Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Farm Arowana Yg Bermasalah

Go down 
kama_aro
azrol79
hafiizd
boojoy
nam3701
saifulazri86
gabanzshah
kelisapadi
izzydean
xback_aro
ikan_akeem
zcool
Nmisan2k
azzam2u@yahoo.com
Si Ikang
Admin
miang
kyo82
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
ikan_akeem

Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 15, 2010 9:03 pm

Admin wrote:
ikan_akeem wrote:
syarikat MAU = MU arowana ke?sori la kwn2, aku tak braper kenal lagi ngan syarikat2 arowana kat area bkt merah ni.minggu ni aku ke penang.kalo ada masa ingat nak singgah ke sana.tapi tempat yg aku tau BMA tu je la,hehe.

MU Arowana Aquaculture
MAU Arowana Sdn Bhd

dua syarikat ni bos dia encik fadil, MU Arowana milik dia sorang , tapi MAU Arowana dia ada kongsi ngn encik Sahar dan encik Arifin, nak join yg mana pun boleh Very Happy

dah BMA dok depan skali mesti hang singgah situ kan, lajak le skit kat depan lagi, syarikat MAU ni ujung skali

oo..MU ni kira lalu lepas bawah highway tu la yek?boleh masuk tgk showroom aro kat situ ke?
encik admin saya lum ada modal lagi la utk join pawah,tp teringin la nak dpt MG sekor drp MU Aro.
drp citer2 korg kat cini aro drp farm ni mcm menarik jer. Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeThu Dec 16, 2010 12:21 am

haha dean betui tu
boleh je nk tengok showroom ke nak tengok kolam ke takde masalah
kalau nk anak MG leh je, harga dalam 1600-1700 itu pun kalau ada stock ler
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeThu Dec 16, 2010 2:22 am

Admin (Thu Dec 16, 2010 7:21 am) wrote:
haha dean betui tu
boleh je nk tengok showroom ke nak tengok kolam ke takde masalah
kalau nk anak MG leh je, harga dalam 1600-1700 itu pun kalau ada stock ler

abg fadhil ckp dlm minggu ni atau pun minggu depan dia buka mulut mg..tp dia janji dgn aku nk simpankan aku punya stok..hehehe..dh ada stok dia call aku..
aku pun dh x sabar nk tgu anak mg tu..bila tido mlm asik mimpi je anak mg tu..tido pun x lena tau.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeThu Dec 16, 2010 4:40 am

dah parah ko ni dean haha
nanti ada le tu, sabar ye
Back to top Go down
izzydean

izzydean

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeThu Dec 16, 2010 4:51 am

Admin (Thu Dec 16, 2010 11:40 am) wrote:
dah parah ko ni dean haha
nanti ada le tu, sabar ye

ye la bob..aku x sabar...hehhehe..mg kena beli byk byk..skrg ni tgh turun harga..nnt dia naik plak kepunan aku..hehe
Back to top Go down
kelisapadi

PostSubject: jangan sembarangan beli ikan bang. Farm yang bermasalah boleh kata semua tapi yang aku dah terkena dengan broker taik minyak dari alor setar. nama dia shukri dengan din. samapai sekarang tak angkat telefon.    Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 22, 2011 2:39 am

