Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Farm Arowana Yg Bermasalah

Go down 
kama_aro
azrol79
hafiizd
boojoy
nam3701
saifulazri86
gabanzshah
kelisapadi
izzydean
xback_aro
ikan_akeem
zcool
Nmisan2k
azzam2u@yahoo.com
Si Ikang
Admin
miang
kyo82
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
kelisapadi

Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 27, 2011 7:30 pm

silap-silap dengan saya dengan pengendali shopezone kena. jgn la libatkan org lain kalau ada masalah peribadi.
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 27, 2011 7:51 pm

kelisapadi wrote:
silap-silap dengan saya dengan pengendali shopezone kena. jgn la libatkan org lain kalau ada masalah peribadi.

Bro kelisa padi saya rasa bro dah silap.Saya rasa bro pun berpengalaman kat area Bukit Merah kan.Kalo bro nak tau semua farm kat Bukit Merah menghadapi masalah tambah lagi masa permintaan aro cukup tgi dlu.ramai org terkena.Then mslh yg bro cakap melayu nak jatuhkan melayu pun silap.Cuba bro pegi tanya btul kat Farm2 besar tanya sapa yg slalu susahkan drgni.Pasal jo aloqsetar tu dia sorang broker besar.Yela penah jual n amik ikan dalam kuantiti yg byk.Dia ada hak nak cakap pasal mslh dia,biala kat dia.Then threat tu pun dah dibuang oleh admin kat c2.Then pasal en Zaini lak itu org di Jabatan Perikanan.Dia byk sumbangan utk org2 dalam dunia aro ni so xyahla kaitkan dia.Kita kat Arowana Shopzone xyahlah ribut2 cam kat MYAC.Depa majoriti org KL bro.Area KL nama Bukit Merah dah busuk sebab rekod masa permintaan ikan byk tempohari.Mslh peribadi xpenah timbul sebab saya xpenah amik ikan dari org2 yg mungkin ada rekod tambah lagi yg amik ikan bukan dari Bukit Merah.Kita kat sini just berpesan2 kpda kwn2 dan pencinta arowana supaya lebih berhati2.Kalo bro baca forum MYAC btul cuba bro tgk sape yg kata kolam Pandak Talib pun dalam senarai hitam?bro cari btul2.Org tu pulak bukan org Bukit Merah bro.Aku rasa kalo aku ada buat bro marah aku mintak maaf byk2 sebab secara xsengaja bro timbul rasa marah ngan perbincangan ni.
Back to top Go down
kelisapadi

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 27, 2011 9:00 pm

susah kalau dah jadi kes polis. dakwaan yg di buat oleh en zaini tu akan diambil kira sebab tertulis terang. kalau ada ugutan berbentuk sms pun dah kena, inikan pula kat wall. kalau betul ada org kena ugut, kena tipu mesti ada report tapi en zaini merupakan org bukit merah, kadang-kadang bantu mu jual ikan dan pelabur. Tentu ada tujuan tertentu , kalau cari makan pun jgn sampaikan benda-benda yg merosakkan org lain. Katakan en zaini nak membantu tapi sekarang sapa nak membantu en zaini. Rasa elok jumpa org yg telah en zaini nyatakan , tanya dari mereka sendiri, dari kedua pihak baru buat andaian. kerana mendengar dari sebelah pihak, pihak lain teraniaya.
Back to top Go down
kelisapadi

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 27, 2011 9:02 pm

kalau perlu pm sy tolong jumpakan.
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 27, 2011 9:05 pm

kelisapadi wrote:
sy dok kaji-kaji rasanya saudara kyo82 ada masalah di bukit merah. sebab tengok wall saudara banyak burukkan farm org melayu kat sana. pendapat sya saudara adalah org yg sama iaitu Kyo82, Jo Aloqsetar dan zaini. Sy melawat ke farm yg di libatkan dan mendapatkan maklumat. ada farm telah membuat laporan polis akta hasutan dengan niat jahat. Mereka cuba untuk tidak menggangu siasatan hingga individu terlibat di panggil. biasanya kalau berlaku perkara jahat ada laporan polis. Maklumat pihak penguatkuasa menyatakan bahawa kenyataan bertulis seperti yg disiarkan memang bertujuan memburukkan org lain. kalau berlaku pertengkaran susah nak rekod tapi en zaini begitu berani menamakan syarikat-syarikat yg di dapati maklumat tidak tepat. Ni cari susah namanya ni. Gambar saudara ada di wall av berbaju biru.

perghhh...mendalam sungguh kajian ko tu...he3...makmal mana ko buat kajian tu...nak tau jugak...ko rasa2 tepat ke tekkan ko tu?he3....ke sipi3....ke langsung tak kena...ha3....tak yah gaduh3....jom makan aku belanja...

Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 27, 2011 9:18 pm

kelisapadi wrote:
susah kalau dah jadi kes polis. dakwaan yg di buat oleh en zaini tu akan diambil kira sebab tertulis terang. kalau ada ugutan berbentuk sms pun dah kena, inikan pula kat wall. kalau betul ada org kena ugut, kena tipu mesti ada report tapi en zaini merupakan org bukit merah, kadang-kadang bantu mu jual ikan dan pelabur. Tentu ada tujuan tertentu , kalau cari makan pun jgn sampaikan benda-benda yg merosakkan org lain. Katakan en zaini nak membantu tapi sekarang sapa nak membantu en zaini. Rasa elok jumpa org yg telah en zaini nyatakan , tanya dari mereka sendiri, dari kedua pihak baru buat andaian. kerana mendengar dari sebelah pihak, pihak lain teraniaya.

Cikgu kalo cikgu buat andaian camtu lagila akan timbul mslh yg besar.Xpela kita setel secara baik.En Zaini xterlibat lgsg.Then saya pun bukan en Zaini.Saya hanya pencinta arowana.Kat umah pun ada 4 ekor je suka2.Saya xda bekerja ngan farm2 mana pun.Pasal AV tu xda mslh besar pun.Nanti saya jumpa En Jamil sembang ngan dia.Cuma saya rasa kita bincang sesuatu supaya geng2 pencinta arowana ni leh tau serba sedikit pasal keadaan dunia arowana ni.Dlu masa permintaan ikan tgi byk ikan Johor dibawa masuk.Bukan mslh pun tapi timbul mslh bila org beli MG jadi HB la @ Banja Red.Kalo bro nak tau kenapa org xnak beli ikan Johor?Sebabnya byk farm kat Johor dah lama then ikan drg dah byk.Bila byk so byk jugakla yg kualiti xmenepati.So ikan ni nak lepas mana?Ikan yg masih ada darah pure bila dah mati pun shinning n warna xpudar.Cuba bro tgk ikan2 yg dah mati warna dia tukar ke tak.Ikan cantik semua drg dah eksport.1 farm terkenal kat Melaka jual ikan terbaik drg pada harga 7000 Dollar Hong Kong ke Hong Kong.Kat cni mana nak dapat harga tu.Then pasal pelaburan ni yg aku byk sentuh.Pada pendapat aku xyahla labur puluh2 ribu kat aro ni.ada cina yg labur kat BMA cakap kat aku ikan ni mgkin bertahan 2 tahun je lagi.Pasaran kat China pun dah tolak.Dgn ikan tipu pun dah sampai sana.Cuba bro pi sembang ngan Mat Don dia tau byk citela.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 27, 2011 10:56 pm

haha tak dpt dikawal lg, lebih² nampak dia ni
selamat tinggal kelisa padi
minta maaf ler, saya buat forum ni utk berbincang dan berkongsi pengalaman mengenai arowana, tapi skrg dah jadi tempat nk ugut² pastu nk kutuk² org lak, tak sangka lak aku leh jd camni
kepada member² lain teruskan ngn minat ikan arowana, ini semua cobaan hehe cheers
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
miang
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 12:16 am

Admin wrote:
minta maaf ler, saya buat forum ni utk berbincang dan berkongsi pengalaman mengenai arowana, tapi skrg dah jadi tempat nk ugut² pastu nk kutuk² org lak, tak sangka lak aku leh jd camni
kepada member² lain teruskan ngn minat ikan arowana, ini semua cobaan hehe cheers

yaaa...aku setuju...ha3...pelik btul....main tembak je....tak pasal2 admin kena...tersilap tekaan dia tu...dah lah tak yah pening2...sian budak2 baru yg nak cari info pasal aro nie...dah lah tutup buku...
Back to top Go down
Nmisan2k

Nmisan2k

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 12:38 am

miang wrote:
Admin wrote:

yaaa...aku setuju...ha3...pelik btul....main tembak je....tak pasal2 admin kena...tersilap tekaan dia tu...dah lah tak yah pening2...sian budak2 baru yg nak cari info pasal aro nie...dah lah tutup buku...

