Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Kelisa Padi

Go down 
kapkampung
senecavkb1
shahsera
kama_aro
saifulazri86
gabanzshah
cekodok
miang
Admin
azzam2u@yahoo.com
NADEEN
cikgu
xback_aro
zcool
kyo82
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
kyo82
Admin
kyo82

Kelisa Padi - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeTue May 03, 2011 10:58 am

azzam2u@yahoo.com wrote:
haaaiii...otai cam kyo82 pun bleh terkena jgk yer...hehe..apa lg yg x otai, kalo x hati2

kalo main MG mmg org asyik sembang pasal level sisik....cross ke x cross ke..hehe

camni baik main s.red jer la, sb semua red adalah crossback ;p

Aku bukannya otai azzam tapi petai je.hehehe...Sapepun xbrani ckp dia otaila dalam bab aro ni...byk benda nak cover..dah berapa ramai org yg dianggap otai dalam industri aro ni kena tipu ngan org kononnya dapat tangkap anak kelisa wild...hehehe.Super red mg best kalo btul2 naik warna dia...tapi jenis ni xtentu bro....yg cepat bru setahun dah nik warnanya...Aku igt dlu ada 1 farm tu ada cakap mula2 drg amik super red wrna bukn main lagi tapi bila masuk kolam kat Bukit Merah warna jadi pudar...Rupa2nya kalo MG drg guna lampu utk naikkan level sisik tapi jenis Super Red ni drg guna black water utk menarik warna ikan....Xtaula camne tapi ramai org cakap black water bukan bagus sgt...
Back to top Go down
cekodok

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeThu May 05, 2011 9:45 am

sory mencelah sket..nk tanya ape kelebihan & keistimewaan MG ni?ramai sgt y smbang psl MG skrg ni..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeThu May 05, 2011 10:07 am

cekodok wrote:
sory mencelah sket..nk tanya ape kelebihan & keistimewaan MG ni?ramai sgt y smbang psl MG skrg ni..

Secara generalnya MG lebih cantik compare ikan lain dlm beberapa aspek....Warna n shinning yg lebih kuat....Sisik @ level scale yg lebih tgi compare jenis HB @ rtg...Ada chu then chu yg cantik nampak cam berlian yg bertatah emas,,,Then ada ura2 pasni aro akan dipatenkan dan specis yg ada kat malaysia hanya dlm kelas MG n RTG je...HB masuk dlm kelas RTG..MG lak kena lepas beberapa spec kualiti utk diiktiraf sebagai MG...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeThu May 05, 2011 10:36 am

cekodok wrote:

perghhhh......soalan......dulu aku mcm hang gak.....dah bela mcm2 jns aro baru tau setiap perbezaan....dan cara penjagaan.....MG mmg tak boleh di nafikan tahap kepuasan dan kekecewaannya kalau tak jadi he3....mengalahkan org bercinta bro....kalau nak tau hang bela RTG,HB,HBQ,MG,CR,SR,BR dan mcm2 jns aro...baru leh nampak....baru leh tau...org kata hanya jauhari yang mengenal maniam bro he3
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeThu May 05, 2011 5:14 pm

btul tu...kena bela sendiri n tgk dlu baru tau tahap kepuasannya...mau cakap lebih blh bagi general jela....taste masing2 jadi xleh nak tentukan secara tepat apa yg terbaik...
Back to top Go down
NADEEN

NADEEN

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeMon May 09, 2011 12:37 am

sape nk tau ape kepuasan bela MG...hanya yg tahu akan terasa, sapa yg x tahu??hanya akan ketawa...hehehehe
salah 1 kepuasan ialah merasa keagungan yg melampaui minda d bawah paras sedar...hahaha
aku rse klu bela MG nih...bila melayan dia, dpt menyembuh kan stress gak...huhu
Back to top Go down
http://bumiemasaquaculture.blogspot.com/
cekodok

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeMon May 09, 2011 12:50 am

NADEEN wrote:
sape nk tau ape kepuasan bela MG...hanya yg tahu akan terasa, sapa yg x tahu??hanya akan ketawa...hehehehe
salah 1 kepuasan ialah merasa keagungan yg melampaui minda d bawah paras sedar...hahaha
aku rse klu bela MG nih...bila melayan dia, dpt menyembuh kan stress gak...huhu

ce cite cket?cane kpuasan tu?ingat nak sambar sekor mg ni...
Back to top Go down
NADEEN