kyo82 wrote:
Mg btul apa yg bro miang bagitau tu.Ikan arowana ni terlalu unik.Semalam aku pi tgk harvest kat farm kwn aku.Ikan majoriti dah 3 tahun so dah mula bagi hasil.Cuma ada 3 kolam yg da mslh.Hasil yg kurang.So kwn aku decide nak kelas semula ikan dari 3kolam ni then tgk hasil camne.At least dia ada usaha nak repair pape yg patut,cuma ada 1 kolam ni just 16 ekor tapi utk tahun ni je dah 700ekor anak dapat.skrgpun dah ada 3pair lagi.Dia pun pening kepala mana mai jenis kuat bertelur camtu.Cuma kwn akuni xbuka pelaburan pada org lain.Just sedara mara n sahabat handai.Sebabnye dia xmampu janjikan kekayaan.Rezeki dalam air sapa yg tau.Cuma yg pasti bila kami semua geng berkumpul rasa kepuasan tgk ikan yg berkualiti je. Then pekerja yg uruskan segala hal kat c2 just sorang je yg bertanggungjawab ddalam memantau segala hal.Baru semua tersusun je.Aku ada pi survey gak kat company2 lain.Majoritinya owner je susah nak jumpa.Pekerja lak begitu berleluasa dalam pusat icu ikan.Kalo jenis pekerja yg kurang iman kompom nak amik kesempatan dari c2.
Mcm Bob xkisahla sebab dia org c2.Kenai semua owner.Sape nak tipu.hehehehe.Ramai yg nak join sistem pawah pun aku nasihatkan pikir 2,3 x dlu.Mg aku sendiri ada join tapi just ngan kwn aku punya farm.Dia lak xbuka pada org lain.Xnak publisiti yg tgi,jaga kualiti ikan then sentiasa ada R&D sendiri.Modal pun xla besar mana sebab ikan bela dari kecik.Ikan umur setahun dah masuk kolam so dalam 2 tahun setengah dah mula berjinak2 bagi hasil.
Back to top Go down
kelisapadi

PostSubject: kalau tanya orang bukit merah semua big company di sana mula dengan bad record.. baru-baru ni pun ada satu cina pulang ikan dekat 40 ekor kat padil, nasib baik kawan dia terima jugak la.   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 22, 2011 2:41 am

kelisapadi wrote:
kyo82 wrote:
Mg btul apa yg bro miang bagitau tu.Ikan arowana ni terlalu unik.Semalam aku pi tgk harvest kat farm kwn aku.Ikan majoriti dah 3 tahun so dah mula bagi hasil.Cuma ada 3 kolam yg da mslh.Hasil yg kurang.So kwn aku decide nak kelas semula ikan dari 3kolam ni then tgk hasil camne.At least dia ada usaha nak repair pape yg patut,cuma ada 1 kolam ni just 16 ekor tapi utk tahun ni je dah 700ekor anak dapat.skrgpun dah ada 3pair lagi.Dia pun pening kepala mana mai jenis kuat bertelur camtu.Cuma kwn akuni xbuka pelaburan pada org lain.Just sedara mara n sahabat handai.Sebabnye dia xmampu janjikan kekayaan.Rezeki dalam air sapa yg tau.Cuma yg pasti bila kami semua geng berkumpul rasa kepuasan tgk ikan yg berkualiti je. Then pekerja yg uruskan segala hal kat c2 just sorang je yg bertanggungjawab ddalam memantau segala hal.Baru semua tersusun je.Aku ada pi survey gak kat company2 lain.Majoritinya owner je susah nak jumpa.Pekerja lak begitu berleluasa dalam pusat icu ikan.Kalo jenis pekerja yg kurang iman kompom nak amik kesempatan dari c2.
Mcm Bob xkisahla sebab dia org c2.Kenai semua owner.Sape nak tipu.hehehehe.Ramai yg nak join sistem pawah pun aku nasihatkan pikir 2,3 x dlu.Mg aku sendiri ada join tapi just ngan kwn aku punya farm.Dia lak xbuka pada org lain.Xnak publisiti yg tgi,jaga kualiti ikan then sentiasa ada R&D sendiri.Modal pun xla besar mana sebab ikan bela dari kecik.Ikan umur setahun dah masuk kolam so dalam 2 tahun setengah dah mula berjinak2 bagi hasil.
Back to top Go down
kelisapadi

