Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

stok super worm dah makin kurang.....

Go down 
rabaah
Admin
zcool
xback_aro
sham/kb
gabanzshah
senecavkb1
retro
kama_aro
miang
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
zul

stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeWed Aug 17, 2011 2:37 pm

Saya pi tgk kat kilang sw n mw ni ada banyak stok dia.Tapi tak dapat jugak beli pasal dah org booking.SW n MW sekarang jadi n sihat cuma tak dapat bekalan saja.
Back to top Go down
wan_dosh

wan_dosh

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeThu Oct 13, 2011 9:18 pm

miang wrote:
kepada kengkawan yg main kilo2 beli s.worm msti dah rasa stok makin kurang...sabtu lps g LFS bagan serai nak angkat s.worm...stok tak dak....tokey LFS belakang panggung bagitau stok mmg kurang dan payah dapat...dorg jual sekilo RM26.00....bulan 11 tahun lepas aku dapat sekilo RM14 je he3....alasan dan masalah sama seperti tahun lepas...induk worm banyak mati sebab cuaca panas melampau.....
hari selasa aku turun yek fong sungai buloh menjalankan siasatan seperti james bond he3.....dorg yg ada banyak supply pun bgtau...s.wom dorg dah tak ada stok,dan tak tau bila akan dapat..dorg jual RM 30 sekilo...tu pun kalau stok ada.....
seperti biasa siasatan dijalankan lagi di sekitar lembah klang dan yang berdekatan dgn rumah aku....member aku bgtau...dia pun tak dak stok s.worm....pembekal dari kuantan tak dapat supply s.worm kat dia sbb stok kurang....nak supply belah kuantan pun tak cukup...alasan yg sama...s.worm banyak mati sbb cuaca panas.....supplyer belah ipoh pun tak boleh nak bagi s.worm kat dia..and isnin dpn kalau stok ada pun dalam 10 kilo dan jual dalam harga RM35 sekilo....
untuk mengukuh dan memperincikan lagi siasatan aku...he3....ptg tadi aku turun ke tempat pembiakan s.worm....satu daerah tempat tinggal aku......terus jumpa dgn owner...aku dah biasa dgn dia sbb selalu beli kat dia...mmg sah dia bgtau...stok mmg tak ada..induk worm dia pun banyak yg mati,alasan cuaca panas....stok biasa dari dua tingkat rumah kedai...tinggal satu tingkat je...tu pun suku bahagian bangunan....so dia jual pun RM25 sekilo....dia akan jangka sebulan dua,harga akan meningkat naik lagi.....kemungkinan di ladang dorg akan jual sekilo RM28-RM30.....sapa yg pakai banyak,yg bagi aro makan worm nie sebagai makanan ruji..memang parah...borak punya borak aku tapau 3 kilo....buat stok..kalau pandai jaga worm nie 3 kilo blh jadi 5 kilo....he3....aku nak ambik gambar post kat sini tokey tak bagi...nanti pecah rahsia..mcmana dia setting tempat pembiakan s.worm....tadi aku diajar cara nak buat....
mai lah kat ipoh nie..aku bawak satu kedai..nak beli sampai kedai2 dia skali pon toke dia bagi...hahhaha..memang murah dia jual..siap offer nak ajar kat aku lagi suh bela kat umah..
Back to top Go down
sham/kb

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeFri Oct 14, 2011 11:19 am

kat bandar kb diaorang jual sw rm46 sekilo....pergh....aku beli lima ringgit siap bleh bilang dgn jari berapa ekor je..sw....
sengsara gak peminat aro kat kb nie....harga semua melambung.....span putih je..yg x naik2 harga..tetap rm1 sejak zaman berzaman...adusss
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 15, 2011 1:46 am

sham/kb wrote:
kat bandar kb diaorang jual sw rm46 sekilo....pergh....aku beli lima ringgit siap bleh bilang dgn jari berapa ekor je..sw....
sengsara gak peminat aro kat kb nie....harga semua melambung.....span putih je..yg x naik2 harga..tetap rm1 sejak zaman berzaman...adusss

kebanyakan tempat kat area lembah klang dah tak boleh beli....harga mahal...beli pun mcm tak berbaloi..baik bg mkn anak seluang.kap,cengkirk,udang pasar,kat tempat ternak yg biasa aku ambik pun dah tak boleh jual kat aku...stok tak menjadi,mati kepanasan....musim kot...tahun lps bulan yg sama pun jadi masalah yg sama

