Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Makanan kegemaran aro...

Go down 
cdjapex
sirboo
Desert Rabbit
epoi
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Desert Rabbit

Desert Rabbit

Makanan kegemaran aro... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 6:41 am

sirboo wrote:
Profile pic aku tu lah hb aku..hehe.bru 2 mggu msuk akrium..newbie la katakan

wiken ni lah g bli lmpan ekor merah blh 2 ekor..tp kalo tgok mana2 aro pun jarang
jumpa teammate lmpam emas.mmg dia anti kot..kalu ada lmpam emas, tenggelam la emas kt badan aro tu

sama la bro.. aku pun bela hb gak.. baru 2 bulan lebih jek membela.. diet ikan aro aku makan sw je main die.. kadang2 aku selang selitkan ngan anak kap,anak seluang ngan anak udang.. tp anak seluang die tk nak makan sangat... banyak tulang kot.. huhuhuhuhu
Back to top Go down
http://desert-rabbit1705.blogspot.com
sirboo

sirboo

PostSubject: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 9:06 am

Fuhh..jenuh aku baca blog kau Dessert Rabbit.huhu..akurium ko tu kna upgrade lg tu sbb ikan dh makin bsar..
Patut la cun hb ko sbb bli ngn hj suhaimi...aku ada survey gk kt assakinah tp harga dia agak tggi brbnding bajet yg aku ada tp kualiti aro dia mmg terbaik dri ladang lah..
Back to top Go down
http://masheer6555.blogspot.com/
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 5:53 pm

sirboo wrote:
Fuhh..jenuh aku baca blog kau Dessert Rabbit.huhu..akurium ko tu kna upgrade lg tu sbb ikan dh makin bsar..
Patut la cun hb ko sbb bli ngn hj suhaimi...aku ada survey gk kt assakinah tp harga dia agak tggi brbnding bajet yg aku ada tp kualiti aro dia mmg terbaik dri ladang lah..

ough.. thanks sebab baca... lama da tak upload latest punye pic kat sane... nnti ada masa aku bercerita lagi.. hahaha...

tak de la cun mane... ramai lg yg cun melecun.. HB ttp HB... hehehehe... agak la mahal assakinah.... sebab Haji tu kate nak jaga market aro... lgpun die jamin jenis baka baik.. lg pun dekat je ngan umah... malas nak p jauh2... so sambar jek.. wahwuhau....

ko punye HB pun cun gak... leh la kite jodohkan nnti kalau da besar... leh berbesan kite.. hehehehehe
Back to top Go down
asheed

asheed

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 6:09 pm

huhu...meh nak baca blog tu..
bg link...
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 6:45 pm

asheed wrote:
huhu...meh nak baca blog tu..
bg link...

ui.. segan plak nak kasi... tp dialukan... baru je wat blog tu... da lame tak update... nnt nak update sekali gus ngan perkembangan aro aro.. heheh..

http://desert-rabbit1705.blogspot.com/

Back to top Go down
sirboo

sirboo

PostSubject: Makanan kegemaran aro...    Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 6:56 pm

Desert Rabbit..aku harap ko update gmbr aro ngn akaurium baru yg bsar ckit..kesian aku tgok dia dlm video tu.haha
nak jodohkan?aku xtau aro aku jantan ke betina..kan main2 jodoh je,tgok2 jd gay plk ikan kita..hahahaha

Asheed..kau dah besedia ke nk baca blog tu.makan masa tau..haha.
Klik je dkat "Site" Dessert rabbit tu...

tp ok la,lps baca blog dessert tu aku dpt idea nk update blog aku.tp ayat xde la se power dia
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 7:00 pm

sirboo wrote:
Desert Rabbit..aku harap ko update gmbr aro ngn akaurium baru yg bsar ckit..kesian aku tgok dia dlm video tu.haha
nak jodohkan?aku xtau aro aku jantan ke betina..kan main2 jodoh je,tgok2 jd gay plk ikan kita..hahahaha

tp ok la,lps baca blog dessert tu aku dpt idea nk update blog aku.tp ayat xde la se power dia

umah flat bro... susah nak upgrade... tgk la nnti lg 3 bulan cmne.. aku tanye die aritu die kate die tak kisah duduk tank kecik... selesa... wahahahaha....

aro aku rasa betina kot... ntah... kite try la jdohkan.. kalau tak gay, lesbo.. ahhahaha...

agak la makan masa baca blog aku.. tak reti nak manage... semua aku masuk sekali... nnti aku update sikit... wow.. ade blog gak...

::: celah mane ayat power :::
Back to top Go down
sirboo

sirboo

PostSubject: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 7:17 pm

Haha..aku gurau je Dessert Rabbit.harap2 ko x kesah..
tp ok la sbb bg inspirasi kt aku tuk update blog jgk..haha

aku pun slalu gk g jln pasar tu..cari umpan.nati boleh lah tegur kalu jumpa..hehe
Back to top Go down
asheed

asheed

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 7:19 pm

sirboo wrote:

site mana??meh bg link je kt aku...
best gak baca blog org bole tambah ilmu
Back to top Go down
sirboo

sirboo

PostSubject: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 7:30 pm

asheed wrote:
sirboo wrote:

site mana??meh bg link je kt aku...
best gak baca blog org bole tambah ilmu

New members are not allowed to post external links or emails for 7 days. Please contact the forum administrator for more information.

