Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Kelisa Padi

Go down 
kapkampung
senecavkb1
shahsera
kama_aro
saifulazri86
gabanzshah
cekodok
miang
Admin
azzam2u@yahoo.com
NADEEN
cikgu
xback_aro
zcool
kyo82
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
gabanzshah

gabanzshah

Kelisa Padi - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeSat May 14, 2011 7:56 am

NADEEN wrote:
ni hahhhh...
ni stok aku tu...
mau tgk...mai bukit merah...
jgn rsu, aku penah kna tipu...
so aku tau mcm mna rasa nya...
mai tgk, pegang, amik pic, tgk induk dlm kolam...
apa saja yg kawan2 mau details...tada hal...
utk yg nk merasa...silakan...huhu

[img]Kelisa Padi - Page 4 Img00283201102051804 [/img]

ni kan gambar ikan tu bro..ko rs nk kene bwk pakar2 terulung ke?
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeSat May 14, 2011 9:09 am

Gmbar anak xcukup Gabanz...Kita nak tgk gambar induk...Anak MG chu ada yg cepat naik tapi xclear btul chu kasar ke chu halus...Aku penah
bangkitkan isu chu kat forum lain then apa jawapan dari sorang otaila kononnya kat situ?Dia cakap "Chu is Bullshit"...hehehe...Kalo camtu ternyatalah
dia xpentingkan aspek yg membezakan kualiti MG biasa dgn yg tgi kualitinya...Ada sesetengah org hanya ptgkan chu dah kluar so selamatla ikan tu
kompom dah MG...Ikan HB pun kalo tanning kaw2 blh naik chu...pasni Insya Allah kita blh tgk dari contoh gambar je...Aku akan usahakan
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeSat May 14, 2011 9:35 am

klu ada,ko tunjukla gamba induk n anak dia..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeSat May 14, 2011 10:47 am

Insya Allah dari masa ke semasa aku akan update info ni...Baru beli kamera tapi aku sendiri xmahir guna lagi...kena masuk khusus jugak jawabnya ni
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeSat May 14, 2011 4:11 pm

kyo82 wrote:
Gmbar anak xcukup Gabanz...Kita nak tgk gambar induk...Anak MG chu ada yg cepat naik tapi xclear btul chu kasar ke chu halus...Aku penah
bangkitkan isu chu kat forum lain then apa jawapan dari sorang otaila kononnya kat situ?Dia cakap "Chu is Bullshit"...hehehe...Kalo camtu ternyatalah
dia xpentingkan aspek yg membezakan kualiti MG biasa dgn yg tgi kualitinya...Ada sesetengah org hanya ptgkan chu dah kluar so selamatla ikan tu
kompom dah MG...Ikan HB pun kalo tanning kaw2 blh naik chu...pasni Insya Allah kita blh tgk dari contoh gambar je...Aku akan usahakan

bro miang kenal sgt otai tu..dia x ckp chu is bullshit..tp TOTAL BULLSHIT..gimik marketing nk up kn harga aro..dlm forum tu jgk-ada otai ckp cukup kasar tu HB dan
ada ckp warna cair tp chu halus pn HB..dh byk versi dh..apapn chu halus +fully cross +intense color plg perfect..so mana nk carik?? bro komen ikan ni jap..ikan forum lain
Kelisa Padi - Page 4 29052010270
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeSat May 14, 2011 5:54 pm

Bro Miang mana xkenal dia...hehehe...penah berurusan suatu ketika dlu..org tu nak buat market sendiri...dia nak bila dia ckap sesuatu org akan ikut
then market bukan ikut demand n supply tapi ikut arahan dia..Dia igt aro ni bahan cam minyak kot...Ikan dalam gambar tu cam ikan Singapore je bro..
Rim xclear ni sangsi byk ni...Dlu aku pi Xian Leng ada gak ikan camni...mgkin gak ikan tank putih n tanning kaw2 sebab lari shinning dia...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeSat May 14, 2011 10:07 pm

gabanzshah wrote:
NADEEN wrote:
ni hahhhh...
ni stok aku tu...

