Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Farm Arowana Yg Bermasalah

Go down 
kama_aro
azrol79
hafiizd
boojoy
nam3701
saifulazri86
gabanzshah
kelisapadi
izzydean
xback_aro
ikan_akeem
zcool
Nmisan2k
azzam2u@yahoo.com
Si Ikang
Admin
miang
kyo82
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
miang
Admin

Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 10:58 am

boojoy wrote:
hehehe...dah jd lagutu ler plak.. tgk ler keadaan... silap2 x jadi laks nak buat sistem nih..pi kat changkat lobak, beli anak ikan MG ngan pak ndak talib, bela sampai besau pun ok kot... ikan die kualiti (nih byk org tua level tok aku yg bgtau)... anyway, thanx bro2 sekalian.. br pk nak cover balik duit2 yg byk keluar dulu...

pgalaman aku la nk kongsi dgn kengkawn...mula2 aku stat bela dgn 1ekor hijau,aku jual,aku kuarkan modal sikit lagi beli 1 s.red,aku jual,aku beli 1 c.red, 2 ekor m.g,c.red aku simpan,2 mg aku jual,pastu aku beli HB 10 ekor aku jual,aku beli balik HB 16 ekor,MG 4 ekor,6 ekor HB aku jual,belen 10 ekor aku simpan,skrg aku dah ada 10 ekor HB,4 ekor M.G, insyallah diizinkan tuhan next projek aku,aku target nak layan mg terus,dalam 10 ke 15 ekor....so kbyakan ikn aku jual paling tggi pun umur setahun,hijau je yg plg lama aku simpan....aku pun nyaris masuk pawah aro 3 tahun lepas....nsb baik bini aku bising,aku pk2 kenapa tidak aku bela kecik,besarkan jual balik,buat dgn hasil titik peluh aku sndiri,benda dpn mata,modal permulaan aku pun hanya 5K sahaja,skrg wpun aku tak kaya lagi...tapi aku bangga dgn diri aku sendiri lah...wpun aku tak mahir,tapi aku dah ada pgalaman mcmana nk cari aro,penipuan dalam aro,nk upgrade wrna aro,nk jual aro,nk jaga aro byk2 dalam satu tank,nk kesan aro punya penyakit,perangai aro,mcm2 lg pasal aro. wpun blm tahap leftenan lagi he3...buat mcm nie yg ptg kesabaran,benda bukan ble jual tiap2 hari....dan satu lagi aku buat benda nie skdr hobi tuk isi masa lapang aku,bukan tuk beli barang dapur ke apa ke...kalau ikn org tak beli pun tak pe...aku tgk ikn nie berenang byk2 pun syok apa he3....dalam setahun lbh nie aku dah berjaya jual arowana dalam nilai RM17ribu...modal mula2 dulu 5k sahaja..dpt duit jual aku pusing balik...beli lain..tu aku bt suka2 je...sbb aku tak byk modal...stat sikit2...yg ptg aku usaha dgn tenaga aku sndiri....wpun aku tak kaya raya...tp aku mmg gembira dgn usaha aku....
ingat rezeki di tangan tuhan,tuhan dah janji sapa usaha lbh dapat lebih....kalau kita pk karang beli simpan...tak ada org nak beli...sampai ke sudahlah kita tak ke mana2...asik berangan je lah kat situ...perjalanan seribu batu di mulakan dgn langkah pertama......nie pndpt peribadi aku sndirilah he3...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 11:33 am

kalau aku ada 26 k tu....he3....aku ambik MG....Mg tgh murah skrg...tak yah banyak ambik 10 ekor cukup dalam 15 ribu,belen duit tu aku beli Fibre Glass Tank....simpan setahun tengok....plg2 koman pun sekor dah bernilai RM4500.00,so 10 ekor dah RM45000,tolak api air makan,modal beli anak,beli Fibre glas tank....takkan 20 ribu bersih tak dapat kot he3.....cuma pstikan beli anak MG btl2....jgn beli anak MG jadi Hb dah le...cukup setahun apa pun tak dak....rugi ada....
sorg kenalan aku ada masuk satu kolam HB kat bma,beli dulu kolam pramatang umur anak setahun lebih dalam kolam....skrg dah 4 tahun dia masuk...so dia hanya dapat dalam 5 kali je ada hasil.....mksudnya...bkn sng nk bg aro nie bertelur...dah ada telur...mcm2 pulak jadinya he3
so terpulang kat ko lah kalau yakin masuk la...kengkwn bg pndpt je...
Back to top Go down
azzam2u@yahoo.com

