Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

ikan suka cium cermin

Go down 
hu2aimie
Nutkz
madi_kuale
zerol86
miang
Lee_silver
10 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
idzwan

ikan suka cium cermin - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeMon May 28, 2012 6:56 pm

penah bela silver nn sebarau..makin besar silver makin barai sebarau kena hentam hehe..so asanya xyah la campur Very Happy
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeMon May 28, 2012 7:01 pm

idzwan wrote:
penah bela silver nn sebarau..makin besar silver makin barai sebarau kena hentam hehe..so asanya xyah la campur Very Happy

hehehe idzwan....sebarau 2 buat sementara waktu je tumpang aquarium aro 2 hehehe coz nak tgu 4f aqua...sampai then pindah lah sebarau 2....coz sekarang ni saya ada ( blue kelah,sebarau 1 n ikan puyu tpi ikan sebarau 2 tumpang aquarium aro...nanti dah samapi 4ft...2 aro saya pindah kan ke aquarium baru.....tq idzwan beri pendapat jasa anda semua di kenang cheers cheers cheers cheers cheers

Very Happy ~Hadapi DGN SenyumaN~ Very Happy
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeWed Jun 06, 2012 11:58 pm

HEHE...HUHU...HAHAHA.WAWAWA Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad SEDIH NYE AKU PAD HARI RABU (06/06/2012)- HUHUHU....TUHAN JE YANG TAU....IKAN KESAYANGAN AKU TELAH MENINGAL KAN AKU BUAT SELAMA2NYA.......
SEDIH GILA....PAGI RABU..CITA2 AKU NAK BALIK KERJA KANG NAK BELI ANAK IKAN KAP RM 5...TOK BAGI MAKAN DEKAT IKAN SILVER AKU....BERDEBAR2 N SUNGGUH EXSITED...NAK BALIK KERJA THEN BELI ANAK IKAN....WAKTU KERJA DAH HABIS AKU PI BELI ANAK IKAN....DENGAN RASA GEMBIRA NYA BALIK RUMAH....BAGI SALAM BUKAK PINTU...TAPI SETELAH AKU LIHAT AQUARIUM 4 KAKI YG BARU BELI....X NAMPAK IKAN...PUSING PUNYA PUSING AKU TGK IKAN AKU DAH MELEKAT DEKAT PAM AIR....HANCUR BERDERAI HATI AKU....SEDIH YA AMAT SANGAT.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad Sad Sad Sad
DAN AKU RASA DAH MCM X DE SEMANGAT NAK TGK AQUARIUM 2....SEDIH GILA........RASA MCM NAK PECAH2 KAN AQUARIUM 2 JEW..... Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect
Back to top Go down
Nutkz

Nutkz

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 12:30 am

Hhuhu...sian ny bro...awat jadi cmtu..? air x cun kew..? atau ea terkejut dpt rumah baru
xpe bro...ilang yg skwang insyallah akn dtg yg baru...sabar ya bro...
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 12:55 am

Nutkz wrote:
Hhuhu...sian ny bro...awat jadi cmtu..? air x cun kew..? atau ea terkejut dpt rumah baru
xpe bro...ilang yg skwang insyallah akn dtg yg baru...sabar ya bro...

X..PE LAH BRO NAK BUAT MCM NE DAH NAK AJAL DIA....NAK KATA AIR ??? RASA OK...COZ 2 HARI 1 KALI CUCUI...AQUARIUM 2 DAH 1 MINGGU DEKAT RUMAH...HARI 2 AKU BALIK KAMPUNG 3 HARI AKU TGL IKAN 2 OK JE...TIBA2 6/6/2012.....DIA LEH MATI TERSEPIT LAK DKT PUM AQUARIUM 2..... Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad ....HEE YANG BARU 2 ADE BELI DEKAT IKAN_AKEEM HARI 2 BANJAR RED....IKAN 2 DAH OK...TAPI SEDIH LAH HARI2 AKU TGK DIA TIBA2...X DER PULAK....KANG BALIK KERJA DAH X NAMPAK....SELALAU KALAU AKU BALIK KERJA AKU BUKAK PINTU JE DIA DAH...DATANG GODEK2 DEPAN CERMIN....HARI NI DAH X DER....YA ALLAH SEDIH NYE.... Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad ...TUHAN JE YANG TAU...TERIMA KASIH LAH BRO TUMPANG SIMPATI DKT IKAN SAYA.... Laughing Laughing Laughing
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 1:01 am

takpe bro.. 1 hilang dtg 2.. ikan ko jump tu terkejut2 ke apa.. ada something buat dia terkejut.. ikan silver mmg suka melompat .. dulu silver aku.. aku lalu tepi je dok melompat.. aku masuk tangan melompat.. semua benda nk melompat.. dia tersepit tu.. ke ko lebih kepada banjar kot.. silver dh di lupakan hehe.. bebaik skit byk orang kena.. banyak kes orang dah abaikan ikan dia or niat nk jual ke buang ke marah ke esknyer trus kiok ..tak tau la tu andaian aku je tapi selalu gak dgr cita org kena..takpe bro belajar dari kesilapan.. lepas nie banjar berjaya ambik MG lak.. =P
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 2:03 am

