Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??

Go down 
geruwo
ikan_akeem
wanotz
zcool
xback_aro
izzydean
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
izzydean

izzydean

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Empty
PostSubject: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeTue Nov 09, 2010 10:51 pm

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Barowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Earowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Aarowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? C
aro ni aku dpt masa menjala dekat sekitar sungai tasik bera 2 minggu lalu...tp masih tak dpt pastikan lg jenis apa..panjang lebih kurang 11 inchi..mmg ganas aro ni..hari hari tank aku berkocak di buatnya..asik nk melompat je kejenya..kekadang buat aku terperanjat je..so tlg bg komen dgn jenis dia skali ....tq lol! lol! lol! lol! lol! cheers cheers Basketball

pic ni aku x guna lampu atau flash camera..
Back to top Go down
xback_aro

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Empty
PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeTue Nov 09, 2010 11:51 pm

green
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeWed Nov 10, 2010 12:52 am

xback_aro wrote:
green

ekor dgn sirip dia ada warna yellow..pipi plak dh ada gold sikit..sisik ada green+gold sikit..pakar kolam ckp tgu 6 bulan lg tgk mcm mana..so aku bela je...makan kuat plak tu..hehehehhehe..nk mkn katak je..ikan mas kurang layan..boleh bankrup aku satu hari mkn 4 ekor katak... rabbit tp kt bera mmg byk green aro...
Back to top Go down
xback_aro

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeWed Nov 10, 2010 12:58 am

mgkin nie sama species dgn ikan zcool jual tu kot....
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeWed Nov 10, 2010 1:02 am

xback_aro wrote:
mgkin nie sama species dgn ikan zcool jual tu kot....
aku rasa mcm tu juga..tp bila aku bandingkan dgn green aro aku yg aku beli tu lain sgt..yg green wild ni aku x expert sgt..sbb tu nk minta pendapat hehehehe..
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeWed Nov 10, 2010 1:51 am

Lagenda:

Diceritakan dulu, pernah kononnya Sultan Pahang menghadiahkan seekor kelisa emas kepada seorang rakyatnya yang berjasa. Jadi lekatlah nama Pahang Gold yang kononnya suatu ketika dahulu terdapat banyak kelisa emas di sungai2 di Pahang yang mana sekarangnya telah pupus. Ramai peminat2 aro cuba menjejaki kelisa emas di Pahang, namun sehingga kini tiada penemuan & bukti saintifik kelisa emas wujud di Pahang. Dengan itu, ramai peminat2 aro menafikan kewujudan kelisa emas di Pahang. Nama Pahang Gold hanyalah merujuk kepada warna emas rasmi yang digunakan oleh kerabat diraja Pahang & digunakan sebagai brand name kelisa emas sahaja. Namun, masih ada segelintir yg masih percaya mmg terdapat kelisa emas di Pahang.

Penemuan saintifik:

Secara taburannya, kelisa Emas Malaysian Gold hanya terdapat di Pantai Barat Malaysia. Spesis kelisa Asia di Malaysia dikatakan satu spesis sahaja satu ketika dahulu, namun terpisah oleh banjaran Titiwangsa. Spesis yang berada di sebelah pantai Barat berevolusi menjadi Kelisa Emas manakala di Pantai Timur Johor hingga ke Kedah, cambodia, myanmar dan Kalimantan Indonesia adalah Kelisa Hijau & Merah. Kelisa Hijau di pantai timur Malaysia didapati secara DNAnya adalah saudara dekat dengan spesis kelisa Merah di Kalimantan Indonesia yang mana mungkin suatu ketika dahulu satu family dan terpisah oleh Laut China Selatan. Mcm dinosaur gak citernya Smile

Aku ada kertas saintifiknya. Tapi tak tau camner nak share dgn org forum sini...

Satu lagi, memang aku ada dengar cerita ada orang yang tangkap kelisa hijau matang di pahang, tapi ekornya & pectoral warna kuning dan terdapat tompok emas di pipi. Kelisa hijau liar di Pahang mmg lain dari kelisa hijau yang dijual di kedai. Tu jugak aku rasa menyumbangkan lagenda kelisa emas ada di Pahang, mungkin orang salah sangka. Tapi still, kelisa di Pahang nie dikategorikan kelisa hijau aje...