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 11:57 am

miang, dari 5k boleh dpt 17k ---- ok sgt2 la tu --- (maknanya kalo modal ko 50k, bleh dapat balik 170k)

aku pun kalo x kerana mengajar kat srwk ni, mmg plan nak wat camtu gak,,,tp InsyALLAH kalo aku posting balik semenanjung setahun dua lagi mmg aku akan wat camtu jgk...bela anak, dah besar jual...

aku rasa dgn pgalaman yg hg ada ni bleh buat duit tambah == lepas ni hg cuba plak buat upah bela anak, dah jual nnt bahagi 50/50....buat mcm BMA tu, tp kalo BMA ambik upah sekor sebulan rm100 (mcm x logik plak kos rm100 utk ank aro yg kecik tu utk sbln, amenda la yg diorg kasi dia mkn sgt)---ko buat murah2 dah la...hai, silap2 kaya ko miang...pengalaman dah ada, takut apa...haha

Back to top Go down
azzam2u@yahoo.com

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 12:09 pm

kalau la ikan arowana ni jenis yg kerap buat anak....maka x ujud la sistem pawah ni... pikir pikirkan (kata farid ismet emir--setiap kali abis berita dunia jam 10) haha
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 12:36 pm

azzam2u@yahoo.com wrote:
miang, dari 5k boleh dpt 17k ---- ok sgt2 la tu --- (maknanya kalo modal ko 50k, bleh dapat balik 170k)

aku pun kalo x kerana mengajar kat srwk ni, mmg plan nak wat camtu gak,,,tp InsyALLAH kalo aku posting balik semenanjung setahun dua lagi mmg aku akan wat camtu jgk...bela anak, dah besar jual...

aku rasa dgn pgalaman yg hg ada ni bleh buat duit tambah == lepas ni hg cuba plak buat upah bela anak, dah jual nnt bahagi 50/50....buat mcm BMA tu, tp kalo BMA ambik upah sekor sebulan rm100 (mcm x logik plak kos rm100 utk ank aro yg kecik tu utk sbln, amenda la yg diorg kasi dia mkn sgt)---ko buat murah2 dah la...hai, silap2 kaya ko miang...pengalaman dah ada, takut apa...haha

kalau aku ada 50K,aku dah mulakan dgn HB 25 ekor....belen duit simpan....dalam asb....bkn pe....masa tukan br stat nk bela byk2,pgalaman tak dak,takkan nk main trs MG...stat la HB..... tak Tggi tak rendah...aku merasalah mcmana hrga anak aro semua jns naik melambung2 tahun lepas,jerih betul,macam nk nangis pun ada he3....modal aku ciput je,aku bwk2kan sbr,g Bkt mrh tahun lps pun skdr ronda2 tgk ikan je,nak beli aduyaiii......masa tu kbyakan org kat B.Mrh bgtau kat aku...permintaan aro tggi kat luar negara...so hrga anak ikan mmg di jangka tak akan turun...mkn naik adalah...ko bygkan anak HB 4 inci farm bukak hrga tahun lps RM750.00,MG saiz tu RM2000 ke atas....pening kepala aku,sampai aku pk...berkuburlah projek aku ni karang...merasa jugak stok superworm tahun lps kurang,musim panas,harga naik cukup tggi...sampai aku latih semua arowana aku makan udang pasar beku.....
dapat jugak aku ubatkan aro2 aku yg kena penyakit white spot,pop eye/cloude eye,keracunan makanan,smua pgalaman berguna tu tuk aku...dulu kalau kena penyakit mmg gelabah btl aku,skrg alhamdulillah blh maintain,blh cari apa ubatnya....mmg kalau upah RM100 tak logik...tapi dorg bt bisnes..bisnes mesti kena untung he3....ada kengakwan suh aku bela kan diorg suh kira cas makan,tapi aku tak nak...baik buat sendiri...jaga sendiri...jatuh bangun aku punya sendiri...tak payah nak menjawab dgn dorg tu he3...kpala pun tak sakit....
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 3:49 pm

