Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

stok super worm dah makin kurang.....

Go down 
rabaah
Admin
zcool
xback_aro
sham/kb
gabanzshah
senecavkb1
retro
kama_aro
miang
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
gabanzshah

gabanzshah

stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 04, 2011 8:20 am

arini pusing 1 taiping x da stok SW..toke kedai janji nk simpan besok..tungguuu...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 04, 2011 8:44 am

gabanzshah wrote:
arini pusing 1 taiping x da stok SW..toke kedai janji nk simpan besok..tungguuu...

berapa harga...ptg tdi mcm biasa aku lepak kat kedai biasa aku g....dia dpt stok 10 kilo je..tu pun org dah tempah...1 kilo di jual RM30.00.....dia pun kepala tgh sakit nak bagi ikan makan apa...anak kap...katak..cengkrik..kos lagi mahal,org dtg kdai semua nak worm,
skrg dia jual dah tak jual kilo dah..jual 100g RM6.00 ,kalau aro sekor kira ok lagi tu...kalau banyak2 mampuih....sekilo dah RM60.00
lps tu datang sorang member dia...aku borak punya borak...dia ni lagi pening kepala...simpan aro kat rumah 300 ekor,dalam FGT.....100 MG....200 HB...simpan tuk stok kolam...umur antara 7-12bulan...mmg tgh seronok makan aro umur mcm nie...dapatlah 3 kilo...he3..sekali tabur habiss....
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 04, 2011 9:02 am

1kg : rm27..
kt blkg umah aku 100ekor:rm 7..mcm hampeh jer..
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 04, 2011 9:29 am

gabanzshah wrote:

ha3....1kilo aro mengalahkan harga 10 kilo beras
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 04, 2011 9:40 am

miang wrote:
gabanzshah wrote:

ha3....1kilo aro mengalahkan harga 10 kilo beras
beras nasional ka?
Back to top Go down
retro

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 04, 2011 11:59 am

nk tnye skit..nape tk tukar super worm ke meal worm je..? kecik skit je..hehe.. Razz
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 04, 2011 10:35 pm

retro wrote:
nk tnye skit..nape tk tukar super worm ke meal worm je..? kecik skit je..hehe.. Razz

dua2 stok pun tak ada....biasa meal worm lagi mahal dari s.worm
Back to top Go down
retro

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 05, 2011 5:00 am

miang wrote:
retro wrote:

aku beli mealworm 1kg rm22..dkt ipoh mealworm ble dpt lg..super worm je yg gagal.. Razz
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 05, 2011 10:35 am

retro wrote:
miang wrote:
retro wrote:

aku beli mealworm 1kg rm22..dkt ipoh mealworm ble dpt lg..super worm je yg gagal.. Razz
meal worm x de mslh stok n SW dh ada stok blk kt taiping...tp kene call dlu..sok dtg amik.. heran:?: Question Question Question
Back to top Go down
xback_aro

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeWed Jul 06, 2011 6:36 pm

semlm aku try tnya kedai dkt taman equin sri kembangan...rm45/kg..ayoyoyo....dl aku dok beli rm12 je dkt kdai parit buntar tp lani mmg xdak stock la..kl ada pun mahai jg...
Back to top Go down
sham/kb

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeWed Jul 06, 2011 11:14 pm

bro miang...camner nie aku nampak banyak sw aku tu dah mati....camner nak bagi kurangkan kes kematian sw aku tu.....dah lah harga melambung tinggi cam harga buah sawit plak..heheh,aku bg mkn roti n pagi2 renjis air kat dia...tapi nampak polulasi nyer....makin kurang le pulak
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 07, 2011 12:25 am

sham/kb wrote:
bro miang...camner nie aku nampak banyak sw aku tu dah mati....camner nak bagi kurangkan kes kematian sw aku tu.....dah lah harga melambung tinggi cam harga buah sawit plak..heheh,aku bg mkn roti n pagi2 renjis air kat dia...tapi nampak polulasi nyer....makin kurang le pulak

