ganti slime coat etc..
murahnye bro arovital..kt tmpt ak 52..
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 07, 2013 6:29 pm

pppieee wrote:
polurse85 wrote:

ni dia tension gon. kegunaan dia ialah anti clorin

penggunaan aro vital - Page 3 Ff58b612

tension gon ni bukan setakat anti klorin.. die leh menenangkan ikan, convert ammonia, dll lagi...
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 07, 2013 6:30 pm

**abot** wrote:
zerol86 wrote:
murahnye bro arovital..kt tmpt ak 52..

kat jalan pasar kl 38..
Back to top Go down
aro2011

aro2011

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeSat Jan 12, 2013 11:47 pm

Desert Rabbit wrote:
Desert Rabbit wrote:
kodok wrote:
aro2011 wrote:
Desert Rabbit wrote:
epoi wrote:
thanks bro DR tapi biasa setahu sy klu barang kualiti lebih harga pun lebih klu kurang harga pun kurang skt tapi entahle harap otai2 lain blh bagi komen...

rasa beza tak banyak...just brand.. pakai mane2 pun boleh.. ada orang suggest pakai aro vital.. ada suh pakai dragon tu...

aku kena try juga ni...3 minggu doh ikan aku taknak makan langsung..duk cium2 jea...risau plak...cam selera takde je...ada terbaca sebelum2 ni kalau bagi makan terlebih boleh buat ikan hilang selera makan esok2..cam dah terkena sindrom ni je...
ada apa2 cara tak geng leh tambah selera aro aku ni?

Cuba tambah maggie cukup rasa...kurang sedap kot makanan ko bg tu....heheheje

tak pun tambahh ajinomoto sikit... hehehee... try puasakan aro ko sehari dua... pas tu tuka menu makan aro tu... nnti die lapar die makan la.. jgn isau die leh tahan tak makan seminggu...

Sorry bro salah baca.. Igt 3 hari.. Ni da 3 minggu.. Hmm.. Try wat wc,check ph air sbb kalau die stress pun die ✗ makan gak.. Pas tu try tuka menu aro kalau sebelum ni ks anak ikan,try tuka kasi sw or mw.. Bagi sikit2 dulu.. Pape pn wc dulu.. Insya اللّه nnti die makan la tu..

tule..sblm ni menu dia cengkerik,anak ikan, ngan ulat...ni teteiba taknak mkn..3 ari lepas aku try ngan cicak..dia makan..rupanye dia nak yg LAJU je bjalan atas air tu..br dia nak menyambar...ada apa cadangan tak? cengkerik bjalan slow je atas air..dia wak dek je...nak selalu bagi cicak orang kata tak elok..panas...betul ke??sblm ni mmg aku wc 3 ari skali 10%...1 lg carbon tu leh kacau PH tak?sbb aku taruk dlm top filter aku skang ni...
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeWed Jan 16, 2013 4:53 pm

tule..sblm ni menu dia cengkerik,anak ikan, ngan ulat...ni teteiba taknak mkn..3 ari lepas aku try ngan cicak..dia makan..rupanye dia nak yg LAJU je bjalan atas air tu..br dia nak menyambar...ada apa cadangan tak? cengkerik bjalan slow je atas air..dia wak dek je...nak selalu bagi cicak orang kata tak elok..panas...betul ke??sblm ni mmg aku wc 3 ari skali 10%...1 lg carbon tu leh kacau PH tak?sbb aku taruk dlm top filter aku skang ni...[/quote]

ntah la bro.. tak pernah aku kasi cicak.. takut.. hehehe... kire aro ko ni jenis memilih makanan laju2 la nie.. try kasi anak katak.. laju gak tu...