miang wrote:
kalau aku ada 26 k tu....he3....aku ambik MG....Mg tgh murah skrg...tak yah banyak ambik 10 ekor cukup dalam 15 ribu,belen duit tu aku beli Fibre Glass Tank....simpan setahun tengok....plg2 koman pun sekor dah bernilai RM4500.00,so 10 ekor dah RM45000,tolak api air makan,modal beli anak,beli Fibre glas tank....takkan 20 ribu bersih tak dapat kot he3.....cuma pstikan beli anak MG btl2....jgn beli anak MG jadi Hb dah le...cukup setahun apa pun tak dak....rugi ada....
sorg kenalan aku ada masuk satu kolam HB kat bma,beli dulu kolam pramatang umur anak setahun lebih dalam kolam....skrg dah 4 tahun dia masuk...so dia hanya dapat dalam 5 kali je ada hasil.....mksudnya...bkn sng nk bg aro nie bertelur...dah ada telur...mcm2 pulak jadinya he3

thanx bro miang...bernas jgak idea tuh... maybe bro akan saya jdkan sumber rujukan nanti..
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 3:55 pm

azzam2u@yahoo.com wrote:

hehehe...bro azam duduk sarawak erk...hehehe, saya keje kat kuching, sarawak... tp ingat bile dah siap rumah sendiri kat bidor nanti, plan kalu x jd ikut sistem pawah nih, ikut stail bro miang...beli fiber glass dan bela ikan sendiri kat rumah...
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 4:12 pm

miang wrote:

setelah kaji2, saya tgk idea bro memang bernas... tp, saya x de pengalaman bela ikan nih secara byk2... so, saya berpendapat ingin cuba... saya plan akan beli 4-5 ekor dulu ikan dr pakndak talib..pasal saya dpt special price skit dr anak die...(kalu bro ader pengalaman beli ikan ngan pak ndak talib nih bgtau yer)...
adakah ok kalu bela semua ikan tuh dlm 1 fiberglass je... dalam jangkamasa setahun, ikan2 tuh xkan bergaduh ke?? selama bro bela ikan tuh dr kecil sampai besar, ada x apa2 bro tekankan dalam penjagaan ikan nih secara byk2... nak tahu jgak utk dijadikan panduan...

cthnye :

- saiz anak ikan masa mula2 amik dulu dlm berapa inchi
- masa tuh bg makan apa? (pasal ikan nih yg bahayanyer nak jaga adalah masa kecil..dah besar senang skit nak jaga)
- pendapat bro dlm pembelian fiber glass? (besar mana?)
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 8:15 pm

boojoy wrote:
miang wrote:

setelah kaji2, saya tgk idea bro memang bernas... tp, saya x de pengalaman bela ikan nih secara byk2... so, saya berpendapat ingin cuba... saya plan akan beli 4-5 ekor dulu ikan dr pakndak talib..pasal saya dpt special price skit dr anak die...(kalu bro ader pengalaman beli ikan ngan pak ndak talib nih bgtau yer)...
adakah ok kalu bela semua ikan tuh dlm 1 fiberglass je... dalam jangkamasa setahun, ikan2 tuh xkan bergaduh ke?? selama bro bela ikan tuh dr kecil sampai besar, ada x apa2 bro tekankan dalam penjagaan ikan nih secara byk2... nak tahu jgak utk dijadikan panduan...

cthnye :

- saiz anak ikan masa mula2 amik dulu dlm berapa inchi
- masa tuh bg makan apa? (pasal ikan nih yg bahayanyer nak jaga adalah masa kecil..dah besar senang skit nak jaga)
- pendapat bro dlm pembelian fiber glass? (besar mana?)

