Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Berminat nak beli ikan arowana

Go down 
livina
abgkembar
ebumugo
huNtEr
bal_bianchi
mr_azhar86
zerol86
hu2aimie
kodok
diego012
wan_dosh
zul
jokhannazs
NADEEN
gabanzshah
geruwo
AJURNA
boojoy
azza_iskanda
komiko sibling
miang
seluwang
cik lie
donald dewi
Fiz
rahza
hadi
izzydean
Arowana@Lui
kyo82
ikan_akeem
cikgu
En. Apai
kazzamWNX
boyz xxx
xback_aro
nam3701
hafiizd
seri kelisa
Admin
44 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
izzydean

izzydean

Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeWed Jan 26, 2011 11:04 pm

Admin wrote:
ganas ikan hang tu dean, tu ler sapa suh bagi makan ayam goreng haha

sbb dia ganas sgt aku out dia dr kolam..hehehehe..padam muka dia..klu dpt tuan baru dia dpt x mkn atam goreng hehehehe
Back to top Go down
seluwang

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 27, 2011 9:40 am

Admin wrote:
anak highback biasa 3-4 inci biasanya dalam 500-550
kalau SHB tu tak tau ler berapa lak, slalunya ikut quality harga dia

la ni tn.admin dengar cite anak HB size ni dah drop rega dlm RM450/sekor je dpt kat pelabur
di sebabkan bnyk kes penipuan penjualan anak jenis HB ni. betul ke? Question
Back to top Go down
seluwang

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 27, 2011 9:48 am

nam3701 wrote:
cik lie wrote:
nam3701 wrote:
cik lie wrote:
salam,
izzydean dan nam 3701 org mana dan tinggal kat mana skang?

org johor.. home town pee dee.. tinggal kl..

pee dee = port dickson ke? kalo ye aku slalu mancing sana.hehe..
senang la nak jumpa kalo dok kl..leh aku menurun ilmu aro dari bro.. Smile
nak tnye la bro n otai2 kat sini, skang ni senang ke nak dptkan baby aro
(aku minat HB/SHB) kat farm2 bkt merah yg bro2 recognised. dengar cite
ramai buyer dok que anak ikan. ade sesape bleh up-date rega anak hb & shb
size dlm 3" - 5".

yup.. port dickson.. mancing area mane bro??
nak jumpa, sembang ok jee... aku pun baru 1 tahun bela aro nie.. x pandai sgt pun..
utk rege bro admin dah jawabkan.. dia mmg org yg tepat kalu nak carik aro...
(admin: aku promote ko lagi nie... hihihihih)

slalu mancing area lukut dan kat telok kemang ade gak. naik ikut satu lorong kecik kat selekoh yg ade kedai makan.tekong zaini ex army.
Back to top Go down
seluwang

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 27, 2011 10:13 am

izzydean wrote:
Admin wrote:
izzydean wrote:
Admin wrote:
haha ok terima kasih bnyak² Very Happy

hehehe..byk betul suport ko bob..bgs bgs hehhe..semoga maju bisnis ko aku doakan
....jgn lupa blanja aku mkn nnt.. cheers cheers cheers cheers cheers

haha tak abis ngn belanja makan korang ni
mcm le aku ni kaya sngt Very Happy

dean try ler letak gmbar ikan ko tu kat mudah.my mana tau kot ada yg berminat

aku igt nk jual kt member forum ni..bg semangat sikit n panas sikit forum ni..hehehe..dr aku jual kt mudah baik aku tolak kt member forum..ikan ni body x gemuk..sbb diet dia aku control..so klu nk wat induk ok..tp ganas sikit..abis mg aku kena belasah dgn dia..aku igt nk kacuk dgn mg..mana tau lah jd shb..x sempat dia dh buli mg aku abis cedera parah mg aku..mcm aku nk goreng je hb ni..sakit hati juga..dia ok je..mg aku plak masuk icu tank..cedera kt pp dgn ekor abis patah..sisik pun byk jatuh..klu mg aku pukul hb tu sampai mati aku puas hati juga..kepala aku mcm nk wat anak tiri je..aku nk campak je kt kolam toman..tp wife aku ckp sabar..hehehhe..tension.. What a Face What a Face What a Face tu yg aku nk jual tu..dasar ikan indon..x tau ke mgf tu malaysia punya ikan..igt indon ke..hahahahaha.merepeklah plak aku ni..

