Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

stok super worm dah makin kurang.....

Go down 
rabaah
Admin
zcool
xback_aro
sham/kb
gabanzshah
senecavkb1
retro
kama_aro
miang
14 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
miang
Admin

stok super worm dah makin kurang..... Empty
PostSubject: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeThu Jun 30, 2011 11:06 am

kepada kengkawan yg main kilo2 beli s.worm msti dah rasa stok makin kurang...sabtu lps g LFS bagan serai nak angkat s.worm...stok tak dak....tokey LFS belakang panggung bagitau stok mmg kurang dan payah dapat...dorg jual sekilo RM26.00....bulan 11 tahun lepas aku dapat sekilo RM14 je he3....alasan dan masalah sama seperti tahun lepas...induk worm banyak mati sebab cuaca panas melampau.....
hari selasa aku turun yek fong sungai buloh menjalankan siasatan seperti james bond he3.....dorg yg ada banyak supply pun bgtau...s.wom dorg dah tak ada stok,dan tak tau bila akan dapat..dorg jual RM 30 sekilo...tu pun kalau stok ada.....
seperti biasa siasatan dijalankan lagi di sekitar lembah klang dan yang berdekatan dgn rumah aku....member aku bgtau...dia pun tak dak stok s.worm....pembekal dari kuantan tak dapat supply s.worm kat dia sbb stok kurang....nak supply belah kuantan pun tak cukup...alasan yg sama...s.worm banyak mati sbb cuaca panas.....supplyer belah ipoh pun tak boleh nak bagi s.worm kat dia..and isnin dpn kalau stok ada pun dalam 10 kilo dan jual dalam harga RM35 sekilo....
untuk mengukuh dan memperincikan lagi siasatan aku...he3....ptg tadi aku turun ke tempat pembiakan s.worm....satu daerah tempat tinggal aku......terus jumpa dgn owner...aku dah biasa dgn dia sbb selalu beli kat dia...mmg sah dia bgtau...stok mmg tak ada..induk worm dia pun banyak yg mati,alasan cuaca panas....stok biasa dari dua tingkat rumah kedai...tinggal satu tingkat je...tu pun suku bahagian bangunan....so dia jual pun RM25 sekilo....dia akan jangka sebulan dua,harga akan meningkat naik lagi.....kemungkinan di ladang dorg akan jual sekilo RM28-RM30.....sapa yg pakai banyak,yg bagi aro makan worm nie sebagai makanan ruji..memang parah...borak punya borak aku tapau 3 kilo....buat stok..kalau pandai jaga worm nie 3 kilo blh jadi 5 kilo....he3....aku nak ambik gambar post kat sini tokey tak bagi...nanti pecah rahsia..mcmana dia setting tempat pembiakan s.worm....tadi aku diajar cara nak buat....
Back to top Go down
kama_aro

kama_aro

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeThu Jun 30, 2011 9:09 pm

miang wrote:
kepada kengkawan yg main kilo2 beli s.worm msti dah rasa stok makin kurang...sabtu lps g LFS bagan serai nak angkat s.worm...stok tak dak....tokey LFS belakang panggung bagitau stok mmg kurang dan payah dapat...dorg jual sekilo RM26.00....bulan 11 tahun lepas aku dapat sekilo RM14 je he3....alasan dan masalah sama seperti tahun lepas...induk worm banyak mati sebab cuaca panas melampau.....
hari selasa aku turun yek fong sungai buloh menjalankan siasatan seperti james bond he3.....dorg yg ada banyak supply pun bgtau...s.wom dorg dah tak ada stok,dan tak tau bila akan dapat..dorg jual RM 30 sekilo...tu pun kalau stok ada.....
seperti biasa siasatan dijalankan lagi di sekitar lembah klang dan yang berdekatan dgn rumah aku....member aku bgtau...dia pun tak dak stok s.worm....pembekal dari kuantan tak dapat supply s.worm kat dia sbb stok kurang....nak supply belah kuantan pun tak cukup...alasan yg sama...s.worm banyak mati sbb cuaca panas.....supplyer belah ipoh pun tak boleh nak bagi s.worm kat dia..and isnin dpn kalau stok ada pun dalam 10 kilo dan jual dalam harga RM35 sekilo....
untuk mengukuh dan memperincikan lagi siasatan aku...he3....ptg tadi aku turun ke tempat pembiakan s.worm....satu daerah tempat tinggal aku......terus jumpa dgn owner...aku dah biasa dgn dia sbb selalu beli kat dia...mmg sah dia bgtau...stok mmg tak ada..induk worm dia pun banyak yg mati,alasan cuaca panas....stok biasa dari dua tingkat rumah kedai...tinggal satu tingkat je...tu pun suku bahagian bangunan....so dia jual pun RM25 sekilo....dia akan jangka sebulan dua,harga akan meningkat naik lagi.....kemungkinan di ladang dorg akan jual sekilo RM28-RM30.....sapa yg pakai banyak,yg bagi aro makan worm nie sebagai makanan ruji..memang parah...borak punya borak aku tapau 3 kilo....buat stok..kalau pandai jaga worm nie 3 kilo blh jadi 5 kilo....he3....aku nak ambik gambar post kat sini tokey tak bagi...nanti pecah rahsia..mcmana dia setting tempat pembiakan s.worm....tadi aku diajar cara nak buat....