aku pgalmn skt je...ada lg otai yg terer2....kalau setakat 4-5 ekor tu baik bela asing2..kena plk jns MG......plg tidak tank saiz 3x1.5x1.5 dah cukup.....kena pulak ikan pak andak talib....bela apa2 aro nie yg pntg air...lebihkan jaga air dari jaga ikan....lagi banyak ikan makan...lagi kena rajin tukar air...tukar air bkn masalah sgt...kalau kita bt sistem piping yg betul...buat pili...bukak pili air keluar...pastu tutup...bukak pili air masuk...senang je
-ambik la saiz 4 inci keatas...
-saiz 4 inci sng dah jaga...bg mealworm dgn anak guppy blh
-fibre glass ikt jumlah ikan yg kita nak bela....lagi besar fibre glass...lagi sikit ikan dalam tu lagi kerap la dorg bergaduh....sbb dorg ada ruang nak ambil kawasan masing2...
Back to top Go down
xback_aro

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 8:41 pm

bro boojoy...kl aku ada rm26k mcm ang tu aku dh p cari anak mg yg induk2 dia betulĀ² kualiti n ori...dpt 10ekoq pun jadi la jnji cantik...bla besar nk jual senang xpun masuk je kolam 10ekoq tu pun dah ok...ada org buat induk 8 ekoq ja tp dok berteluq juga...kl xleh jual or masuk kolam pun xde masalah, janji lepas balik reja kira ang xtgk tv...hari2 tgk ikan ja n tension reja pun hilang....lani ikan dh terlalu byk...kl xcari yang betulĀ² kualiti nti ikan kita org xpandang pun....untuk invest dlm sistem pawah ni aku rs kl buat masa sekarang xsyok sket dh...pasaran dh lembab...tahun lepas masuk bulan 2 anak dh naik harga balik tp tahun nie makin turun adala..
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 9:46 pm

thanx bro2 skalian...baguih bila ader box discussion mcm nih...

aku stuju betul ngan bro miang... kene jaga air..tuh salah satu pengalaman aku tuh.. dulu aku dok bubuh mcm2 ubat nak bagi ikan sihat... tp makin teruk plak ikan aku tuh.. last2 aku jumpa satu nyonya ikan nih, aku bgtau die masalah aku tuh... ''itu ikan x payah tauk ubat punya...u kasi cuci air saja... itu air boleh jd ubat ma''...heheh, aku ikut ckp die, lepas tuh aku rasa makin senang dan murah jg ikan nih...

la nih objektif aku nak pi beli fiberglass yg 5 kaki punya..kalu beli 4 kaki takut ganggu tumbesaran ikan...lg pun akunyer aim kalu hok nih menjadi, nak beli between 10 -15 ekor je... kalu jd pa pe, x ler sakit sgt nak tanggung.. pastu nak buat sistem piping Recirculating Aquaculture Systems (RAS) yg simple... pasal tgk gaya mcm senang je buat die... pastu letak dlm 4-5 ekor dulu ler MG... yg nih aku konfiden skit nak bela pasal pernah bela high back... tp jumlah tuh ok ke?? pasal aku nak try skit2 dulu... balik modal br aku kayuh lagi mcm bro miang buat...

kalu nih menjadi, nanti aku jemputler korang datang tgk...rumah aku tepi jalan je kat bidor tuh... kalu ader pendapat lg bgtau ler... so far korang nyer pendapat memang bernas...thanx..
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 10:47 pm

kolam hafizd ngn azzam belum bagi hasil walaupun dah 8 kali harvest

antara mereka ini sapa paling cepat dpt hasil
sama2 kita tunggu
cheers
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
boojoy

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 11:26 pm

xpe...skit hari lg akan ader hasil ler tuh...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 8:30 am

xback_aro wrote:
bro boojoy...kl aku ada rm26k mcm ang tu aku dh p cari anak mg yg induk2 dia betulĀ² kualiti n ori...dpt 10ekoq pun jadi la jnji cantik...bla besar nk jual senang xpun masuk je kolam 10ekoq tu pun dah ok...ada org buat induk 8 ekoq ja tp dok berteluq juga...kl xleh jual or masuk kolam pun xde masalah, janji lepas balik reja kira ang xtgk tv...hari2 tgk ikan ja n tension reja pun hilang....lani ikan dh terlalu byk...kl xcari yang betulĀ² kualiti nti ikan kita org xpandang pun....untuk invest dlm sistem pawah ni aku rs kl buat masa sekarang xsyok sket dh...pasaran dh lembab...tahun lepas masuk bulan 2 anak dh naik harga balik tp tahun nie makin turun adala..