Activ Carbon tak kacau PH kalau tak silap.. sbb tak pernah guna....
Back to top Go down
aro2011

aro2011

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeWed Jan 23, 2013 2:05 am

Desert Rabbit wrote:

tule..sblm ni menu dia cengkerik,anak ikan, ngan ulat...ni teteiba taknak mkn..3 ari lepas aku try ngan cicak..dia makan..rupanye dia nak yg LAJU je bjalan atas air tu..br dia nak menyambar...ada apa cadangan tak? cengkerik bjalan slow je atas air..dia wak dek je...nak selalu bagi cicak orang kata tak elok..panas...betul ke??sblm ni mmg aku wc 3 ari skali 10%...1 lg carbon tu leh kacau PH tak?sbb aku taruk dlm top filter aku skang ni...

ntah la bro.. tak pernah aku kasi cicak.. takut.. hehehe... kire aro ko ni jenis memilih makanan laju2 la nie.. try kasi anak katak.. laju gak tu...

Activ Carbon tak kacau PH kalau tak silap.. sbb tak pernah guna.... [/quote]

anak katak tak penah try lg...stok payah kot..kat kedai KB ni aku takde lg jumpa jual anak katak....nak tangkap sendiri tatau katak jenis camne..heheh
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeWed Jan 23, 2013 3:06 am

aro2011 wrote:
Desert Rabbit wrote:

Activ Carbon tak kacau PH kalau tak silap.. sbb tak pernah guna....

anak katak tak penah try lg...stok payah kot..kat kedai KB ni aku takde lg jumpa jual anak katak....nak tangkap sendiri tatau katak jenis camne..heheh[/quote]

pakai anak katak sawah je .. hahaha.. bersih sikit.. (teringat dulu balik machang nak tangkap haruan ngan ikan sungai mesti pg sawah tangkap anak katak tu... )
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 14, 2013 5:31 pm

Salam sahabat sekelian, info terkini..sy baru beli tension gon dgn arovital kat OA Kota Dsara seminggu lepas.
Arovital RM35 Tension gon 1ltr RM25..murah ke mahal ni?
Back to top Go down
aro2011

aro2011

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeFri Mar 01, 2013 1:02 am

syed5225 wrote:
Salam sahabat sekelian, info terkini..sy baru beli tension gon dgn arovital kat OA Kota Dsara seminggu lepas.

murah tuuu...
Back to top Go down
Afiq86

Afiq86

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeSun Mar 03, 2013 5:59 am

syed5225 wrote:

Wasalam..kat mana lokasi tu ye?
Back to top Go down
Wanaro

Wanaro

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeMon Mar 04, 2013 5:43 am

Bg addrs nya.. blh gak g nanti
Back to top Go down
blkg_tinggi

blkg_tinggi

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeMon Mar 04, 2013 7:01 am

syed5225 wrote:
mcm gile murah je tension gon 1 liter rm25..kat mana lokasi kedai bro?kalo leh tepek google map address hheehhe
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeTue Mar 05, 2013 8:54 pm

Dekat Kota Damansara, nama kedai oriental aquatics.

http://here.com/malaysia/sungai-buloh/shop/oriental-aquatics--458w284p-6197205e400e43b5854d0175fe91c487

Oriental Aquatics
Jalan TBS 9
47000 Sungai Buloh
Selangor Darul Ehsan
Malaysia
Back to top Go down
Jai

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeTue Mar 05, 2013 11:36 pm

aku pun selalu beli ulat (SW & MW) dan cengerik kat OA ni puas ati jgk la qty yg dpt dibandingkan dgn lain2 LFS..tapi kedai ni split into 2 towkay. Pegi yg sebelah blakang (byk aro ada display). Biasa aku call dulu mat bangla tu (Ali namanya) takut stok habis pasal ramai jgk regular customer nya. For info - esok (Jumaat) Ali ni dah nak balik Bangla cuti 3 bulan. So ada org lain yg handle la sementara..
Tapi kalau nak beli anak udang/ikan hanya ada kat yg depan. Accessories pun byk kat kedai yg depan.

Back to top Go down
idzwan

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitimeThu Mar 07, 2013 9:46 pm

assalam..smlm sy beli arovital kat kinfatt kepong..rm35
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: penggunaan aro vital   penggunaan aro vital - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down

penggunaan aro vital
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Proses Tanning
» Nutrafin & arowana vital
» penggunaan UV
» Penggunaan Heater
» penggunaan black water.