PostSubject: aku respek kat arowana village sdn bhd sebab aku ada dengar banyak jugak cerita tentang keburukan diaorang tapi syarikat ni tetap berkembang. heran jugak aku ramai orang dok hentam diaorang. dengki la ini kes. kalau ada maklumat tlg info my fren   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 22, 2011 2:45 am

kelisapadi wrote:
kelisapadi wrote:
kyo82 wrote:
Back to top Go down
kelisapadi

PostSubject: kalau pi kolam kecik-kecik di sana tak sitematik malam dia turun bukan sendiri. ikan mak ooi kecik pramatang kata dah nak beranak   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 22, 2011 2:49 am

kelisapadi wrote:
kelisapadi wrote:
kelisapadi wrote:
kyo82 wrote:
Back to top Go down
kelisapadi

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 22, 2011 2:54 am

aku dah tengok dah semua kolam kat bukit merah tu satu pun tak boleh pakai. kalau ada org lobi tu ada kepentingan la tu, dapat komisen, buat duit la. kalau korang nak datang jumpak pak ndak talib senang. aku best fren ngan anak dia. kalau nak hp dia bagitau. broker ngan tokey kolam semua sama. Kolam loi aku tengok ikan setahun setangah dah campur ngan 2 ekor ikan matang. nampak ada janggut tapi ikan kecik lagi dah kata 5 tahun. Tengok mata pun org buleh tau laa. aku pi ngan pak ndak talib tengok , org tua tu gelak jatuh gigi palsu.
Back to top Go down
kelisapadi

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 22, 2011 3:00 am

elok beli anak ikan yang dah 6 inci mahal sikit ok la. dah nampak shine dia. kalau beli induk pakat-pakat tengok kalau dah betul keluar telur sambar je. kalau dengar cakap bertelur lagi 6 bulan , jawabnya kena tunggu 2 tahun lagi le.memang member aku kaya ada kolam tapi org lama bang. kalau takat dok cerita bagus saja jgn percaya sangat. kualiti ikan pak ndak talib beza la ngan mu atau mat. Kolam lain lagi la beza. Kalau kolam tokey cina depa ambik kat johor. Mu pun beli banyak dari johor.
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 22, 2011 5:23 am

kelisapadi wrote:
elok beli anak ikan yang dah 6 inci mahal sikit ok la. dah nampak shine dia. kalau beli induk pakat-pakat tengok kalau dah betul keluar telur sambar je. kalau dengar cakap bertelur lagi 6 bulan , jawabnya kena tunggu 2 tahun lagi le.memang member aku kaya ada kolam tapi org lama bang. kalau takat dok cerita bagus saja jgn percaya sangat. kualiti ikan pak ndak talib beza la ngan mu atau mat. Kolam lain lagi la beza. Kalau kolam tokey cina depa ambik kat johor. Mu pun beli banyak dari johor.

Cayela bro kelisa padi.Ko pun antara yg berpengalaman gak kat area Bukit Merah ni ye.Blh jumpa nanti.Ajak bro Miang skali.Aku teringin nak tgk ikan Pak Andak Talib tapi xde geng leh bwk.Bro blh PM me you punya HP no.Papehal nanti blh jumpa.
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 22, 2011 6:31 am

kyo82 wrote:
kelisapadi wrote:

Cayela bro kelisa padi.Ko pun antara yg berpengalaman gak kat area Bukit Merah ni ye.Blh jumpa nanti.Ajak bro Miang skali.Aku teringin nak tgk ikan Pak Andak Talib tapi xde geng leh bwk.Bro blh PM me you punya HP no.Papehal nanti blh jumpa.