yg nie btl....sampaikan pelabur sendiri yang jual ikan dorg sbb nak guna duit cepat...cr yg berkualiti
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 9:12 am

boojoy wrote:
thanx bro2 skalian...baguih bila ader box discussion mcm nih...

aku stuju betul ngan bro miang... kene jaga air..tuh salah satu pengalaman aku tuh.. dulu aku dok bubuh mcm2 ubat nak bagi ikan sihat... tp makin teruk plak ikan aku tuh.. last2 aku jumpa satu nyonya ikan nih, aku bgtau die masalah aku tuh... ''itu ikan x payah tauk ubat punya...u kasi cuci air saja... itu air boleh jd ubat ma''...heheh, aku ikut ckp die, lepas tuh aku rasa makin senang dan murah jg ikan nih...

la nih objektif aku nak pi beli fiberglass yg 5 kaki punya..kalu beli 4 kaki takut ganggu tumbesaran ikan...lg pun akunyer aim kalu hok nih menjadi, nak beli between 10 -15 ekor je... kalu jd pa pe, x ler sakit sgt nak tanggung.. pastu nak buat sistem piping Recirculating Aquaculture Systems (RAS) yg simple... pasal tgk gaya mcm senang je buat die... pastu letak dlm 4-5 ekor dulu ler MG... yg nih aku konfiden skit nak bela pasal pernah bela high back... tp jumlah tuh ok ke?? pasal aku nak try skit2 dulu... balik modal br aku kayuh lagi mcm bro miang buat...

kalu nih menjadi, nanti aku jemputler korang datang tgk...rumah aku tepi jalan je kat bidor tuh... kalu ader pendapat lg bgtau ler... so far korang nyer pendapat memang bernas...thanx..

FGT saiz tu stat dgn 6/7 ekor....jaga betul2....cari ilmu timba pgaman....rezeki di tangan tuhan...kita jaga je baik2....yg ptg kita ada usaha dari duk termenung ari2.....balik kerja...baring...mata tgk kipas siling pusing..pastu pasang angan2...esk mcm tu lagi....pastu mcm tu lagi dan lagi...dan lagi....dgr cite org mmg syok tapi kita tak kemana....ke hulu ke hilir tang tu jugak....he3...
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 2:13 pm

miang wrote:
xback_aro wrote:

yg nie btl....sampaikan pelabur sendiri yang jual ikan dorg sbb nak guna duit cepat...cr yg berkualiti

yg nih ler masalahnyer...kalu anak ikan size2 lagutu mcm maner aku nak tahu yg mana yg berkualiti... erm, tlg skit otai2 aro dlm bab nih...
Back to top Go down
nam3701

nam3701

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 7:47 pm

sakit pulak bijik mata aku nie baca lelama.. admin.. tukar background cerah sikit... Shocked
Back to top Go down
azzam2u@yahoo.com

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 10:23 pm

nam3701 , ko baca mcm nk jwb exam pulak..haha.. baca skit2 dah la
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 10:32 pm

hehehe...nak menerangkan apa yg nak dimaksudkan, bukan senang...tuh yg berjela tuh...haha
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeSat Mar 19, 2011 1:59 am

oit nam background itam pun sakit mata ke

ok2 minggu depan aku tukar le Very Happy
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
azzam2u@yahoo.com

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeFri Apr 01, 2011 1:35 pm

xda apa2 citer menarik ke 2-3ari ni kat bukit merah..
Back to top Go down
azrol79