Baca perbincangan hangat pasal Pahang Gold di sini:
-> http://arowanaclub.com/forum/showthread.php?s=&threadid=4706&highlight=Pahang+Gold
-> http://arowanaclub.com/forum/showthread.php?s=&threadid=38461&highlight=Pahang+Gold

p/s: Nampak tak kuningnya Smile

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? 5023021112_abccb1ffe7_b
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeWed Nov 10, 2010 4:07 am

[quote="zcool"]Lagenda:

Diceritakan dulu, pernah kononnya Sultan Pahang menghadiahkan seekor kelisa emas kepada seorang rakyatnya yang berjasa. Jadi lekatlah nama Pahang Gold yang kononnya suatu ketika dahulu terdapat banyak kelisa emas di sungai2 di Pahang yang mana sekarangnya telah pupus. Ramai peminat2 aro cuba menjejaki kelisa emas di Pahang, namun sehingga kini tiada penemuan & bukti saintifik kelisa emas wujud di Pahang. Dengan itu, ramai peminat2 aro menafikan kewujudan kelisa emas di Pahang. Nama Pahang Gold hanyalah merujuk kepada warna emas rasmi yang digunakan oleh kerabat diraja Pahang & digunakan sebagai brand name kelisa emas sahaja. Namun, masih ada segelintir yg masih percaya mmg terdapat kelisa emas di Pahang.

Penemuan saintifik:

Secara taburannya, kelisa Emas Malaysian Gold hanya terdapat di Pantai Barat Malaysia. Spesis kelisa Asia di Malaysia dikatakan satu spesis sahaja satu ketika dahulu, namun terpisah oleh banjaran Titiwangsa. Spesis yang berada di sebelah pantai Barat berevolusi menjadi Kelisa Emas manakala di Pantai Timur Johor hingga ke Kedah, cambodia, myanmar dan Kalimantan Indonesia adalah Kelisa Hijau & Merah. Kelisa Hijau di pantai timur Malaysia didapati secara DNAnya adalah saudara dekat dengan spesis kelisa Merah di Kalimantan Indonesia yang mana mungkin suatu ketika dahulu satu family dan terpisah oleh Laut China Selatan. Mcm dinosaur gak citernya Smile

Aku ada kertas saintifiknya. Tapi tak tau camner nak share dgn org forum sini...

Satu lagi, memang aku ada dengar cerita ada orang yang tangkap kelisa hijau matang di pahang, tapi ekornya & pectoral warna kuning dan terdapat tompok emas di pipi. Kelisa hijau liar di Pahang mmg lain dari kelisa hijau yang dijual di kedai. Tu jugak aku rasa menyumbangkan lagenda kelisa emas ada di Pahang, mungkin orang salah sangka. Tapi still, kelisa di Pahang nie dikategorikan kelisa hijau aje...

Baca perbincangan hangat pasal Pahang Gold di sini:
-> http://arowanaclub.com/forum/showthread.php?s=&threadid=4706&highlight=Pahang+Gold
-> http://arowanaclub.com/forum/showthread.php?s=&threadid=38461&highlight=Pahang+Gold

p/s: Nampak tak kuningnya Smile

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? 5023021112_abccb1ffe7_b[/quo

nice info bro..mmg pelik sikit green aro ni..tp cantik bro aro ni..heheehehhe...sisik dia mmg ada kuning sikit..pink pun ada sikit..unik juga aro phg ni..tp syg ye value x ada hehehhe.. Very Happy Very Happy
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeWed Nov 10, 2010 6:50 pm

Value tu ada bro, tapi murah la. Asal nama kelisa aje mesti ada value...

