Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

highback malaysian golden

Go down 
retro
edlim
fizaro
aromuda
kyo82
Opmin
wanotz
jett lizdaf
hu2aimie
madi_kuale
miang
ally9970
mindgame
17 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
mindgame

mindgame

highback malaysian golden Empty
PostSubject: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 9:52 am

salam..
saya adalah noob dalam bidang ni.. baru je tadi beli highback malaysian golden.. panjang 5-6 inci.. harga rm500.. ok ke harga tu, atau ada tmpat yg boleh dpt lagi murah?

nk cari kawan utk die.. ape tank-mate yg sesuai?
Back to top Go down
https://www.facebook.com/haziqtharwan
ally9970

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 10:18 am

current price..rm500 tu sedikit mahal
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 10:58 am

mindgame wrote:
salam..
saya adalah noob dalam bidang ni.. baru je tadi beli highback malaysian golden.. panjang 5-6 inci.. harga rm500.. ok ke harga tu, atau ada tmpat yg boleh dpt lagi murah?

nk cari kawan utk die.. ape tank-mate yg sesuai?

ayarkkkk....dah beli apa leh buat....lampam la sesuai
Back to top Go down
madi_kuale

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 10:05 pm

letak gambar bro baru best. klau harga tu mungkin jenis shb kot
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 10:31 pm

highback malaysian golden bro
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 11:51 pm

highback malaysian golden,highback gold,high back,high back blue base,high back goleden base...pusing kanan kiri,atas bawah sama ja.....trick nama....betul gak mgkin shb...tu kira hrga shb....apa2 hal selamat menjaga aro..tak ramai yg baru2 stat main aro beli yg terus mahal...
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSat Jul 21, 2012 2:33 am

boleh upload gmbar x bro?
Back to top Go down
mindgame

mindgame

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSat Jul 21, 2012 3:41 am

oh, agak mahal ek?
xpelah, dah terbeli baru jumpe forum nih..
tp ada mmber beli highback malaysian golden gak.. panjang 6-7 inci rm1200.. die kene tipu la tu eh? cian die~

kk,nnt upload gamba..
tp sbnarnya takot nak amik gamba.. dulu ada bela black arowana.. rupe die mcm silver, tp hitam bdan die.. mati sudah..
takot nak amik gamba sbb ada mitos2 yg berkata, klau amik gamba nnt ikan mati.. wakakakka..
aku tak caya sbnarnye, tapi takot gak.. hik hik hik
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSat Jul 21, 2012 3:49 am

klo cam tu gaya lah tutup mudah.com sbb orng x post pic tkot pet dorng mati.. hahah

mindgame wrote:
oh, agak mahal ek?
tp ada mmber beli highback malaysian golden gak.. panjang 6-7 inci rm1200.. die kene tipu la tu eh? cian die~

kk,nnt upload gamba..
tp sbnarnya takot nak amik gamba.. dulu ada bela black arowana.. rupe die mcm silver, tp hitam bdan die.. mati sudah..
takot nak amik gamba sbb ada mitos2 yg berkata, klau amik gamba nnt ikan mati.. wakakakka..
Back to top Go down
mindgame

mindgame

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSat Jul 21, 2012 3:58 am

wanotz wrote:
klo cam tu gaya lah tutup mudah.com sbb orng x post pic tkot pet dorng mati.. hahah

mindgame wrote:
oh, agak mahal ek?

kk,nnt upload gamba..

ahahahha.. btol gak tuh.. kk, esok atau lusa upload.. ngah keje nih..
err, ikan lampam tu nak beli skarang ke tggu arowana tu besar?
Back to top Go down
madi_kuale

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSat Jul 21, 2012 5:20 am

lampam jgn letak seko nanti parah dia kena belasah. Letak 2 ekor dah cukup dah boleh bergilir2 kena belasah. Yg member beli rm1200 tu bukan highback malaysia golden kot. Tu memang malaysia golden betul tu mahal
Back to top Go down
mindgame

mindgame

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSat Jul 21, 2012 8:35 am

madi_kuale wrote:
lampam jgn letak seko nanti parah dia kena belasah. Letak 2 ekor dah cukup dah boleh bergilir2 kena belasah. Yg member beli rm1200 tu bukan highback malaysia golden kot. Tu memang malaysia golden betul tu mahal

orait! nasihat akan dijadikan panduan.. thanks!

