Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Setup filter

Go down 
jett lizdaf
cekodok
aro2011
boojoy
8 posters
AuthorMessage
boojoy

filter - Setup filter Empty
PostSubject: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeSun Mar 20, 2011 1:16 am

salamz..

org selalu bercerita pasal kualiti air dan cara nak merawatnyer... saya percaya kalu filter akuarium @ tangki ikan bagus, kualiti air lebih terjamin.. x perlu pakai duit byk utk beli ubat atau accesories tambahan seperti vitamin dll....

saya ingin berkongsi cerita... x semestinye org yg terra pasal ikan nih terra utk menjaganye.. saya ckp mcm tuh, pasal saya bukan kaki pancing atau sbgnyer... memula bela aro nih, knowledge pasal ikan nih ''0''.. so, saya byk ikut ckp tokei kedai...bubuh mcm2 ubat, clear water ler, black water lah bila ader masalah terutama masalah 'skin'kat ikan saya... Perbuatan saya tuh hampir membunuh ikan tuh sendiri...
aro nih yg penting adalah air die... bila saya dah ader knowledge skit pasal aro nih, rupe2nyer senang je jg ikan nih... air kene bersih... so, mcm maner nak dptkan air bersih tuh... pada saya, filter utk rotate air tuh kene betullah... cari kaedah filter yg x memerlukan byk masa nak jaga mende tuh.. mcm akuarium saya pakai filter + bioring je..

kalu boleh, tlglah discuss pasal mende nih pasal saya try cr dlm internet x byk pun citer pasal filter akuarium nih... satu lg saper ader pengalaman pakai RAS (recirculation akuakulture system)... kalu ader, meh lah kongsi2kan dgn saya...thanx bro2 otai..
Back to top Go down
aro2011

aro2011

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeThu May 19, 2011 1:41 am

boojoy wrote:
salamz..

org selalu bercerita pasal kualiti air dan cara nak merawatnyer... saya percaya kalu filter akuarium @ tangki ikan bagus, kualiti air lebih terjamin.. x perlu pakai duit byk utk beli ubat atau accesories tambahan seperti vitamin dll....

saya ingin berkongsi cerita... x semestinye org yg terra pasal ikan nih terra utk menjaganye.. saya ckp mcm tuh, pasal saya bukan kaki pancing atau sbgnyer... memula bela aro nih, knowledge pasal ikan nih ''0''.. so, saya byk ikut ckp tokei kedai...bubuh mcm2 ubat, clear water ler, black water lah bila ader masalah terutama masalah 'skin'kat ikan saya... Perbuatan saya tuh hampir membunuh ikan tuh sendiri...
aro nih yg penting adalah air die... bila saya dah ader knowledge skit pasal aro nih, rupe2nyer senang je jg ikan nih... air kene bersih... so, mcm maner nak dptkan air bersih tuh... pada saya, filter utk rotate air tuh kene betullah... cari kaedah filter yg x memerlukan byk masa nak jaga mende tuh.. mcm akuarium saya pakai filter + bioring je..

kalu boleh, tlglah discuss pasal mende nih pasal saya try cr dlm internet x byk pun citer pasal filter akuarium nih... satu lg saper ader pengalaman pakai RAS (recirculation akuakulture system)... kalu ader, meh lah kongsi2kan dgn saya...thanx bro2 otai..

aah menarik juga topic ni....sesuai utk org cam aku yg br2 nak jinak setup aqua....arap otai2 dpt bg pandangan/cadangan...

Back to top Go down
cekodok

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeFri May 20, 2011 6:02 pm

boojoy wrote:
salamz..

bagus gak topic ni...ade mcm2 filter y aku jumpe…ade top filter, canister,tank filter & Media filter…so, mtk pndpt otai2 filter mn y ok? top filter tidak digalakkan kerana boleh menyebabkan getaran yang akan mengganggu ikan?btul ke cam tu?
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeFri May 20, 2011 11:10 pm

ntahler...top filter nih bukan x ok... tp jgn pakai top filter yg jenis murah... kalu nak pakai top filter, aku cadangkan guna 'bakki' sistem atau filter bertingkat... yg tuh ok.. kebanyakan org pakai top filter yg murah...pastu letak span je... ikan harga ribu2 tp filter tank harga 10-30 ringgit... kesian ikan tuh...

pada aku, filter tank kene ader media2 yg sesuai... dan kene tahu apa gunanyer... pakai span utk apa...pakai bio ball utk apa...pakai bio-ring utk apa...batu karang utk apa.. ader plak org guna arang... semua function mende2 alah tuh kene tahu kalu nak pakai..kite dok dgr tokey2 kedai suh kite beli itu ini....tp perlu tahu, depa nak untung jer...tuh namanyer bisnez... pada aku kalu korang tahu guna mende2 tuh, modal nak guna pon xkan mahal... tuh sebab la nih dah makin ramai org bukak mata pasal RAS-CENT sistem... actually pengusaha ikan yg guna sistem mcm tuh..tp apa yg aku nak tekankan kat sini, depa tuh x pakai modal byk pon..byk pakai mende2 terbuang jer...

