Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

letak banyak arowana dalam satu aquarium

Go down 
Arojaz
jett lizdaf
ikan_akeem
fizaro
miang
wanotz
Opmin
zerol86
rimausiam
kodok
SyafiqM
hu2aimie
ebumugo
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Opmin

Opmin

letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Empty
PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 9:09 am

Pergh... R.I.P ..... Kesiannye... Klu kena kat aku x tau dah nak ckp aper.. Crying or Very sad
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 9:10 am

skangni dah buang air ke? cek la tengok takut ada current leakage... bahaya
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 9:11 am

ebumugo wrote:

telor tu boleh jual tak...nak letak dalam Aqua aku nii...he..he...

telur tu banyk tu.. letak dlm aqua bole buat comm kali ni kompom tak gaduh sbb 1 bangsa, 1 kaum 1 jenis dan adik beradik
Back to top Go down
ebumugo

ebumugo

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 9:14 am

hu2aimie wrote:

Dah..bro......sedang merenung arwah Aro2 ku ini...rasa mcm MC jer esok ni...uishk..uishk...
Back to top Go down
Opmin

Opmin

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 9:24 am

ebumugo wrote:
hu2aimie wrote:

Dah..bro......sedang merenung arwah Aro2 ku ini...rasa mcm MC jer esok ni...uishk..uishk...

Sabar je lah bro.. Dah mati x leh nak wat per dah..Yg penting cari dulu punca apa sebab sume bleh mati.. Kita belajar dari kesilapan.. Moga x akn berlaku lg masa akn dtg.....
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 9:45 am

ebumugo wrote:
awal pagi seekor....balik kerja.....semua dah KO........
ingat nak bela Gapi lak...

AAAAAAAAAAAAA........

letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 20120920172648

Aduhai sedihnya..sabarlah wahai sahabat ada hikmah apa yang berlaku..kita sama2 belajar dari pengalaman..kuatkan semangat..
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 9:50 am

hu2aimie wrote:
fazrulnizam82 wrote:

Saya dah cuba dua ekor HB letak dalam satu..setakat ni takde calar balar cirit birit..ha3..
Tapi ikut pengalaman otai memang tak mungkin tak bergaduh..ikan saiz masih kecik dalam 6 inci..
Takpelah try & error dulu kalau sampai besar dia ok InsyAllah saya kongsi sama..
Ikan saya bela dari kecik dan dari mulut yang sama..kot Smile

kalau dia dah biasa dari kecik insyallah dia tak gaduh.. ce tengok time lapar gaduh ke tak.. kalau tak gak ada chances ikan tu jantan dgn betina tu.. so dorang dah serasi mau sehidup semati.. silap aribulan ada chances tank breeding.. baik simpan dulu keadaaan camtu.. aku penah try nak buat camtu tp ikan tak serasi so kena asingkan juga.. sbb sekor jenis samseng sekor lagi jenis rilek... kalau dapat yg jenis rilek camtu sekor lg mmg aku bela 22 skali..

Bab nak bezakan jantan betina ni yang saya tak reti2 lagi sampai skg..puas belek sumber rujukan pelbagai tapi tak pandai2 jugak..try & error je..stkt ni bab makan kalau kelaparan memang 22 berebut tapi tak sampai gaduh..yang paling ketara takda koyak kat ekor..sisik tercabut sebelum ni pun sebab dia asyik melompat tapi sekarang dah ok..penyakit yang paling memeningkan sekarang adalah senang terkejut..pening2..i'm still learning..
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 11:05 am

sorry for ur lost nie aku pun nak nagis.. anyway bro elektrik leakage jarang ikan mati..aqua aku pernah kena lektrik baiknyer.. aku letak tangan perh rasa kena geget dgn tebuan.or maybe bbtul byk letrik leak dlm aqua tu..daripada amatan aku benda nie jadi sejak ko campur ikan.. maybe water tak cantik kot.. bro kena check PH lvl etc.. sebelum nie ikan ada lompat2 ke ikan diam jeee memanjang.. biasanyer lampam tu akan goal dulu tapi pelik gree lak goal dulu..
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 11:09 am

lagi satu aku rasa yang pump overheat tu maybe tak fully submerge ke apa..water tak cantik satu tak pun suhu terlampau tinggi ikan dah kena rebus ..aku newbie je hehe tapi aku try la taruh apa yang aku tau

anyway bro kalau bro nak ikan ganti gtau la aku.. aku ada byk ikan kat rumah nie.. leh bagi free je kalau nak tapi bukan ikan aro la.. try bela dulu ikan2 nie tgk camne.. nasihat aku beli pump dari reputable nyer brand biar mahal takpe.. air kena check gak selalu takut ada problem nanti..