Bg aku betul la tu..apa yg kelisapadi bgtau..aku dah 3 kali msk MU nk beli ikan..tp smuanya mghampakan aka x berkenan walaupn layanan MU x steruk BMA..
Back to top Go down
saifulazri86

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 22, 2011 8:26 pm

gabanzshah wrote:
kyo82 wrote:
kelisapadi wrote:

Bg aku betul la tu..apa yg kelisapadi bgtau..aku dah 3 kali msk MU nk beli ikan..tp smuanya mghampakan aka x berkenan walaupn layanan MU x steruk BMA..

betul ke harga ikan sekarang turun
Back to top Go down
kelisapadi

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 22, 2011 8:41 pm

betul ke apa yg kyo82 cakap semua dalam ni. mcm main hentam saja. sebab dalam mayc dia asyik hentam co Arowana Village SDN BHD je. Atau dia ni dok kerja burukkan org tak. Carik makan ke.
Back to top Go down
kelisapadi

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 22, 2011 8:45 pm

sebelum buat keputusan baik kita jumpa tokey2 farm sebab sy ada ke Arowana Village , setakat ni owner dia bagus sekali pak. Kalau kyo82 betul sy teringin nak bawak kyo82 ngan tokey kolam jumpa sekali boleh ke. pas tu kita paparkan kat sini baru kita dapat maklumat betul. Cuba nyatakan nama dan no tel sy datang ke sana jumpa tuan.
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 22, 2011 9:14 pm

kelisapadi wrote:
sebelum buat keputusan baik kita jumpa tokey2 farm sebab sy ada ke Arowana Village , setakat ni owner dia bagus sekali pak. Kalau kyo82 betul sy teringin nak bawak kyo82 ngan tokey kolam jumpa sekali boleh ke. pas tu kita paparkan kat sini baru kita dapat maklumat betul. Cuba nyatakan nama dan no tel sy datang ke sana jumpa tuan.

Tokey arowana village mg ok je xda mslh.Siap layan yg baik lagi.Cuma aku ada tegur skit cara drg compare ngan farm2 yg terkenal yg lain khususnya dari segi penjagaan dan kawalan kolam.Cuma pada aku drg xpatut bagi org masuk sgtla.Stop stakat pelabur je.Semua dah berlaku kat farm2 besar.Mslh kdg2 bukan dtg dari owner tapi dari pekerja pulak,broker then kdg2 dari pembeli sendiri.Sebab tu skrg trend beli sendiri kat farm lagi selamat tapi masih lagi mcm2 blh berlaku cam pekerja tukar ikan.
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 23, 2011 7:32 am

kyo82 wrote:
kelisapadi wrote:

Tokey arowana village mg ok je xda mslh.Siap layan yg baik lagi.Cuma aku ada tegur skit cara drg compare ngan farm2 yg terkenal yg lain khususnya dari segi penjagaan dan kawalan kolam.Cuma pada aku drg xpatut bagi org masuk sgtla.Stop stakat pelabur je.Semua dah berlaku kat farm2 besar.Mslh kdg2 bukan dtg dari owner tapi dari pekerja pulak,broker then kdg2 dari pembeli sendiri.Sebab tu skrg trend beli sendiri kat farm lagi selamat tapi masih lagi mcm2 blh berlaku cam pekerja tukar ikan.

hmmm..seminggu dua nie...panas forum sana sini...bukak forum sana...berselisih pendapat...bukak forum sini pun sama..pening2....kelisa oh kelisa...hang punya pasai macam2 dah jadi.....adakah kecantikan yang tuhan berikan kepada mu wahai kelisa untuk kita sesama umat bermusuhan?kamu tak salah wahai kelisa....yang bersalah adalah orang yang mengambil kesempatan atas kecantikan kamu.....patutlah tuhan tak bagi kamu bertelur banyak2....kalau banyak tak tahu apa akan jadi....bawak2 sabor....
Back to top Go down
azzam2u@yahoo.com

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 23, 2011 7:58 am

bila masing2 nk tunjuk terer jd camni la....
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 23, 2011 6:28 pm

azzam2u@yahoo.com wrote:

tersangat lah betulnya......last2 yg pening buyer....dan..penghobi kecil2an....aduss....yg amat aku perasan kbanyakan org luar dari bkt merah lagi arif pasal bukit merah....sampaikan ikan dalam kolam pun pening tgk manusia berselisih pasalnya...tu yg ikan2 tak nak bertelur tu....tgk forum kat jiran sebelah tak dak pun kondem2....aduyaiii....
Back to top Go down
xback_aro