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeSun Apr 17, 2011 9:58 am

miang wrote:
kyo82 wrote:
Kat cni aku nak share ngan kwn2 1 company yg bermasalah dalam industri arowana ni.Ada sorang broker ikan yg agak famous dah terkena ngan company ni.Kena ugut bunuh lagi.Then yg terbaru dah berlaku kejadian tumbuk menumbuk dikalngan pembeli dan pihak owner farmni.Kes yg berkaitan adalah jualan ikan yg tak menepati piawaian atau dalam perkataan lain menipula.Ikan HB,Banja Red dijual sebagai MG.Bila pembeli nak pulangkan drg xbagi lak.Nama company ni lak ialah Mukmein Group lebih kurangla.Utk maklumat lanjut adalah lebih baik kita suruh agen kita kat Tebuk Pancur tu iaitu Bob membongkar segala rahsia agar geng2 arowana kat cni xtertipu ngan org camni.Apo komen Bob?

salam aku org baru kat sini...bgs sangat kalau bukak cite farm2 yg bermasalah..cuma kn bertapis2 skt...karang tak pasal2 kena saman.....tak pyh cite kat kolam2 bro kyo 82....aku pun tgh png kpala nie...beli hb dpt banjar....hampeh tul...tgh deal skrg nie...tak tau lah blh dpt blk duit ke tkr ikn...kalau tak dpt mau aku hempuk je ikan kat penjual tu....kalau aku sebut namanya semua org tau...dah lah kita modal beli...modal jaga...last2 dpt banjar red..beli kck mana tau...tu lah bahayanya wtt nie...org belah bukit merah kata ikan lampu...green blh jadi MG,banjar blh jd hb...geram,sakit hati,menipu btl2...

salam semua sy org baru kat sini....nak tanya saudara kyo betul ke ada masalah kat mukmein group? sapa yg kena ugut bunuh? apa yg diorang tipu? sy risau pasal sy ada melabur kat sana?...
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeSun Apr 17, 2011 10:18 am

azrol79 wrote:

salam semua sy org baru kat sini....nak tanya saudara kyo betul ke ada masalah kat mukmein group? sapa yg kena ugut bunuh? apa yg diorang tipu? sy risau pasal sy ada melabur kat sana?...

Masalah dah setel skrg ni...Aku dapat info ni dari FB Shukri Matjidi...Dia dah bukak kolam pun skrgni...Mg hujung tahun lepas wujud kekalutan kat area Bukit Merah tapi skrg dah surut...Byk org menunding jari sesama sendiri sebab byk berlaku pertukaran @ silap jual ikan...Pasal Mukmien ni pun aku rs owner dia jadi mangsa keadaan...Yela company aro ni bukan company kecil so bila ada org lain cuba amik kesempatan mg akan wujud mslh besar..Kita sama2 amik iktibar...Tapi pada pelabur @ bakal pelabur mahupun pemerhati kalo nak join pelaburan arowana ni kena sedia amik risiko yg mg besar....Kalo blh tempat yg kita nak labur tu biala kita sendiri kenal org tu...Kwn baik ka,sedara ka,ipar ka kira okla...
Back to top Go down
kama_aro

kama_aro

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeMon Apr 18, 2011 5:39 am

PERGHHH.....7.35PM....BARU abis baca thread nie.....Maghrib pun 8 minit dah masuk...
mmg penuh ngan info n motivasi....
teruskan la para pecinta aro....
kita solat dulu.......
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitimeMon Apr 18, 2011 7:14 am

kama_aro wrote:
PERGHHH.....7.35PM....BARU abis baca thread nie.....Maghrib pun 8 minit dah masuk...
mmg penuh ngan info n motivasi....
teruskan la para pecinta aro....
kita solat dulu.......

hah!pegii2.....
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 5 Icon_minitime

Back to top Go down

Farm Arowana Yg Bermasalah
Back to top 
Page 5 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Bahana singgah tgk farm arowana kat bm
» HIGHBACK AROWANA FROM SOLID BLUE AROWANA FARM (highback 135..)
» Red dan MGBB Arowana daripada farm Andak Talib
» Highback dari Solid Blue Arowana Farm & Super Red dari Reality Gold
» Majlis Perjumpaan Member AFC(arowana fans club) dan ASF(arowana shopzone forumer)