kasi angkat itu ikan....kasi baring.....snap pic. blh tak.......nak gak tgk....HB aku pun berenang mcm nie gak...
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeSat May 14, 2011 10:15 pm

kyo82 wrote:
Bro Miang mana xkenal dia...hehehe...penah berurusan suatu ketika dlu..org tu nak buat market sendiri...dia nak bila dia ckap sesuatu org akan ikut
then market bukan ikut demand n supply tapi ikut arahan dia..Dia igt aro ni bahan cam minyak kot...Ikan dalam gambar tu cam ikan Singapore je bro..
Rim xclear ni sangsi byk ni...Dlu aku pi Xian Leng ada gak ikan camni...mgkin gak ikan tank putih n tanning kaw2 sebab lari shinning dia...

ikan tu deorg claim full gold MG bro..hah!!siap tanya tu kelisa padi lg..he3
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeSat May 14, 2011 10:19 pm

dgn chu lah blh bezakan kualiti sbnr ikan selain dari lain2 faktor......sian kat org baru....mcm2 versi ikan....naik pening dorg...nasib tak banyak sikit aku dah blh faham kengkadang pening gak...trick nk jual semua tu
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeSat May 14, 2011 10:23 pm

miang wrote:
gabanzshah wrote:
NADEEN wrote:
ni hahhhh...
ni stok aku tu...

kasi angkat itu ikan....kasi baring.....snap pic. blh tak.......nak gak tgk....HB aku pun berenang mcm nie gak...
mau ks tembak sama itu lampu stadium dlu bro,br snap gambar..
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeSat May 14, 2011 10:28 pm

dulu tak kenal....itu org banyak org respect woo...he3....skrg dah cam....kalau tersermpap kat p.mlm pun blh cam he3....
Back to top Go down
shahsera

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeSun May 15, 2011 10:05 am

as,kum sema sy bar start bela aro jenis jardini peeeeh bile tgk blubase nih mcm nk rembat jer sekor dua
tp x reti nk pilih n nilai la aro nih tkut gak kena tipu sbb cable nk masuk BM pon x der nk bwak sape otai mmbr pon x der yg otai nih
bab2 aro nih klau korng nk g BM aku nk join gak hehe Bleh mane tau ader rezeki nk tapau sekor dua hehe

Back to top Go down
NADEEN

NADEEN

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeMon May 16, 2011 12:15 am

haloooo aberibadi...
aku kelewatan...
baru balik mancing d pulau sembilan..huhu
hahh, nk ape??pic anak n induk...
korg nk tgk pic..kang kte aku edit lak..
hahh, set time..jom ke kolam...
tgk sndr induk...tgk sndr anak tu...
anak yg available ade 3 ekor je lg...balance..sume kawan2 ku tapau..
aku tggl kn, psl kot2 ada yg nk tgk anak yg aku publish tu..
mne la tau, ikan x cun kn..senang kne komen...ahaks
Back to top Go down
http://bumiemasaquaculture.blogspot.com/
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeMon May 16, 2011 6:52 am

so tggal yg belen aje la..slalunya yg belen ni yg org x mau..susah sgt ke bro nk snap pic ikan hg tu..he3
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeMon May 16, 2011 9:17 am

gabanzshah wrote:
so tggal yg belen aje la..slalunya yg belen ni yg org x mau..susah sgt ke bro nk snap pic ikan hg tu..he3

ini ikan ada kualiti bro...malu mau tunjuk he3....kalau aku buyer msti nak tengok barang....baru lah yakin nak beli ke tak he3.....lupa tanya lak.....itu reramai org angat itu ikan beli cash ke ansuran mudah?
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeMon May 16, 2011 11:00 am

Aku tau korang ni mg suka tgk gambar2 aro kan...So sementara bro Nadeen balik kg tgkp gambar ikan dia kita layan ikan HB ni dlu...testing kamera...