kalau nak gtau aku eh.. aku ada mcm2 jenis.. aku leh bagi ko ikan karp, ikan lampam, ikan tiger pun leh bg kalau nak.. buat pengubat rindu nanti dah ready.. start la beli aro balik.. yang penting jangan give up maybe ada hikmah sebaliknyer.. duit boleh cari.. ikan pun boleh cari..

Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 11:34 am

Adus....
Huhu.. Xterkata. Sabar lah mungkin dah ajal dia.
Pas ni kalo ade rezeki bela seekor je.
Tabah kan hati ia sahabat.
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 21, 2012 10:20 pm

ada kacau air ke?tukar air ke?nie kompom bukan sbb gaduh....
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeSat Sep 22, 2012 8:16 am

speechless..very sad ending..sorry for ur lost bro..nauzubillah..dan..innalillah...
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeSat Sep 22, 2012 9:57 am

gamba besar sgt susah nak baca
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 23, 2012 2:51 am

Kemana menghilang wahai ebimugo....
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 23, 2012 4:05 am

kodok wrote:
Kemana menghilang wahai ebimugo....

kodok hang bgi lah sekor 2 kat dia...
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 23, 2012 4:17 am

patut la diam je hari nie.. ingt ko dah g rumah dia hehehe.. anyway aku lupa nak update mamt tu lum bg pix nnt dh dpt aku trus mms.. ebu ko nak ikan murah tak? pm aku..
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 23, 2012 4:20 am

Aki mmg nak pi...tp dia x angkat call...anak dia buat flight mode katanya...
Back to top Go down
ebumugo

ebumugo

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 23, 2012 6:36 am

kodok wrote:
Aki mmg nak pi...tp dia x angkat call...anak dia buat flight mode katanya...

mohon maaf....seharian hari ni..org call tak dapat...tak perasan anak dah Flight Mode HP.....
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 24, 2012 8:31 am

tkedu aku tgk... klau sekor mati pon aku ssh nk trima, apatah lg 5 ekor.. gulp.. sumpah aku nk pgsan. tp xpalah.. jdkn ni pngalaman.. bg aku scara pribadi aku suka 1tank=1aro . aku suka tgk aro yg tenang brenang n xde cacat cela.
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 24, 2012 9:34 am

Bagi aku kalo betul2x nak letak aro bnyk2x dlam akuarium, jagaan air dan filter peranan yg paling penting.
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 24, 2012 9:49 am

Patah tumbuh hilang berganti...emugo kasi update sket....
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 24, 2012 10:18 am

perhhh dah ada ikan baru tu ahak2.. congrast2..
Back to top Go down
ebumugo

ebumugo

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 24, 2012 10:14 pm

Patah tumbuh hilang berganti...tetapi yang tumbuh tak sama dengan yang asal....buat pengubat luka....
Sebuah Aqua seekor Aro.....membuka cerita baru.....

Aqua yang lama tersimpan lg...takut digunakan....tunggu Aro yg betul2 berani saje yg boleh masuk Aqua tuu...

Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 3:23 am

ebumugo wrote:
Patah tumbuh hilang berganti...tetapi yang tumbuh tak sama dengan yang asal....buat pengubat luka....
Sebuah Aqua seekor Aro.....membuka cerita baru.....

Aqua yang lama tersimpan lg...takut digunakan....tunggu Aro yg betul2 berani saje yg boleh masuk Aqua tuu...

mak aih..dah mcm masuk rumah hantu lak..yg berani je leh masuk..hehe.
sy tau u masih fobia..tapi tabah kan hati n jgn patah semangat ye.
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 3:43 am

bro leh post tak aqua lama nyer pix.. maybe member2 lain leh comment skit..
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down

letak banyak arowana dalam satu aquarium
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» nak letak ikan dalam kolam
» bole x klu nk letak arowana silver & green arowana dlm 1 akuarium?
» Ikan Murah
» [WTS] MGBB Arowana + fibertank + aquarium Full Set NEGO
» kualiti air dalam tangki atau kolam ikan arowana