Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

BLack water

Go down 
bal_bianchi
zerol86
ikan_akeem
Opmin
Lee_silver
icecube
hu2aimie
11 posters
AuthorMessage
hu2aimie

hu2aimie

BLack water Empty
PostSubject: BLack water   BLack water Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 9:17 am

Sesape penah cuba black water? dorang kata kalau jadikan black water aro punya seri lagi naik
BLack water Pcbnfi8y9

Back to top Go down
icecube

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 2:29 am

kalo utk red arowana yes.
kalo gold tak banyak beza. mungkin apa zat2 galian atau buat air serupa mcm kolam amazon so rasa lebih aman damai, so aro kurang stress.

biasa black water utk kurang stress.
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 6:57 pm

x silap aku lah mie kita pernah bincang pasal black water n daun ketapang kan......fungsi dia tetap sama je kot....
Back to top Go down
Opmin

Opmin

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 9:53 pm

Klu letak dlm black tank mmg cun.. Cuba pi bubuh dlm white tank..haha..
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeFri Sep 14, 2012 8:53 am

Opmin wrote:

jadi cam ayak teh susu
Back to top Go down
ikan_akeem

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeSat Sep 15, 2012 11:05 am

hu2aimie wrote:
Opmin wrote:

jadi cam ayak teh susu

jadi mcm nescafe cair la..hehe
Back to top Go down
zerol86

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeSun Sep 16, 2012 9:02 am

blackwater nie byk pakai tuk turunkan ph.. release stress tuk ikan and etc.. cari paling murah dan mudah.. pakai daun ketampang..
Back to top Go down
bal_bianchi

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeSat Sep 29, 2012 3:57 am

salam taiko2, otai2 dan seankatan dngan nya!!

sy bdak baru dngan dunia arowana..
so sy perlu bnyak stady pasal arowana neh
mula2, sy nak tnya pasal air yg ssuai
em klu pkai air tpis yg kta duk mnum 2 ssuai tak tuk arowana neh??
perlu tmbah apa2 tak dlam kndungan air tapis 2??
Back to top Go down
SyafiqM

SyafiqM

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeTue Oct 02, 2012 9:22 pm

zerol86 wrote:
blackwater nie byk pakai tuk turunkan ph.. release stress tuk ikan and etc.. cari paling murah dan mudah.. pakai daun ketampang..

Ramai orang mengesyorkan daun ketapang ni .. Bagi yang asal dari kampung mungkin sekilas pandang dah tahu cmner daun ketapang tuhh .. Tapi orang key ell tau keh daun ketapang cmner ? Harap sesiapa yang biase petik daun ketapang tepi jalan tuh boleh attachkan gambar dan tips untuk kenal daun ketapang ni Cool
Back to top Go down
zerol86

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeTue Oct 02, 2012 11:15 pm

aku pun sekarang susah nk cari daun ketapang.. kat lfs siap jual lagi satu plastic bape ringgit tah lupa huhu..
Back to top Go down
zerol86

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeTue Oct 02, 2012 11:26 pm

bal_bianchi wrote:

no comments huhu pastikan air tapis tu ph 7+/- ok la then make sure takde clorin.. (air tapis ada kloring ke tak pastilak) pape pun try bubuh lampam ke anak ikan kap dulu..
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 1:16 am

pH air aku 6.2-6.8.. atas pd tu aku xpnah lg sb aku fikir pH paling ok antara 6-7.. klau atas 7 tu ikan ok lg?
Back to top Go down
zerol86

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 2:42 am

atas 7 tu tak berapa recommend la.. bawha 7 kira ok lagi.. pape pun jgn naik mendadak ikan aku pernah hidup ph 8 haha..
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 4:00 am

haha.. okla tu.. aku pon x brani tuka 50% ke 70% air.. sb kualiti air kat rmh aku mcm xleh caya sgt... aku pnah kematian lampam sb air rmh.. so aku ambik lgkah slamat.. tuka 10%-30% je.. cuma kna kerap skit la..
Back to top Go down
hiwayati

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 8:44 am

bal_bianchi wrote:

pasal air tapis,nk kongsi jgk sbb sy memang pakai air tapis dari mula bela aro dlm setahun dah so far ok,tak payah pakai anti klorin jimat bro..lg pun air tapis ni yg sy tau dia pnuh dgn kndungan oksigen jd klau tukar air aqua banyak 50% pun tak dak efect kat ikan sy.
Back to top Go down
kodok

kodok

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 9:04 am

hiwayati wrote:
bal_bianchi wrote:

pasal air tapis,nk kongsi jgk sbb sy memang pakai air tapis dari mula bela aro dlm setahun dah so far ok,tak payah pakai anti klorin jimat bro..lg pun air tapis ni yg sy tau dia pnuh dgn kndungan oksigen jd klau tukar air aqua banyak 50% pun tak dak efect kat ikan sy.

Ok pasal air tapis...aku pernah ada pengalaman mcm ni....first bela aro dulu aku mmg pakai air tapis..masa ti rumah x de lagi penapis air ni..so beli la yg kt mesin air tu..mmg byk kn spare syiling la...mcm membazir tp aro punya pasal sanggup la...satu hari aku g kedai kt penang..sebelah tune hotel..klu org dok penang tau la lfs ni...mmg besar la...berkesempatan jumpa tokei kedai..mmg baik abis..so aku cerita la ada bela aro n pakai air tapis x pakai anti klorin..satu ja tokei tu ckp ..air tapis bagus untuk manusia tp bkn untuk ikan...miniral dlm tu dah x de...ikan perlukan minirel dlm air paip atau air tadah yg dimasukkan anti klorin..so start dr tu aku dah x pakai air tapis...aku pakai air paip yg diletak antiklorin...dia ckp jangka masa pendek kita x nampak perubahan ikan tu...tp jangka masa panjang kita boleh beza kan...just share what i get from one big sifu....
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
Sponsored content

BLack water Empty
PostSubject: Re: BLack water   BLack water Icon_minitime

Back to top Go down

BLack water
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» penggunaan black water.
» Penjernih Air (water cleaning) sesuai ke x utk aro.. Minta pandangan..
» Sump filter
» black tank
» WHITE TANK...BLACK TANK...