zerol86 wrote:
takpe bro.. 1 hilang dtg 2.. ikan ko jump tu terkejut2 ke apa.. ada something buat dia terkejut.. ikan silver mmg suka melompat .. dulu silver aku.. aku lalu tepi je dok melompat.. aku masuk tangan melompat.. semua benda nk melompat.. dia tersepit tu.. ke ko lebih kepada banjar kot.. silver dh di lupakan hehe.. bebaik skit byk orang kena.. banyak kes orang dah abaikan ikan dia or niat nk jual ke buang ke marah ke esknyer trus kiok ..tak tau la tu andaian aku je tapi selalu gak dgr cita org kena..takpe bro belajar dari kesilapan.. lepas nie banjar berjaya ambik MG lak.. =P

ERMM...NAK CKP MELOMPAT X PERNAH DIA MELOMPAT....DIA MANJA GILA BILA AKU MASUK TANGAN DALAM AQUARIUM..DIA DATANG MINTAK KENE BELAI2....X DER LANGSUNG NIAT NAK ABAIK DIA...TPI MUNGKIN AKU LEBIH KAN DEKAT BANJAR KOT...COZ AKU RISAU DAH 2 HARI BAJAR 2 X MAKAN...TAPI MAKANAN SILVER 2 SENTIASA ADA BILA HABIS JE AKU AKAN MASUK KAN 5 EKOR TOK DIA...SEDIH GILA LAH....TPI NAK BUAT MCM NE DAH AJAL DIA...TERIMA KASIH LAH ZEROL86...ATAS NASIHAT YANG BERGUNA....AKU HARAP LEPAS NI X MATI LAH IKAN AKU.....NGEEEE.....MG...HEHEHEH RASA NYA LAMBAT LAGI KOT.... Neutral Neutral Neutral Neutral
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 4:40 am

takde la biasa la tu ikan aku dh byk kali mati ckp la pearl dgn yellow selalu jadi mangsa.. anyway silver mmg kuat lompat lambat laun nanti dia lompat hehehe..
Back to top Go down
Nutkz

Nutkz

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 4:53 am

xpe...dia swoh upgrade tu... Very Happy
aku pn pnah kehilangan arowana,silver,yellow x2,banjarx2 n last RTG...
aro 1st beli mase taon 2008 iaitu silver...
punca mati slalu air xcun,anti clorin x cun sbb pkai cap ayam
mlas tukar air = amonia tggi...
ikan lepak bawah akurium -cuai xttup rapat akurium... Very Happy
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 7:18 am

Nutkz wrote:
xpe...dia swoh upgrade tu... Very Happy
aku pn pnah kehilangan arowana,silver,yellow x2,banjarx2 n last RTG...
aro 1st beli mase taon 2008 iaitu silver...
punca mati slalu air xcun,anti clorin x cun sbb pkai cap ayam
mlas tukar air = amonia tggi...
ikan lepak bawah akurium -cuai xttup rapat akurium... Very Happy

setakat ni aku pakai anticolrin rm1 tu je.. tak pernah plak try tuka brand lain.. ada side efek ke? aku bela silver dr 3 inci smpai 1.5 kaki ok jek..
Back to top Go down
Nutkz

Nutkz

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 7:30 am

xde mslah kot,cume x d galak kn...ikut tuan ikan jugak..
cuma kdg2 risau kdungan hari kita WC tu klorin agak kuat...
klu prasan air paip kt umah bau klorin berbeza...ade hari2 yg bau klorin kuat...
cuma risau anti klorin rm1 xckup kuat tuk nyah klorin..(bg yg direct air paip msuk akurium)
saje blanje skit duit duk ikan kesayangan...;-)
sbb byk kes pas cuci air taw2 ikan terbaring... Very Happy (aku kne kt banjar ngn yellow tukar2 air taw2 K.O) time tu bru berjinak2...

Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 5:09 pm

Nutkz wrote:
klu prasan air paip kt umah bau klorin berbeza...ade hari2 yg bau klorin kuat...
cuma risau anti klorin rm1 xckup kuat tuk nyah klorin..(bg yg direct air paip msuk akurium)
sbb byk kes pas cuci air taw2 ikan terbaring... Very Happy (aku kne kt banjar ngn yellow tukar2 air taw2 K.O) time tu bru berjinak2...

hehe..aku penah kene kes mcm ni 2x..yg kong yellow tail ngan MG..setuju ngan nutkz..better guna anti klorin yg elok..lagi pun biasanya dia ada additional value lain mcm herbal extract etc..yg leh kurangkan stress ikan n kekalkn slimy layer pada ikan..
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 6:48 pm

zerol86 wrote:
takde la biasa la tu ikan aku dh byk kali mati ckp la pearl dgn yellow selalu jadi mangsa.. anyway silver mmg kuat lompat lambat laun nanti dia lompat hehehe..