umur ikan ni +- 2thn 4bln. buleh da masuk kolam buat prktikal dulu utk jd induk.hihih..
da kenalpasti ke bro dean jantinanye? lagi satu awat brutal sgt ikan bro ni..sat lg masuk kolam then dia bg TKO kat induk lain tak ke naye..hihii..
trus terang aku tak brape reti nak letak harga ikan bro ni. apa kata minta tn admin kite menzahirkan harganye terlebih dahulu berdasarkan kepakaran menilik yg ade pd beliau Basketball juga pendapat harga dari bro bro yg lain.
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 27, 2011 7:43 pm

seluwang wrote:
izzydean wrote:
Admin wrote:
izzydean wrote:
Admin wrote:
haha ok terima kasih bnyak² Very Happy

hehehe..byk betul suport ko bob..bgs bgs hehhe..semoga maju bisnis ko aku doakan
....jgn lupa blanja aku mkn nnt.. cheers cheers cheers cheers cheers

haha tak abis ngn belanja makan korang ni
mcm le aku ni kaya sngt Very Happy

dean try ler letak gmbar ikan ko tu kat mudah.my mana tau kot ada yg berminat

aku igt nk jual kt member forum ni..bg semangat sikit n panas sikit forum ni..hehehe..dr aku jual kt mudah baik aku tolak kt member forum..ikan ni body x gemuk..sbb diet dia aku control..so klu nk wat induk ok..tp ganas sikit..abis mg aku kena belasah dgn dia..aku igt nk kacuk dgn mg..mana tau lah jd shb..x sempat dia dh buli mg aku abis cedera parah mg aku..mcm aku nk goreng je hb ni..sakit hati juga..dia ok je..mg aku plak masuk icu tank..cedera kt pp dgn ekor abis patah..sisik pun byk jatuh..klu mg aku pukul hb tu sampai mati aku puas hati juga..kepala aku mcm nk wat anak tiri je..aku nk campak je kt kolam toman..tp wife aku ckp sabar..hehehhe..tension.. What a Face What a Face What a Face tu yg aku nk jual tu..dasar ikan indon..x tau ke mgf tu malaysia punya ikan..igt indon ke..hahahahaha.merepeklah plak aku ni..

aku dh masuk dlm kolam ari tu..igt nk pratik mcm tu lah..tp abis mg aku kena belasah..pada hal mg tu lg besar dr dia..sbb tu aku out dia dr kolam..igt nk campak je dlm kolam toman biar dia rasa..tp wife aku x bg..hehehe..

umur ikan ni +- 2thn 4bln. buleh da masuk kolam buat prktikal dulu utk jd induk.hihih..
da kenalpasti ke bro dean jantinanye? lagi satu awat brutal sgt ikan bro ni..sat lg masuk kolam then dia bg TKO kat induk lain tak ke naye..hihii..
trus terang aku tak brape reti nak letak harga ikan bro ni. apa kata minta tn admin kite menzahirkan harganye terlebih dahulu berdasarkan kepakaran menilik yg ade pd beliau Basketball juga pendapat harga dari bro bro yg lain.
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeWed Feb 02, 2011 1:26 am

ada ke arowana mahal di jual dengan hrga murah?rasanya teramat2lah susah nak dapat...kecualilah kolam tu abah kita punya sendiri.....kalau arowana murah di jual dengan harga mahal memang banyak....jual anak green sebagai anak mg...jual anak banjar red sebagai HB.....jual anak shb sebagai mg.....jual anak banjar red sebagai chili red...perghhh... mcm2 lagilah tak larat nak cite......so berhati2 dgn arowana murah nie...cara nak ubah bg WTT kaw2....

kat kolumpo skrg nie lg hebat ada trader jual arowana jenis hibrid baru namanya 'Arowana Golden Super High Back' dgn 'Arowana Golden Highback' ..adoiiii.....dah mcm2 nama spesis dah...sbbnya nak bagi habis jual......kalau dah Induk MG bluebase dgn Super HB bluebase...bukan ke anak di di panggil super high back je...tak usah le di panggil gold2 lg...SHB adalah SHB...HB adalah HB mana datangnya gold tu...ni lah contoh2 penjual nak menipu pembeli...kesian kat pembeli yg kurang tahu..ek....eh dia boleh pulak buat potongan harga tu...ingat jual barang bundle ke apa.......so berhati2 dgn arowana murah....
Back to top Go down
komiko sibling

komiko sibling

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeWed Feb 02, 2011 11:07 pm

Admin wrote:
kalau ikut permintaan paling tinggi skrg adalah jenis HB
tapi kalau ikut harga yg tinggi jenis MG
tapi MG yg betui² berkualiti ler, bukan yg gred rendah
permintaan anak ikan dari luar negara lebih bnyk dari jenis HB cheers
kalo budget dlm 400-600...bley dpt aro ape???
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 03, 2011 8:04 pm

kalo area bukit merah dah boleh dpt jenis highback golden dah kalo bajet dlm 400-600 tu.
Back to top Go down
azza_iskanda

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeWed Feb 09, 2011 11:00 am

ikan_akeem wrote:
kalo area bukit merah dah boleh dpt jenis highback golden dah kalo bajet dlm 400-600 tu.

tuan admin....red tail golden ada stok ke??brape harga??kalau mcm sy yg kt kota kinabalu mcmne eh??postage disediakan?? Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 10, 2011 1:38 am

500 sekor tapi takde penghantaran, kena mai ambik sendiri
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 10, 2011 10:22 am

ikan_akeem wrote:
Admin wrote:
ikan_akeem wrote:
tumpang lalu..nak tanya sket..camner nak upload pic dlm forum ni?sebab tak paham sket la nak guna "host image shack" ni..

aku slalu guna www.photobucket.com
senng jer, daftar pastu upload gmbar, pastu copy code yg ada tulis IMAGE
pastu paste je kat forum ni Very Happy

thanx admin a.k.a bob. actually nak upload pic utk nak juai ikan shb. kalo dpt upload nnt leh la minta komen drp kwn2 dlm forum nie..

dean..cubaan utk kawen kan hb ngan mg tu dibuat dlm akuarium je ke?

