Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri

Go down 
zerol86
Admin
kyo82
zcool
8 posters
AuthorMessage
zcool

Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Empty
PostSubject: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeTue Jun 26, 2012 11:00 am

As'kum geng arowana semua,

Lama dah tak post dalam forum nie. Best tgk gambar ikan2 baru Smile

Nak tanya sikit kpd semua forumers kat sini, ada lagi tak farm yang boleh / hendak ambik induk2 owner sendiri untuk kolam diorang? Maksudnya, owner akan bayar pd farm makanan induk2 sehingga keluarkan hasil & kemudian hasil bahagi 2 macam sistem pawah sediada & tak payah lagi bayar duit makan.

Terima kasih.
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeTue Jun 26, 2012 8:55 pm

zcool wrote:

Nak tanya sikit kpd semua forumers kat sini, ada lagi tak farm yang boleh / hendak ambik induk2 owner sendiri untuk kolam diorang? Maksudnya, owner akan bayar pd farm makanan induk2 sehingga keluarkan hasil & kemudian hasil bahagi 2 macam sistem pawah sediada & tak payah lagi bayar duit makan.

Terima kasih.

Wah lama xupdate kolam simen tu bro...apa cite?setakat ni rasanya byk farm dah penuh...cuma kalo induk kualiti kaw2 mgkin drg blh consider jugak...selalunya camtula...
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 2:41 am

Betul gak tu bro kyo... dengan harga aro skrg nie mesti diorang pun keberatan nak terima induk owner sendiri. Tapi kalau ada lubang / info bagitau la yea...

kyo82 wrote:
zcool wrote:

Terima kasih.

Wah lama xupdate kolam simen tu bro...apa cite?setakat ni rasanya byk farm dah penuh...cuma kalo induk kualiti kaw2 mgkin drg blh consider jugak...selalunya camtula...
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 5:27 am

K xda hal punya...tgu respon dari Bob jugak kot ada peluang kat MAU kolam kosong...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 6:34 pm

kolam dah penuh sorry yer hehe Very Happy
zcool ikan yg bela dlm kolam simen tu ape cite, leh bertelur tak?
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
zerol86

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 7:02 pm

aku dgr cita la tp dlm youtube pun ada.. kalau dlm simen environment dia betul ikan leh bertelur gak..
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeSat Jun 30, 2012 9:48 am

Hehehehee, dari pemerhatian aku ada 3 pair, tapi ikan dalam kolam byk sangat so byk gangguan. Dulu ingat nak wat kolam kecik2 sendiri, tapi plan tak bleh proceed pasal takde modal besar2 & harga aro skrg nie ngeri aje aku tengok. So, ingat nak cari kolam letak induk sendiri aje la.

Admin wrote:
kolam dah penuh sorry yer hehe Very Happy
zcool ikan yg bela dlm kolam simen tu ape cite, leh bertelur tak?
Back to top Go down
wanotz

wanotz

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeSat Jun 30, 2012 11:42 am

boleh lah sy datang memancing nanti, hihih Razz
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeSun Jul 01, 2012 8:34 am

Heheheheheee... boleh, tapi boleh pancing anak-anak dia aje... oh jgn lupa bawak byk RM, hahahahahaha

wanotz wrote:
boleh lah sy datang memancing nanti, hihih Razz
Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeFri Dec 28, 2012 10:55 am

kalo nak kolam kosong.. member aku ada bgtau aku hari tu... ada 4 kolam yg kosong.. leh letak induk sendiri.... pape hal.. nnt aku kompom kan.. if nak latest update.. pls pm den...
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeFri Dec 28, 2012 8:11 pm

Baru2 ni ada 1 farm habis lebih kurang 300 ekor induk mati...mgkin ada kosong...area bukit merah...kena pandai carila
Back to top Go down
rohurockstar

rohurockstar

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 7:52 am

klu tiba2 sampai beratus induk mati mungkin org pun cuak nak letak induk sendori dlm kolam tu.yelah kot2 ada penyakit ke...huhuhu..