heheheh..btl gak zerol86...ramai ckp ikan silver ni kuat lompat...terima kasih sbb bagi tunuj ajar.... Smile Smile Smile
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 6:52 pm

ikan_akeem wrote:
Nutkz wrote:

hehe..aku penah kene kes mcm ni 2x..yg kong yellow tail ngan MG..setuju ngan nutkz..better guna anti klorin yg elok..lagi pun biasanya dia ada additional value lain mcm herbal extract etc..yg leh kurangkan stress ikan n kekalkn slimy layer pada ikan..

maksud bro akeem n bro nutkz...anti klorin yang berape ringgit bru ok ???...leh tunjuk sempel pic x ???...n terima kasih semua bagi info yang berguna.... What a Face What a Face....forum ni sangat bgus n byk info saya dapat....n ramai gak kawan2 yang baik n sgp kongsi pengalam masing2...terima kasih semua..kerana berkong pengalaman dgn saya yang baru nak menceburi bidang ni... cheers cheers cheers
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 6:58 pm

ko g kedai beli tension gan.. aku time tukar air aku buh.. time ikan stress aku buh.. time ikan sakit aku buh.. overdose so far ikan ok lagi .. tapi tak jamin tuk ikna ko.. ikan aku dah biasa sgt overdose tension gan nie.. tension gan ada satu je kat kedai warna hijau.. bila tukar wc make sure masuk garam tension gan dulu baru masukkan air.. sebelum masuk kan benda menalah tu buang air dulu la.. biasa aku cincai buh 5 kaki tank aku buh 20ml.. tuk 4 kaki aku buh 10ml..garam 5 kaki 2 genggam 4 kaki 1 genggam
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 7:10 pm

zerol86 wrote:
ko g kedai beli tension gan.. aku time tukar air aku buh.. time ikan stress aku buh.. time ikan sakit aku buh.. overdose so far ikan ok lagi .. tapi tak jamin tuk ikna ko.. ikan aku dah biasa sgt overdose tension gan nie.. tension gan ada satu je kat kedai warna hijau.. bila tukar wc make sure masuk garam tension gan dulu baru masukkan air.. sebelum masuk kan benda menalah tu buang air dulu la.. biasa aku cincai buh 5 kaki tank aku buh 20ml.. tuk 4 kaki aku buh 10ml..garam 5 kaki 2 genggam 4 kaki 1 genggam

owh yang botol warna hijau 2ye....tapi tension gan...2 fungsi anti klorin gak ke zerol86....garam ikan 1 gemgam....air penuh ke zerol86???....aqua 4 kaki aku 2 aku letak air 1 jengkal je....leh ke letak 1 gemgam bro ??....any thing terima kasih info yg di beri.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 7:14 pm

banyak fungsi macam akem ckp tu... garam ikut ko je satu jengkal boleh satu genggam boleh.. aro nie leh tahan tahap kemasinan berapa tah lupa.. tak biasa jgn buat.. mcm aku mmg hati kering je.. garam tuk matikan kuman..kalau mai tgk fgt aku dah berbulan2 masih clean and clear cuma time bagi makan ulat esk nyer byk lak bekas2 dia..aku rasa aro berak kuar kulit ikan tu kot..
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 07, 2012 7:28 pm

zerol86 wrote:
banyak fungsi macam akem ckp tu... garam ikut ko je satu jengkal boleh satu genggam boleh.. aro nie leh tahan tahap kemasinan berapa tah lupa.. tak biasa jgn buat.. mcm aku mmg hati kering je.. garam tuk matikan kuman..kalau mai tgk fgt aku dah berbulan2 masih clean and clear cuma time bagi makan ulat esk nyer byk lak bekas2 dia..aku rasa aro berak kuar kulit ikan tu kot..

hehehe.....buat masa ni banjar aku letak dekat aqua 2 kaki so akau letak garam 2 sudu makan....n anti klorin.....yang 4 kaki 2 buat masa ni aku letak sebarau n kelah....tapi any way tq zerol86...ikan_akeem....nutkz...hu2aimie n semua geng dlm forum sebab saport aku...yang noob ni:D
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 02, 2012 9:03 pm

sorry nk mncelah skit, sbenanya aro aku pon suka cium cermin.. kualiti air sume check.. ok je.. mkn selera.. cume ske cium cermin.. risau dia punye misai patah atau bengkok.. hmm camne nk buat ni?
Back to top Go down
ally9970

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 03, 2012 7:09 am

aku hanya letak garam kalau ada tanda2 ikan nak sakit jew...kalau tiap kali tukar air letak garam, bakteria nanti immune plak, so bila sakit kena tambah double dose..dah jadi ikan air masin lak..ahakkkks
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: ikan suka cium cermin   ikan suka cium cermin - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

ikan suka cium cermin
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» ikan duk garu2 kan cermin??
» ikan tahan berapa hari kalau xmakan? ikan 4inci...
» ape ek penyakit ikan aku? uhuhu.. bro2 skalian.. tlg tilik ikan aku ni..
» WTS> white fgt 5x2.5x2 dgn cermin sebelah sekali tutup fgt
» Arowana suka duduk di dasar + sembunyi tepi filter.