Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

fin bengkok

Go down 
5 posters
AuthorMessage
madi_kuale

fin bengkok Empty
PostSubject: fin bengkok   fin bengkok Icon_minitimeWed May 16, 2012 2:39 am

pectoral fin anak hb panjang 4 inci bengkok sikit. knp ye?
Back to top Go down
zerol86

fin bengkok Empty
PostSubject: Re: fin bengkok   fin bengkok Icon_minitimeWed May 16, 2012 3:48 am

patah tu.. nak biarkan leh nak potong pun leh..
Back to top Go down
madi_kuale

fin bengkok Empty
PostSubject: Re: fin bengkok   fin bengkok Icon_minitimeWed May 16, 2012 8:22 pm

kalau tak potong fin tu akan lurus semula ke?
Back to top Go down
zerol86

fin bengkok Empty
PostSubject: Re: fin bengkok   fin bengkok Icon_minitimeWed May 16, 2012 8:31 pm

ari tu fin aro aku patah tp dia jatuh sendiri sekarang tgh recover.. bergantung kalau nasib dia jatuh sendiri ok la kalau tak nanti dia tumbuh kat sebelah.. terpulang bro.. bagi gambar skit.. otai2 lama sini leh advice.. aku noob je..
Back to top Go down
madi_kuale

fin bengkok Empty
PostSubject: Re: fin bengkok   fin bengkok Icon_minitimeWed May 16, 2012 8:59 pm

gambar susah nak amik ikan baru 4 inci liar plak tu. Dia patah sikit tp nampak mcm dah camtum dah keras tp bengkok sikit. Tak lurus mcm fin lg sebelah
Back to top Go down
zerol86

fin bengkok Empty
PostSubject: Re: fin bengkok   fin bengkok Icon_minitimeThu May 17, 2012 5:24 am

tak leh bayangkan.. bg gambar leh kot semua komen.. kalau dah tumbuh baru terpaksa la ko buat operation potong yang lama tu.. nak biarkan leh tapi tak cantik la bagi aku.. kalau ko suka alright je.. hehehe..mcm aku tak yakin nak potong roger je otai2 mana2 mintak tolong huhu..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

fin bengkok Empty
PostSubject: Re: fin bengkok   fin bengkok Icon_minitimeThu May 17, 2012 5:28 am

bro Gabanzshah adalah pakar bedah aro...sapa2 nk khidmat bedah aro blh hubungi dia...bayaran blh runding tu...
Back to top Go down
idzwan

fin bengkok Empty
PostSubject: Re: fin bengkok   fin bengkok Icon_minitimeThu May 17, 2012 7:12 pm

kalu ada sesi pembedahan tu roger la nak gak tgk Laughing
Back to top Go down
zerol86

fin bengkok Empty
PostSubject: Re: fin bengkok   fin bengkok Icon_minitimeThu May 17, 2012 7:18 pm

nie aku tak tau la tapi biasanyer orang ambik ikan tu buh dalam baldi pastuh bubuh ubat pelali agak agak dah mabuk buh atas kain basah (kain tu kalau leh rendam dgn air aquarium) pastuh ambik gunting tajam menajam menyucuk kalbu.. kita potong sama dia.. pastuh rendam kat baldi air aquarium (takde pelali tu) pastuh angkat buh dalam aquarium iCU.. pegang dia kasi stable sampai dia sedar.. aka renjis2 skit air kat dia.. pastuh monitor movement dia.. make sure bubuh ubat dalam aquarium tanak kasi jangkitan.. sekian terima kasih dari nooob.. tapi aku tak bertanggung jawab la.. otai saje yang tau camne aku tak pernah buat tapi aku pernah tgk orang buat..
Back to top Go down
miang
Admin

fin bengkok Empty
PostSubject: Re: fin bengkok   fin bengkok Icon_minitimeThu May 17, 2012 8:56 pm

kalau tak penah buat...buat kat ikan lampam/kap dulu...dah mahir baru blh buat kat aro...aku penah buat menggigil gak tangan...ikan mahal nih
Back to top Go down
Sponsored content

fin bengkok Empty
PostSubject: Re: fin bengkok   fin bengkok Icon_minitime

Back to top Go down

fin bengkok
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» ikan bengkok
» badan bengkok z