Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Benar atau tidak????

Go down 
5 posters
AuthorMessage
Desert Rabbit

Desert Rabbit

Benar atau tidak???? Empty
PostSubject: Benar atau tidak????   Benar atau tidak???? Icon_minitimeSun Jan 20, 2013 6:14 pm

Salam semua warga Shopzone...

Nak tanye sikit..betol ke kalau kite letak garam, Bakteria baik akan mati?

kalau mcm tu, cmne ikan air marine bakteria die tak mati walaupun air masin?

""" insan nubis yg memerlukan penjelasa, '''
Back to top Go down
http://desert-rabbit1705.blogspot.com
cdjapex

cdjapex

PostSubject: Re: Benar atau tidak????   Benar atau tidak???? Icon_minitimeSun Jan 20, 2013 6:19 pm

Desert Rabbit wrote:

garam hanya meneuralkan jew... takde lew mati suma... kalo mati suma... habis laaaa ikan dlm tank dok melompat2... coz kandungan air tak capai piawaian dia... huhu....

garam ni just letak dlm kuantiti yg sedikit utk memastikan asid2 dlm air dpt di neutralkan dgn sepenuhnya... itu dari segi saintifik / ilmu kimia.... lelebih tu.. aku kureng pasti.. coz time spm dedulu kimia aku cukup2 makan je... bab biologi n fizik terror.... hohoho....

p/s: mmg aku ni dasar benggap kimia kot....
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Benar atau tidak????   Benar atau tidak???? Icon_minitimeSun Jan 20, 2013 7:06 pm

cdjapex wrote:
Desert Rabbit wrote:

garam hanya meneuralkan jew... takde lew mati suma... kalo mati suma... habis laaaa ikan dlm tank dok melompat2... coz kandungan air tak capai piawaian dia... huhu....

garam ni just letak dlm kuantiti yg sedikit utk memastikan asid2 dlm air dpt di neutralkan dgn sepenuhnya... itu dari segi saintifik / ilmu kimia.... lelebih tu.. aku kureng pasti.. coz time spm dedulu kimia aku cukup2 makan je... bab biologi n fizik terror.... hohoho....

p/s: mmg aku ni dasar benggap kimia kot....

ooo.. thanks bro atas penjelasan.. so still boleh letak garam gak la eh.. bape banyak garam nak letak supaya BB tak mati?
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Benar atau tidak????   Benar atau tidak???? Icon_minitimeSun Jan 20, 2013 7:06 pm

utungla amik bio, kimia semua..

aku amik akaun jek.. lalalaallala bounce
Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

PostSubject: Re: Benar atau tidak????   Benar atau tidak???? Icon_minitimeSun Jan 20, 2013 7:32 pm

Desert Rabbit wrote:

hampeh... akaun ari2 dpt duit... then kira2... ekkeke.....

back to topic..

garam tu.. kalo 2kaki.... aku letak 1.5 sudu besar... kalo 4kak... aku letak 4sudu besar.... kalo ikut2 dlm google... ikut gram... tapi aku ikot otai2... dorg dok campak2 jew.... anggar2 (hampehh..)
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Benar atau tidak????   Benar atau tidak???? Icon_minitimeSun Jan 20, 2013 8:14 pm

cdjapex wrote:
Desert Rabbit wrote:

back to topic..

garam tu.. kalo 2kaki.... aku letak 1.5 sudu besar... kalo 4kak... aku letak 4sudu besar.... kalo ikut2 dlm google... ikut gram... tapi aku ikot otai2... dorg dok campak2 jew.... anggar2 (hampehh..)

hahah.. mmg aku pakai banyak tu pun selama nie.. kire BB tak mati la eh kalau letak banyak tu? sbb baru nak belajar ttg bb...
Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

PostSubject: Re: Benar atau tidak????   Benar atau tidak???? Icon_minitimeMon Jan 21, 2013 9:25 am

Desert Rabbit wrote:
cdjapex wrote:
Desert Rabbit wrote:

back to topic..

hahah.. mmg aku pakai banyak tu pun selama nie.. kire BB tak mati la eh kalau letak banyak tu? sbb baru nak belajar ttg bb...

so far takde kematian pun dlm rekod disebabkan garam kalo ikut aturan yg ditetapkan... hehe.... kalo terlebih tu... mcm biasa lew... jadi lew salt water... air masin... hohoho....
Back to top Go down
Hazri

Hazri

PostSubject: Re: Benar atau tidak????   Benar atau tidak???? Icon_minitimeMon Jan 21, 2013 6:20 pm

cdjapex wrote:
Desert Rabbit wrote:
cdjapex wrote:
Desert Rabbit wrote:

back to topic..

so far takde kematian pun dlm rekod disebabkan garam kalo ikut aturan yg ditetapkan... hehe.... kalo terlebih tu... mcm biasa lew... jadi lew salt water... air masin... hohoho....

Kalau sy tank 4 kaki sya letak 3genggam..alhamdulilah ikan ok..tambahan 4 genggam kalau ekor koyak sebab gaduh..ikut masing2..
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Benar atau tidak????   Benar atau tidak???? Icon_minitimeMon Jan 21, 2013 7:31 pm

so kesimpulannya......

letak garam takkan membunuh bakteria baik secara besar besaran ar eh...

takut gak nnti BB mati semua.... rugi jek...

ngeee clown
Back to top Go down
ally9970

PostSubject: Re: Benar atau tidak????   Benar atau tidak???? Icon_minitimeWed Jan 23, 2013 5:22 am

nak sukat ikut genggam ni very subjective...3 genggam Zerol rasanya mau 5 genggam aku Smile hahahaha
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Benar atau tidak????   Benar atau tidak???? Icon_minitimeWed Jan 23, 2013 2:33 pm

ally9970 wrote:
nak sukat ikut genggam ni very subjective...3 genggam Zerol rasanya mau 5 genggam aku Smile hahahaha

hahahha.. tu la sangat subjektf... mak ai 5 genggam... tak jadi ikan masin ke aro tu.. hheehhe
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: Benar atau tidak????   Benar atau tidak???? Icon_minitimeThu Jan 24, 2013 2:25 am

Uiks nama aky di petik choiii... aku biasa satu genggam je.. kalau aqua ada penyakit br overdose.. garam aqua tk pe sgt.. ada org tu lg relaks satu bungkus masuk ikan ok jee.. tp mlm tu dia tukar air trus la.. nk matikan kuman kononnyer..ada sorang member tu dtg umah aku siap rasa air aqua aku tu huhu gla otai..
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Benar atau tidak????   Benar atau tidak???? Icon_minitime

Back to top Go down

Benar atau tidak????
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» riwayat arowana sekiranya tidak makan...
» HB atau Banjar...?
» SI MERAH ATAU SI EMAS
» Saratoga atau Goldtoga?
» zeolit atau arang...