Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Bintik merah kat sirip

Go down 
rohurockstar
Desert Rabbit
6 posters
AuthorMessage
Desert Rabbit

Desert Rabbit

Bintik merah kat sirip Empty
PostSubject: Bintik merah kat sirip   Bintik merah kat sirip Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 12:29 am

Assalamualaikum... nak tanye kenapa sirip ikan aro saya ada bintik merah seketul kat belah kiri die.. baru pas wat WC minggu lepas.... semalam tak de lagi... tp bangun pagi tadi tgk ada bintik merah kat sirip die... tlg advise otai2 dan kawan2 semua...

Bintik merah kat sirip 293118_10151181858204607_264554532_n
Back to top Go down
http://desert-rabbit1705.blogspot.com
rohurockstar

rohurockstar

PostSubject: Re: Bintik merah kat sirip   Bintik merah kat sirip Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 7:13 am

gambar xbrp jelas la bro.btl ke baru je terjadi ataupun bro baru terperasan? sbb tompok merah camni sama mcm yg ada kat 2ekor aro sy cuma berbeza tmpt je.blh jd tanda lahir kot.tgk nnt apa otai2 komen.sementara tu bro try la post gmbr yg lebih clear..
Back to top Go down
mr_azhar86

mr_azhar86

PostSubject: Re: Bintik merah kat sirip   Bintik merah kat sirip Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 7:16 am

bro rohu, if nak kate lebam, bole jadi jgk x? maybe ikan stress lpas WC.. then langgar sana, langgar sini dlm akua ke.. bole jadi jgk x jadi tanda gini?
Back to top Go down
rohurockstar

rohurockstar

PostSubject: Re: Bintik merah kat sirip   Bintik merah kat sirip Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 8:06 am

pun blh jd gak disebabkan kesan lebam sbb langgar sesuatu.tp aku blm penah tgk lg lebam kat area tu melainkan tompok merah yg biasa aku nampak kat kebanyakan aro.so susah aku nak konfem kan memandangkan gambar tu aku xnampak jelas sgt (maybe org lain nampak sebaliknya)

apa2pun aku harap ikan ni xde apa2 yg serius Smile
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: Bintik merah kat sirip   Bintik merah kat sirip Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 10:57 am

Cuba tgk betul2..kdg2 mungkin tu leh jd parasit..
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Bintik merah kat sirip   Bintik merah kat sirip Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 5:35 pm

rasanya sebab parasit.. dulu time mula2 beli ada bntik2 yg same kat ekor die... pas wat WC 2-3 hari ilang.. ni kene balik tp kat sirip die... ingat nak WC arini tgk cmne...
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: Bintik merah kat sirip   Bintik merah kat sirip Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 7:33 pm

aku xberani nak komen sb dia dgn betul.. tp aku pnah jadi camni.. apa yg aku buat.. kurangkn air sdikit.. ltak garam dan puasakn aro sehari... aku syak kondisi air dan mkanan dia x brp ok. cuba dlu tgk cam mna
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Bintik merah kat sirip   Bintik merah kat sirip Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 9:13 pm

jett lizdaf wrote:
aku xberani nak komen sb dia dgn betul.. tp aku pnah jadi camni.. apa yg aku buat.. kurangkn air sdikit.. ltak garam dan puasakn aro sehari... aku syak kondisi air dan mkanan dia x brp ok. cuba dlu tgk cam mna

makanan diet die mmg mewalworm jek... menda lain die tak mo lg... aritu letak sw.. menggelepur die lari.. hahahah... balik keje kang nak try wat letak garam n puasakan die pas WC nnti...
Back to top Go down
mr_azhar86

mr_azhar86

PostSubject: Re: Bintik merah kat sirip   Bintik merah kat sirip Icon_minitimeTue Dec 18, 2012 4:47 am

ikan aku pun baru kene smlm.. aduh.. aku WC smlm.. last2 tgk kat sekeping sisik blah kiri body ade mcm kaler merah.. then kat sisik blah kanan sekeping mcm ade darah.. nape ek? aduh.. wisau plak aku ni.. da la baru 3-4 bulan bela aro.. uhuhu.. otai2.. tlg!!!
Back to top Go down
ally9970

PostSubject: Re: Bintik merah kat sirip   Bintik merah kat sirip Icon_minitimeTue Dec 18, 2012 7:55 pm

amik gambar pastu besarkan, kalau kat tompok merah tu nampak cam ada mata (2 bintik), sah parasite
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Bintik merah kat sirip   Bintik merah kat sirip Icon_minitime

Back to top Go down

Bintik merah kat sirip
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sirip Bawah Aro Silver Ader 2 lobang Kecik
» Sirip belakang atas dan bawah, ekor dan sisik mereput seperti terbakar