Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

ingin tahu

Go down 
3 posters
AuthorMessage
mohdfauzilan

ingin tahu Empty
PostSubject: ingin tahu   ingin tahu Icon_minitimeSun Feb 06, 2011 7:09 pm

nak tanya kepada yang tahu

perkara ni terjadi kat saya

kenapa ikan lampam / anak ikan bila dicampur ngan aro ,,,,,mata lampam akan jadi putih,,,,lepas tu mati...

anak ikan kalau letak,,,,, dalam 20minit akan mati,,,,,,,,,pelik,,,,,,kepada penggila ikan tolong

komen....mungkin saya ade buat silap,,,,.....garam,anti klorin semua dah letak.....aro ok lah pulak,,,,,air selalu

tukar.......

letak lampam ,,,,,,,bagi dia makan taik aro,,,aquarium selalu bersih

scratch scratch
Back to top Go down
miang
Admin

ingin tahu Empty
PostSubject: Re: ingin tahu   ingin tahu Icon_minitimeSun Feb 06, 2011 11:50 pm

[quote="mohdfauzilan"]nak tanya kepada yang tahu

perkara ni terjadi kat saya

kenapa ikan lampam / anak ikan bila dicampur ngan aro ,,,,,mata lampam akan jadi putih,,,,lepas tu mati...

anak ikan kalau letak,,,,, dalam 20minit akan mati,,,,,,,,,pelik,,,,,,kepada penggila ikan tolong

komen....mungkin saya ade buat silap,,,,.....garam,anti klorin semua dah letak.....aro ok lah pulak,,,,,air selalu

tukar.......

letak lampam ,,,,,,,bagi dia makan taik aro,,,aquarium selalu bersih

ph air tak kena tu....ph air down....ikan2 tu mmg snsitif dgn perubahan ph....cuba test ph air....arowana mmg tahan dgn ph down berbanding ikan lampam dgn kap...tapi kalau dah jatuh sangat 5.0 ke bawah di biarkan dalam tempoh yg lama....dgn dia2 sekali jalan....
ikan lampam nie di panggil ikan komando...mksudnya berani mati punya ikan...kalau ada apa2 yg tak kena dgn air dia yg jalan dulu...ada satu lg jns ikan aku lupa nama dia...yg nie sangat sensitif dgn perubahan ph air.......aku selalu guna ikan nie...sekor 0.80 sen je....jatuh je ph...terus mati....so kalau ikan2 komando mati...ada yg tak kena la tu pada air...

Back to top Go down
ally9970

ingin tahu Empty
PostSubject: Re: ingin tahu   ingin tahu Icon_minitimeTue Feb 08, 2011 7:55 am

camner plak dgn ikan bandaraya atau pleco. tiap kali saya masuk kan pleco, sebulan lebih pas tu mesti tengok2 dah mati, setakat ni dah 4 ekor pleco saya mati tapi aro dan red parrot ok plak nampaknya
Back to top Go down
Sponsored content

ingin tahu Empty
PostSubject: Re: ingin tahu   ingin tahu Icon_minitime

Back to top Go down

ingin tahu
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» ingin tahu
» NAK TAHU CARA IMPORT ARO