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 24, 2011 4:12 am

azzam2u@yahoo.com wrote:
hahahah...setuju sangat tu...jaga ikan masing2 dh la bro...yg penting 2bulan skali harvest hati gumbira...balik reja plak reja dok tgk yg dlm akuarium plak...rilek ja rasa....mau dok pikir masalah org lain smpi bila pun xselesai
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 25, 2011 12:09 am

hmmm..seminggu dua nie...panas forum sana sini...bukak forum sana...berselisih pendapat...bukak forum sini pun sama..pening2....

emmm kalau ada org buka cerita yg bukan² sedangkn dia sendiri tak tahu ujung pangkal nye sebb itu ler berlaku selisih paham.

lagi satu dok puji arowana village lak tu, ada makan percent ke hehe
aku duk sini aku tau le farm mana yg bermasalah farm mana yg ok
Very Happy
Back to top Go down
xback_aro

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 25, 2011 12:14 am

Admin wrote:
hmmm..seminggu dua nie...panas forum sana sini...bukak forum sana...berselisih pendapat...bukak forum sini pun sama..pening2....

emmm kalau ada org buka cerita yg bukan² sedangkn dia sendiri tak tahu ujung pangkal nye sebb itu ler berlaku selisih paham.

Very Happy
besa la tu bob....
aku rs better hampa p bg pendapat kt myac forum tu farm mana hat ok ka,hat dok tipu org ka,hat smpai upah samseng pukui buyer ka...forum nie just untuk sembang² arowana sesama kami yg xbrapa pandai bab aro nie...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 25, 2011 1:00 am

daripada kita pening pala pikir pasal farm ni
baik kita fikir camne nk bagi cantik lagi arowana yg kita bela
ataupun camne nk bg dia cepat besar hehe

tapi kalau sapa2 yg ada melabur tu memang patut le ambik tahu pasal syarikat yg dia labur tu
takleh le serah bulat² je kat syarikat tu
mudah-mudahan takde masalah ler hendaknye cheers
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 25, 2011 5:04 am

Admin wrote:

Very Happy

Bob aku mintak maaf byk2 kalo dah ganggu lak forum ko ni.Aku bukan pe sgtla ngan farm2 yg bermasalah tu,bukannya drg ada tipu aku pun sebab aku sendiri xkan beli ikan depa.Aku rasa sebab tu jugak bob layan MU je senang xda pape kes besar.Btul x?Pasal dia mkn komisyen sebab backup sgt AV tu aku xtaula,tapi aku ada bagitau kat bro Miang byk dalam forum MYAC org luar Bukit Merah.Yg byk bukak farm pun skrg byk org lua gak kan.Aku just xnak nanti ada sedara mara kita lak yg nak melabur dalam farmni nanti tapi xtau hujung pangkal pasal aro ni.Stakatni reputasi Mat Don,Mr Fadil,Pandak Talib n Hj Adli sebagai anak jati Bukit Merah mg terjaga je.Tapi mg btulla geng2 kat MYAC tu byk budak2 muda luar Bukit Merah.Kalo org Bukit Merah ikan Johor je mesti drg xnakla kecuali yg btul2 terjamin keasliannya.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Farm Arowana Yg Bermasalah   Farm Arowana Yg Bermasalah - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down

Farm Arowana Yg Bermasalah
Back to top 
Page 2 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Bahana singgah tgk farm arowana kat bm
» HIGHBACK AROWANA FROM SOLID BLUE AROWANA FARM (highback 135..)
» Red dan MGBB Arowana daripada farm Andak Talib
» Highback dari Solid Blue Arowana Farm & Super Red dari Reality Gold
» Majlis Perjumpaan Member AFC(arowana fans club) dan ASF(arowana shopzone forumer)