mati busuk..warna hitam ke?kalau mati itu macam worm kena sakit....lepas sekor mati jangkit kat kawan dia...sampailah habis satu bekas...kena buang cepat2 yg mati tu..yang dah nak hampir mati pun buang..tgglkan yg sihat2 je...
Back to top Go down
kama_aro

kama_aro

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 07, 2011 2:04 am

miang wrote:
sham/kb wrote:

mati busuk..warna hitam ke?kalau mati itu macam worm kena sakit....lepas sekor mati jangkit kat kawan dia...sampailah habis satu bekas...kena buang cepat2 yg mati tu..yang dah nak hampir mati pun buang..tgglkan yg sihat2 je...

betul kata miang...kena selalu tgk..so yang mati nie kena selalu la buang, bau dia pun bukan main tenginnn, kalo punca mati sbb penyakit memang dia bole berjangkit kat member2 lain.....
bagi pendapat sket bole? bila kita nampak je ulat2 nie kurang bermaya ceeer sembur ngan EM=effective microorganisma yang telah dilarut dalam air...ini yang aku buat kalo ulat2 aku tu nampak kurang mengeliat...sejauh mana berkesan aku pun x pasti tapi so far alhamdulillah nampak kurang kadar kematian ulat2 aku ni...tujuan dia ni mungkin untuk dapatkan environment yg lebih menyegarkan kat ulat tu....
kalo salah tolong betulkan or jgn ikut langsung...hehehe
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 07, 2011 2:08 am

kama_aro wrote:
miang wrote:
sham/kb wrote:

betul kata miang...kena selalu tgk..so yang mati nie kena selalu la buang, bau dia pun bukan main tenginnn, kalo punca mati sbb penyakit memang dia bole berjangkit kat member2 lain.....
bagi pendapat sket bole? bila kita nampak je ulat2 nie kurang bermaya ceeer sembur ngan EM=effective microorganisma yang telah dilarut dalam air...ini yang aku buat kalo ulat2 aku tu nampak kurang mengeliat...sejauh mana berkesan aku pun x pasti tapi so far alhamdulillah nampak kurang kadar kematian ulat2 aku ni...tujuan dia ni mungkin untuk dapatkan environment yg lebih menyegarkan kat ulat tu....

dia punya bau...fuhh...kalau kena kat tangan..melekat susah nak hilang...kalau kena sakit...tak bermaya..mati hitam...busuk...ulat tu kena serangan virus le tu....ada org panggil penyakit ekor goyang...tapi aku tak pasti....
berapa lama dah ko guna petua tu?ko guna sebulan dua..kalau rajin,tak ada kesan buruk..... kengkawan lain blh ikut...he3...cuma nak kena modal e..m je lah....aku ada belajar cara nak buat e..m...jimat dan murah...
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 07, 2011 2:13 am

Wah... First time aku dgr ada org guna EM nak jaga superworm Smile. Selalu aku dgr org cucuk tanam, bela kambing, lembu guna EM. Effective EM tu bro, mesti sihat SW kau. Aku dulu guna EM masa nak bersihkan kolam simen aku, mmg efektif...

kama_aro wrote:
miang wrote:
sham/kb wrote:

Back to top Go down
kama_aro

kama_aro

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 07, 2011 7:31 pm

zcool wrote:
Wah... First time aku dgr ada org guna EM nak jaga superworm Smile. Selalu aku dgr org cucuk tanam, bela kambing, lembu guna EM. Effective EM tu bro, mesti sihat SW kau. Aku dulu guna EM masa nak bersihkan kolam simen aku, mmg efektif...

kama_aro wrote:
miang wrote:
sham/kb wrote:

Bro zcol,
hehehehe...lebih kurang camtu ler kisahnya cam ko ckp, aku tgk lembu ngan kambing pun guna jadik aku pun try le apply gak kat ulat2 nie. mana tau kot2 kesan dia pun sama ka...

lagi satu, kalo untuk ikan kita, kita slalu buat WC..ulat pun sama la jugak, kita buat BC=Bedding Change:D sbb satu2 masa taik dia nie jadik lagik byk daripada oath kita...benda2 camni le x berapa elok utk ulat2 kita sbb najis dia ni panas la jugak n bole sebar penyakit.