[img]Kelisa Padi - Page 4 Dsc0133o [/img]

[img]Kelisa Padi - Page 4 Dsc0143 [/img]

[img]Kelisa Padi - Page 4 Dsc0144r [/img]

[img]Kelisa Padi - Page 4 Dsc0146e [/img]
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeMon May 16, 2011 11:12 am

ini HB yg hg nk tolak aritu ke..bapak,cepatnye beso..suci murni btul sisik dia..apapun lawa2..opss gambar je lawa ikan x lawa pun..hahaha..melawak je..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeMon May 16, 2011 11:28 am

Btul tu, ikan ni bukan lawa tu yg aku nak tolak...hehehe..Ikan muda lagi ni...baru setahun 2 bulan..Kalo tutup lampu dia jadi camni lak
[img]Kelisa Padi - Page 4 Dsc0116j [/img]

[img]Kelisa Padi - Page 4 Dsc0125gw [/img]

Ikan asal BMA...musykil aku tgk...aku beli pada kwn bapak aku...tapi dia letak kat tank putih n main lampu siap ada yg cross habis n naik chu...itu aku lagi musykil...hehehe...ko nampak besar dah ke ikan ni?tu kemahiran menangkap gambar namanya...hehehehe
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeMon May 16, 2011 11:48 am

x lawa2..so open la deal blk...tggal brp ekor..yg lain pn mcm ni gak ke..mana tk nye,hg ngadap ikan ni ari2 mmg la x nampak..1thn2bln..hmm..rasa2 dlm 12-13 inci ni..betul ke tembakan aku ni..
sbb tu ikan ni suci lg blum kene tembakan lampu..kita tgk sjauh mana ikan ni ble pegi tanpa anasir2 luar..promote abm ke..haha
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeMon May 16, 2011 11:58 am

gabanzshah wrote:
x lawa2..so open la deal blk...tggal brp ekor..yg lain pn mcm ni gak ke..mana tk nye,hg ngadap ikan ni ari2 mmg la x nampak..1thn2bln..hmm..rasa2 dlm 12-13 inci ni..betul ke tembakan aku ni..
sbb tu ikan ni suci lg blum kene tembakan lampu..kita tgk sjauh mana ikan ni ble pegi tanpa anasir2 luar..promote abm ke..haha

Ikan ni ada 2 ekor kat aku...dah ada org nak beli rm1500 sekor...mg dah 12-13 inci pun...tembakan yg cukup bijaksana...Ni ikan BMA milik Mat DON tu...hehehe...Tapi induk dia xpenah miss bagi hasil lagi setiap kali tarik pukat...Tu aku beli tgk nak jadi camne...hehehe.sekor jantan sekor betina...Ni level biasa je utk HB...Nt aku tgkap gambar lagi HB biasa tapi warna dia kaw2 punya....special edition...
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeMon May 16, 2011 12:06 pm

hehe..typing error..bma..tarok gambar byk skit..ori punya bro..bukak la post baru..khas utk gambar2 ikan..nti kita org senang nk rujuk n belek2..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeMon May 16, 2011 12:20 pm

Xpe slow2...Nak amik gambar kena tgu harvest dlu....Ada gak yg baru setahun lebih so tgkap kat atas2 je...Tapi blhla jadi rujukan nt,
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeMon May 16, 2011 1:17 pm

ini org baru beli kamera....tangan gatal nak ngambik gambor je kerjanya.....jangan ambik gambor monyet,lotong,cimpanzi upload kat sini udah la ye....he3
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeMon May 16, 2011 5:10 pm

Hehehe...segala apa yg melintas aku amik gambonye...hehehe...arini aku cuba amik gambo ikan2 lain lak...tgu je aku upload mlm nt...
Back to top Go down
senecavkb1

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitimeMon May 16, 2011 11:45 pm

Ikan ni ada 2 ekor kat aku...dah ada org nak beli rm1500 sekor...mg dah 12-13 inci pun...tembakan yg cukup bijaksana...Ni ikan BMA milik Mat DON tu...hehehe...Tapi induk dia xpenah miss bagi hasil lagi setiap kali tarik pukat...Tu aku beli tgk nak jadi camne...hehehe.sekor jantan sekor betina...Ni level biasa je utk HB...Nt aku tgkap gambar lagi HB biasa tapi warna dia kaw2 punya....special edition...

Wooowww...special edition kaa bro...??? nak beli bleh...?? bleh ke...?? muah2 dah laa... Laughing Laughing

THx...
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down

Kelisa Padi
Back to top 
Page 4 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Koleksi saya...