ada lagi nak tanya, memang klau arowana kecik2 lagi kene letak dalam tank putih and selalu bukak lampu ke? org kedai tu suro wat mcm tu..
boleh sy tahu kenapa tak?
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSat Jul 21, 2012 9:42 am

yep kalau kata highback harga dlm 4-5 rat tu mmg munasabah. mgkin jgak ada beza skit dr segi kualiti. tp klau highback da smpai 1200 itu mcm da mlampau. xpe siasat dlu aro tu mungkin itu mg. kdang2 org suka tsalah ltak nma.. mcm cina dkt lfs tpt aku dia slh ltak nama jadi 'manja red' , 'crossbreak' , 'red tail malaysia golden'? aha.. ni cina x skolah punye. cuma kita xmau kna tipu je.. oh ye. dia ada bg certificate kn? apa nama dia letak?
Back to top Go down
Opmin

Opmin

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSat Jul 21, 2012 10:40 pm

HuHu aku baru beli HB reject RM200.. Cip tanggal,ekor bwah patah.. Tokey nanti mgu dpn dtg rumah pasang cip.. Lantak janji murah.. Sebaaatt..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSat Jul 21, 2012 11:40 pm

Opmin wrote:
HuHu aku baru beli HB reject RM200.. Cip tanggal,ekor bwah patah.. Tokey nanti mgu dpn dtg rumah pasang cip.. Lantak janji murah.. Sebaaatt..

Ekor bawah patah bukan reject lagi dah tapi cacat....
Back to top Go down
Opmin

Opmin

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSun Jul 22, 2012 12:13 am

[Ekor bawah patah bukan reject lagi dah tapi cacat....[/quote]

Boleh baik x? Dia belum putus lg... Cuma patah ckit je..sebab dia gaduh pye pasal..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSun Jul 22, 2012 2:52 am

Opmin wrote:
[Ekor bawah patah bukan reject lagi dah tapi cacat....

Boleh baik x? Dia belum putus lg... Cuma patah ckit je..sebab dia gaduh pye pasal..[/quote]

Tgk keadaan tahap kecederaan dia...post gambar tgk...tapi make sure gambar clear...
Back to top Go down
mindgame

mindgame

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSun Jul 22, 2012 3:17 am

bro kyo82, boleh terangkan tak kenapa arowana gold yg masih kecik dinasihatkan letak kat tank keliling putih n lampu yg terang?
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSun Jul 22, 2012 4:02 am

mindgame wrote:
bro kyo82, boleh terangkan tak kenapa arowana gold yg masih kecik dinasihatkan letak kat tank keliling putih n lampu yg terang?

Secara ringkas persekitaran keliling putih mmg blh bantu mempercepatkan develop sisik arowana...tetapi bergantung jugak dgn genetik ikan tu...aku penah tgk ikan yg tak didevelop dalam tank putih dgn ikan yg didevelop dalam tank putih dgn kauliti develop yg berbeza walaupun dari genetik yg sama....
Back to top Go down
aromuda

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSun Jul 22, 2012 4:24 am

kalo RM500 bleh dpt 2eko kat forum nie kan bro kyo tapi nk wat cam ner aku pun sama gak dah bli bru
jumpa forum nie adoiiii aiiiii ponnn
Back to top Go down
mindgame

mindgame

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSun Jul 22, 2012 6:25 am

kyo82 wrote:
mindgame wrote:

Secara ringkas persekitaran keliling putih mmg blh bantu mempercepatkan develop sisik arowana...tetapi bergantung jugak dgn genetik ikan tu...aku penah tgk ikan yg tak didevelop dalam tank putih dgn ikan yg didevelop dalam tank putih dgn kauliti develop yg berbeza walaupun dari genetik yg sama....

owh, mcm tu.. sbb sy pnya tank mmg xputih langsung.. lepas baca forum ni, baru tampal kertas putih kat luar tank.. boleh ker?

