Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

nk tanya pasal cara pasang background aquarium

Go down 
BloodRedAro
gabanzshah
miang
MatDeeSP
x-sonic
9 posters
AuthorMessage
x-sonic

x-sonic

nk tanya pasal cara pasang background aquarium Empty
PostSubject: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeSat Jun 18, 2011 2:50 pm

otai2 aro nk tnya skit klau nk pasang background nih mcm mn ek ada tips2 tak
dan ader tak org pasang background dari dalam aku nk tukar background aqua aku warna biru tp tuh lah dah try tp mcm gelap je jdnyer klau pasang dr luar yg aku pening mcm mn org kdai pasang?? aku tnye tokey kdai ckp spry air sabun skit lepas tuh br letak silicon tp klau da ader air nnt silicon tu nk ker melekat??
Back to top Go down
MatDeeSP

MatDeeSP

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 12:32 pm

bro otai..nak tanya bro sekalian :-
Kalaw MG 6" guna b/ground dinding warna putih & b/ground lantai warna hitam apa jadi dgn ikan tu?
Kalaw SR 6" guna b/ground dinding warna biru & b/ground lantai warna hitam apa jadi dgn ikan tu?
tq bro otai...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 1:06 pm

x-sonic wrote:
otai2 aro nk tnya skit klau nk pasang background nih mcm mn ek ada tips2 tak
dan ader tak org pasang background dari dalam aku nk tukar background aqua aku warna biru tp tuh lah dah try tp mcm gelap je jdnyer klau pasang dr luar yg aku pening mcm mn org kdai pasang?? aku tnye tokey kdai ckp spry air sabun skit lepas tuh br letak silicon tp klau da ader air nnt silicon tu nk ker melekat??

ada ke org pasang backgroud dalam air?pasang belakang cermin adala.....hang beli background yg plastik ke yg sticker siap ada gam?tank berapa kaki?
seelok2nya nak pasang b.ground....tank kosong tak ada ikan.....pastu sebaik2nya cari background yg mcm sticker dah siap ada gam...kalau yg plastik tu...bila letak air,gam lagi dgn silikon tak cantik...banyak gelembung angin....leceh pulak tu nak buat....
tips mudahnya:
- guna bckground yg mcm stcker dah ada gam
- kasi baring itu tank....
- kasi spray itu air sabun
-kasi bukak itu background
-kasi ejas biar tutup semua cermin
-kasi tarik rata2 mana yg ada gelembung angin...guna pembaris pun boley
-kasi potong lebihan sticker dgn pisau tajam
-kasi tacap mana2 yang tak elok
-biarkan sampai kering.....and selesai....

Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 1:11 pm

MatDeeSP wrote:
Kalaw MG 6" guna b/ground dinding warna putih & b/ground lantai warna hitam apa jadi dgn ikan tu?
Kalaw SR 6" guna b/ground dinding warna biru & b/ground lantai warna hitam apa jadi dgn ikan tu?
tq bro otai...

fuhhh soalan...ini jawapan perlukan kajian mendalam nie.....hang ada buat ke menda2 kat atas tu?awat nak pening2kan kepala...guna bckground berwarna warni...karang ikan jadi warna pelangi la pulak ada 7 warna...MG guna bckground putih semua dah le,sr guna semua hitam pun ok...nak guna semua biru gelap pun ok gak....pendapat aku le..tak pa tggu org lain komen kang

Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 9:04 pm

MatDeeSP wrote:
tq bro otai...

x effect apa2..tgk major background la...klu ada pn skit sgt..slalunya hobbyist buat camtu coz senang nk tukar ke background gelap bila ikan dh besar..just tukar dinding jer..base x perlu tukar...so x yah nk kosongkn tank..
klu nk main spesis red jgn push ngan background hitam..main background biru dulu..nti dh besar baru tukar background itam..x tukar pn x pa..klu tak nti rims dia x cantik..ada karat itam2..ni aku ckp kebanyakan spesis red made in malaysia la..
Back to top Go down
MatDeeSP

MatDeeSP

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeWed Aug 24, 2011 12:12 pm

gabanzshah wrote:
MatDeeSP wrote:
tq bro otai...

x effect apa2..tgk major background la...klu ada pn skit sgt..slalunya hobbyist buat camtu coz senang nk tukar ke background gelap bila ikan dh besar..just tukar dinding jer..base x perlu tukar...so x yah nk kosongkn tank..
klu nk main spesis red jgn push ngan background hitam..main background biru dulu..nti dh besar baru tukar background itam..x tukar pn x pa..klu tak nti rims dia x cantik..ada karat itam2..ni aku ckp kebanyakan spesis red made in malaysia la..