Bro miang.....
lebih kurang camtu la bro baru sebulan dua ja diamalkan. ceer abg pun try sesama, kalo teknik ni gagal x per x der kesan kat abg nye sbb stok sw abg pun byk lagik....hehehehehe
kalo ok...bole bro keluarkan fatwa kat forum nie.... Very Happy Very Happy
Back to top Go down
sham/kb

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeFri Jul 08, 2011 11:00 am

ye..ye,sw byk mati jadi hitam legam...yang x tahan dah kira banyak dah yg aku buang....aisey...kerugian...besar thn nie..heheh,cepat dia berjangkit...kira 2 hari sekali aku buang sw yang mati hitam tu...,perit la pulak beli sw nie..dlm kuantiti yg banyak..adusss
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeFri Jul 08, 2011 1:11 pm

sham/kb wrote:
ye..ye,sw byk mati jadi hitam legam...yang x tahan dah kira banyak dah yg aku buang....aisey...kerugian...besar thn nie..heheh,cepat dia berjangkit...kira 2 hari sekali aku buang sw yang mati hitam tu...,perit la pulak beli sw nie..dlm kuantiti yg banyak..adusss

boleh beli banyak...letak dalam banyak bekas...jangan sampai bertndih2.....padat dalam satu bekas

Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 11, 2011 9:10 am

harga terkini kat bagan serai RM26 per kg untuk super worm
tapi stock slalu takde zzzzzz
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 11, 2011 9:37 am

Admin wrote:
harga terkini kat bagan serai RM26 per kg untuk super worm
tapi stock slalu takde zzzzzz

hang duduk belah utara.....owner tmpt yg aku beli ulat selalu bgtau ada farm s.worm kat area sana dah tutup, betul ke?kwsan PP ke perak aku lupa....tu salah satu faktor s.worm habis stok...selain kumbang banyak yg mati.....apa yg diceritakan kat aku lah kebanyakan pengusaha tak buat kumbang sendiri,lambat...dorg beli dgn pengusaha di pulau pinang sekor 40 sen....
Back to top Go down
rabaah

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeThu Aug 11, 2011 8:18 pm

tolong share di mana saya boleh dapatkan supplier mealworm & supermealworm ni... saya student, buat research pasal mealworm & superworm ni. saya perlukan bekalan yg byk.. thanks
Back to top Go down
xback_aro

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 12, 2011 12:32 am

rabaah wrote:
tolong share di mana saya boleh dapatkan supplier mealworm & supermealworm ni... saya student, buat research pasal mealworm & superworm ni. saya perlukan bekalan yg byk.. thanks
kitaorg nk bg mkn arowana pun ssh nk cari skrg....tggu ujung tahun byk balik kot
Back to top Go down
sham/kb

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeSun Aug 14, 2011 9:30 am

betul2..dekat bandar kb semua kedai x de SW, puas round cari semua x de bekalan,cenkerik je la yg jadi pengantinyer...
Back to top Go down
rabaah

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeSun Aug 14, 2011 11:09 pm

agaknyer seme mealworm da mati kepanasan. byk email/sms supplier kate dah tutup bisness
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitimeWed Aug 17, 2011 11:47 am

ulat besar memang dah tak jalan skrg, susah mau dpt
kat bagan serai pun 1kg RM36
teruk ni Sad
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
Sponsored content

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

stok super worm dah makin kurang.....
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Makanan kegemaran aro...
» arowana super hiback 6-7 inci stok march 2013
» Anchor Worm
» HB reject stok baru
» cilired 6inci stok sekor aje