Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

tanya pendapat otai

Go down 
shahree85
hu2aimie
Hazri
kodok
8 posters
AuthorMessage
kodok

kodok

tanya pendapat otai Empty
PostSubject: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 3:32 am

Saya ada sekor mg saiz lebih kurang 6-7 inch saya tempatkan dlm satu aquarium 4kaki..adakah menjadi masaalah jika saya masukkan ikan tersebut kedalam satu lagi aquarium bersaiz 8 kaki bersama2 ikan arowana hb yg dah besar saiz anggaran 16 inch....harap dapat menolong...tq
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
Hazri

Hazri

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 4:41 am

kodok wrote:
Saya ada sekor mg saiz lebih kurang 6-7 inch saya tempatkan dlm satu aquarium 4kaki..adakah menjadi masaalah jika saya masukkan ikan tersebut kedalam satu lagi aquarium bersaiz 8 kaki bersama2 ikan arowana hb yg dah besar saiz anggaran 16 inch....harap dapat menolong...tq

Pergh...8Kaki...OK jer kalau dier tak gaduh.. Very Happy
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 5:17 am

Tu risikonya tu...takut nanti ikan besar tu tibai ikan kecik tu plak...klu besar tu mg tubai hb x pe...ni yg besar tu hb..tibai mg byk rugi looo...hehehe
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 5:22 am

kompom kene tibai.. lg baik jgn.. silap2 xda dah kene telan
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 5:30 am

hu2aimie wrote:
kompom kene tibai.. lg baik jgn.. silap2 xda dah kene telan

Kli kena telan mmg menangis la...sebelum ni letak lampam pin hilang...cari bangkai sampai sekarang x jumpa...hehe
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 5:31 am

aquarium ada tutp x?
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 5:33 am

hu2aimie wrote:
aquarium ada tutp x?
Aquarium kabinet...ada tutup...ce kat sum tank kat bawah pun x de...klu sekor x pe...ni letak 4 ekor hilang satu persatu...
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 5:36 am

mak ai besar mana aro tu? dan besa mana plak lampam tu
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 5:43 am

Aro aku x de la besar sgt lebih kurang 16 inch...lampam tu plak aku beli 4 ekor 10hingget kat jalan pasar tu...kecik je la...tp mmg x logik la aro aku mkn lampam tu sbb lampan kan bdn lebar...muat plak masuk mulut aro tu...takut kena atteck beramai2 la ngan aro aku tu..
Back to top Go down
Hazri

Hazri

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 9:38 pm

kodok wrote:
Aro aku x de la besar sgt lebih kurang 16 inch...lampam tu plak aku beli 4 ekor 10hingget kat jalan pasar tu...kecik je la...tp mmg x logik la aro aku mkn lampam tu sbb lampan kan bdn lebar...muat plak masuk mulut aro tu...takut kena atteck beramai2 la ngan aro aku tu..

16 inch dah besar la aro you bro..mg sah lampan tu dah kena telan gn aro..tu aro besar tahap dah boleh telan katak sume..
Back to top Go down
shahree85

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 12:44 am

Hazri wrote:
kodok wrote:

16 inch dah besar la aro you bro..mg sah lampan tu dah kena telan gn aro..tu aro besar tahap dah boleh telan katak sume..

confirm lampam kene ratah ngan aro tu.. 16 inci da kire besar bro.. tikus putih tu selamber die ratah... cer tgk nih..
https://www.youtube.com/watch?v=Wdkclxmi52E
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 1:04 am

tu ar...takut gak kena telan...tp leceh sket la nak kena cuci 2 aquarium....
Back to top Go down
shahree85

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 1:09 am

kodok wrote:

cuci akuarium da consider exercise.. dari aro kene telan.. lagi merana bro...
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeTue Jul 10, 2012 6:53 am

shahree85 wrote:
kodok wrote:

cuci akuarium da consider exercise.. dari aro kene telan.. lagi merana bro...
Yup....heheheh
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeWed Jul 11, 2012 2:54 am

apa punya soalan daaa..opss,silap thread.. Sad
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeFri Jul 13, 2012 9:48 pm

gabanzshah wrote:
apa punya soalan daaa..opss,silap thread.. Sad

Aik salah ke tanya????
Back to top Go down
saypool

saypool

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeTue Jul 17, 2012 7:08 pm

slam 1 malaysia semua...sy org bru kat sine dan ada msalah sikit...sy bru je berjinak dgn hobi nie dan sy dah ada sekor ikan aro yellow tail....akuarium sy da buat seperti yg disaran dalam forum ini.....PH air 7..guna internal pum akuarium 2ft ikan lbh kurang 15 cm panjang..air tukar 2 hari sekali 1/3 dari kapasiti keseluruhan...haba air kekal pa 29-31 darjah celcius setiap hari p ikan sy selalu duk dasar dekat bawah pum...sy nak mintak tlg otai2 sekalian bg memberi sy pendapat mcm ner nak buat...tq....
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeTue Jul 17, 2012 8:19 pm

saypool wrote:
slam 1 malaysia semua...sy org bru kat sine dan ada msalah sikit...sy bru je berjinak dgn hobi nie dan sy dah ada sekor ikan aro yellow tail....akuarium sy da buat seperti yg disaran dalam forum ini.....PH air 7..guna internal pum akuarium 2ft ikan lbh kurang 15 cm panjang..air tukar 2 hari sekali 1/3 dari kapasiti keseluruhan...haba air kekal pa 29-31 darjah celcius setiap hari p ikan sy selalu duk dasar dekat bawah pum...sy nak mintak tlg otai2 sekalian bg memberi sy pendapat mcm ner nak buat...tq....

beli ikan lampam...
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeTue Jul 17, 2012 9:47 pm

saypool wrote:

aku bkn otai, tp dlu aku hadapi masalah yg sma mcm ni. aro dduk didasar.. alhamdulillah skang aro aku brenang balik. aku kurangkn level air. letak skit vitamin.. jgn bg mkn apa2 lg.. lpas 2 hari tgk dah ok. air tu tuka jgn tlalu kerap sb kdang2 kta xtau kualiti air yg baru tu. mgkin jgak ada bakteria.. so klau dia ok dgn air tu, biarkn.. smggu skali tuka da ok. cuma filter tu kna tuka 3 hari skali Smile insyallah sihat
Back to top Go down
saypool

saypool

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitimeWed Jul 18, 2012 2:48 pm

terima kasih atas semua pendapat yg d bg....
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: tanya pendapat otai   tanya pendapat otai Icon_minitime

Back to top Go down

tanya pendapat otai
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sisik Aro tanggal.. Tolong otai otai...
» salam otai-otai
» My Green Aro Ned help from all the Otai...
» Otai tolong jawab
» my aro..komen2 otai diperlukan..