Back to top Go down
zul

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 15, 2011 2:35 am

Sy kalo harga SW/MW ni dah cecah sampai lebih rm30/kg stop jer le...baik bagi anak bini makan best2 kalo dah mahal mcm tu.MP pilihan terbaik.
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 15, 2011 3:14 am

sham/kb wrote:

jom ramai2x kita wat bisness jual sw lak. sbb dah mahal. hihih :p
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 15, 2011 10:00 am

wanotz wrote:
sham/kb wrote:

jom ramai2x kita wat bisness jual sw lak. sbb dah mahal. hihih :p

btl la tu kalau mhl sgt cr gnti mkanan lain,nk bt sdri blh,tp kn tgu 2 bln la br leh guna
Back to top Go down
sham/kb

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeSun Oct 16, 2011 9:39 am

bro miang ada petua untuk cenkerik tahan lama,kebanyakan cenkerik akan ada yg mati 3,4 ekor sehari dalam bekas tu...tiap2 ari kena buang yg mati...stress gak main dgn cenkerik nie...
Back to top Go down
zul

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeSun Oct 16, 2011 8:11 pm

sham/kb wrote:
bro miang ada petua untuk cenkerik tahan lama,kebanyakan cenkerik akan ada yg mati 3,4 ekor sehari dalam bekas tu...tiap2 ari kena buang yg mati...stress gak main dgn cenkerik nie...
Awk boleh buat cricket frozen sendiri....100% boleh digunakan hingga licin.Kaedah ia mudah, beli cengkerik hidup ikut kadar yg hendak digunakan dan selepas itu masukkan bungkusan cengkerik tu ke dlm peti ais beku anda dan biarkan sehingga ia beku.Bila dah beku,tahan lar lama.Semua mati tapi semua boleh digunakan dan masih segar lagi tak busuk. Smile
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeSun Oct 16, 2011 8:31 pm

zul wrote:
sham/kb wrote:
Awk boleh buat cricket frozen sendiri....100% boleh digunakan hingga licin.Kaedah ia mudah, beli cengkerik hidup ikut kadar yg hendak digunakan dan selepas itu masukkan bungkusan cengkerik tu ke dlm peti ais beku anda dan biarkan sehingga ia beku.Bila dah beku,tahan lar lama.Semua mati tapi semua boleh digunakan dan masih segar lagi tak busuk. Smile
↲betul gak tu. Tp kena beli peti ais khas tuk smpan cengkeri ar. Karng ade lak kena bising dgn wife/mak xpun ade yg jd lauk nanti he2x.
Back to top Go down
kama_aro

kama_aro

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeSun Oct 16, 2011 8:34 pm

zul wrote:
sham/kb wrote:

tul cakap bro zul..
jadikan frozen je cengkerik tu...senang sket nak control bila nak guna....pun still fresh gak
tapi 1st kena check dulu pee'l ikan ko dia trima ke tak benda2 frozen ni...

cengkerik mati biasanya sebab panas sama ja cam sw gak....
kena simpan tempat sejuk2 sket.....biasanya aku simpan bawah aquarium aku...sbb kat situ lantai dia lembab sket
Back to top Go down
zul

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeSun Oct 16, 2011 10:02 pm

kama_aro wrote:
zul wrote:
sham/kb wrote:

tul cakap bro zul..
jadikan frozen je cengkerik tu...senang sket nak control bila nak guna....pun still fresh gak
tapi 1st kena check dulu pee'l ikan ko dia trima ke tak benda2 frozen ni...

cengkerik mati biasanya sebab panas sama ja cam sw gak....
kena simpan tempat sejuk2 sket.....biasanya aku simpan bawah aquarium aku...sbb kat situ lantai dia lembab sket
Kalo comm tank senang accept....kalo single tank per fish kena train ikan tu...ada yg mudah terima dan ada yg jenis susah terima.
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeMon Oct 17, 2011 7:51 am

sham/kb wrote:

dulu aku rjin skt...cgkrik kasi makan sayur...ulat jaga,kasi spray air,kasi makan buah....sayur tak ok sbb..sayur banyak racun...kengkadang kita cuci tak bersih sayur tu ada racun....ulat makan...esok ulat dah sakit perut lusanya mati.....skrg aku beli terus sumbat dalam peti ais...cara tak nak bagi bini mrh sng je...beli beka 4 segi cantik2...kasi masuk itu dalam,kasi tutup elok3 he.....kasi isi dalam tuperware ada bunga2 lagi bagus...ha3
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeMon Oct 17, 2011 8:42 am

miang wrote:
sham/kb wrote:

dulu aku rjin skt...cgkrik kasi makan sayur...ulat jaga,kasi spray air,kasi makan buah....sayur tak ok sbb..sayur banyak racun...kengkadang kita cuci tak bersih sayur tu ada racun....ulat makan...esok ulat dah sakit perut lusanya mati.....skrg aku beli terus sumbat dalam peti ais...cara tak nak bagi bini mrh sng je...beli beka 4 segi cantik2...kasi masuk itu dalam,kasi tutup elok3 he.....kasi isi dalam tuperware ada bunga2 lagi bagus...ha3

wow anda mmng terbaik.. hihiih :p
Back to top Go down
sham/kb

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 18, 2011 11:36 am

x tahan kalau frozen aro susah nak telah la aku punya aro...sebab x biasa benda sejuk....tapi semenjak dua menjak nie aku letakbekas cenkerik dalam bilik mandi...nampak ok sket..sekor je nampak yg mati..
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 18, 2011 5:36 pm

sham/kb wrote:
x tahan kalau frozen aro susah nak telah la aku punya aro...sebab x biasa benda sejuk....tapi semenjak dua menjak nie aku letakbekas cenkerik dalam bilik mandi...nampak ok sket..sekor je nampak yg mati..

ha3 kalau mlm bising la ek...setahu aku cgkrik kalau suhu lagi sejuk lagi kuat bunyinya...
Back to top Go down
sham/kb

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeThu Oct 20, 2011 9:30 am

ye..ke,patut la kuat sangat bunyi nyer mlm2.....mana bro gabanz..
lama x dengar citer..my geng pencinta red aro... chilired aku bela dah
masuk 7 bulan...tapi kaler lum naik lagi....aduss sabor2...
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeThu Oct 20, 2011 9:39 am

sham/kb wrote:

Kasi ar upload pic bro.. Mau tngk gak.. :p
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeThu Oct 20, 2011 10:54 am

sham/kb wrote:

hehe..SR je tu...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeThu Oct 20, 2011 6:53 pm

sham/kb wrote:

hang baru tujuh bulan....aku nih ha dah tiga tahun simpan....sanggup ke nunggu lagi tu...
Back to top Go down
sham/kb

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeMon Oct 24, 2011 11:04 am

miang wrote:
sham/kb wrote:

hang baru tujuh bulan....aku nih ha dah tiga tahun simpan....sanggup ke nunggu lagi tu...

ayoo....bro miang dah 3 tahun dah bela CR,upload pic red aro bro tu..aro dari PD mutiara borneo gak ke...heheh sama cam CR aku tu..
sabor2...harap2 CR aku akan jadi kenyataan nanti....kalau x aku nak pergi indo kat kolam PD tu bagi pelempangg...heheh
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 25, 2011 6:42 am

jgn tgk certificate tp tgk ikan..aku pn beli ikan PD tu..kualiti as SR je walaupun tagging as CR..slalunya umur dh dekat setahun,kita dh bleh nampak kekualitian jenis red tu..
sekadar pendapat aku yg x brp tau pasal ikan ni..wallahuallam..
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 25, 2011 7:08 am

sham/kb wrote:
miang wrote:
sham/kb wrote:

ayoo....bro miang dah 3 tahun dah bela CR,upload pic red aro bro tu..aro dari PD mutiara borneo gak ke...heheh sama cam CR aku tu..
sabor2...harap2 CR aku akan jadi kenyataan nanti....kalau x aku nak pergi indo kat kolam PD tu bagi pelempangg...heheh

made in bma je....bukan oversea punya...
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeMon Nov 14, 2011 3:06 am

bro miang stay kat klang area mana?selalu amik stock superworm dr kedai mana?sy baru nak start beli superworm dlm kuantiti yg byk sket la pasni.kalo ader tempat yg murah2 bgtau la kat area klang nie Smile
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitimeThu Dec 15, 2011 9:57 am

baru balik dari kuala kangsar...usha2 kedai kat sana kot2 ada stok s.worm murah2 boleh tapau bawak balik...cet mahai jugak...ulat besor RM 36 sekilo...ulat kecik RM 30 sekilo,itu kedai kata banyak farm ulat dah tutup sbb banyak yg bankrup ulat banyak mati...
4 ari lepas usha2 kat Sungai Petani ulat besor RM 30,ulat kecik RM 25....ikan murah ulat mahai tak guna jugak...kalau sikit simpan ikan tak pa..kalau banyak parahh...kat P.pinag tak sempat usha la pulak he3..nak senang trainig ikan makan dedak ayam je ha3..
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down

stok super worm dah makin kurang.....
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Makanan kegemaran aro...
» arowana super hiback 6-7 inci stok march 2013
» Anchor Worm
» HB reject stok baru
» cilired 6inci stok sekor aje