Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

suhu air xnak turun...

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
gabanzshah

gabanzshah

suhu air xnak turun... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 1:12 am

mak aii..beso nye budget..skali ikan tu ikan ape nk beli..4x1.5x1.5 selesa dh tu..ikan sekor je..senang nk angkut pindah sok.. banjar red cepat beso bro..filter x kisah le..kt kedai byk..top filter /sump filter..klu hg jenis busy,pkai sump filter..nk tau tmpat mana nkbeli tanya bro miang..hangpa kn 1 tempat..
Back to top Go down
mohdjasmiejaafar

mohdjasmiejaafar

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 1:31 am

laa..bro miang duk port klang jgak ke?
bajet mmg nk cri aqua 4x1.5x1.5, pastu filter nk cri yg external canister tuh...aqua ngn filter bajet dlm 500 ade x?
yg lbih tu buat bli ikan...ikan ni kalo tau cre nk m'jgenye mmg la seronok...skali buat hal, tuhan je yg tau...xbleh tdo dbuatnye, 2jam skali bgun jenguk...ahahahaa....
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 1:42 am

mohdjasmiejaafar wrote:
umah sewa, teres setingkat...3bilik, 2bilik air, dduk 2org...
bajet 1.5k skali ngn ikan...ckup x?hehe...

ikan kecik suka main lompat tu....tak pun dia belum biasa dgn org berapa lama dah ko jaga?kalau baru dia tak biasa nampak org dia takut...tu salah satu ftor gak dia lompat....
kalau aku bdget 1.5 k....blh sangat...kalau nak cantik carik kabinet tankt terpakai...5x2x2,sump filter hrga pun area 1 k jek...pastu 500 lg blh buat modal angkat anak HB sekor he3...cadangan jek....tank blh paki lama..
kalau nak lagi save..cari tank 4kakiX1.8x1.8....filter terpulang nk pakai top/side filter....stand aku cdgkan cari yg double stand,jgn single....nanti kalau nak tambah tank blh tambah je kat bawah dia...kalau setakat 1 tank 4x1.8x1.8,penutup palstik guppy,double stand,pump filter tak habis rm500...cari kat jalan pasar kl murah2....kat alive aquarium jalan pasar atau kedai baru depan kedai ikan hiasan laut..jangan g kedai bawah tanah...tokey sombong,jual mahal pulak tu....
Back to top Go down
mohdjasmiejaafar

mohdjasmiejaafar

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 1:50 am

bru jaga dlm 3minggu, tp mmg die tkot ngn org kot sbb kalo nmpak org misti die nyorok kt blkg filter pump...
ok, bro area klang ni xde ke kdai aqua?kalo bli kt kl nti nk bwk blk cmne?bleh ke bwk msuk kete?
lg satu, bese kalo bro setting air die, ubat ape yg perlu d tambah?sbb aku mse bli ikan tu mmg xde xperience lngsung bele ikan nih...ikut je ape yg tuan kdai tu kate, ubat ape yg die suruh bli, smue aku beli...live water, garam, black water ngn tenson gon...
so, nk tnye ape yg sbenarnye mmg wajib ltk n ape yg kalo xltk pun xpe...
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 1:57 am

hehe..mak aku ckp letak anti klorin n garam secukup rasa je..kat thread sblm ni ada citer nk setup tank..baca le..
Back to top Go down
mohdjasmiejaafar

mohdjasmiejaafar

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 2:00 am

Oooo....mknenye yg black water ngn tenson gon tu xltk pun xpe la ye?
ok2...
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 2:05 am

tension gon tu-anti klorin gak bro,cuma dia tulis all in one water conditioner..black water/daun ketapang nk guna ble x guna pn bleh..
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 2:11 am

mohdjasmiejaafar wrote:
bru jaga dlm 3minggu, tp mmg die tkot ngn org kot sbb kalo nmpak org misti die nyorok kt blkg filter pump...
ok, bro area klang ni xde ke kdai aqua?kalo bli kt kl nti nk bwk blk cmne?bleh ke bwk msuk kete?
lg satu, bese kalo bro setting air die, ubat ape yg perlu d tambah?sbb aku mse bli ikan tu mmg xde xperience lngsung bele ikan nih...ikut je ape yg tuan kdai tu kate, ubat ape yg die suruh bli, smue aku beli...live water, garam, black water ngn tenson gon...
so, nk tnye ape yg sbenarnye mmg wajib ltk n ape yg kalo xltk pun xpe...

