Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Highback ikan pertama ku hehe

Go down 
azzam2u@yahoo.com
pemandubas
xback_aro
kyo82
izzydean
hafiizd
mohdfauzilan
ikan_akeem
zcool
Admin
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
izzydean

izzydean

Highback ikan pertama ku hehe - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Highback ikan pertama ku hehe   Highback ikan pertama ku hehe - Page 3 Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 5:34 am

[quote="izzydean"]ok kali ni cuba otai otai teka ni iVHighback ikan pertama ku hehe - Page 3 P1020433b

kan jenis apa...
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Highback ikan pertama ku hehe   Highback ikan pertama ku hehe - Page 3 Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 6:46 am

[quote="izzydean"]
izzydean wrote:
ok kali ni cuba otai otai teka ni iVHighback ikan pertama ku hehe - Page 3 P1020433b

kan jenis apa...

x nampak bro..ko letak black water ke..kasik clear skit..nti aku ckp banjar,panas lagi post ni..hahaha Shocked
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: Highback ikan pertama ku hehe   Highback ikan pertama ku hehe - Page 3 Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 7:42 am

[quote="gabanzshah"]
izzydean wrote:
izzydean wrote:
ok kali ni cuba otai otai teka ni iVHighback ikan pertama ku hehe - Page 3 P1020433b

kan jenis apa...

x nampak bro..ko letak black water ke..kasik clear skit..nti aku ckp banjar,panas lagi post ni..hahaha Shocked

ni mmg banjar red super yg mcm kt dlm video ko bg tu..mmg aku saja beli ikan ni dgn rm 400 utk aku bezakan mcm mana super red,blood red.chili red masa kecik..klu bnjar jenis ni mmg susah nk bezakan..sbb dia sama mcm super red..tp bila dh 8-9 inchi baru nampak sikit warna hijau ladang kuda baru timbul sikit..tapi bila aku taning dgn tank itam bg dia makan sw yg aku buat special punya..warna tu hilang sikit sikit sekarang ni timbul warna biru dgn merah plak..sbb super worm tu aku bg mkn lobat merah..dan campur dgn berapa bahan kimia sikit..hehehe..walau mcm ner pun aku tetap kata ikan ni banjar red..hehee
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Highback ikan pertama ku hehe   Highback ikan pertama ku hehe - Page 3 Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 8:29 am

betul tu apa yg bro katakan..mmg susah nk bezakn..klu dh banjar tu mmg banjar..camna xbreed skali pn ciri2 banjar tu tetap ada..cuba bro tengok video dlm post red chille or bhybrid banja aku tu.mesti bro paham apa yg aku perkatakn..aku pun ngah tanning banjar aku ngan BT..xder plak kuar warna biru..merah mmg jelas..wat camna,meh ajaq skit..
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: Highback ikan pertama ku hehe   Highback ikan pertama ku hehe - Page 3 Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 8:53 am

gabanzshah wrote:

betul tu apa yg bro katakan..mmg susah nk bezakn..klu dh banjar tu mmg banjar..camna xbreed skali pn ciri2 banjar tu tetap ada..cuba bro tengok video dlm post red chille or bhybrid banja aku tu.mesti bro paham apa yg aku perkatakn..aku pun ngah tanning banjar aku ngan BT..xder plak kuar warna biru..merah mmg jelas..wat camna,meh ajaq skit..

hehehe..bkn x nk ajar taning..tp modal lampu je dh dekat rm800..klu taning light pki lampu biasa biasa lambat jadi..klu nk modal murah sikit kenakan direct matahari ikan tu..aku rasa pun dch ok juga tu..sbb cahaya matahari leh mencantikka warna n sisik dia..hhehehe
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: Highback ikan pertama ku hehe   Highback ikan pertama ku hehe - Page 3 Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 5:55 pm

izzydean wrote:
gabanzshah wrote:

hehehe..bkn x nk ajar taning..tp modal lampu je dh dekat rm800..klu taning light pki lampu biasa biasa lambat jadi..klu nk modal murah sikit kenakan direct matahari ikan tu..aku rasa pun dch ok juga tu..sbb cahaya matahari leh mencantikka warna n sisik dia..hhehehe

nature way's is the best la utk bg arowana ni jd cantik..cuba tgk ikan kat dlm kolam tu..sumernyer jd cantik2 dan berkilat.tapi bila kita letak dlm aquarium bebarapa hari..leh nampak cam pudar or turun sket colornyer..
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: Highback ikan pertama ku hehe   Highback ikan pertama ku hehe - Page 3 Icon_minitimeThu Mar 29, 2012 8:05 pm

xder yg nak upload pic tebaru ikan ker... Razz
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Highback ikan pertama ku hehe   Highback ikan pertama ku hehe - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down

Highback ikan pertama ku hehe
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» rtg pelu tanning ke?
» highback/suprhighback/bukan MG.. hehe...
» Ikan Kelisa pertama ku...
» inilah ikan saya yg tak dapat nak celen otai2 sekalian, hehe
» chilli red kolam kuala kangsar