Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap..

Go down 
ally9970
Lee_silver
Opmin
mr.gabanz
8 posters
AuthorMessage
mr.gabanz

mr.gabanz

Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap.. Empty
PostSubject: Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap..   Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap.. Icon_minitimeMon Jun 11, 2012 8:57 am

aku ada bela ikan kelah..dalam 24 ekor..comm tank ngan 2 NTT..
masalahnye skrang..ikan aku xnak makan..

aku dah bagi pellet,MP,anak ikan kap,anak2 udang,sayur sawi,kangkung..
ikan kelah xnak mkn jugak..sampai kurus ikan2 kelah aku...
nape ye?..

penat dah aku kaji masalh nnie..kualiti air mmg aku jaga la..sbb aku ada 2 NTT..

sape2 boleh bantu?...

Back to top Go down
Opmin

Opmin

PostSubject: Re: Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap..   Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap.. Icon_minitimeMon Jun 11, 2012 11:41 am

Cuba bagi mealworm @ ulat roti.. Aku pye kelah merah bagi ulat tu habis sume dia bedal... 4 ekor je aku bela.. Klu aku bg pellet haraaam dia cuit pun x nak.. Campak ulat liciiinnn tuuu dia bedal..cepat je besar..gemuk plak tu..hehe alien
Back to top Go down
mr.gabanz

mr.gabanz

PostSubject: Re: Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap..   Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap.. Icon_minitimeMon Jun 11, 2012 12:12 pm

bobmali wrote:
Cuba bagi mealworm @ ulat roti.. Aku pye kelah merah bagi ulat tu habis sume dia bedal... 4 ekor je aku bela.. Klu aku bg pellet haraaam dia cuit pun x nak.. Campak ulat liciiinnn tuuu dia bedal..cepat je besar..gemuk plak tu..hehe alien

a'ah la..tak terpikir plak..mealworm x try bagi mkn lagi..nanty esok try beli..tgk dorang mkn tak..
thanks bro..
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

PostSubject: Re: Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap..   Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap.. Icon_minitimeMon Jun 11, 2012 7:02 pm

mr.gabanz wrote:
bobmali wrote:

a'ah la..tak terpikir plak..mealworm x try bagi mkn lagi..nanty esok try beli..tgk dorang mkn tak..
thanks bro..

heheh baru nak bagi tau....sama lah dgn saya...saya bagi dia makan mealworm....laju je dia makan....sekarang ni ikan kelah 2 dah besar2 dah....tapi ikan kelah saya udang yang dkt lfs jual pun dia makan.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ...
Back to top Go down
ally9970

PostSubject: Re: Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap..   Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap.. Icon_minitimeMon Jun 11, 2012 9:35 pm

air cantik tu apa maksud dia? kelah ni suka tinggal dlm air yg sedikit acidic, sama cam habitat asal dia..
Back to top Go down
pee dee

PostSubject: Re: Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap..   Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap.. Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 1:34 am

Kelah 2 tangkap liar ke? Klu liar cuba awak campurkan dgn ikan lampam 2-3 ekor yg dibeli dikedai sebagai denak die..
Back to top Go down
huNtEr

huNtEr

PostSubject: Re: Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap..   Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap.. Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 2:15 am

ikan kelah ni cepat besar ke ek?
dalam usia setengah tahun agak2 berapa inci pandg depa?
Back to top Go down
k321

k321

PostSubject: Re: Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap..   Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap.. Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 4:32 am

mr.gabanz wrote:
bobmali wrote:

thanks bro..

pernah bg makan frozen blood worm jg.boleh try
Back to top Go down
rohurockstar

rohurockstar

PostSubject: Re: Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap..   Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap.. Icon_minitimeMon Dec 10, 2012 9:11 am

aku ada bela 6ekoq kelah merah kelantan dan 2ekoq kelah merah terengganu.wallahua'lam xtahu btl ke x la kan..

tips nak kasi kelah nak mkn pallet aje senang aje,jgn biasakan bg mealworm ke superworm ke.sekali dia dh mkn mesti dia xlayan pallet lg.harga pallet murah byk compare dgn sw.cumanya kelah diberi mkn sw akan cepat besar la..pallet lak klu blh beli la yg kadar proteinnya tinggi iaitu 45% keatas.jgn bg yg sepeket rm2 warna merah hijau tu.nnt lmbt besar dan air cepat keruh..
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap..   Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap.. Icon_minitime

Back to top Go down

Sape ada bela ikan Kelah?...masuk sini jap..
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» saya baru belajar bela lah ikan
» Anak ikan & anak udang lari masuk sump tank
» MOHON BANTUAN SIFU2...SUPER HB KE NI...???
» ikan tahan berapa hari kalau xmakan? ikan 4inci...
» ape ek penyakit ikan aku? uhuhu.. bro2 skalian.. tlg tilik ikan aku ni..