Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????

Go down 
kyo82
miang
6 posters
AuthorMessage
miang
Admin

KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Empty
PostSubject: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 10:41 am

berita yang agak menggemparkan....masuk berita radio petang semalam...ada kolam arowana di Bkt Merah di tenggelami banjir....ada ikan yang terlepas...ada info ke?banyak ke lepasnya?.....berminat nak tau nie.....yg ada masuk pawah lg la kena tau....bro kyo ada mklumat ke?
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 6:24 pm

miang wrote:
berita yang agak menggemparkan....masuk berita radio petang semalam...ada kolam arowana di Bkt Merah di tenggelami banjir....ada ikan yang terlepas...ada info ke?banyak ke lepasnya?.....berminat nak tau nie.....yg ada masuk pawah lg la kena tau....bro kyo ada mklumat ke?

Benda ikan terlepas ni dah byk kali dah bro.Dah byk kali org tahan pukat kat tali air no2 tu then siap dapat MGBB lagi.Nak declare wild mg xblhla sebab xda ciri2 wild..pada pendapat akula kalo sistem pengairan farm bersistem mesti xda mslh.hujan n banjirla kuat mana pun air akan keluar kat saluran air buangan.Tapi benda yg xbestnya selalunya bila tahap air tgi,so kandungan air pun berubah then xmustahil menyebabkan kematian ikan.Apa2pun kalo ada info terbaru aku akan update kat sini.
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 7:22 pm

kyo82 wrote:
miang wrote:

Benda ikan terlepas ni dah byk kali dah bro.Dah byk kali org tahan pukat kat tali air no2 tu then siap dapat MGBB lagi.Nak declare wild mg xblhla sebab xda ciri2 wild..pada pendapat akula kalo sistem pengairan farm bersistem mesti xda mslh.hujan n banjirla kuat mana pun air akan keluar kat saluran air buangan.Tapi benda yg xbestnya selalunya bila tahap air tgi,so kandungan air pun berubah then xmustahil menyebabkan kematian ikan.Apa2pun kalo ada info terbaru aku akan update kat sini.

"Tapi benda yg xbestnya selalunya bila tahap air tgi,so kandungan air pun berubah then xmustahil menyebabkan kematian ikan"...yg nie aku setuju...bila air hujan terlalu banyak...kandungan air akan berubah dgn banyak...so di bimbangkan ikan akan mati....serupa jugak kalau kita tukar air aquarium...hbs tggi pun 50% je...
Back to top Go down
sham/kb

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 10:03 pm

oo...untung le org kg kat kawasan farm tu..bleh buat duit jual aro MG..hehe,kalau aro wild jenis nami..camner badan dia rasa ada corak batik kan rasanyer
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 11:00 pm

Miang : betulla aplikasi musim hujan leh gak digunakan macam kaedah kita tukar air.Cuma kalo kita tgk kat farm,setiap kolam akan ada air yg masuk tapi dalam volume yg xbesar sgt.Jadi komposisi air terkawal lagila.Cuma dalam akuarium mg bahaya tukar 100% air.Byk risiko.

Sham:Nami ni mg ada corak batik kat badan dia.Tapi bila dah matangla.Itu kira nilai komersial yg ada pada ikan tu.Cuma pada aku kurang minat jenis green ni sebab warna ekor kurang menawan then xda rim la.Cuma batik dia mg cantikla.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeWed Mar 23, 2011 8:49 am

emmm setahu aku takde le ikan terlepas smpai ke luar, terlepas masuk dlm kolam sebelah ada le
yang aku dengar ada kolam silver mati, itu pun ikan pra matang
ikan lemas

pelabur yg ada melabur kat bukit merah tak perlu risau ok
kalau ikan kurang leh scan chip no, pastu cari kat kolam sebelah cheers
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
azzam2u@yahoo.com

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeWed Mar 23, 2011 10:17 am

farm mana yg kena tu...yg sebelah hi way atau yg sebelah sana sungai..

bob ujung bln mac ni kalo kheng tepon aku, aku bgtau ko k..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeWed Mar 23, 2011 10:18 am

Admin wrote:
emmm setahu aku takde le ikan terlepas smpai ke luar, terlepas masuk dlm kolam sebelah ada le
yang aku dengar ada kolam silver mati, itu pun ikan pra matang
ikan lemas

pelabur yg ada melabur kat bukit merah tak perlu risau ok
kalau ikan kurang leh scan chip no, pastu cari kat kolam sebelah cheers

xtaula bob tapi ni org2 tua kg area gunong semnggol la dok crita.Kalo depa tipu aku so aku pun tipu hgpa la.Cuma pada pendapat aku kalo anak ikan yg terlepas dari mulut induk mgkin leh masuk dalam saluran air buang.Xmustahil jadi.Baru2 ni ada dgr kes org tahan pukat dapat MGBB tapi ada yg buat andaian itu ikan curi.Drg ready je tahan pukat kononnya ikan tu dapat secara tak sengaja dari pukatnya dalam salur air tu.Lagipun farm byk sgt kat situ.
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeWed Mar 23, 2011 7:34 pm