tp siyes insyaAllah klu pjg umur dan masa tu masih main aro lg,mmg aku nk merasa ada induk sendiri dlm kolam xkisah kat mana2 pun asalkan bkn kolam syabas..hehehe
Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 8:00 am

rohurockstar wrote:
klu tiba2 sampai beratus induk mati mungkin org pun cuak nak letak induk sendori dlm kolam tu.yelah kot2 ada penyakit ke...huhuhu..

tp siyes insyaAllah klu pjg umur dan masa tu masih main aro lg,mmg aku nk merasa ada induk sendiri dlm kolam xkisah kat mana2 pun asalkan bkn kolam syabas..hehehe

hamboi... mementang lew... syabas dok buat operasi... huhu... quality air sekitar KL agak tidak memuaskan.. dan bekalan air asyik terputus jew... huhu....
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 8:51 am

H3he..aku pun ada info gak.semlm ada org dtg tgk ikan kat rmh aku.ingatkan hobbyist cam kita2 la..rupanya owner farm.
In case kalo ada nak cari kolam leh la roger org tu.dia kata kalo share 1 kolam ada 10 ekor pun dah cukup dlu..pastu nt pelan2 tambah induk lagi.tapi apa2 pun pikir pjg dulu la ye berkenaan risiko n cara nya yer.aku pun tak berani nk komen apa2 la.tanya nama farm dia tak cakap.tapi sekadar bgtau kecil2an shj..
Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 9:12 am

ikan_akeem wrote:
H3he..aku pun ada info gak.semlm ada org dtg tgk ikan kat rmh aku.ingatkan hobbyist cam kita2 la..rupanya owner farm.
In case kalo ada nak cari kolam leh la roger org tu.dia kata kalo share 1 kolam ada 10 ekor pun dah cukup dlu..pastu nt pelan2 tambah induk lagi.tapi apa2 pun pikir pjg dulu la ye berkenaan risiko n cara nya yer.aku pun tak berani nk komen apa2 la.tanya nama farm dia tak cakap.tapi sekadar bgtau kecil2an shj..

aaa... kalo gitu pun takut gak.. coz takmo bagitau dia nyew nama tapak... huhu... kang susah plak nak selidik.. kan....??!!
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 9:29 am

cdjapex wrote:
ikan_akeem wrote:

aaa... kalo gitu pun takut gak.. coz takmo bagitau dia nyew nama tapak... huhu... kang susah plak nak selidik.. kan....??!!

Hehe..aku pun just diam tak byk tanya sgt la kalo owner farm tu s3ndiri taknak promo farm dia lelebih kan..
Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 9:51 am

ikan_akeem wrote:
cdjapex wrote:
ikan_akeem wrote:

Hehe..aku pun just diam tak byk tanya sgt la kalo owner farm tu s3ndiri taknak promo farm dia lelebih kan..

xde lew... as our safety gak la kan... just mention exactly location ke... apo ke... sonang nak jengah2.... kekekek... mcm den dedulu2... time nak invest tu... tgk kolam dulu... then dok tgk seminggu straight kat kolam dorg... pastu baru pikir.. nak ke tak nak... last2... terus invest... coz yakin dgn kerja2 n sistem2 dorg... kekeke....

dlm invest ni.. kita perlu tgk n jengah2 kalo bleh sebulan sekali... coz pengurusan akan rase cuak gak... coz dok setiap bulan dok mai je... gilo ka po... tapi.. kita ada hak... bleh dtg bila2 masa saja.... so... the point is... kita buat apa hak kita.... hak dorg wat penjagaan and breeding... pastu... time menuai..sesama tgk... baru puashati... kalo dorg lelebih... cer bukak balik surat perjanjian @ MOU... pastu mesti dorg hhhaaaaakkkktuuuiihhhh.... hohohoho...

dorg nak putar.. kita boleh putar... dorg nak main law? kite main law... apa ada hal... huhu....

p/s: den pakai dapur kayu je... nak tanak nasik tu...
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri   Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri Icon_minitime

Back to top Go down

Kolam Aro Dengan Induk Owner Sendiri
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Induk sendiri... boleh join sistem pawah?
» Farm Arowana Yg Bermasalah
» for sale...dari kolam pak andak..mgbb kolam 11...mgbb f2 kolam a3..
» New comers HB owner
» Kena Kencing Kawan Sendiri !! Anda bagaimana ?