Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

beza red tail gold dan highback

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Fiz

beza red tail gold dan highback Empty
PostSubject: beza red tail gold dan highback   beza red tail gold dan highback Icon_minitimeTue Feb 15, 2011 3:51 am

salam, saya member baru dalam forum ini, nak tau pasal beza antara red tail gold dan highback, bab ingt nak bela salah sekor dari spesis ini..sapa2 yg tau pasal ini, harap beri pendpt, tq..
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: beza red tail gold dan highback   beza red tail gold dan highback Icon_minitimeSun Feb 27, 2011 7:52 am

Fiz wrote:
salam, saya member baru dalam forum ini, nak tau pasal beza antara red tail gold dan highback, bab ingt nak bela salah sekor dari spesis ini..sapa2 yg tau pasal ini, harap beri pendpt, tq..

RTG-asal indonesia....sisik 4 sahaja....wrna lebih merah pada ekor dan sirip tepi
,Hb ada dua jenis
1.Hb biasa-sisik 4 setengah kengkadang blh sampai lima penuh bila matang-Highback terhasil dari kacukan MG dan RTG
2.Super Hb-sisik lima konform penuh...gen warna lebih kpd gold,kengkadang sampai sisik keenam bila matang...bezanya chu tak ada...-ada farm yg kawinkan mg dgn hb jadi shb/ada gak farm yg buat mg yg tak berapa jadi di kawinkn dgn mg yg tak berapa jadi,so anak dia jd la shb....
-macam2 lg farm bt nk hasilkan SHB dgn HB.....dorg bt R & D sendiri....yg pasti RTG ikan ori...HB/SHB ikan kacukan....kalau ada info lain blh la bantu...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: beza red tail gold dan highback   beza red tail gold dan highback Icon_minitimeSun Feb 27, 2011 11:12 pm

cayalah miang
nk tambah skit lg, RTG indonesia ni satu lg sisik emas dia kusam, kalau highback sisik dia shining kuat ditambah lak kalau kita dok tembak ngn lampu lg kuar colour dia, tapi kalau tak guna lampu pun shining kuat gak

ikan highback aku sisik level 4 jer tapi colour emas dia terang Very Happy
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
Fiz

PostSubject: Re: beza red tail gold dan highback   beza red tail gold dan highback Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 4:56 am

Admin wrote:
cayalah miang
nk tambah skit lg, RTG indonesia ni satu lg sisik emas dia kusam, kalau highback sisik dia shining kuat ditambah lak kalau kita dok tembak ngn lampu lg kuar colour dia, tapi kalau tak guna lampu pun shining kuat gak

tq bro2 smua..hr ini dah amik rtg rm900..saya org swk..kt sini..mmg ssh nak dpt hrga aro cm kt smnjg..super hb hbz krg 1200..mhl sgt..tak mampula..hehe..
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: beza red tail gold dan highback   beza red tail gold dan highback Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 7:12 am

tak dpt dinafikan ler kalau kat sarawak memang susah nk dpt harga ikan mcm kat semenanjung
ok ler harga camtu fiz cheers
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
miang
Admin

PostSubject: Re: beza red tail gold dan highback   beza red tail gold dan highback Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 7:32 am

Fiz wrote:
Admin wrote:
cayalah miang

tq bro2 smua..hr ini dah amik rtg rm900..saya org swk..kt sini..mmg ssh nak dpt hrga aro cm kt smnjg..super hb hbz krg 1200..mhl sgt..tak mampula..hehe..

kat sarawak mmg le...tapi aku rasa kalau RTG hrga 900....shb tak mungkin 1200....beza 300 je tu....so hb takkan 1100 hrganya...takut2 yg dia jual shb tu hb sebenarnya....apa2 hal pun tahniah....dpt sekor arowana...meh post gambar blh kengkawan tgk ikan RTG dari sarawak nie....bila besar bagi dia makan ulat sagu...perghhh tgk wrna blh naik ke tak....
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: beza red tail gold dan highback   beza red tail gold dan highback Icon_minitime

Back to top Go down

beza red tail gold dan highback
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Beza tanning arowana red & gold
» apa beza arowana highback dan crossback
» sisik highback gold level 6?
» Highback dari Solid Blue Arowana Farm & Super Red dari Reality Gold
» HIGHBACK AROWANA FROM SOLID BLUE AROWANA FARM (highback 135..)