tq bro gabanzshah. sbnrnya btl ckp bro 2. sy taruk itam dbhg bwh sbb fikir masalah nak ganti b/ground bila ikan da besar lah. bygkn nak angkat tank yg besaq tu bila nak tukar b/ground tu kelak..pehhh dah la cermin dia tebal.berat giler.tp bila dah pasang b/ground hitam pd bhg lantai tu tgk pelik lak.mcm ikan suke dok kat bwh jer sbb keadaan gelap kt bwh tu..aro lak mcm xnak berenang n suke lepak kat bwh jer..takut der kesan pada warna dia bila besar nanti jer.tu yg sy tanya otai semua tu.
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeThu Aug 25, 2011 7:53 am

ikan saiz berapa inci?kalau kecik mmg penakut suka duduk bawah...tapi kalau dah besar masih suka dudukn kat bawah dah mmg peel dia mcm tu...leceh kalau dpt ikan mcm nie pemalas nak berenang...salah satu cara nak push dia berenang letak lampam banyak2...
Back to top Go down
MatDeeSP

MatDeeSP

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeThu Aug 25, 2011 11:32 am

miang wrote:
ikan saiz berapa inci?kalau kecik mmg penakut suka duduk bawah...tapi kalau dah besar masih suka dudukn kat bawah dah mmg peel dia mcm tu...leceh kalau dpt ikan mcm nie pemalas nak berenang...salah satu cara nak push dia berenang letak lampam banyak2...

dulu mmg taruk lampam bnyk ekor..tp kesian lak kat aro tu dok berebut mkn dgn lampam..skrg sy guna pam lah..bagi air laju kat bwh..so skrg aro tu xder lah nak lepak kat bwh tu..
Back to top Go down
BloodRedAro

BloodRedAro

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 1:12 am

salam...
background stiker biru / hitam kat ne nak carik?
kat sini ade ke sesape yg jual?
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 7:48 am

BloodRedAro wrote:
salam...

g jalan pasar K.L...alive aquarium ada banyak...berapa meter je ko nak dia blh bagi...
Back to top Go down
BloodRedAro

BloodRedAro

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 7:53 pm

miang wrote:
BloodRedAro wrote:
salam...

g jalan pasar K.L...alive aquarium ada banyak...berapa meter je ko nak dia blh bagi...

alah area kl nie yg failed cket...
xbese msk kl laaa
huhu
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 8:03 pm

BloodRedAro wrote:
miang wrote:
BloodRedAro wrote:
salam...

alah area kl nie yg failed cket...
xbese msk kl laaa
huhu

gps je le
Back to top Go down
gzagrath

gzagrath

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeFri Dec 23, 2011 12:24 am

Back to top Go down
__romeo__

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeMon Dec 26, 2011 11:14 am

salam semua... aku ade bela banjar red 5" je...warna ape yg paling sesuai untuk background aquarium..., mintak2 otai tolong bagi tips sikit hehe
Back to top Go down
BloodRedAro

BloodRedAro

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeMon Mar 12, 2012 3:15 am

salam semua
nak tanye setup warne BG yg terbaek utk MGBB camne ek?
1. lantai PUTIH, dinding blkg BIRU, tepi HITAM ke?
2. lantai BIRU, dinding keliling HITAM ke?
3. lantai HITAM, dinding keliling pon HITAM jgk ke?
4. lantai BIRU, dinding keliling PUTIH ke?

mohon pencerahan dari kengkwan sume...akua aku dah setup kan no.2 tu tapi ade yg xkene laa plak...takot nanti xmenjadi plak kaler MGBB aku..huhu
langsung spoil
Back to top Go down
geruwo

geruwo

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeMon Mar 12, 2012 3:52 am

boleh rujuk sini....tp xtau la boleh pakai ke x..kena bnyak membaca..tambahkan ilmu...hehe

http://aroblogs.blogspot.com/2007/09/aquarium.html
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeMon Mar 12, 2012 3:55 am

BloodRedAro wrote:
salam semua

mohon pencerahan dari kengkwan sume...akua aku dah setup kan no.2 tu tapi ade yg xkene laa plak...takot nanti xmenjadi plak kaler MGBB aku..huhu
langsung spoil

kalo mgbb tu BB nya kuat,ikan nya ok..pakai b/ground biasa pun akan naik gak cantik nya bro..yang no 3 tu plg sesuai sy rasa..kalo tukar main red pun terus ok dah setting tu.
Back to top Go down
BloodRedAro

BloodRedAro

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitimeWed Mar 14, 2012 3:30 am

ikan_akeem wrote:
BloodRedAro wrote:
salam semua

langsung spoil

kalo mgbb tu BB nya kuat,ikan nya ok..pakai b/ground biasa pun akan naik gak cantik nya bro..yang no 3 tu plg sesuai sy rasa..kalo tukar main red pun terus ok dah setting tu.

camni nak kene tabur pasir hitam laaa ye...sal aku pnye akua dah setting no 2 tu...ok ke pasir hitam tu?
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: nk tanya pasal cara pasang background aquarium   nk tanya pasal cara pasang background aquarium Icon_minitime

Back to top Go down

nk tanya pasal cara pasang background aquarium
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Tumpang tanya pasal chili red
» SALAM...NAK TANYA PASAL FEEDING PATTERNS DAN pH AIR
» TUKAR BACKGROUND
» CARA-CARA UPLOAD GAMBAR KE FORUM
» Mintak kwn2 komen pasal Aro nih