Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Gold ring kurang menyerlah

Go down 
polurse85
ikan_akeem
zerol86
zaltaiho
8 posters
AuthorMessage
zaltaiho

Gold ring kurang menyerlah Empty
PostSubject: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitimeTue Apr 02, 2013 9:11 am

Askum.saya org baru nak mintak member2 kt sini komen pasal aro saya ni.beli sbg mg tp xpasti jenisnya.tp klu tgk tu mcm nak jd goldbase.chu dh penuh.yg saya confius pasal apa gold ring dia tak menyerlah @ jenis goldbase memang gold ring dia mcm ni.ikan ni dh 2 minggu dlm tank gelap.saiz dlm 12 inci.mintak pandangan.tq.

Gold ring kurang menyerlah P1000588_zps3131ff69
Gold ring kurang menyerlah P1000580_zps726eb945
Gold ring kurang menyerlah P1000570_zps2d55450a
Gold ring kurang menyerlah P1000566_zpse8ec9c53
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitimeTue Apr 02, 2013 7:05 pm

MG nie cuma gen MG tak kuat sgt.. jgn risau.. biarkan je dulu.. size bape nie.. beli kat mana
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitimeTue Apr 02, 2013 7:31 pm

kadang2 memang ada MG yg mcm ini..rupa MG semua ada..tapi ring tak menyerlah sgt..gold dia jenis sapu je semua body..kalo gold tone dia kuat syok jugak la..tapi kalo tak kuat..mungkin akan rasa tak best sket..
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitimeTue Apr 02, 2013 8:45 pm

[quote="zaltaiho"]Askum.saya org baru nak mintak member2 kt sini komen pasal aro saya ni.beli sbg mg tp xpasti jenisnya.tp klu tgk tu mcm nak jd goldbase.chu dh penuh.yg saya confius pasal apa gold ring dia tak menyerlah @ jenis goldbase memang gold ring dia mcm ni.ikan ni dh 2 minggu dlm tank gelap.saiz dlm 12 inci.mintak pandangan.tq.

Baru lagi bro baru 2 minggu.. Tunggu dlm sebulan dua..
Back to top Go down
polurse85

PostSubject: Re: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitimeWed Apr 03, 2013 5:33 am

[quote="syed5225"]
zaltaiho wrote:
Askum.saya org baru nak mintak member2 kt sini komen pasal aro saya ni.beli sbg mg tp xpasti jenisnya.tp klu tgk tu mcm nak jd goldbase.chu dh penuh.yg saya confius pasal apa gold ring dia tak menyerlah @ jenis goldbase memang gold ring dia mcm ni.ikan ni dh 2 minggu dlm tank gelap.saiz dlm 12 inci.mintak pandangan.tq.

Baru lagi bro baru 2 minggu.. Tunggu dlm sebulan dua..

yup..betul...baru 2 minggu..masih terlalu awal utk predict and make assumption.......aku penah tgk ikan duduk dlm 2 bulan tank gelap baru kuar gold ring dier..tapi bile dah naik mmg cantek la ring dier....so, rilek dlu...sometimes ikan ni lambat develop, depend pada gen dier.... Smile Smile
Back to top Go down
zaltaiho

PostSubject: Re: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitimeWed Apr 03, 2013 9:34 am

terima kasih kengkawan atas komen komen yg diberikan.lepas sebulan nanti sya update lain
Back to top Go down
rohurockstar

rohurockstar

PostSubject: Re: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitimeWed Apr 17, 2013 10:52 am

sisik kemas,dah cross level 6,chu penuh,ikan sihat xde defect..apa lg mau..cuma kurangnye gold ring xkuat atau blm mungkin masa dia nak kuar lagi.cantik ikan ni bro.klu aku mmg cukup puas hati..sabar sikit je.insyaAllah gold ring tu akan shining kuat sbb aku nampak mmg dh ada.. Wink
Back to top Go down
zaltaiho

PostSubject: Re: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitimeWed Apr 17, 2013 10:58 am

rohurockstar wrote:
sisik kemas,dah cross level 6,chu penuh,ikan sihat xde defect..apa lg mau..cuma kurangnye gold ring xkuat atau blm mungkin masa dia nak kuar lagi.cantik ikan ni bro.klu aku mmg cukup puas hati..sabar sikit je.insyaAllah gold ring tu akan shining kuat sbb aku nampak mmg dh ada.. Wink

tq bro rohu.
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitimeWed Apr 17, 2013 9:43 pm

sabar bro.. cuma lambat develop... tp ini pon dah ada ciri2 cun.. chu pon tsusun .. hati patut ada gumbira
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitimeWed Apr 17, 2013 9:56 pm

aku pernah kena camnie.. beli la aro vital.. and cuba gelapkan dia.. meaning no light.. total darkness..
Back to top Go down
zaltaiho

PostSubject: Re: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitimeFri Apr 19, 2013 12:54 am

zerol86 wrote:
aku pernah kena camnie.. beli la aro vital.. and cuba gelapkan dia.. meaning no light.. total darkness..
ok tq bro zerol
Back to top Go down
inkqrey

PostSubject: Re: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitimeWed May 01, 2013 1:00 am

nak tanya sikit..masuk tank gelap tu camna?kalau aquarium letak background hitam pakai ayoma tu boleh ke?mean tank gelap tanpa lampu tanning tu ke?boleh ajar x?huhu

ni skrg ni WTT xde..so pakai aquarium sy balut kertas putih.semua keliling ngan bawah.lampu letak atas...boleh ke taning dengan cara tu?
Back to top Go down
kurt2812

PostSubject: Re: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitimeMon Aug 19, 2013 10:02 am

stakat sekarang ni pon dah perfect!
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Gold ring kurang menyerlah   Gold ring kurang menyerlah Icon_minitime

Back to top Go down

Gold ring kurang menyerlah
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» macam mana nak bagi colour ikan H/B menyerlah warna.
» Arowana Kurang Selera
» Ikan kurang aktif
» Sump filter
» Gold head n MG