Tapi skrg nie aku tgh nak kumpul kelisa hijau Pahang. Yang betul2 aku simpan ada 7 ekor dalam FGT dalam 8-9 inci. Nak jual nie ada 13 ekor lagi booked by bro Admin 2 ekor so tinggal 11 ekor. 11 Ekor nie kalau takde buyer gak, aku nak simpan untuk buat induk. So ada la 18 ekor, cukup satu kolam Smile

Bro izzydean nie org mana? tinggal kat mana?

izzydean wrote:

nice info bro..mmg pelik sikit green aro ni..tp cantik bro aro ni..heheehehhe...sisik dia mmg ada kuning sikit..pink pun ada sikit..unik juga aro phg ni..tp syg ye value x ada hehehhe.. Very Happy Very Happy
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeWed Nov 10, 2010 8:51 pm

zcool wrote:

Tapi skrg nie aku tgh nak kumpul kelisa hijau Pahang. Yang betul2 aku simpan ada 7 ekor dalam FGT dalam 8-9 inci. Nak jual nie ada 13 ekor lagi booked by bro Admin 2 ekor so tinggal 11 ekor. 11 Ekor nie kalau takde buyer gak, aku nak simpan untuk buat induk. So ada la 18 ekor, cukup satu kolam Smile

izzydean wrote:

sy asal jb..tp skrg tgl kt segamat..tu yg slalu pergi bera..dh dekat.. Very Happy Very Happy
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeWed Nov 10, 2010 8:53 pm

Saya nie org Phg... Berminat gak nak tgk live ikan yg dapat kat bera tu. Tgk gmbr tak brp jelas...

izzydean wrote:
zcool wrote:

izzydean wrote:

sy asal jb..tp skrg tgl kt segamat..tu yg slalu pergi bera..dh dekat.. Very Happy Very Happy
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeWed Nov 10, 2010 8:57 pm

zcool wrote:
Saya nie org Phg... Berminat gak nak tgk live ikan yg dapat kat bera tu. Tgk gmbr tak brp jelas...

izzydean wrote:
zcool wrote:

izzydean wrote:

phg area mana??nnt sy try ambik pic aro tu yg clear punya...aro ni susah sikit nk ambik gambar dia..liar sgt..
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeWed Nov 10, 2010 9:00 pm

saya area maran. kalau tak menyusahkan, bole la ambik gmbr baru... :p

izzydean wrote:
zcool wrote:

izzydean wrote:
zcool wrote:

izzydean wrote:

phg area mana??nnt sy try ambik pic aro tu yg clear punya...aro ni susah sikit nk ambik gambar dia..liar sgt..
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeWed Nov 10, 2010 9:11 pm

Yg nie wild green dari satu tasik kat daerah Maran nie. Gambar ikan yg sama yg tunjuk sebelum nie sebnayak 7 ekor. Nie dah besar sikit...

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? 5166014566_a9e57ea687_b

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? 5165412041_37da3208e3_b

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? 5166014454_8ff3664459_b

zcool wrote:
saya area maran. kalau tak menyusahkan, bole la ambik gmbr baru... :p

izzydean wrote:
zcool wrote:

izzydean wrote:
zcool wrote:

izzydean wrote:

Last edited by zcool on Wed Nov 10, 2010 10:02 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeWed Nov 10, 2010 9:41 pm

zcool wrote:

izzydean wrote:

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Harowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? 07112010335_edited
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeWed Nov 10, 2010 10:05 pm

Sah, sama la tu... Mmg green Smile Lagi gambar... Tgk dia punya pectoral fin kekuningan aje

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? 5165411925_8679fd3350_b

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? 5166014354_dd5527549a_b

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? 5166014276_b2bb03c013_b
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeThu Nov 11, 2010 4:15 am

zcool wrote:
Sah, sama la tu... Mmg green Smile Lagi gambar... Tgk dia punya pectoral fin kekuningan aje

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? 5165411925_8679fd3350_b

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? 5166014354_dd5527549a_b

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? 5166014276_b2bb03c013_b

ye lah.aku pk punn mcm tu juga....lg pun area tu mana ada spises lain kan.. Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeSun Dec 12, 2010 10:17 am

bro bob, tepek la kat sini gmbr terkini green yg kau beli hari tu. rindu plak aku nak tgk Smile
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 12:39 am

izzydean wrote:
arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Barowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Earowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Aarowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? C
aro ni aku dpt masa menjala dekat sekitar sungai tasik bera 2 minggu lalu...tp masih tak dpt pastikan lg jenis apa..panjang lebih kurang 11 inchi..mmg ganas aro ni..hari hari tank aku berkocak di buatnya..asik nk melompat je kejenya..kekadang buat aku terperanjat je..so tlg bg komen dgn jenis dia skali ....tq lol! lol! lol! lol! lol! cheers cheers Basketball

pic ni aku x guna lampu atau flash camera..