dr pemerhatian bro kyo82, yg dua2 ikan develop dari tank putih n tank tak putih tu, hasilnya mana lagi mengancam?
Back to top Go down
mindgame

mindgame

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSun Jul 22, 2012 6:27 am

aromuda wrote:
kalo RM500 bleh dpt 2eko kat forum nie kan bro kyo tapi nk wat cam ner aku pun sama gak dah bli bru

huh, itula pasal.. adoi.. b4 beli tu, ada gak mencari2 forum, tp kebnykannya xaktif sgt n kurang menarik.. bile dah beli, baru jumpe forum best nih..
xpelah, jaga yg ada ni jer..

nnt klau ada modal lebih n nak tambah, bli kat cni jer..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSun Jul 22, 2012 6:33 am

aromuda wrote:

Murah xbermakna kalo kualiti hampeh...sebab tu aku just rekemen HB yg reject xblh nak eksport ni je...kalo nk rekemen MG murah rm550 ka, rm650 ka rm 1k ka semua kt sini ada tapi kualiti yg xpasti yg buat aku xbrani nak rekemen...
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSun Jul 22, 2012 6:40 am

mindgame wrote:

owh, mcm tu.. sbb sy pnya tank mmg xputih langsung.. lepas baca forum ni, baru tampal kertas putih kat luar tank.. boleh ker?
dr pemerhatian bro kyo82, yg dua2 ikan develop dari tank putih n tank tak putih tu, hasilnya mana lagi mengancam?

balut kertas keliling xkan sama hasil dgn letak dalam FGT putih...beza kita blh tgk pada scale ikan tu...kalo dalam FGT putih ikut genetik yg baik dia blh sapu bersih...kalo bukan dgn keliling putih dia akan develop nampak sedikit kotor...secara ringkas kalo genetik yg sama kita develop dalam keliling yg berbeza then hasil dalam setahun - 2 tahun yg agak jauh berbeza...so kita pilihla yg mana kita nk run...tapi MG patutla dalam FGT putih dulu kalo nak best...tapi ada yg develop sama walaupun bukan dalam FGT putih...so pandai2 la kita nak yg mana...Dari pemerhatian aku sendiri...aku penah tgk MG selective breeding dari farm Johor yg drg develop dalam FGT putih selama hampir 3 tahun kemudian dimasukkan dalam kolam manghasilkan induk yg cukup cantik dari segi scale development dia...harga dia aku penah sebut dlu sekor rm80k org Singapore beli...apapun 1 konsep kena pegang ikan tu dari selective breeding dari genetik terbaik....
Back to top Go down
mindgame

mindgame

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitimeSun Jul 22, 2012 6:46 am

kyo82 wrote:
mindgame wrote:

balut kertas keliling xkan sama hasil dgn letak dalam FGT putih...beza kita blh tgk pada scale ikan tu...kalo dalam FGT putih ikut genetik yg baik dia blh sapu bersih...kalo bukan dgn keliling putih dia akan develop nampak sedikit kotor...secara ringkas kalo genetik yg sama kita develop dalam keliling yg berbeza then hasil dalam setahun - 2 tahun yg agak jauh berbeza...so kita pilihla yg mana kita nk run...tapi MG patutla dalam FGT putih dulu kalo nak best...tapi ada yg develop sama walaupun bukan dalam FGT putih...so pandai2 la kita nak yg mana...Dari pemerhatian aku sendiri...aku penah tgk MG selective breeding dari farm Johor yg drg develop dalam FGT putih selama hampir 3 tahun kemudian dimasukkan dalam kolam manghasilkan induk yg cukup cantik dari segi scale development dia...harga dia aku penah sebut dlu sekor rm80k org Singapore beli...apapun 1 konsep kena pegang ikan tu dari selective breeding dari genetik terbaik....

thank you very2 much!! info yg sgt berguna.. we should meet up one day. sy blanja teh tarik.. Smile
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: highback malaysian golden   highback malaysian golden Icon_minitime

Back to top Go down

highback malaysian golden
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Malaysian Golden atau HighBack Arowana?
» Malaysian Golden Arowana
» malaysian golden for sale
» Low grade Malaysian Golden
» Malaysian Golden Bluebase