Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

mau tanya...

Go down 
kodok
Gorgonzola
6 posters
AuthorMessage
Gorgonzola

mau tanya...  Empty
PostSubject: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 12:45 am

Salam Tahun Baru heheheh...

saudara2 sekalian, otai2 brader semua, nak tnya sikit...

1. dok tengok dlam forum orng duk kata bagi aro makan Market Prawn tu yang macam mane eah?beli udang kecik2 yang kat pasar ka?udang2 laut tu ka?atau maksud market prawn beri anak udang yang jual kat LFS tu? minta penjelasan sikit... hhehhe

2.kalau Yea la, MP tu udang kat pasar,udang kecik atau yg besar yg sekilo dlm rm19-20++ tu?kire udang yg kita buat makan kaa?

3.if betul Yea, nak bagi aro makan tolong kopekkan kulit dia kan?ada kesan sampingan tak?

Ohya, ikan saya, mg@24K kot, dah besar kalau bgi SW dia makan suka sngt2 tapi asik makan tu jer tak bagus jugak.. kdng2 nak tukar selera dia kene puasa dlm 2-3hari baru tukar bagi katak.katak pulak kalau dia betul2 lapar, dlam tempoh 10minit aro boleh bedal sampai 5ekor,pastu dia terus kenyang 1-2hari.aro setakat ini dah saiz L( dalm 11-13inci)....

harap ada broder2 yg boleh bantu, bro-kodok ka..bro2 yg glamour2 ka... nak bagi aro kat umah nie gemuk sikit la.. nak dia besar sikit hehehe
Back to top Go down
kodok

kodok

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 1:07 am

Udang pasar ngan ghost shrim ni beza...ghost shrimp tu udang yg idup kt sg yg kevik2 yg kita beli kt lfs yg hidup2 tu....tu mahal sket...klu udang pasar tu..udang dari laut yg kita buat mkn tu...tp jgn la beli yg mahal2...beli yg murah2 ja....klu aku aku kopek kukit n kepala dia...afa yg just buang kepala ngan ekor ja...bg mkn tu jimat sket sbb murah n aro klu mkn tu kenyang la dlm sehari dua...

Kebanyakkan org bagi mkn udang pasar ni bila ikan dah besar la...lagipun bila ikan besar mkn pun byk...klu nak supply sw setiap masa letih la gak kan...udang ni bagus sebenarnya...walaupun kandungan protin x setinggi sw tp udang pasar ni antara makanan sampingan yg kita boleu bg kt aro...

Lagipun kebanyakkan farm bg mkn udang pasar kt brooder diorang...

P/s: nape nama aku naik...aku bkn otai lah...aku petai je...
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
Desert Rabbit

Desert Rabbit

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 2:17 am

Salam...

kalau nak kasi MP ni kene ikan besar eh.. ikan aku saiz 7-8 inci tp kasi makam MP die takmau.. isk... patut pun... kene tunggu besar...

ada cara tak nak ajar die makan mp nie.. kene puasaka die ke
Back to top Go down
http://desert-rabbit1705.blogspot.com
ikan_akeem

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 2:20 am

Desert Rabbit wrote:
Salam...

kalau nak kasi MP ni kene ikan besar eh.. ikan aku saiz 7-8 inci tp kasi makam MP die takmau.. isk... patut pun... kene tunggu besar...

ada cara tak nak ajar die makan mp nie.. kene puasaka die ke

bagi je jugak kat dia bro..ikan aku size 4-5 inci pun dah start makan MP..tapi hiris kecik2 la..
kalo yg aro yg da besar 14 inci tu bg makan MP sekor2 mcm tu je..syok la tgk dia try duk menelan mcm nak patah tengkuk tu..
Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 6:38 am

udang mmg bagus utk aro.. coz bagi naik warna sisik dia... aku pun bagi gak... coz aku dok tgk kat farm tu... dorang dok campak je udang kat kolam den... mengelumpur aro2 dok mencekik... huhu...

kalo sebolehnya... buang kepala,kulit n ekor dia... coz takut bila aro mkn tu, tercekik... then jd arwah... huhu.. sadis wooo... kalo aro kecik2 tu... leh potong kecil2 ikut pada saiz yg sepatutnya... yg senang dia telan...
Back to top Go down
zerol86