Aku setuju dgn bob dan bro miang... lebih plak kelisapadi nie... ako dok baca jer aper yg dia pm. masuk forum nie... utk discus dgn cara baik dan tegur pun cara baik... tak tau tanya... belajo... nie main sebat jer... amik ko... sengal tak agak2...
Back to top Go down
xback_aro

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 1:08 am

HAHAHA..bob...kan aku dh cakap...kelisapadi nie ntahapaapa buat sttment....main tuduh org ja....lani xyah la kita dok hingaq² farm sana ok sini ok...kalu ada yg nk melabur p selidik sndiri senang farm mana yg ok n dak...
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 5:43 am

aku btul2 rasa bersalah ngan Bob.Dgn Loi si Lebai yg org xkenal pun kena....Aku setuju la ngan bro Miang.Tutup jela thread ni Bob.Pasni kita pandai2 tafsir yg mana baik yg mana buruk.Tapi aku rasa geng2 shopzone yg lain ok je...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 7:05 am

korang bukak ler topik baru, letak tajuk " Farm yg paling best kat Bukit Merah "
puji lak jgn dok kutuk ja
ok tak idea aku ni hehe
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 7:23 am

Admin wrote:
korang bukak ler topik baru, letak tajuk " Farm yg paling best kat Bukit Merah "
ok tak idea aku ni hehe

yg nie aku setuju.....kena selidik mana farm yg bagus2....yg besar2...tu dah kira selamat...jgn main sebat je letak duit....nak masuk skim pelaburan amanah pun kita kena pk mana yg bg pulangan yg paling lumayan...tu skim amanah yg di jamin kerajaan....ni kan pulak nak melabur kat kolam yg tak di jamin kerajaan....kesian bro loy pun kena....jgn di kacau bro loy tu....dia nak ambik/hantar anak dia sekolah naik honda ex5 pun tak senang nanti he3.....tu baru naik ex5 kena kacau...kalau dia naik mercedes ke,bmw ke,harrier ke lagi lah kena kot he3.....yg aku nampak kete pesona tak ada sport rim je parking kat tepi rmh dia....
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 8:41 am

Admin wrote:
ok tak idea aku ni hehe

Btul gak tu...Tapi kan bob byk otai2 arowana yg ada kat Bukit Merah ni org2 lama @ agak berumur.Nak online pun drg xtau.Aku igt nanti kita buat 1 thread pi interview otai2 arowana kat Bukit Merah.Barula org2 baru cam kita ni blh blajaq serba sedikit...Then share info ngan geng2 lain..
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 6:56 pm

kita mana ada pass wartawan nk gi interview Very Happy
Back to top Go down
nam3701

nam3701

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeTue Mar 01, 2011 10:32 am

adehh... 2 minggu x masuk macam2 cerita ada.. aku sedap membaca jee... bak kata pepatah, membaca itu jambatan ilmu... hahahahahahaha...
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 7:35 am

Salamz.. saya budak baru belajar, kalu salah tolong tunjukkan... Kalu En zaini ingat, petang td baru je saya cll utk tahu harga buat sistem pawah... modal maybe x berapa byk, budjet utk High Back je = rm 26k.. Insyaallah akan join dalam sedikit masa lg..

Actually saya memang berminat dgn ikan nih... saya pernah bela ikan HB yg saya amik dr saiz 2-3 inchi je kot sampailer jadi dkat 14-15 inch... masa tuh knowledge x berapa byk pun pasal ikan nih... daripada akuarium kecik sampaikan ke akuarium 5 kaki le saya beli utk jaga ikan tuh... syok pasal bila bgn tidur, leh tgk emas dalam akuarium tambah2 kene pancar dek matahari... dah dekat 3 thn jaga ikan tuh kene pindah ke kuching laks pasal kerje... pasal x leh nak bawak ikan tuh naik kapal terbang, pi ler hantar ke kpg suh pakcik jaga jap je... x sampai sebulan die jaga - ikan mati...

so, ingat nak beli sekor utk simpan. mencari sampai pi tgk ikan kat rumah pak ndak talib, tp maybe pasal kecik sgt dan duk jauh sgt kat kuching, susah plak nak jaga rasanya.. tgk2 ader plak sistem pawah nih..

Tujuan nak join bukan nak jd kaya... selain teruja ngan keunikan ikan nih, ingat nak cr untung skit utk cover balik duit yg byk terbuang dek asyik kene tipu ngan sistem MLM lah, Noradz lah dan mcm2 lg... so, saya harap bro zaini dpt tolong saya kalu satu hari nanti saya dtg cr bro utk join sistem pawah nih... agar x ''terkena'' lg...

bg kawan2 lain, tak payahlah gaduh2 sampai tahap ugut2...rezeki masing2... janji korang sentiasa jujur dlm perniagaan nih dan niat korang betul nak bangunkan perusahaan dan bantu org.. jgn kelabu mata nak cepat untung... aku memang bangga kalu org melayu jd tokey2 besar mcm nih...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 10:16 pm

Insyaallah saya akan tolong

setakat ni syarikat yg saya promote takde le lagi kes penipuan
pasal ikan lambat bertelur tu ada ler Very Happy
Back to top Go down
azzam2u@yahoo.com

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 2:07 am

boojoy...aku rasa baik ko pikir habis2 dulu sebelum melabur...

baik lagi aku rasa kalo ko beli anak ikan, pastu ternak sampai besar kemudian jual...lebih untung dari ko melabur..

