Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci

Go down 
ebumugo
pppieee
underwater
madi_kuale
8 posters
AuthorMessage
madi_kuale

Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci Empty
PostSubject: Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci   Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci Icon_minitimeTue Feb 05, 2013 2:32 am

yg mana lagi bagus. Biru atau hitam?

Last edited by madi_kuale on Tue Feb 05, 2013 4:50 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
underwater

underwater

PostSubject: Re: Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci   Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci Icon_minitimeTue Feb 05, 2013 2:36 am

Kalau saya pilih hitam.. hitam itu menawan Very Happy
Back to top Go down
pppieee

pppieee

PostSubject: Re: Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci   Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci Icon_minitimeTue Feb 05, 2013 4:11 am

x pernah memiliki chili red..nk tahu jgak... cheers
Back to top Go down
madi_kuale

PostSubject: Re: Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci   Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci Icon_minitimeTue Feb 05, 2013 8:04 am

lantai akuarium nak kena letak background biru atau hitam jgk ke? Ke biar je putih gabus tu?
Back to top Go down
ebumugo

ebumugo

PostSubject: Re: Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci   Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci Icon_minitimeTue Feb 05, 2013 8:58 pm

tak boleh ke..klu balut semua Merah je..@ background Merah je..apa akan jadi ekh..ada tak yg pernh bereksperimen..benda cani..
Back to top Go down
jett lizdaf

jett lizdaf

PostSubject: Re: Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci   Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci Icon_minitimeTue Feb 05, 2013 11:20 pm

aku pon xpnah bela red ni... bg aku background ni sbenanya tpulang pd citarasa pmiliknya.. ada jgak aku nmpak red dlm tank putih.. yg xde background pon ade.. biasala org kita rajin wat kajian n development ni .. hehe cuma yg slalu aku dengar red ni org slalu ltak dlm dark tank.. mksudnya mungkin background itam dan ada campuran black water skit dlm tu.. try check topic daun ketapang tu... k
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci   Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci Icon_minitimeWed Feb 06, 2013 5:36 pm

klu stail farm sekarang diorang ada satu teknik yg diorang guna...diorang tanning ikan red dlm tank fgt putih...then guna black water...taninng pakai lampu putih...mmg nampak pelik...tp tu cara diorang utk cepatkan cross blkg ikan tu...klu korangt perasan setiap induk ada yg blkg cross n blkg tak kan...so cara grooming ikan tu yg akan tentukan selain baka....sekadar berkongsi....
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
polurse85

PostSubject: Re: Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci   Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci Icon_minitimeWed Feb 06, 2013 11:34 pm

kodok wrote:
klu stail farm sekarang diorang ada satu teknik yg diorang guna...diorang tanning ikan red dlm tank fgt putih...then guna black water...taninng pakai lampu putih...mmg nampak pelik...tp tu cara diorang utk cepatkan cross blkg ikan tu...klu korangt perasan setiap induk ada yg blkg cross n blkg tak kan...so cara grooming ikan tu yg akan tentukan selain baka....sekadar berkongsi....

Klu tanning mmg cepat ke cross blakang ikan tu???even klu purebreed skali pun ke???tapi aku slalu prasan klu mcm ikan purebreed x penah plak aku tgk belakang dier cross....x tau la klu salah tgk..hahahaha
Back to top Go down
asheed

asheed

PostSubject: Re: Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci   Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci Icon_minitimeThu Feb 07, 2013 4:33 pm

polurse85 wrote:
kodok wrote:

Klu tanning mmg cepat ke cross blakang ikan tu???even klu purebreed skali pun ke???tapi aku slalu prasan klu mcm ikan purebreed x penah plak aku tgk belakang dier cross....x tau la klu salah tgk..hahahaha
tanning ni membantu utk cepatkan proses cross...naikkan rim..keluarkan chu...
tp x semestinya dpt keluarkan semua...
ada aro yg developement lambat....
boleh jek purebreed nak bg cross blakang...tanning ler...
PB pon kalo tgk mmg slow developement gak...
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci   Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci Icon_minitime

Back to top Go down

Warna background yg sesuai untuk tank chili red saiz 4 inci
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Chili Red saiz 6 inch untuk dijual
» white tank vs blank tank treatment
» Ape Lampu Yang Sesuai Untuk Akuarium Arowana?
» WHITE TANK...BLACK TANK...
» Makanan apa yg nak sesuai