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 8:54 am

hehe kalau aku kan.. aku lagi suka beli cengkerik dan trus masuk peti ais tahan lama and aro trus ngap je tak yah puasa bagai.. hehe.. RM1 25 ekor.. ko rasa mp rm1 leh dapat berapa
Back to top Go down
ikan_akeem

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 9:06 am

zerol86 wrote:
hehe kalau aku kan.. aku lagi suka beli cengkerik dan trus masuk peti ais tahan lama and aro trus ngap je tak yah puasa bagai.. hehe.. RM1 25 ekor.. ko rasa mp rm1 leh dapat berapa

Hehe..beli la ikut kilo bro..aku beli setengah kilo rm7-8.pakai sebulan aro 3 ekor tak abis.sehari bg 2 ekor udang kat sekor arowana.save bro..tp selang seli la jugak ngan superworm ke..baru ikan ko happy..kalo hari2 sgt dia mkn udang..luah jugak dia..jgn beli udang sekilo nasihat aku kalo aro tak byk..aku penah beli sekilo pastu buang separuh..sebab lambat sgt nk abis pakai sampai udang jd busuk dah.tapi kalo korg nak pakai sama udang tu buat masak..bedal je la..
Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 9:15 am

ikan_akeem wrote:
zerol86 wrote:

Hehe..beli la ikut kilo bro..aku beli setengah kilo rm7-8.pakai sebulan aro 3 ekor tak abis.sehari bg 2 ekor udang kat sekor arowana.save bro..tp selang seli la jugak ngan superworm ke..baru ikan ko happy..kalo hari2 sgt dia mkn udang..luah jugak dia..jgn beli udang sekilo nasihat aku kalo aro tak byk..aku penah beli sekilo pastu buang separuh..sebab lambat sgt nk abis pakai sampai udang jd busuk dah.tapi kalo korg nak pakai sama udang tu buat masak..bedal je la..

haha... aku pun sama gak.. beli sekilo... pastu.. rase nak masak.. buat sambal tumis udang.... den amik jew.. wkakkakak... apo ada hal... pastu kalo dah time makan utk aro2 aku... terus den bagi je... apo adahal... tak baik membazir.. sama gak utk kehidupan.. muehehehe...

p/s: kite sedap makan... aro2 kita pun sedap gak makan...
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 4:28 pm

semalam aku try kasi aro aku makan MP.. die tgk je.. last2 lampam yang makan... ada cara tak nak ajar die makan? padahal dah 2 hari puasa.. isk...
Back to top Go down
ikan_akeem

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 10:07 pm

Desert Rabbit wrote:
semalam aku try kasi aro aku makan MP.. die tgk je.. last2 lampam yang makan... ada cara tak nak ajar die makan? padahal dah 2 hari puasa.. isk...

Masa train bg mkn MP aku biar aro duk sorang2 je,tak campur dgn lain2 ikan..
Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeThu Jan 03, 2013 5:09 am

ikan_akeem wrote:
Desert Rabbit wrote:

yup toi tu.. kalo bleh.. dia sekor je... kasi reging kaw2.. hohoho... paksa makan... sadis.... insyallah... sehari dua... makan lew dia... kekeke...
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeThu Jan 03, 2013 6:02 am

cdjapex wrote:
ikan_akeem wrote:
Desert Rabbit wrote:

yup toi tu.. kalo bleh.. dia sekor je... kasi reging kaw2.. hohoho... paksa makan... sadis.... insyallah... sehari dua... makan lew dia... kekeke...

leh try ni.. mane plak nak letak lampam tu... nnti kasi MP tu, kalau die tak makan nak kene angkat balik or biarkan? tkt ammonia naik plak.. ke cmne?
Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeThu Jan 03, 2013 6:09 am

Desert Rabbit wrote:
cdjapex wrote:
ikan_akeem wrote:
Desert Rabbit wrote:

leh try ni.. mane plak nak letak lampam tu... nnti kasi MP tu, kalau die tak makan nak kene angkat balik or biarkan? tkt ammonia naik plak.. ke cmne?

so far.. kalo ikan dah kelaparan.. dia memain je dulu.. pastu... sedar2 dah hilang... dah kne telan... huhu.... try n error....
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitimeThu Jan 03, 2013 2:13 pm

so pas nie nak try la tgk die ngap tak kalau kasi MP.. da start pose da aro aku arini.. wakakakak Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content

mau tanya...  Empty
PostSubject: Re: mau tanya...    mau tanya...  Icon_minitime

Back to top Go down

mau tanya...
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» tanya pendapat otai