Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

letak banyak arowana dalam satu aquarium

Go down 
Arojaz
jett lizdaf
ikan_akeem
fizaro
miang
wanotz
Opmin
zerol86
rimausiam
kodok
SyafiqM
hu2aimie
ebumugo
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
ebumugo

ebumugo

letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Empty
PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeTue Sep 18, 2012 7:49 pm

miang wrote:
ebumugo wrote:
betullah cakap otai2 semua bangun pagi tadi tgk habis ekor Blue Base Solid dibelasah oleh Golden Blue Base...skrg seekor kat atas seekor kat bawah..

kalau ko masih biarkan lagi....akan ada sekor kat atas sekor dah terbalik kat bawah...percayalah...pgalaman aku bukan sng nak buat com.

he..he..tq...tu pasal aku topup 3 ekor GreAro Kodok semalam.....nanti balik nak tgk caner lak..
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeTue Sep 18, 2012 10:30 pm

miang wrote:
ebumugo wrote:
betullah cakap otai2 semua bangun pagi tadi tgk habis ekor Blue Base Solid dibelasah oleh Golden Blue Base...skrg seekor kat atas seekor kat bawah..

kalau ko masih biarkan lagi....akan ada sekor kat atas sekor dah terbalik kat bawah...percayalah...pgalaman aku bukan sng nak buat com.

Saya dah cuba dua ekor HB letak dalam satu..setakat ni takde calar balar cirit birit..ha3..
Tapi ikut pengalaman otai memang tak mungkin tak bergaduh..ikan saiz masih kecik dalam 6 inci..
Takpelah try & error dulu kalau sampai besar dia ok InsyAllah saya kongsi sama..
Ikan saya bela dari kecik dan dari mulut yang sama..kot Smile
Back to top Go down
ebumugo

ebumugo

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeTue Sep 18, 2012 10:51 pm

mungkin kot.....sayu je tgk BB aku tu....mcm hidup segan mati tak mau..tgk GreAro Kodok je yg cergas dlm Aqua aku ni..he..he...patut ker bela seekor je Aro ni dalam satu aqua...
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeTue Sep 18, 2012 11:12 pm

ebumugo wrote:
mungkin kot.....sayu je tgk BB aku tu....mcm hidup segan mati tak mau..tgk GreAro Kodok je yg cergas dlm Aqua aku ni..he..he...patut ker bela seekor je Aro ni dalam satu aqua...

Kalau nak ikan nampak sempurna sekor satu tempat lebih baik..baru takda koyak sana sini depan belakang..huhu..
Tapi kalau ada comm pon syok juga..cuma mungkin kena nengok keadaan ikan kalau cam tak cergas je ada antaranya baik asingkan..kalau sumenye alim atau sumenye samseng takpe..hehe.. Razz
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 19, 2012 4:40 am

ebumugo wrote:

Ui klu dah idup segan mati x mahu tu dah kira berat dah tu....ikan ko dah la "ikan mahal" bak kata ko..."dah kena sembelih kena pijak plak" heheheh....quarentin kan la bb tu....bg naik semangat blk....mintak kt bro fazrulnizam82 air jampi....heheheheheh Very Happy
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
ebumugo

ebumugo

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 19, 2012 5:19 am

kodok wrote:
ebumugo wrote:

Ui klu dah idup segan mati x mahu tu dah kira berat dah tu....ikan ko dah la "ikan mahal" bak kata ko..."dah kena sembelih kena pijak plak" heheheh....quarentin kan la bb tu....bg naik semangat blk....mintak kt bro fazrulnizam82 air jampi....heheheheheh Very Happy

tu la pasal......tgk male ni caner..kalu kena ICU gak...esok nanti angkat satu BB tu masuk Aqua lain....
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 19, 2012 6:32 am

kalo ICU xpe, jgn Gol sudah lah.. :p

ebumugo wrote:
kodok wrote:
ebumugo wrote:

tu la pasal......tgk male ni caner..kalu kena ICU gak...esok nanti angkat satu BB tu masuk Aqua lain....
Back to top Go down
ebumugo

ebumugo

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 19, 2012 9:09 pm

wanotz wrote:

ebumugo wrote:
kodok wrote:
ebumugo wrote:

.kesedihan melanda di pagi hari...kul 1pg tadi elok jer.....bangun tido kul 6 pagi ini seekor dah terapung kat atas Aqua........terkezut beruk gak....ingatkan BB dah...pergi tgk rupanyr GreAro Kodok......kena marah lak kat Kodok nii...
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 19, 2012 9:41 pm

ebumugo wrote:
wanotz wrote:

ebumugo wrote:
kodok wrote:
ebumugo wrote:

.kesedihan melanda di pagi hari...kul 1pg tadi elok jer.....bangun tido kul 6 pagi ini seekor dah terapung kat atas Aqua........terkezut beruk gak....ingatkan BB dah...pergi tgk rupanyr GreAro Kodok......kena marah lak kat Kodok nii...