NADEEN

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeMon May 09, 2011 12:59 am

hahhh....cane kepuasan???okeh aku bg contoh erk...

ko tgk beyonce gelek..ngn ramlah ram gelek???mne lg puas???
cam tu la tgk arowana...MG ni spesis ulung la...
klu nk ikut kan...kepuasan memiliki spesis MG ni adlh bila dpt up pic...
then org komen kte "perghhhhhhhhhh MG tuuuuuu"...hahhh, time tu mau melompat laaaa...
buah durian jatuh ats kepala pn rse mcm angin sepoi2 je yg menghembus rambut...padahal dh meleleh darah dh ni..kah kah kah....susah mau gambar kn perasaan apabila memiliki spesis keturunan maharaja nih...ko beli la sekor...alaaa MG murah skrg, tp g farm trs...tgk harvest...ko puas ati..ko amek...x puas ati..jgn amek...
Back to top Go down
cekodok

PostSubject: cane kepuasan bela mg?   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeMon May 09, 2011 2:23 am

NADEEN wrote:
hahhh....cane kepuasan???okeh aku bg contoh erk...

ko tgk beyonce gelek..ngn ramlah ram gelek???mne lg puas???
cam tu la tgk arowana...MG ni spesis ulung la...
klu nk ikut kan...kepuasan memiliki spesis MG ni adlh bila dpt up pic...
then org komen kte "perghhhhhhhhhh MG tuuuuuu"...hahhh, time tu mau melompat laaaa...
buah durian jatuh ats kepala pn rse mcm angin sepoi2 je yg menghembus rambut...padahal dh meleleh darah dh ni..kah kah kah....susah mau gambar kn perasaan apabila memiliki spesis keturunan maharaja nih...ko beli la sekor...alaaa MG murah skrg, tp g farm trs...tgk harvest...ko puas ati..ko amek...x puas ati..jgn amek...

cam tu ke?upload la cket gmbar mg?
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeMon May 09, 2011 5:48 am

Pic byk kt internet pasal MG ni...Ni nak share video MG jenis crossback 24k...kasi panas skit...Ikan ni ada kat aquafair kt klcc tahun lepas

Back to top Go down
NADEEN

NADEEN

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeMon May 09, 2011 7:04 pm

omakkkk aiii...
hahhh..cekodok...tu tgk tu???
penah tgk jongkong begerak???
bayang kan predator tu berenang2 d sudut rumah anda???hehehe
Back to top Go down
cekodok

PostSubject: perghh...   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeMon May 09, 2011 11:02 pm

NADEEN wrote:
omakkkk aiii...
hahhh..cekodok...tu tgk tu???
penah tgk jongkong begerak???
bayang kan predator tu berenang2 d sudut rumah anda???hehehe

perghh..klu aku dpt ni..mmg kene upah security guard utk jg aro ni...hehehe...
Back to top Go down
NADEEN

NADEEN

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeTue May 10, 2011 7:37 pm

ni ada promosi...
sapa mau MG...price 2-2.5k (ikut quality)...ikan dh 5/6 inch...leh bayar 4@5 kali...
ni utk yg betul2 berminat sahaja...yg x minat...soriiiiiiiiiii...hehee
nk tolong banyak x mampu...tolong mcm ni je lah yg aku mampu...
mai tgk ikan...pilih, smpi betul2 puas ati...x puas ati gak x tau la...
sbg nasihat,bawak la pakar2 yg terulung semasa memilih ikan...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeTue May 10, 2011 8:53 pm

org kat kampung aku beli karpet kat bangla mcm ni lah dia bayor...3 ke 4 kali boleh....'tak pa tuan...ada duit boleh bayar...tak da duit bulan depan boleh bayar...janji ini barang tuan suka...saya sudah jual...senang cerita...'saya hati manyak suka...ini barang sudah jual'.......ari nie ikan pun dah boleh bayar ansuran jgak yek...
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeTue May 10, 2011 9:43 pm

hehehe....kat tempat aku lak camtu gak pakistan jual karpet cuma kalo si pembeli @ penjual mati dlu kira hutang lgsai...insuran pun xda...tapi harga tgkla...markup kaw2...kalo cari sendiri kat kedai jauh beza harganya....Ni kira trend baru...kalo org bayar nt kena tarik balik ikannye...
Back to top Go down
cekodok