Berita Terkini...Ada sebuah farm ditenggelami air melebihi paras kolam..Akan tetapi keadaan masih terkawal cuma ikan mgkin ada yg bercampur pada ketika itu.Farm mana biala rahsia tapi pihak farm dah amik langkah bijak dan berjaga2.Mslh dikatakan timbul akibat dari sistem pengairn di mana air dari satu kolam dialirkan ke dalam kolam berikutnya..Kolam yg alirkan air direct ke kolam dan terus ke salur keluar setakat ni xda mslh.Update tu yg aku dapat bagi bro Miang.Kesahihannya dalam 70% kerana sumber dari persatuan farm sendiri..Cuma stakatni keadaan terkawal kerana farm dah amik lgkah bijak dgn segera.So kepada pelabur xperlu ada rasa bimbang.
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeWed Mar 23, 2011 11:32 pm

kyo82 wrote:
Berita Terkini...Ada sebuah farm ditenggelami air melebihi paras kolam..Akan tetapi keadaan masih terkawal cuma ikan mgkin ada yg bercampur pada ketika itu.Farm mana biala rahsia tapi pihak farm dah amik langkah bijak dan berjaga2.Mslh dikatakan timbul akibat dari sistem pengairn di mana air dari satu kolam dialirkan ke dalam kolam berikutnya..Kolam yg alirkan air direct ke kolam dan terus ke salur keluar setakat ni xda mslh.Update tu yg aku dapat bagi bro Miang.Kesahihannya dalam 70% kerana sumber dari persatuan farm sendiri..Cuma stakatni keadaan terkawal kerana farm dah amik lgkah bijak dgn segera.So kepada pelabur xperlu ada rasa bimbang.

masih hujan lagi ke kat sana?aku dah ready nie....jaring...jala...sauk....semua dah satnby.....he3......
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeWed Mar 23, 2011 11:34 pm

kyo82 wrote:

hujan lagi ke kat sana...aku dah ready nie...jala...jaring...sauk....he3....
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeThu Mar 24, 2011 12:40 am

miang wrote:
kyo82 wrote:

hujan lagi ke kat sana...aku dah ready nie...jala...jaring...sauk....he3....

Dah stabil pun.hehehe.Air penuh ikan pun xbagi hasil..mgkin PH air xstabil.Area sini mg kerap ujan.Tambah lagi ni mg musim dia.Tapi xdala banjir kuat cam kat Selatan ritu..
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeThu Mar 24, 2011 8:27 am

msk tV 3 td air empangan bkt merah di lepaskan....tak jadik nampaknya aku nak turun sana 29 hb nie...he3...musim hujan nie bukan time aro suka mengawan ke?
Back to top Go down
xback_aro

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeThu Mar 24, 2011 8:34 pm

musn ujan aro suka luah telur kl perubahan PH mendadak sgt....aku dh tau kolam mana yg tenggelam tu....kolam tmpat aku sebiji ja tenggelam...ikan hampir mati katanya sebb lemas...tp ikan nie dlm air pun boleh lemas ke bro....nsb baik diaorg cepat2 pindah masuk fiber tank....
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeThu Mar 24, 2011 9:51 pm

xback_aro wrote:
musn ujan aro suka luah telur kl perubahan PH mendadak sgt....aku dh tau kolam mana yg tenggelam tu....kolam tmpat aku sebiji ja tenggelam...ikan hampir mati katanya sebb lemas...tp ikan nie dlm air pun boleh lemas ke bro....nsb baik diaorg cepat2 pindah masuk fiber tank....

ikan mmg blh mati lemas dalam air....bukan org aje...
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeMon Mar 28, 2011 3:36 am

xback_aro wrote:

huh nasib baik drg sempat selamatkan ikan ko bro..Aku rasa farm2 yg ada kepakaran xda mslh ngan banjir ni.Lagipun kalo jadi pape drg kenala bertanggungjawab sebab drg msih blh amik langkah keselamatan dengan segera.ramai gak pelabur yg mengeluh pasal musim banjir ni xda hasil.Xpala asalkan ikan2 kalian selamat dahla.
Back to top Go down
xback_aro

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitimeMon Mar 28, 2011 10:23 pm

kyo82 wrote:
xback_aro wrote:

huh nasib baik drg sempat selamatkan ikan ko bro..Aku rasa farm2 yg ada kepakaran xda mslh ngan banjir ni.Lagipun kalo jadi pape drg kenala bertanggungjawab sebab drg msih blh amik langkah keselamatan dengan segera.ramai gak pelabur yg mengeluh pasal musim banjir ni xda hasil.Xpala asalkan ikan2 kalian selamat dahla.
bro...bukan kolam aku yg tenggelam tu...tp kolam dlm kaw toke aku tu...ahad lepas hrvest 5 kolam termasuk 1 kolam aku...semua xdak hasil...bunting mulut ja byk ekoq yg jantan tu...mgkin sbb ujan terlalu lebat kot n bukan rezeki aku tu..
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????   KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR?????? Icon_minitime

Back to top Go down

KOLAM AROWANA DI LANDA BANJIR??????
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Highback Arowana Kolam B32
» kolam 26 M U arowana - want to sell 15% @ 20%
» Kolam arowana or fgt 10 kaki punya
» kolam hback arowana pramatang
» kolam hback arowana matang