salam bro...
mmg tgh mencanak harga SW ni naik...sebelah sbrg perai rata2 jual RM25-30, tu pun byk yg org dah booked, kat alor setar aritu ada satu LFS tu nak juai pakai gram la plak...rm5/100g, dah brapa tu kalo pi 1 kilo mau dekat 50 hinggit....suma alasan yg sama...PANAS!PANAS! jadi rega pun ikut panas leeee...

Bab2 breeding SW ni yg rasa menarik dan tertarik sgt nie.....aku baru2 start setup utk try breed SW tgk....
tapi ilmu masih kurang, byk yg x tau.....memandangkan ko pun dah buat lawatan pi farm dia....
apasalahnya ko kongsi2 sket teknik2 dia...ko kan pemurah...hehehehehe
terutama skali pasai suhu yg sesuai untuk induk, telur menetas and baby dia....
x ketinggalan jgk apa la makanan supplement yg farm tu bagi utk baby2 SW nie.....

insyallah...kalo jadinya baik kita akn pakat share sama2 kat thread ni...
Back to top Go down
retro

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeThu Jun 30, 2011 9:55 pm

kene tukar diet ikan la kalo stok tkde..hehe.. Razz
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeThu Jun 30, 2011 10:26 pm

retro wrote:

kalau boleh tukar....senang lah...bagi makan roti pontong gardenia pun k gak....he3...so untuk tukar diet..kena cari anak ikan seluang la nampaknya...belah utara senang nak cari..belah sini hampeh...sebulan dua nie mmg akan teruk..
Back to top Go down
senecavkb1

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeThu Jun 30, 2011 10:36 pm

miang wrote:
retro wrote:

kalau boleh tukar....senang lah...bagi makan roti pontong gardenia pun k gak....he3...so untuk tukar diet..kena cari anak ikan seluang la nampaknya...belah utara senang nak cari..belah sini hampeh...sebulan dua nie mmg akan teruk..

Kalau bagi aro makan anak ikan karp...tak elok ke bro...?? nak kena bagi anak ikan seluang ke...??? haiyyaaa...parah arr kalau cam neh...mana ade juai anak seluang kt LFS tempat aku neh... Rolling Eyes

THx arr...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeThu Jun 30, 2011 10:57 pm

kalau mau ajar mmg banyak..tak cukup ajar nanti..aku turun pun bedua je..tokey tu tak bagi turun reramai...dia buat kat rumah kedai..bau..fuhhh...mengalahkan bau kentut ha3....masalah skrg stok tak ada...tapi harga ada...duit ada nak beli s.worm tapi barang tak ada tak guna jugak..samalah macam tahun lepas...alhamdulillah lah nasib baik aku kenal dgn tokey ulat nie..dua tiga kilo dia blh bagi tak dak hal..
dulu masa aku g kursus,dia ajar gak...aku penah buat sendiri samapai jadi telur...pastu tak menetas..panas....
smlm aku tgk dia breding kumbang dalam bilik gelap...tutup bilik..pasang kipas..kumbang nie betelur mengawan dalam bilik gelap yag agak sejuk...makanan diorg tak bagi OAT..dia bagi hampas kelapa yang dah tak pakai di keringkan....tu makanan rujinya...patut kengkadang s.worm nie macam berminyak...bau mcm berlemak jek he3...sumber air worm nie biasalah pepagi spray air..agak2 la jangan bagi basah...mati nanti....pastu bg potongan tembikai..murah...2 bulan jugak nak tunggu worm nie besar... cara nak tgk worm ni sihat tak sihat senang je....letak tapak tangan kat worm..kalau panas....dia mengeliat kuat..sihat la super worm tu..kalau mengeliat kurang..tak berapa nak sihat....kalau nak betul2 tau sihat ke tak...try kunyah sekor dua ha3..segar ke tak segar..
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeThu Jun 30, 2011 11:08 pm

manjung n taiping x de stok..klu ada pn depa jual kotak..1 kotak-100 ekor : RM7..
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeFri Jul 01, 2011 1:45 am

gabanzshah wrote:
manjung n taiping x de stok..klu ada pn depa jual kotak..1 kotak-100 ekor : RM7..