Ha marah2......
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 1:50 am

Tulah aku dah ckp nsb Green.. Kalo BB kan x berbaloi..
Yg aku belajar dari otai2x sini kalo nak letak aro 1 akuarium salah satu cara
Akuarium kena besar. Then time nak letak aro tu kena letak sekali semua dlm 1 masa
Xleh nak main topup2x, hri ni letak bb sok letak Green cara ni xleh.. Memang gol lah jwb nye.
Hihi.. Sbar2x cer tnya kodok kot2x ade stok lain.. Hihi
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 3:06 am

den dah ckp at least 5 ekor.. huhu.. takpe la belajar untung 100 je kalau 1000 aku pun tumpang nagis.. berdasarkan pengalaman aku..

kalau dah ada otai lama ko angkut kuar buh ikan baru dulu then buh ikan lama.. kalau ko main taruh.. dia dah kira otai yang pendatang tu akan takut..

mcm bro wanotz cakap lagi bagus masukkan semua sekali.

lagi satu kalau nak comm kuatkan arus bagi dorang busy main arus dari pikir nak gado je..

perbanyakkan halangan dalam aqua..ko buh la pape je bio ball ke plastic botol ke kayu terapung ke..

kurangkan air level tu.. sempitkan dorang..

kalau rajin hari2 kena kacau dorang.. ambik sauk buat arus ke pape jela..

masukkan lampam untuk dorang buli.. mati sekor beli lagi kakaka..

lagi satu make sure dorang kenyang.. kalau lapar bersedia untuk ICU on call..

end of the day.. IKAN AKAN GADO PUNYA... buat la pape pun.. gado KO dgn tak ko je hehehe..
Back to top Go down
ebumugo

ebumugo

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 7:25 am

zerol86 wrote:
den dah ckp at least 5 ekor.. huhu.. takpe la belajar untung 100 je kalau 1000 aku pun tumpang nagis.. berdasarkan pengalaman aku..

kalau dah ada otai lama ko angkut kuar buh ikan baru dulu then buh ikan lama.. kalau ko main taruh.. dia dah kira otai yang pendatang tu akan takut..

mcm bro wanotz cakap lagi bagus masukkan semua sekali.

lagi satu kalau nak comm kuatkan arus bagi dorang busy main arus dari pikir nak gado je..

perbanyakkan halangan dalam aqua..ko buh la pape je bio ball ke plastic botol ke kayu terapung ke..

kurangkan air level tu.. sempitkan dorang..

kalau rajin hari2 kena kacau dorang.. ambik sauk buat arus ke pape jela..

masukkan lampam untuk dorang buli.. mati sekor beli lagi kakaka..

lagi satu make sure dorang kenyang.. kalau lapar bersedia untuk ICU on call..

end of the day.. IKAN AKAN GADO PUNYA... buat la pape pun.. gado KO dgn tak ko je hehehe..

GAMBAR MENCERITAKAN SEGALANYER........
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Berata Mata Memandang............
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
scratch scratch scratch

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Back to top Go down
ebumugo

ebumugo

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 7:46 am

awal pagi seekor....balik kerja.....semua dah KO........
ingat nak bela Gapi lak...

AAAAAAAAAAAAA........

Last edited by ebumugo on Thu Sep 20, 2012 7:49 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 7:47 am

letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Capture

mak ai mati semua skali ke? dgn BB MG GR mak ai.. kalau camni aku tompang nangis ni!!!!!!!
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 7:48 am

ebumugo wrote:
awal pagi seekor....balik kerja.....semua dah KO........AAAAAAAAAAAAA........

semua gaduh sama sendiri ke? adoi.. green ada koyak ekor tak? aqua sebenarnya bape kaki bro? abis tu cammane ni.. lampam cammana mati juge ke
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 7:51 am

fazrulnizam82 wrote:

Saya dah cuba dua ekor HB letak dalam satu..setakat ni takde calar balar cirit birit..ha3..
Tapi ikut pengalaman otai memang tak mungkin tak bergaduh..ikan saiz masih kecik dalam 6 inci..
Takpelah try & error dulu kalau sampai besar dia ok InsyAllah saya kongsi sama..
Ikan saya bela dari kecik dan dari mulut yang sama..kot Smile

kalau dia dah biasa dari kecik insyallah dia tak gaduh.. ce tengok time lapar gaduh ke tak.. kalau tak gak ada chances ikan tu jantan dgn betina tu.. so dorang dah serasi mau sehidup semati.. silap aribulan ada chances tank breeding.. baik simpan dulu keadaaan camtu.. aku penah try nak buat camtu tp ikan tak serasi so kena asingkan juga.. sbb sekor jenis samseng sekor lagi jenis rilek... kalau dapat yg jenis rilek camtu sekor lg mmg aku bela 22 skali..
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 7:53 am

ebumugo wrote:
awal pagi seekor....balik kerja.....semua dah KO........
ingat nak bela Gapi lak...

AAAAAAAAAAAAA........

jgn cepat mengalah der.. jgn la gapi lagi cepat mati tu.. makan anak sendiri plak tu.. at least setup la aquascape camni
letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 800px-Peter_Kirwan_Mountainscape1

agak abis bosan sambar 1 silver aro

letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Top-20-Aquascapes-by-George-Farmer-110
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 7:58 am

takziah bro

letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Img_1200

letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 3592481350_8ec7c6eda5_z

Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 8:02 am

Mak ai.......semalam ko dtg umah aku ceria ja...mlm ni aku dpt rasa apa ko rasa...relex bro....nanti aku try apa yg patut....
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 8:03 am

hu2aimie wrote:
takziah bro

Yg ni siap ada liang lagi ni....

Yg ni siap ada teloq lagi......rugi2

Back to top Go down
ebumugo

ebumugo

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 8:08 am

hu2aimie wrote:
ebumugo wrote:
awal pagi seekor....balik kerja.....semua dah KO........AAAAAAAAAAAAA........

semua gaduh sama sendiri ke? adoi.. green ada koyak ekor tak? aqua sebenarnya bape kaki bro? abis tu cammane ni.. lampam cammana mati juge ke

...Tak.. Tetiba Water Pump jadi panas tahap bawah cket mendidih...GreAro tu ade Koyok cket kena buli kat BB tuu..Aqua Panjang 5 x Tinggi 4 x Lebar 2 (seperti dibawah)..Lampan tu pun kojol gak.....

Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 8:10 am

Sure electic short...
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 8:18 am

TRY ON PASTU AMEK TEST PEN TENGOK...
letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 2012-07-10%252018.11.49
camni.. kalau ada karan mmg kompom la.. ada ape2 tanda tak sebelum ikan tu nak mati? dok diam ke.. ada white spot tetibe ke? ce cite sikit.. g keje tengok ada lg balik keje sume mati xkan dalam masa 8 jam semua out
Back to top Go down
ebumugo

ebumugo

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 8:21 am

kodok wrote:
hu2aimie wrote:
takziah bro

Yg ni siap ada liang lagi ni....

Yg ni siap ada teloq lagi......rugi2

telor tu boleh jual tak...nak letak dalam Aqua aku nii...he..he...
Back to top Go down
ebumugo

ebumugo

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 9:07 am

hu2aimie wrote:
TRY ON PASTU AMEK TEST PEN TENGOK...
letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 2012-07-10%252018.11.49
camni.. kalau ada karan mmg kompom la.. ada ape2 tanda tak sebelum ikan tu nak mati? dok diam ke.. ada white spot tetibe ke? ce cite sikit.. g keje tengok ada lg balik keje sume mati xkan dalam masa 8 jam semua out
..

malam semalam mmg nampak pelik cket...semua Aro main kat atas jer..langsung tak turun bawah....bangun pagi tgk seekor GreAro kojol...terus ambik letak luar...siap2 terus gi kije..air masa tu ok jer tak panas lg...ingatkan takder ape2..balik kije terus 4 ekor Aro plus Lampan kojol...begitulah secara ringkasnyer.....
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: letak banyak arowana dalam satu aquarium   letak banyak arowana dalam satu aquarium - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

letak banyak arowana dalam satu aquarium
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» nak letak ikan dalam kolam
» bole x klu nk letak arowana silver & green arowana dlm 1 akuarium?
» Ikan Murah
» [WTS] MGBB Arowana + fibertank + aquarium Full Set NEGO
» kualiti air dalam tangki atau kolam ikan arowana