ni aku update pic wild green aku yg dh besar sikit..
arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? P1020370iq
arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? P1020372tf

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? P1020375g

komen otai semua dihargai Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 2:10 am

Cantik la ikan nie... Kau tanning ke dean?
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 4:02 am

zcool wrote:

aku tak taning..hehe..tank dia lampu pun aku x pasang zcool..tp aku pelik sikitlah zcool..bdn dia ada kuar kala merah..biru pun ada hijau pun ada..dh mcm rainboelah plak..hehe..
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 8:36 pm

Hehehehee... mmg cantik. Tapi aku suka shine & kilat dia, lain mcm cantik aje...

izzydean wrote:
zcool wrote:

aku tak taning..hehe..tank dia lampu pun aku x pasang zcool..tp aku pelik sikitlah zcool..bdn dia ada kuar kala merah..biru pun ada hijau pun ada..dh mcm rainboelah plak..hehe..
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 11:18 pm

zcool wrote:
Hehehehee... mmg cantik. Tapi aku suka shine & kilat dia, lain mcm cantik aje...

izzydean wrote:
zcool wrote:

agaknya nnt ikan ko yg green tu pun jd mcm ni x zcool..sbb ikan ni aku jala kt bera..jenis wild juga..dia naik kala mcm blue campur purple..ada merah sikit kuning mas sikit..kala green pun ada juga..rupanya wild green ni mmg cantik ye..aku br pertama kali beli wild green ni..klu yg green tu dh byk kali..tp x jd mcm ni.. Very Happy Very Happy

pic ni aku x pki flash..harap cahaya kt ruang tamu je..
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeMon Oct 24, 2011 12:08 pm

Cun gak wild green arowana ni..

izzydean wrote:
zcool wrote:

izzydean wrote:
zcool wrote:

agaknya nnt ikan ko yg green tu pun jd mcm ni x zcool..sbb ikan ni aku jala kt bera..jenis wild juga..dia naik kala mcm blue campur purple..ada merah sikit kuning mas sikit..kala green pun ada juga..rupanya wild green ni mmg cantik ye..aku br pertama kali beli wild green ni..klu yg green tu dh byk kali..tp x jd mcm ni.. Very Happy Very Happy

pic ni aku x pki flash..harap cahaya kt ruang tamu je..
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeMon Oct 24, 2011 9:58 pm

hehe aku rasa terpanggil pula nak komen kat thread yg dah lama ditinggalkan nie..

aku ada beli jugak sekor wild green yg bro zcool jual ujung tahun lepas..ikan tu skrg memg dah jd cantik la shining dia..memg beza dgn green/yellow tail yg aku beli dr kedai sblm ni..dulu tak reti tgk chu lg..tp ikan wild green ni chu nyer memg naik la...hehe tapi bukanla ader nilai mcm MG Smile
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitimeMon Oct 24, 2011 11:29 pm

hihi... oh ia ker. aper kata Upload sikit pic dia.. Bukan semua orng ader bela wild green arowana ni..

ikan_akeem wrote:
hehe aku rasa terpanggil pula nak komen kat thread yg dah lama ditinggalkan nie..

aku ada beli jugak sekor wild green yg bro zcool jual ujung tahun lepas..ikan tu skrg memg dah jd cantik la shining dia..memg beza dgn green/yellow tail yg aku beli dr kedai sblm ni..dulu tak reti tgk chu lg..tp ikan wild green ni chu nyer memg naik la...hehe tapi bukanla ader nilai mcm MG Smile
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??   arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.?? Icon_minitime

Back to top Go down

arowana wild tasik bera..tak tau jenis apa ni..tlg bg sikit komen jenis apa.??
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» wild arowana from banjarmasin river
» Punca ikan arowana mati....story sikit...
» Jenis jenis arowana malaysia
»  Mintak Otai2 Tolong Komen aro jenis ape nih
» wild arowana