pergghhhhhh......dah stat mcm tahun lps dah...nasib aku masih baik lagi....alhamdulillah...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeFri Jul 01, 2011 1:46 am

senecavkb1 wrote:
miang wrote:
retro wrote:

Kalau bagi aro makan anak ikan karp...tak elok ke bro...?? nak kena bagi anak ikan seluang ke...??? haiyyaaa...parah arr kalau cam neh...mana ade juai anak seluang kt LFS tempat aku neh... Rolling Eyes

THx arr...

bolehhh....search dunia arowana...bahagian pemakanan...blh rujuk kat situ
Back to top Go down
kama_aro

kama_aro

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeFri Jul 01, 2011 2:18 am

miang wrote:
kalau mau ajar mmg banyak..tak cukup ajar nanti..aku turun pun bedua je..tokey tu tak bagi turun reramai...dia buat kat rumah kedai..bau..fuhhh...mengalahkan bau kentut ha3....masalah skrg stok tak ada...tapi harga ada...duit ada nak beli s.worm tapi barang tak ada tak guna jugak..samalah macam tahun lepas...alhamdulillah lah nasib baik aku kenal dgn tokey ulat nie..dua tiga kilo dia blh bagi tak dak hal..
dulu masa aku g kursus,dia ajar gak...aku penah buat sendiri samapai jadi telur...pastu tak menetas..panas....
smlm aku tgk dia breding kumbang dalam bilik gelap...tutup bilik..pasang kipas..kumbang nie betelur mengawan dalam bilik gelap yag agak sejuk...makanan diorg tak bagi OAT..dia bagi hampas kelapa yang dah tak pakai di keringkan....tu makanan rujinya...patut kengkadang s.worm nie macam berminyak...bau mcm berlemak jek he3...sumber air worm nie biasalah pepagi spray air..agak2 la jangan bagi basah...mati nanti....pastu bg potongan tembikai..murah...2 bulan jugak nak tunggu worm nie besar... cara nak tgk worm ni sihat tak sihat senang je....letak tapak tangan kat worm..kalau panas....dia mengeliat kuat..sihat la super worm tu..kalau mengeliat kurang..tak berapa nak sihat....kalau nak betul2 tau sihat ke tak...try kunyah sekor dua ha3..segar ke tak segar..

oooooo....bagi makan hampas kelapa rupanya...betul la patut la nampak berminyak bersinar2...
sumber air pun bole pakai sembur2...aku ingatkan cuma bole bagi sayur or buah ja utk sumber air...
xpa2 nanti try tgk....
ma kasih byk2 bang
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeFri Jul 01, 2011 2:48 am

kama_aro wrote:
miang wrote:

oooooo....bagi makan hampas kelapa rupanya...betul la patut la nampak berminyak bersinar2...
sumber air pun bole pakai sembur2...aku ingatkan cuma bole bagi sayur or buah ja utk sumber air...
xpa2 nanti try tgk....
ma kasih byk2 bang

aku tgk dia spray pakai tong racun tu ha....gilo2...tapi sayang tak boleh snap kat sini..kalau tak blh kongsi dgn korang.....mcm aku ckp sblm ni..main aro bukan setakat jaga aro je..kena tau gak mcmana nak handle live food tuk aro...
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeFri Jul 01, 2011 3:47 am

rupa2nya kepala ulat tu kene potong dlu ye...slalu dok main tabur je..

Back to top Go down
retro

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeFri Jul 01, 2011 5:51 am

miang wrote:
retro wrote:

tukar kasik mealworm la..kecik skit..hehe.. Razz
Back to top Go down
senecavkb1

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeFri Jul 01, 2011 7:59 am

gabanzshah wrote:

Kekekekekeeeeee....bro gabanz pi carik ulat nak wat pe...??? kata tak de bela aro....??? nak bagi makan kat ayam serama ke bro....???? hahahahaaahaaaaaa... Laughing Laughing Laughing
Back to top Go down
senecavkb1

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeFri Jul 01, 2011 8:04 am

gabanzshah wrote:

Kikikikikiiiiii....sah...bro gabanz dah kantoi....hahahahahaaaa... Laughing Laughing Laughing Selalu dok main tabur je... ayat yg mengesahkan bro gabanz ade bela aro.....hak..hak...hak... bounce
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeSat Jul 02, 2011 1:34 am

senecavkb1 wrote:
gabanzshah wrote:

Kikikikikiiiiii....sah...bro gabanz dah kantoi....hahahahahaaaa... Laughing Laughing Laughing Selalu dok main tabur je... ayat yg mengesahkan bro gabanz ade bela aro.....hak..hak...hak... bounce

tah2 dia dah ada kolam aro kot..saja sembunyi2 he3
Back to top Go down
senecavkb1

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeSat Jul 02, 2011 2:08 am

miang wrote:
senecavkb1 wrote:
gabanzshah wrote:

tah2 dia dah ada kolam aro kot..saja sembunyi2 he3

Ha'ahh...dok tabur ulat kat kolam dia laa tu....hik3... tapi kan bro....takdenyer dia nak ngaku tu....tengok lee nanti apa komen dia... musti dia cakap....maner der...?? aku dok tabur kat tanah je...bagi makan ayam serama ak....bukan tabur kat kolam....ekekekekekeeeee....

THx...
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeSat Jul 02, 2011 7:24 am

typing error..slalu membe dok main tabur je..
dlu ada bela..saja2 eksperimen..skrg smua dh letgo..
Back to top Go down
senecavkb1

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeSat Jul 02, 2011 8:19 am

gabanzshah wrote:
typing error..slalu membe dok main tabur je..
dlu ada bela..saja2 eksperimen..skrg smua dh letgo..

Oh yea ke...??? dah let go semua dah...??? adooooyyaaaaiiii....

THx....
Back to top Go down
sham/kb

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeSat Jul 02, 2011 11:36 am

mahal sw kat bandar kb,minggu lepas kawe beli setengah kilo rm18,,...banyak la pulak nampak untuk tapau aro 2 ekor je...selalunyer beli 2-3 ringgit je...,bagi roti je kat sw tu..nampak menetas gak sw tu..heheh,dpt ilmu baru kena bg air gak kat sw tu..cam bro miang ckp tu...
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeSat Jul 02, 2011 12:01 pm

arini kt taiping 1kg-rm27
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeSat Jul 02, 2011 12:30 pm

sham/kb wrote:
mahal sw kat bandar kb,minggu lepas kawe beli setengah kilo rm18,,...banyak la pulak nampak untuk tapau aro 2 ekor je...selalunyer beli 2-3 ringgit je...,bagi roti je kat sw tu..nampak menetas gak sw tu..heheh,dpt ilmu baru kena bg air gak kat sw tu..cam bro miang ckp tu...

mahal tu 1/2 kilo 18,sekilo 36....fuhh......worm nie pantangny tak bagi makan..tak bagi makan..duduk sesekor jap je jadi pupa...hang bagi dia makan sayur boleh...tebu yang di potong pun boleh...sehari sekali pagi spray air atas dia,tp jgn bebanyak,elakkan dari tempat panas..aku letak worm nie bawah aquarium...sejuk he3.....msti tahan 2/3 bulan punya.....kalau ada worm mati,buang yg mati tu,elakkan dari semut..semut nie jahat suka gigit badan worm,bila dah kena gigit badan dia,badan luka...dah luka akan keluarkan air..pastu kena pulak kat member dia air tu,apa lagi matila dia,tu yg kalau kena serangan semut..seminggu sekilo blh mati dalam satu bekas...tikus dgn cicak suka curik worm nie bawak lari...
......hang bagi roti nampak menetas?blh explain?
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeSat Jul 02, 2011 12:39 pm

gabanzshah wrote:
arini kt taiping 1kg-rm27

banyak stok ke?ke kena catu jugak?berapa kilo angkat?kebanyakan worm sekitar lembah klang datang dari perak dgn pulau pinang..kalau kat sana stok pun kena catu..kat sini lagi terukk...
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeSat Jul 02, 2011 12:51 pm

jumpa kat kamunting..dia ada 3kilo je..dh ada org booking..aku dpt dlm 700gram..ptg sok ada lg stok sampai..
tp kcik2 la..dh la kcik,kulit smua hitam2..keras..nk kene bela balik,salin kulit..
Back to top Go down
sham/kb

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitimeSun Jul 03, 2011 10:33 am

aku nampak ada byk gak sw yg halus2,masa beli ari tu sw yg besar je..rasa,aku bg roti gardenia jea...(bg yg expired je....bini marah bagi roti baru..heheh)
bahaya gak semut nie..tapi kat tempat aku simpan sw nampak gak kelibat 2 ekor cicak,aku rasa mlm2 cicak tu kebas aku punya sw rasanyer...
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: stok super worm dah makin kurang.....   stok super worm dah makin kurang..... Icon_minitime

Back to top Go down

stok super worm dah makin kurang.....
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Makanan kegemaran aro...
» arowana super hiback 6-7 inci stok march 2013
» Anchor Worm
» HB reject stok baru
» cilired 6inci stok sekor aje