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeTue May 10, 2011 11:37 pm

NADEEN wrote:
ni ada promosi...
sapa mau MG...price 2-2.5k (ikut quality)...ikan dh 5/6 inch...leh bayar 4@5 kali...
ni utk yg betul2 berminat sahaja...yg x minat...soriiiiiiiiiii...hehee
nk tolong banyak x mampu...tolong mcm ni je lah yg aku mampu...
mai tgk ikan...pilih, smpi betul2 puas ati...x puas ati gak x tau la...
sbg nasihat,bawak la pakar2 yg terulung semasa memilih ikan...

mg dr farm mana?quality ok ke?klu ade pic, mtk tlg uplodkan.. Very Happy Very Happy
Back to top Go down
cekodok

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeTue May 10, 2011 11:57 pm

kyo82 wrote:
hehehe....kat tempat aku lak camtu gak pakistan jual karpet cuma kalo si pembeli @ penjual mati dlu kira hutang lgsai...insuran pun xda...tapi harga tgkla...markup kaw2...kalo cari sendiri kat kedai jauh beza harganya....Ni kira trend baru...kalo org bayar nt kena tarik balik ikannye...

hahaha..mcm2 trend skrg ni..
Back to top Go down
NADEEN

NADEEN

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeWed May 11, 2011 1:30 am

hahhh...ni yg nk merasa membela MG...
ni stok aku sndr...dulu aku ade wat utk kawan2 mcm ni la...
dorg nk merasa bela MG...aku kte, klu nk amek lah..kawan2 kn, apedehal...
ade yg boleh bayar..bayar la..yg x boleh..akhirat la settle...
tujuan bkn nk jual ikan pn...nk share merasa klu2 yg berminat nk membela MG...
psl aku klu nk meniaga mcm mne pn xpe..jnji niat mau baik...atleast xde la jual yg tipu..
tolong org ni mcm2...nk tolong cari yg mahal...leh la bayar berkali2...psl arowana ni bkn nye barang mainan..
minat membela leh amek..klu x minat xpe..x pksa pun...
cari la kt sape2 yg leh jual arowana bayar 4/5 kali...kawan2 je bleh tau x??
aku faham psl dlm loop ni, bkn nye sume xpert...ade yg baru nk berjinak2..
so, x salah la klu nk membantu dari segi mcm tu...
jnji jujur dh, klu betul2 nk merasa membela...leh la amek...
dgn cara ni, mgkn la makin ramai akn dpt merasa bela MG...
ni nk beli MG asyik kne tipu je...dh la beli mahal, x berbaloi lak tu...
stok pn x byk...so, utk kawan2 loop leh la inform klu2 nk merasa...
Back to top Go down
NADEEN

NADEEN

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeWed May 11, 2011 1:45 am

ni hahhhh...
ni stok aku tu...
mau tgk...mai bukit merah...
jgn rsu, aku penah kna tipu...
so aku tau mcm mna rasa nya...
mai tgk, pegang, amik pic, tgk induk dlm kolam...
apa saja yg kawan2 mau details...tada hal...
utk yg nk merasa...silakan...huhu

[img]Kelisa Padi - Page 2 Img00283201102051804 [/img]
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeWed May 11, 2011 5:18 am

NADEEN wrote:
hahhh...ni yg nk merasa membela MG...
ni stok aku sndr...dulu aku ade wat utk kawan2 mcm ni la...
dorg nk merasa bela MG...aku kte, klu nk amek lah..kawan2 kn, apedehal...
ade yg boleh bayar..bayar la..yg x boleh..akhirat la settle...
tujuan bkn nk jual ikan pn...nk share merasa klu2 yg berminat nk membela MG...
psl aku klu nk meniaga mcm mne pn xpe..jnji niat mau baik...atleast xde la jual yg tipu..
tolong org ni mcm2...nk tolong cari yg mahal...leh la bayar berkali2...psl arowana ni bkn nye barang mainan..
minat membela leh amek..klu x minat xpe..x pksa pun...
cari la kt sape2 yg leh jual arowana bayar 4/5 kali...kawan2 je bleh tau x??
aku faham psl dlm loop ni, bkn nye sume xpert...ade yg baru nk berjinak2..
so, x salah la klu nk membantu dari segi mcm tu...
jnji jujur dh, klu betul2 nk merasa membela...leh la amek...
dgn cara ni, mgkn la makin ramai akn dpt merasa bela MG...
ni nk beli MG asyik kne tipu je...dh la beli mahal, x berbaloi lak tu...
stok pn x byk...so, utk kawan2 loop leh la inform klu2 nk merasa...

