Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Tumpang tanya..

Go down 
miang
BloodRedAro
kyo82
wanotz
JoeyGoblin
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
JoeyGoblin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeWed Apr 11, 2012 9:57 am

Betul ke jenis Highback ni?
Back to top Go down
wanotz

wanotz

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeWed Apr 11, 2012 10:06 am

cuba zoom sikit gmbr kat bahagian ekor..
Back to top Go down
JoeyGoblin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeWed Apr 11, 2012 10:09 am

Ikan ni dia ckp super highback.. sbb sy ni bru nk bela aro ni. sebelum ni ikan² biasa je.. Pastu ade pegi kedai lain² kt kl.. Highback yg ada sijil tu byk Made in Indonesia.. Golden Highback.. pastu yg paling tak sedap didgr tokey kedai tu ckp highback dr Bukit Merah byk tipu punya.. betul ke? adoii la.. AV ni nk jual kt sy Super Highback rm350 ok ke? Pic ade 1 je yg tu.. klau harga n ikan ni ok mmg nk angkat.. tu tnya otai2 kt sini dlu.. lama lyn forum ni. tp sbb nak ternak ikan ni kene join la utk tnya ape² yg patut..

Last edited by JoeyGoblin on Fri Apr 13, 2012 1:42 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeThu Apr 12, 2012 5:38 am

Skrg ni byk org jual ikan SHB pada harga HB...bro Miang penah komen pasal ni xlama dlu...hakikat sebenar ikan tu HB je...then byk org kondem ikan dari Bukit Merah pun satu hal...hakikat jugak kt Bukit Merah la sumber ikan berkualiti....Yg paling ptg kita sebagai peminat aro jangan tertipu dgn dakyah owner2 LFS...better berguru dgn kwn2 peminat aro dari berguru dgn tokey2 LFS sebab mereka berorientasikan keuntungan...
Back to top Go down
JoeyGoblin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeThu Apr 12, 2012 8:05 am

Oh.. super highback ni mmg susah la nk dpt quality yg tul² super kan, xkesah la gitu tp nk pastikan tul ke ikan ini golden highback., baru nk start ni.. lama da berminat tp dlu xde masa nk kasi komitmen, skrang ni byk duk umah jaga anak.. leh la tgk ikan sambil² tu..

Pendapat tentang ikan yg ini?

Back to top Go down
BloodRedAro

BloodRedAro

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeThu Apr 12, 2012 9:02 pm

bro rupa ko nie iras2 mcm pelakon ngasrizal ngasri laaa
haaahaaaa nak tanye...kat mane ko mancen udang galah jenggo tu?
best tol kalo dapat mancen udang saiz2 mcm tu
Back to top Go down
JoeyGoblin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeFri Apr 13, 2012 12:35 am

Mane ade gaye artis la RedBlood... Udang ni memang byk area pekan, pahang. Dlm 5minit je dr umah.. Sungai Pahang punya udang.. berat udang ni dlm 480gram.. skrang ni susah sket klau yg 400gram tu byk lg la kot.. tunggu musim dia.. skrang air keruh sbb slalu ujan.. lps² ni nk join bleh la.. mai la Pekan. Ikan yg sy view pic kt atas tu betul kan highback.. takot yellow tail je.. Sad Ade spa2 nk jual mg murah² tak? kikiki
Back to top Go down
miang
Admin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeFri Apr 13, 2012 12:56 am

kyo82 wrote:
Skrg ni byk org jual ikan SHB pada harga HB...bro Miang penah komen pasal ni xlama dlu...hakikat sebenar ikan tu HB je...then byk org kondem ikan dari Bukit Merah pun satu hal...hakikat jugak kt Bukit Merah la sumber ikan berkualiti....Yg paling ptg kita sebagai peminat aro jangan tertipu dgn dakyah owner2 LFS...better berguru dgn kwn2 peminat aro dari berguru dgn tokey2 LFS sebab mereka berorientasikan keuntungan...

skrg lagi teruk ha3.....hati2...
Back to top Go down
miang
Admin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeFri Apr 13, 2012 12:58 am

BloodRedAro wrote:
bro rupa ko nie iras2 mcm pelakon ngasrizal ngasri laaa
haaahaaaa nak tanye...kat mane ko mancen udang galah jenggo tu?
best tol kalo dapat mancen udang saiz2 mcm tu

sekali tgk mcm ngasrizal dua kali tgk mcm pok cik dia he3....udang galah kat pasar borong selayang banyak bro...kalau nak dapat banyak pegi pagi2....fresh punya...pancing dgn RM ja keh3
Back to top Go down
miang
Admin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeFri Apr 13, 2012 1:12 am

aku baru trn kuantan sabtu ahad lps...usha2 kedai ikan tak ada apa yg menarik blh kongsi...aro biasa2 ada la...ke aku tak jumpa kedai yg tip top kat sana...
Back to top Go down
JoeyGoblin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeFri Apr 13, 2012 1:33 am

Mane ade kedai power2 kat kuantan, klau ade pun mahal.. highback 4-6inci rm1k tu pun made in indonesia, kt bro miang beser g kuantan ka? Sya beser je pi slayang tu umah mertua kt sane.. Smile Bro.. ikan tu highback ke tidak? rm350 bole ke utk org bru blajar mcm saya.. xleh la nak lawan otai² kt sini dah lama cebur bidang ni.. Next week nk pi pudu road nak servey² kedai kt sane plak..
Back to top Go down
wanotz

wanotz

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeFri Apr 13, 2012 1:53 am

kat pudu sana jual arowana dalam beg plastik pas tu gantung mcm jual baju.. hahah
pastu air dia kuning jer ssh gak nak beza.