AKU BUAT DLM KOLAM FIBERGLASS..tp x besar sgt size kolam tu..10ft x 5ft je..huhuhuh..
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeSat Apr 09, 2011 7:13 pm

izzydean wrote:
ikan_akeem wrote:
Admin wrote:
ikan_akeem wrote:
tumpang lalu..nak tanya sket..camner nak upload pic dlm forum ni?sebab tak paham sket la nak guna "host image shack" ni..

aku slalu guna www.photobucket.com
senng jer, daftar pastu upload gmbar, pastu copy code yg ada tulis IMAGE
pastu paste je kat forum ni Very Happy

thanx admin a.k.a bob. actually nak upload pic utk nak juai ikan shb. kalo dpt upload nnt leh la minta komen drp kwn2 dlm forum nie..

dean..cubaan utk kawen kan hb ngan mg tu dibuat dlm akuarium je ke?

AKU BUAT DLM KOLAM FIBERGLASS..tp x besar sgt size kolam tu..10ft x 5ft je..huhuhuh..

bro... ko buat pakai fiberglass tank ok ke??? aku dah beli fiber glass 6 X 4....siap ader cermin depan tuh.... tang filter tank die yg aku x berapa terra nak buat... ader nasihat berguna ke bro??
Back to top Go down
AJURNA

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 19, 2011 6:54 am

salam...aku pon tringin nak bela hb nie...sekor je budak baru...brapa skrg harga?? Laughing

Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 20, 2011 10:28 pm

AJURNA wrote:
salam...aku pon tringin nak bela hb nie...sekor je budak baru...brapa skrg harga?? Laughing

kalau area bukit merah leh dpt dalam 500 ringgit jer
luar dari bukit merah mungkin 550-600

saiz 3 inci
Back to top Go down
geruwo

geruwo

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 22, 2011 8:59 am

kalo MG Blue base brape lak? 3 - 5inci?
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeSat Apr 23, 2011 2:59 am

geruwo wrote:

baru ni aku beli MG bluebase RM1500 je sekor, ikan saiz 3.5 inci
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeSat Apr 23, 2011 8:59 am

Admin wrote:
geruwo wrote:

farm mana bro,ada lg tk?upload la gambar member2 nk tgk n blajar
Back to top Go down
geruwo

geruwo

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeSat Apr 23, 2011 11:20 am

Admin wrote:
geruwo wrote:

ori punye ke?quality?
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeSat Apr 23, 2011 10:26 pm

upload gmbar pun tak guna, ikan kecik lagi
mana ada nmpak kualiti dia, semua sama je
kualiti biasa² je tengok harga ler Very Happy
Back to top Go down
geruwo

geruwo

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeSun Apr 24, 2011 10:40 am

ingt nk angkt sekor...hehe.
Back to top Go down
NADEEN

NADEEN

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 28, 2011 8:45 pm

ada ke blue base lg??
kompom blue base??hehehe
Back to top Go down
http://bumiemasaquaculture.blogspot.com/
geruwo

geruwo

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 29, 2011 10:15 am

blue base lawa ke?
Back to top Go down
NADEEN

NADEEN

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 29, 2011 4:14 pm

dalam kategori arowana..kira blue base ni KING la...original Bukit merah...
sebab tu ramai yg mengidam utk memiliki spesis nih...kira klu dia ada blue base ni..dia pun leh d kategori kan KING gak la..walau pun baru sehari memiliki spesis tersebut...huhu
Back to top Go down
http://bumiemasaquaculture.blogspot.com/
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 29, 2011 8:32 pm

NADEEN wrote:
sebab tu ramai yg mengidam utk memiliki spesis nih...kira klu dia ada blue base ni..dia pun leh d kategori kan KING gak la..walau pun baru sehari memiliki spesis tersebut...huhu

ada stok anak BB x bro??
Back to top Go down
geruwo

geruwo

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitimeSat Apr 30, 2011 11:54 pm

gabanzshah wrote:
NADEEN wrote:

ada stok anak BB x bro??

ade stok lg x?kaloa ade ingat nk ejas sekor dua ni.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Berminat nak beli ikan arowana   Berminat nak beli ikan arowana - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down

Berminat nak beli ikan arowana
Back to top 
Page 4 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» ada yang berminat tak nak beli MGBB?
» Sesapa berminat nk beli MG F1 lepas terbang?
» MOHON BANTUAN SIFU2...SUPER HB KE NI...???
» saya nk beli ikan mb plse
» kalau bini marah beli ikan mahal2 apa nak buat?ha3