Back to top Go down
cekodok

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeSun May 22, 2011 9:18 pm

boojoy wrote:
ntahler...top filter nih bukan x ok... tp jgn pakai top filter yg jenis murah... kalu nak pakai top filter, aku cadangkan guna 'bakki' sistem atau filter bertingkat... yg tuh ok.. kebanyakan org pakai top filter yg murah...pastu letak span je... ikan harga ribu2 tp filter tank harga 10-30 ringgit... kesian ikan tuh...

pada aku, filter tank kene ader media2 yg sesuai... dan kene tahu apa gunanyer... pakai span utk apa...pakai bio ball utk apa...pakai bio-ring utk apa...batu karang utk apa.. ader plak org guna arang... semua function mende2 alah tuh kene tahu kalu nak pakai..kite dok dgr tokey2 kedai suh kite beli itu ini....tp perlu tahu, depa nak untung jer...tuh namanyer bisnez... pada aku kalu korang tahu guna mende2 tuh, modal nak guna pon xkan mahal... tuh sebab la nih dah makin ramai org bukak mata pasal RAS-CENT sistem... actually pengusaha ikan yg guna sistem mcm tuh..tp apa yg aku nak tekankan kat sini, depa tuh x pakai modal byk pon..byk pakai mende2 terbuang jer...

bro boojoy...tlg upload gmbar filter bertingkat...klu ade la...aku xpnh tgk la..ingat nak tukar top filter biasa y aku guna skrg ni...
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeMon May 23, 2011 12:27 am

aku nyer line kat sini x berapa ok...cuba hang search kat gogle...bakki shower...amik idea die, try buat sendiri...
Back to top Go down
cekodok

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeMon May 23, 2011 7:23 pm

boojoy wrote:
aku nyer line kat sini x berapa ok...cuba hang search kat gogle...bakki shower...amik idea die, try buat sendiri...

ok bro..thanks..
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 2:16 am

filter ntuk tank aku adalah jenis top filter...

tp aku dah custom... dlm filter tu ada span itam, hijau, biru, putih.. aku tambah lg dgn bioring seramik, karbon aktif, batu2 kcik n bioball...
tp aku susun padat n muatkan dlm tu...span aku gunting half.. lpas WC walaupun air keruh.. lpas sehari je air jadi jernih gila... span putih yg paling atas.. cpat ktor n tukar sehari skali... cuma..

pro - air cpat jernih n bersih

kontra - ph cpat trun kalau x cuci filter tu lebih dari sebulan.. nk cuci tu leceh skit sb byk benda..
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 3:05 am

jett lizdaf wrote:
filter ntuk tank aku adalah jenis top filter...

tp aku dah custom... dlm filter tu ada span itam, hijau, biru, putih.. aku tambah lg dgn bioring seramik, karbon aktif, batu2 kcik n bioball...
tp aku susun padat n muatkan dlm tu...span aku gunting half.. lpas WC walaupun air keruh.. lpas sehari je air jadi jernih gila... span putih yg paling atas.. cpat ktor n tukar sehari skali... cuma..

pro - air cpat jernih n bersih

kontra - ph cpat trun kalau x cuci filter tu lebih dari sebulan.. nk cuci tu leceh skit sb byk benda..

xde masalah bro...filter atas ke filter bawah ke...kalu pandai jaga, ikan ok... cuma beza rajin dgn x rajin je... mcm saya, saya pakai filter bawah je...pakai span mahal skit...lambat skit nak tukar... bab air jernih nih, x salah saya disebabkan oleh arang (karbon aktif)... jaga2, jgn terlalu byk...takut makan kulit ikan.... air ikan nih yg disebabkan oleh taik ikan nih bagus utk pokok... kalu pandai skit, atau nak lebih natural, air ikan nih lepas difilter, terus sambung ke tank yg ade pokok...tp kena kreatif skit ler bab nih...air dr pokok2 nih byk oksigen yg penting utk ikan...dah lama x bukak bab nih...nak kena kaji blik...
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 3:07 am

nasihat saya...kalu custom tank filter tuh, amikler masa dalam 2-5 hati tgk perubahan ikan... takut x kena gaya, ikan mati...jgn lepas cusom made filter tuh, tinggal ikan...
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 3:56 am

stakat ni xda apa2 infection.. kat rmh aku ada 2 tank aro.. satu tu aku pkai filter media yg biasa.. yg x custom.. air cpat ktor.. ntah la mybe sbb kualiti air paip aku x bagus.. yg custom filter tu air ok pulak..
tp stiap org lain cara dia... aku just share cara aku tu...
Back to top Go down
scouser

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeMon Oct 22, 2012 3:10 am

mintak pendapat... aku skrg pki 2 filter..satu canister filter ngan top filter... klu canister jek tak clean sgt... tue yg pki dua2 tu... tp skrg nie nak upgrade pump utk top filter tue la...ade suggestion brand ke jenis ke yg ok?? mahal sket pun OK... utk tank 4 kaki.... thx yek... Smile
Back to top Go down
icecube

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeSun Nov 04, 2012 1:59 am

masuk K1 media dalam filter, pasang pump angin.
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeSun Nov 04, 2012 2:32 am

icecube wrote:
masuk K1 media dalam filter, pasang pump angin.

k1 ni aku ada guna dulu...tp x pandai setup...terus aku buang ja...selalu tersekat masuk tpt lain...lagi satu k1 ni nak kena sentiasa bergerak br berguna..
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
ally9970

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitimeSun Nov 04, 2012 8:31 am

aku pakai canister + dry trickle system DIY, murah jew

filter - Setup filter 405707_3136300851664_1570460900_n
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Setup filter   filter - Setup filter Icon_minitime

Back to top Go down

Setup filter
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» nak setup tank aro..
» Perkenalan sahabat baru..lihatlah arowana murahku ini :-)
» pump/ filter
» filter ape yg bagus
» Top filter