Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Selain arowana

Go down 
Naga Emas
baim
AroG
mr.gabanz
mr_azhar86
liveracher
abgkembar
Gorgonzola
ikan_akeem
SyafiqM
asheed
Jai
alonghafidz
scouser
Opmin
smday25
fizaro
kodok
marhaban
zerol86
24 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
zerol86

Selain arowana Empty
PostSubject: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:15 am

huhu cita pasal arowana je jom share ikan apa korang ada

sorry admin kalau lari topik leh delete je ahak..\

1) SP ray .. 2 ekor male/female
2) Cloan loach .. 4 ekor
3) Kelah .. 3 ekor
4) Sebarau .. 1 ekor
5) Jelawat .. 1 ekor
6) Lampam.. 1 ekor
7) Tiger fish (NGT, NTT, IT).. 7 ekor
Cool Bandaraya .. 3 ekor
9) Binchir.. 1 ekor
10) Lobster .. 1 ekor

hehehe banyak gila ikan aku list adoih.. ikan terbaru aku masuk clown loach je 2 ekor..

next target nak tambah koleksi ray plak..maybe nak ambik motoro.. tiger full house tp kalau ada AT and budget ada ST aku sambar je gak..

Back to top Go down
marhaban

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:23 am

tilan
laih/lais(ikan sungai paling sedap kalau goreng kunyit)
sebarau..
haha..
Back to top Go down
zerol86

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:28 am

uiks tilan , laih , lais?? jap aku google.. racun baru nie..

orang marah aku nie suka ikut orang.. orang bela dia pun nak bela.. aku cakap satu je suka hati aku la hehehe..
Back to top Go down
kodok

kodok

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:29 am

Sp ray
Fai feng
Temoleh
Lampam
Dbkl...tu je..
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
fizaro

fizaro

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:31 am

Bro post gambar sp ray tu..teringin nak nengok..
Back to top Go down
zerol86

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:36 am

https://arowana.forumotion.com/t505-my-colletion
ntah owner claim sp ray.. aku layan jela.. masih newbie lagi .. dah terro skit baru nak angkut motoro lak..tapi ada rezeki lubang baik sambar je..

bro kodok aku rasa tak ckup lagi ikan ko tu huhu.. kelah ari tu dah goreng ke.. keke.. ala aro berlambak atas tu ok la kat bawah tu pun kena full house gak =P
Back to top Go down
fizaro

fizaro

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:38 am

zerol86 wrote:
ntah owner claim sp ray.. aku layan jela.. masih newbie lagi .. dah terro skit baru nak angkut motoro lak..tapi ada rezeki lubang baik sambar je..

bro kodok aku rasa tak ckup lagi ikan ko tu huhu.. kelah ari tu dah goreng ke.. keke.. ala aro berlambak atas tu ok la kat bawah tu pun kena full house gak =P

Mak ai betul ke aku nengok gambo ni?
Tadi petang baru balik dari XL BP cuci2 mata..ada terperasan BATMAN ray namanya kalau tak silap sebijik cam kau punya zerol..harga lupa lak tapi mahal juga..
Back to top Go down
zerol86

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:42 am

adeh jgn la buat aku exiceted tak pasal2 aku order lagi keke.. batman ray bukan cam akunyer la bro dia ada shape.. tapi hati2 bro kat luar sana ada orang sial g potong ray tu jadikan cam batman..
Back to top Go down
kodok

kodok

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:43 am

zerol86 wrote:

Kelah tu aku simpan lagi sampai hari ni..ada dlm peti ais tu...hehehe cukup la tu...byk2 nanti kang x terjaga plak...
Back to top Go down
fizaro

fizaro

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:46 am

zerol86 wrote:
adeh jgn la buat aku exiceted tak pasal2 aku order lagi keke.. batman ray bukan cam akunyer la bro dia ada shape.. tapi hati2 bro kat luar sana ada orang sial g potong ray tu jadikan cam batman..

Mak ai..aku ingat arowana je orang bkin macam2 ikan pari pon menjadi mangsa jugak..baru berangan nak carik sekor..leceh2..ilmu pasal ray ni tak cukup lagi takleh sambar lagik..
Back to top Go down
zerol86

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:51 am

iyer la tu aku x caye cakap ko nie kodok.. hahaha.. .ambik dgn aku la nanti aku order sekali keke..tapi tggu semua settle down.. para wanita masih ungkit hal bm nie..

ray so far aku tgk ok je sama jaga dgn aro cuma leceh skit sebab bukan sebarang ubat leh letak, garam kena diluted dulu.. tapi bab jagaan air sama la dgn aro.. cuma extra care je..
bab makanan je leceh.. aku sekarang taruh je mw.. so far tak makan lak.. hb aku stress dgn ray nie ..tak makan dah berapa ari nie..
Back to top Go down
smday25

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 9:55 am

Ikan carp jepun ade la dlm kolam ckit... dan mcm2 lag ikan sungai aku sumbt dlm kolam 2...
Mmg kolam aku setting stu maltsia nye... Haha