kalau nak guna tank tu dgn canister tak sesuai....tak cantik...canister sesuai tuk kabinet tank...aku tak pandai guna canister....so aku tak guna..pastu canister baru mahal...tank lagi murah dari canister...sump filter pun ok dah...member aku pakai 4x2x2...sump filter...kaki besi ok..nampak cantik...tanya ler sapa yg mahir dgn canister...kalau minat hang blh tgk hrga canister kat tasik shah alam buat panduan
kat klang banyak kedai aqua tapi mahal2....kalau g sana murah....hang pakai kete apa?kalau jns sedan 4 kaki muat masuk kereta kat tempat duduk belakang...kalau umah hang tak ramai org ikan lagi lambat berani tgk org..tak biasa...lama2 dia biasale tu...ni pgalaman aku la ada ikn time kecik berani dgn org...ada pulak ikan dari kecik sampai la ke besor takut sangat dgn org...nampak org je nyorok belakang mesin...ikn jns nie mmg hampeh he3...dulu aku ada sekor...sampai umur setahun lebih penakut...letak la ikan2 komando lain bebanyak..msh tkut gak2..
aku tukar air aku letak tenson gon(ni nak ilangkan klorin)guna jenis lain pun blh...fungsinya sama gak nk hilangkan klorin....pastu garam...garam aku guna garam kasar biasa jek...aku beli kat kedai borong seguni 25 kilo RM11 je..jimat...lain2 aku tak guna...dua minggu sekaali aku tambah Bakteria baik...tak letak pun tak pe...ada gak org letak arowana vital...tapi aku tak letak...aku letak anti klorin,dgn garam jek..beres...tenson gon tu salah satu nya fungisnya anti klorin la bro....aku tak pakai black water....aku letak daun ketapang je jimat....he3....
Back to top Go down
xback_aro

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 2:19 am

mohdjasmiejaafar wrote:
bajet mmg nk cri aqua 4x1.5x1.5, pastu filter nk cri yg external canister tuh...aqua ngn filter bajet dlm 500 ade x?
yg lbih tu buat bli ikan...ikan ni kalo tau cre nk m'jgenye mmg la seronok...skali buat hal, tuhan je yg tau...xbleh tdo dbuatnye, 2jam skali bgun jenguk...ahahahaa....
kl nk yg 4x1.5x1.5 kedai dekat sri kmbangan mcm murah je arga...rm290 1 set siap kaki besi yg tggi..bleh letak 1 lg tank kt bawah siap penutup....tp arga xtermasuk pam n filter...tmbah lg rm30....tp pd aku aro ni takat saiz 12-14 inci sesuai la dlm tank saiz nie...bila besaq sket sian kt dia tmpat dh smpit...baik beli tank besaq terus...min 5x2x2...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 2:22 am

xback_aro wrote:
mohdjasmiejaafar wrote:
kl nk yg 4x1.5x1.5 kedai dekat sri kmbangan mcm murah je arga...rm290 1 set siap kaki besi yg tggi..bleh letak 1 lg tank kt bawah siap penutup....tp arga xtermasuk pam n filter...tmbah lg rm30....tp pd aku aro ni takat saiz 12-14 inci sesuai la dlm tank saiz nie...bila besaq sket sian kt dia tmpat dh smpit...baik beli tank besaq terus...min 5x2x2...