bro..apakata hg bg free je bro..x pn jual murah2.rm 100 ke 200 ke..he3...niat dh baik,lg pn tujuan hg bukan nk jual kn?klu hutang tu,x terbayar nti..kes naya tu..seksa si penghutang kt dlm kubur nun..huhu
sebab apa tau,hg dh membakar nafsu pada org2 yg x mampu..nti belanjawan bulanan ntah kemana2..apatah lg bg org yg dh berkeluarga..pasni watla personal loan plak..rsnya lg ramai yg minat..heheh..untung wo!!
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeWed May 11, 2011 6:01 am

Aku setuju pendapat Gaban hero seantero alam tu...hehe...Xpun paling elok bagi harga sebenar MG dalam rm1500 pun dah kira baik....bayar 4,5x aku rasa
ramai yg mengerumun stok ko nt...Klo yg xmampu byar kira sedekah je...Kalo sekitar rm2k - rm2.5k tu dah level tgi punya aro...Si Ah Soon jual F1 ia pun rm2.5k
jugak....Kalo ko buat cmtu then mutu MG ko mg terbaik kompom ktrg rekemen ikan ko je pasni...Yela sapa xmampu blh bli ansur harga cantik then kalo xmampu kira
sedekah je...Niat ati yg baik kita kena support...baru bertambhlah peminat aro nt kat Malaysia....
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeWed May 11, 2011 6:30 am

betul lah tu...kalau niat nak tolong kengkawan...jual je ikut harga Malaysia Green....ikan pun ikan sendiri....apa ada hal....masih untung lagi apa....lainlah kalau ikan orang.....ni baru dinamakan niat hati suci murni....hati bersih punya,tuhan mmg sayang dgn org mcm nie surga firdaus tempatnya....
sepanjang penglibatan aku terlibat dgn dunia nielah tak penah aku dgr cite org ofer jual ikan utang...hatta tokey farm yg ada beratus2 kolam kat BM tu tak penah terfikir nak bagi org beli ikan dia kat peminat utang2 nie....ada duit bayar....bawak balik...cash and carry....
kalau akulah he3....baik aku bela ikan puyu dari beli ikan utang2...karang ikan mampuih...utang tak habis lagi...naya....pada kengkawan bela ikut kemampuan.....tak mampu...cukup tengok kat u-tube,tgk kat LFS....dari ati runsing....menambahkan utang....

Last edited by miang on Wed May 11, 2011 6:41 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeWed May 11, 2011 6:37 am

lor..aku plak..bro nadeen la penyelamat masa kini..dato fadzilah ckp -setiap perbuatan yg baik dtgnya dr hati yg mulia..hhehe..ngah ejas deen ni..
bg org yg x mampu cam aku ni klu 1500 pn..tiap bulan lebih krg rm300-400 gak klu 4/5 kali bayar..byk tu..hehehe
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeWed May 11, 2011 6:45 am

gabanzshah wrote:
lor..aku plak..bro nadeen la penyelamat masa kini..dato fadzilah ckp -setiap perbuatan yg baik dtgnya dr hati yg mulia..hhehe..ngah ejas deen ni..
bg org yg x mampu cam aku ni klu 1500 pn..tiap bulan lebih krg rm300-400 gak klu 4/5 kali bayar..byk tu..hehehe

waaa....tengah ejas ke?berapa ekor angkat?biasalah barang baik...harga cantik....siap blh utang2...msti mcm goreng pisang panas......nie plg2 kurang nie....5 ekor sekali angkat nie....ambik pakej ansuran berapa bulan bro?sebulan berapa bayar....ikat berapa tahun?down payment berapa?
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitimeWed May 11, 2011 6:53 am

Btulla tu...Hutang xelok even ngan kwn2...Aku pasti org biasa mesti rasa bebanan nak berhutang ni...Cuma pada bro Deen aku rasa ko jual je dalam
harga sekitar rm1500-rm1600 kira ok...Then aku rasa ikan dari hasil kolam ko kat farm kan?mgkin BMA ke?Aku ada sembang ngan pelabur kat BMA drg
ckp Mat Dun akan bayar rm1400-rm1500 pada pelabur yg xnak jual sendiri ikannya...Kalo ko up dalam rm100-rm200 je kira kira berpatutan la ngan niat kita nak
perbanyakkan peminat aro ni...
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

Kelisa Padi
Back to top 
Page 2 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Koleksi saya...