Tap aku ade pet selain dri ikan...
Dri kecik mcm cicak smpai aku bleh wat bantal golek...
Nnti aku upload pic besfren aku ni...
Tnggu.... Hehehehehe
Back to top Go down
zerol86

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 9:58 am

hoho bagus2.. share je pix bro.. thread nie khas tuk share hoby selain arowana.. cicak aku tak berkenan lak tgk cicak rasa nak bagi aro aku makan je hehe
Back to top Go down
smday25

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 10:10 am

Nnti aku upload pic beliau...... Dlu cicak la bro... Skrng klw ltk dlm aqua 4 ft pnuh die je dlm 2...
Aro pn kluar dri aqua rase... Haha... Nnti sng2 aku share pic... Lupe bg taw..
Name die Dobby... Anak sedare aku la pnggil.. Lekat trus.. Jantan perkase.....
Back to top Go down
kodok

kodok

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 10:25 am

smday25 wrote:
Nnti aku upload pic beliau...... Dlu cicak la bro... Skrng klw ltk dlm aqua 4 ft pnuh die je dlm 2...
Aro pn kluar dri aqua rase... Haha... Nnti sng2 aku share pic... Lupe bg taw..
Name die Dobby... Anak sedare aku la pnggil.. Lekat trus.. Jantan perkase.....

Ko ni bela buaya ke apa ni? Heheh
Back to top Go down
smday25

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 10:41 am

Cemas2 la buaye bro... Tap hensem la ckit.... Hahahaha...
Back to top Go down
Opmin

Opmin

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 11:20 am

Feifeng-1
Lampam-2
Kelah Merah-1
Temoleh-2
Bandaraya-2

Aqua 2 biji 4kaki..

Sebarau,kaloi,oscar,belida,keli,jelawat yg ni sume dah lepaskan kat tasik...hehehe Laughing
Back to top Go down
scouser

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 5:49 pm

teringin nak carik fai feng tp tak jumpa lagi... Sad sesape tau kat mane leh dpt ikan nie kat area KL/sgor???

by the way, dlm tank aku ade kelah x 2 ngan ikan anak aku, lupe lak name dier.. bentuk mcm ikan bawal... ikan murah je nie.. yg lelain dah hantor balik kampung ngan humban dlm tasik...
Back to top Go down
zerol86

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 6:59 pm

Fei feng g kt pj old town ada byk.. perh semua ada tasik sendiri huhu.. bila la aku nak ada tasik huhu..korang rasa berapa eh nk buat kolam kt tepi rumah dlm 10 kaki urmm..ada bangla tu ckp dlm 2k..buat kolam saje..jeles la semua ada kolam aduh..
Back to top Go down
alonghafidz

alonghafidz

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeMon Oct 15, 2012 5:16 am

Aku tukang kampung ..nk buat kolam bgtau aku..jgn panggil bangla ..support our Malaysian.. tapi area penang jela ..huhu.. anyway dlm aqua aku

- lobster
- sp ray
- bandaraya

Kolam aku ada keli 3200 ekor ..sapa nak beli bgtau.. hehe.. Basketball
Back to top Go down
Jai

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeMon Oct 15, 2012 5:17 am

takde ke peminat ikan discus antara forumers ni?
aku ada le barang 15 ekor tapi baru je belajar2.. Laughing
Back to top Go down
asheed

asheed

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeMon Oct 15, 2012 7:06 am

discus ikan yg lg payah jaga dr aro..tp cantek kalo bela byk2
Back to top Go down
zerol86

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeMon Oct 15, 2012 7:59 am

perh keli kampung ke keli africa kalau keli kampung nak jugak angkut.. manis wooh.. alamak aku kat kl la bro..

discuss tak berkenan la hehe.. aku tgk cam berkenan dgn ikan oscar lak leh breeding weeee... hantu tul la nafsu aku nie semua ikan nak sauk..
Back to top Go down
asheed

asheed

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeMon Oct 15, 2012 10:00 am

oscar..x best lar..kompom cpt bosan..
baik ko lyn kaloi..
discus ni cun bro..tp remeh..senang gak breed..
jaga air jek
Back to top Go down
Opmin

Opmin

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitimeMon Oct 15, 2012 10:30 am

Oscar kuat melantak..x reti nak kenyang.. Klu tank comm dia sekor je tukang perabis makanan..Dia pye najis jgn ckplah...berlambak2.. Kotor terus akua... Serik dah aku lyn oscar nie.. Keje nak maintenance filter jer..sebab tu lah oscar harga murah je kat LFS...huhu
Back to top Go down
Sponsored content

Selain arowana Empty
PostSubject: Re: Selain arowana   Selain arowana Icon_minitime

Back to top Go down

Selain arowana
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Selain haiwan peliharaan boleh ke dikembangkan jadi makanan?
» Arowana jantan??? Arowana betina??? macam mana nak bezakan?
» pearl arowana, silver arowana, alligator gar untuk dimiliki anda semua..!!
» harga silver arowana
» silver arowana, pearl (jardini) arowana, alligator gar, akuarium 4x2x1.5 kaki untuk dijual