aku setuju...
Back to top Go down
mohdjasmiejaafar

mohdjasmiejaafar

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 2:24 am

Ooooo...wah byk btol pelajaran arini...
bro miang klang duk ktne?kalo ade mse lapang bleh la kite kuar lpak2 mnum air...bkn ape, teori ni ssah la, nk kene tgk dpn mate gak bru snang...cre setting sump filter, lps tu nk setting air cmne...kalo dh knal nti bleh la mntak tulun crikn ikan, xde la kne tpu nti...sbb aku ni ikan pun xreti nk beza lg, kalo tau pun dr bace forum ni je...garam kasar tu garam yg org buat msk tu ke?bakteria baik tu plak mne nk dpt?ade jual ke?
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 3:47 am

mohdjasmiejaafar wrote:
Ooooo...wah byk btol pelajaran arini...
bro miang klang duk ktne?kalo ade mse lapang bleh la kite kuar lpak2 mnum air...bkn ape, teori ni ssah la, nk kene tgk dpn mate gak bru snang...cre setting sump filter, lps tu nk setting air cmne...kalo dh knal nti bleh la mntak tulun crikn ikan, xde la kne tpu nti...sbb aku ni ikan pun xreti nk beza lg, kalo tau pun dr bace forum ni je...garam kasar tu garam yg org buat msk tu ke?bakteria baik tu plak mne nk dpt?ade jual ke?

apa2 hal PM aku ek...
Back to top Go down
mohdjasmiejaafar

mohdjasmiejaafar

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 4:22 am

ok...
bro byk jugak ke bela aro kt umah...?
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 4:45 am

mohdjasmiejaafar wrote:
ok...
bro byk jugak ke bela aro kt umah...?

adalah sekor dua
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 6:03 am

sekor dua ke bro miang? hahaha...geli ketiak aku dengornye...
Back to top Go down
mohdjasmiejaafar

mohdjasmiejaafar

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 6:37 am

ahahahaha...tu la pasal...skali bli worm maen kilo2 pastu ikan ade sekor dua je...
aku skali bli singgit ade la 40 ekor, tahan jgak 2-3hari...
bro gabanz duk ktne?
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 6:44 am

gabanzshah wrote:
sekor dua ke bro miang? hahaha...geli ketiak aku dengornye...

la tul la...tak caya ke....2-3 ekor je MG @ Malaysia Green....
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 6:47 am

mohdjasmiejaafar wrote:
ahahahaha...tu la pasal...skali bli worm maen kilo2 pastu ikan ade sekor dua je...
aku skali bli singgit ade la 40 ekor, tahan jgak 2-3hari...
bro gabanz duk ktne?

buat lauk high protein
Back to top Go down
mohdjasmiejaafar

mohdjasmiejaafar

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 6:49 am

bro miang, kalo aku bli worm tu byk2 pastu simpan agak2 jd beetle x worm tuh?
brape lame die amik mase nk develop?
bro, sedekah la sekor MG @ Malaysia Green bro tu kat aku...bleh jgak aku buat ubat mlm2 kalo xbleh tdo, hahahaha...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 7:00 am

mohdjasmiejaafar wrote:
bro miang, kalo aku bli worm tu byk2 pastu simpan agak2 jd beetle x worm tuh?
brape lame die amik mase nk develop?
bro, sedekah la sekor MG @ Malaysia Green bro tu kat aku...bleh jgak aku buat ubat mlm2 kalo xbleh tdo, hahahaha...