tp klo yg mmng nmpk MGBB dia letak dlm aquarium.
Back to top Go down
JoeyGoblin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeFri Apr 13, 2012 2:01 am

Aduh.. pening gak ni.. tu la walaupun sy nak beli jenis yg murah tp nk pastikan tul² highback la.. bro wanotz tgk ikan kt atas tu tul² highback ke x? Rm350 tu duit jugak.. tu nk pastikan dlu.. Laughing Kan byk sifu kt sini... Smile
Back to top Go down
wanotz

wanotz

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeFri Apr 13, 2012 2:20 am

ikot mata saya HB tu. pling kuat pon dia jd banjared je.. hehehe.. Razz
Back to top Go down
miang
Admin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeFri Apr 13, 2012 7:15 am

wanotz wrote:
kat pudu sana jual arowana dalam beg plastik pas tu gantung mcm jual baju.. hahah
pastu air dia kuning jer ssh gak nak beza.

tp klo yg mmng nmpk MGBB dia letak dlm aquarium.

ha3...sana jual aro mcm jual ikan pelaga....penah juga aku sambar dua ekor masa mula2 belajar bela aro kat situ sekor...silver...sekor green...tu cita 10 tahun dulu la ha3...
Back to top Go down
miang
Admin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeFri Apr 13, 2012 7:17 am

wanotz wrote:

keh3 power tul ayat ko
Back to top Go down
miang
Admin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeFri Apr 13, 2012 7:18 am

JoeyGoblin wrote:
Mane ade kedai power2 kat kuantan, klau ade pun mahal.. highback 4-6inci rm1k tu pun made in indonesia, kt bro miang beser g kuantan ka? Sya beser je pi slayang tu umah mertua kt sane.. Smile Bro.. ikan tu highback ke tidak? rm350 bole ke utk org bru blajar mcm saya.. xleh la nak lawan otai² kt sini dah lama cebur bidang ni.. Next week nk pi pudu road nak servey² kedai kt sane plak..

wooo patut la aku round satu kuantan takada yg power2....ikan biasa2 ada la...
Back to top Go down
Hazri

Hazri

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Mintak Pendapat..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeSat Apr 14, 2012 3:09 am

Kedai Pudu kat mana?saya baru nak belajar bela ni..tolong otai2 kasi pendapat cikit.. Very Happy
Back to top Go down
JoeyGoblin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeSat Apr 14, 2012 6:38 am

Ades.. kt pudu jual aro mcm jual baju ke letak dlm plastik.. giles la.. ni buat xbrani nk beli ni.. Sapa la otai² ade nak jual yg 5-6inci highback ek.. harga patot punyer.. Smile
Back to top Go down
wanotz

wanotz

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeSat Apr 14, 2012 7:39 am

keh2x.. belajar dri otai2x.. gak hahah Razz

miang wrote:
wanotz wrote:

keh3 power tul ayat ko
Back to top Go down
miang
Admin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeSat Apr 14, 2012 10:33 am

wanotz wrote:

miang wrote:
wanotz wrote:

keh3 power tul ayat ko

keh3 apa komen ikan tu bro?
Back to top Go down
JoeyGoblin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeSat Apr 14, 2012 10:38 am

Newbies ni da buntu.. haha.. sape leh sahkan ikan ni keturunan ape?
Back to top Go down
wanotz

wanotz

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeSun Apr 15, 2012 6:12 am

klo tngk dri gmbr yg dia bgi tu kemungkinan besar HB. Tp bahagian lain x sure lah sbb gmbr x detail.. sisik level 4 1/2. chu x jelas. So wat permulaan ni beli jer Smile dri situ kita leh belajar jika silap .. x gitu bro miang Razz klo salah jgn tembak aku ia.. keh2x..

miang wrote:
wanotz wrote:

miang wrote:
wanotz wrote:

keh3 power tul ayat ko

Back to top Go down
miang
Admin

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeSun Apr 15, 2012 6:15 am

wanotz wrote:
klo tngk dri gmbr yg dia bgi tu kemungkinan besar HB. Tp bahagian lain x sure lah sbb gmbr x detail.. sisik level 4 1/2. chu x jelas. So wat permulaan ni beli jer Smile dri situ kita leh belajar jika silap .. x gitu bro miang Razz klo salah jgn tembak aku ia.. keh2x..

miang wrote:
wanotz wrote:

miang wrote:
wanotz wrote:

keh3 power tul ayat ko

ha3....hb takde chu bro....
Back to top Go down
wanotz

wanotz

Tumpang tanya.. Empty
PostSubject: Re: Tumpang tanya..   Tumpang tanya.. Icon_minitimeSun Apr 15, 2012 6:40 am

heheh... Razz

miang wrote:
wanotz wrote:

miang wrote:
wanotz wrote:

miang wrote:
wanotz wrote:

keh3 power tul ayat ko

ha3....hb takde chu bro....
Back to top Go down
Sponsored content

Tumpang tanya.. Empty