ni nasihat yg ikhlas dari aku.. ;p
Back to top Go down
hafiizd

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 2:12 am

aku setuju dengan azzam... bela ja dari kecik, dah besar jual..ikan ni cepat besar...
Back to top Go down
azzam2u@yahoo.com

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 2:21 am

betul boojoy...kalo ko nk tanya pasal pelaburan ni, org yg paling layak bagi nasihat adalah org yg penah melabur...aku dan hafiz pelabur...kalo nak nasihat --itu la nasihat kami--

baik lg ko labur 10k beli 20 ekor anak HB...hg ternak sampai 2thn jual kat farm yg buat pawah..
koman2 kalo dia ambik rm2500 sekor pun, ko tetap untung...(padahal farm buat pawah jual rm6500 sekor utk pelabur---itu x kisah la, sebab diorg punya bisnes,)..

boojoy...ini memang nasihat aku yg ikhlas lg murni ;p... percaya la

kalo ada org cakap kat ko yg tempoh nak tunggu ikan beranak ni 2 bulan.... wa cakap sama lu, 2 tahun la lu tunggu...

Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 5:45 am

Thanx azzam & haffiz.. memang niat memula nak bela sendiri... dan aku rasa aku memang mampu utk jaga ikan2 tuh... tp ader beberapa perkara yg aku was2 kat diri aku utk jaga ikan2 tuh sendiri :

1. keje aku byk out station dan aku x berapa percaya pada org lain utk jaga ikan aku..
2. pengalaman aku jaga seekor ikan je..xde pengalaman utk jaga ikan sebanyak 20 ekor tuh..kene pikir jgak nak asingkan ker atau letak sekali..silap2 mati kerana asyik gaduh.. hok nih memang kene belajar lg dr otai2 yg pernah jaga secara byk nih..
3. memang ader ke org nak amik ikan tuh kalu ikan tuh dah besar...?? pasal aku x pandai nak deal2 jual beli nih...jaga tahuler...hehehe..dulu ikan aku tuh yg dah besar 13-14 inchi tuh pon hampir aku jual dlm rm 1500 je..

pasal tumbesaran ikan tuh, aku memang tahu ikan tuh bleh besar cpat kalu bg makan byk.. tp effect die, umur ikan akan makin singkat...
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 7:51 am

Bro kalo ko btul2 minat xda mslh nak join sistem pawahni.Tapi risikonya ko sendiri kena tau.Byk dah yg dibincangkan kat sini...Bagi aku industri ni dah jadi amat berisiko tgi sebab byk kemungkinan.Market yg makin slow,ada kalangan farm,trader atau broker yg menipu,pembeli pun ada yg menipu,ikan lambat bagi hasil,pekerja farm berleluasa sampai leh curi2 harvest,kualiti ikan yg rendah,harga anak ikan farm beli pada pelabur pd kadar yg lebih rendah,ikan mati dalam kolam,pengurusan kolam yg kelam kabut dan bayk lagi.
Tapi kalo kita sgup semata2 minat ngan aro xda mslh.Bob individu yg blh dipercayai utk bwk ke farm yg konsisten.Dia org situ tau semua hal n selok belok kat c2.Bela ikan dari kecik pun blh tibul mslh skrgni.Kalo dah besar xtentu ada farm nak beli sebab byk farm yg dah penuh ikan.Kecualilah ikan kita btul2 berkualiti xda mslh.Nasihat Azzam n Hafidz tu patut kita amik berat.Drg dah rasa apa risiko dalm industry ni
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 10:15 am

hehehe...dah jd lagutu ler plak.. tgk ler keadaan... silap2 x jadi laks nak buat sistem nih..pi kat changkat lobak, beli anak ikan MG ngan pak ndak talib, bela sampai besau pun ok kot... ikan die kualiti (nih byk org tua level tok aku yg bgtau)... anyway, thanx bro2 sekalian.. br pk nak cover balik duit2 yg byk keluar dulu...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 10:34 am

azzam2u@yahoo.com wrote:
boojoy...aku rasa baik ko pikir habis2 dulu sebelum melabur...

baik lagi aku rasa kalo ko beli anak ikan, pastu ternak sampai besar kemudian jual...lebih untung dari ko melabur..

ni nasihat yg ikhlas dari aku.. ;p

yang nie aku setuju sangat2....nie mmg pgalaman aku sendiri....
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down

Farm Arowana Yg Bermasalah
Back to top 
Page 4 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Bahana singgah tgk farm arowana kat bm
» HIGHBACK AROWANA FROM SOLID BLUE AROWANA FARM (highback 135..)
» Red dan MGBB Arowana daripada farm Andak Talib
» Highback dari Solid Blue Arowana Farm & Super Red dari Reality Gold
» Majlis Perjumpaan Member AFC(arowana fans club) dan ASF(arowana shopzone forumer)