tak ah...sw ni pantangnya tak bagi makan,pastu duduk sekor2..kalau ko tak bagi makan,biarkan dia sekor2 seminggu jadik kumbang la dia...aku punya cara la...nak elakkan mati...pg2 aku spray worm aku dgn air..jgn banyak2 air tu,worm nie pantang dgn air dgn cuaca panas....mati la dia...pastu semut...cicak...tikus suka curik ulat nie...burung pun sama...bagi makan sayur...sawi ke bayam ke kangkung ke buh la apa dia sayur..dia msti makan..lobak,sengkuang,tebu pun blh...cili padi jangan bagi..cirit birit nanti dia ha3....jaga aro bukan setakat jaga ikan jek..nak jaga live food aro pun kena tau gak...skrg senang ada forum nie..sng dapat ilmu...dulu aku belajar dgn pgalam sendiri je...internet tak dak...ada pun mahal bilnya he3...plg senang jaga cengkrik...beli je cengkik sumbat dalam freezer peti ais..dah mati...keluarkan masuk dalam bekas...nak bagi aro makan ambik..campak je...cengkrik nis masalah sikit bagi makan pun mati..tak bagi makan pun mati...org selalu anggap cengkrik makan kertas...tu silap..kertas tu tempat tidur/rehat dia...cgkrik nie makan sayur...malaysia green je..nak sedekah pun tak sampai hati..
Back to top Go down
mohdjasmiejaafar

mohdjasmiejaafar

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 7:12 am

bro, lg satu nk tnye..garam kasar yg bro ckp bli seguni tu same je ke ngn garam yg org buat msk tuh?garam yg masin tuh?kalo bg mkn skali bpe ekor bro?bpe kali sehari?ikan aku pnjg lbih kurng 6-7inch la...
Back to top Go down
senecavkb1

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 7:48 am

...malaysia green je..nak sedekah pun tak sampai hati..

Ouuwwhh...Malaysian Green ke bro....??? heheheheeeee....pandai le ko yea...?? bro jasmi...ko pegi umah bro miang nnt....aku gerenti melopong lee mulut ko dek terkezut....hak3...

Thx...
Back to top Go down
mohdjasmiejaafar

mohdjasmiejaafar

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 7:51 am

ahahahahaha....nti ade mse aku g mlawat bro miang...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 9:35 am

mohdjasmiejaafar wrote:
bro, lg satu nk tnye..garam kasar yg bro ckp bli seguni tu same je ke ngn garam yg org buat msk tuh?garam yg masin tuh?kalo bg mkn skali bpe ekor bro?bpe kali sehari?ikan aku pnjg lbih kurng 6-7inch la...

sama jek..aku beli kat kedai borong yang jual barang2 dapur..dah bertahun2 aku guna ok je....kalau beli kat kedai ikan singgit baru dapat satu plastik...berapa kali je dapat gunanya..garam kasar jangan garam halus...org kata garam halus dah diproses ada klorin dalam tu..aku tak taulah ye ke tak...beli satu beg simpan dalam bekas..setel 6 bulan pakai tak habis...
apa yg aku tau ikan nie makan 2% sehari dari berat badan dia..tp aku tak penah timbang pulak...aku bagi ikan aku sehari dua kali je..pagi petang,kalau dia tak mau makan..siap lah he3..esok sehari aku tak bagi dia makan..denda ha3...ko search kat gogle/yahoo Dunia arowana..kat situ banyak info ko leh dapat...ikan mcm org gak..ada yg kuat makan..ada yg kurang makan..ada yg memilih makanan
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 9:38 am

senecavkb1 wrote:

...malaysia green je..nak sedekah pun tak sampai hati..

Ouuwwhh...Malaysian Green ke bro....??? heheheheeeee....pandai le ko yea...?? bro jasmi...ko pegi umah bro miang nnt....aku gerenti melopong lee mulut ko dek terkezut....hak3...

Thx...

laaa...tak caya....org lain lagi hebat siap ada kolam lagi...aku kolam pun tak ada...kolam mandi anak aku ada ler...
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: suhu air xnak turun...   suhu air xnak turun... - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

suhu air xnak turun...
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» minta pendapat para suhu suhu disini..
» aro xnak makan.. kenapa? help me john!
» ikan aro turun harga lg ke????
» Suhu air aqua 32 celcius penyebab ikan stress diam di dasar atau ph air?
» Arowana mgbb saiz 5 inci for sale rm380 (harga turun jd rm300!!) SOLD!!!!!