Dkat komen dessert tu ada button Site..juz klik je situ n dia akan link ke blog..

Back to top Go down
asheed

asheed

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 7:34 pm

ok2...nampak2...tq2
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 8:07 pm

hahah.. aku tau ko gurau.. tak kisah pun... heheheh... cmne nak jumpe kat jalan pasar.. 2-2 orang pakai profile pic aro.. hahaha.. takkan nak tegur semua aro kat sana kot.. huuhuh...

skang aku ingat nak update pasal BB... tp ilmu pasal BB ngan filter tak cukup mahir lagi... FYI skang aro aku da tak nak makan mw dah.. mw die senyum je... die nak makan SW... cengkerik die gigit2 kemam buang...

dulu pakai top filter.. skang da tuka external canister.. nak belajar biak BB... nnti da cukup ilmu baru share.. hehehe... pic banyak da amik.. tp tak lawa sebab pakai phone biasa2 jek...
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 8:08 pm

asheed wrote:
ok2...nampak2...tq2

saye nubis je... tak de banyak pengalaman lg.. hek Very Happy
Back to top Go down
sirboo

sirboo

PostSubject: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 8:27 pm

Desert Rabbit wrote:
hahah.. aku tau ko gurau.. tak kisah pun... heheheh... cmne nak jumpe kat jalan pasar.. 2-2 orang pakai profile pic aro.. hahaha.. takkan nak tegur semua aro kat sana kot.. huuhuh...

skang aku ingat nak update pasal BB... tp ilmu pasal BB ngan filter tak cukup mahir lagi... FYI skang aro aku da tak nak makan mw dah.. mw die senyum je... die nak makan SW... cengkerik die gigit2 kemam buang...

dulu pakai top filter.. skang da tuka external canister.. nak belajar biak BB... nnti da cukup ilmu baru share.. hehehe... pic banyak da amik.. tp tak lawa sebab pakai phone biasa2 jek...

Hahaha..insyaAllah kalau ada jodoh jmpa la.

ok gk update psl BB tu..sgt berminat.aku pun dpt ckit info psl BB dri website assakinah je.
Brpa ek kau bli external canister tu?

and 1lg aku tnya.. ingt nk try bg anak ikan guppy la kt aro sbb Raya cina ni nk blik KLATE dlm 5 hari..
so blh la biar je aro mkn anak guppy kn??
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 8:41 pm

sirboo wrote:
Desert Rabbit wrote:

ok gk update psl BB tu..sgt berminat.aku pun dpt ckit info psl BB dri website assakinah je.

and 1lg aku tnya.. ingt nk try bg anak ikan guppy la kt aro sbb Raya cina ni nk blik KLATE dlm 5 hari..

oghe kelate ko? lor.. samo la ghuponyo... hahah.. aku pun kelantan gak bro... area Machang... tu la tgh nak belajar pasal BB... banyak pendapat pasal BB nie.. so aku amik langkah try in error.. wakakak..

setakat seminggu aro tak makan tak de hal bro.. aku pernah balik umah mertua seminggu.. (7 hari) tak kasi makan.. elok je aro tu.. cuma kurus sikit.. sebab pepatah ada mengatakan " hungry fish is a healthy fish".. kalau ko letak ikan banyak2 dalam tank pas tu ko balik kampung.. nnti ada anak guppy mati... kan naik ammonia air tu.. lagi bahaya...

so langkah selamat... ko kasi ikan makan 2 hari sebelum balik kampung... esok tu tuka air 50 percent... pas tu biarkan... tujuan kite tak kasi makan nnti ikan kurang berak... kurang berak kurang ammonia die.... Smile

External canister tu aku beli 120 kat jalan pasar.. kat alive akua.... Smile
Back to top Go down
sirboo

sirboo

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 8:56 pm

Desert Rabbit wrote:
sirboo wrote:
Desert Rabbit wrote:

oghe kelate ko? lor.. samo la ghuponyo... hahah.. aku pun kelantan gak bro... area Machang... tu la tgh nak belajar pasal BB... banyak pendapat pasal BB nie.. so aku amik langkah try in error.. wakakak..

setakat seminggu aro tak makan tak de hal bro.. aku pernah balik umah mertua seminggu.. (7 hari) tak kasi makan.. elok je aro tu.. cuma kurus sikit.. sebab pepatah ada mengatakan " hungry fish is a healthy fish".. kalau ko letak ikan banyak2 dalam tank pas tu ko balik kampung.. nnti ada anak guppy mati... kan naik ammonia air tu.. lagi bahaya...

so langkah selamat... ko kasi ikan makan 2 hari sebelum balik kampung... esok tu tuka air 50 percent... pas tu biarkan... tujuan kite tak kasi makan nnti ikan kurang berak... kurang berak kurang ammonia die.... Smile

External canister tu aku beli 120 kat jalan pasar.. kat alive akua.... Smile

Hahaha..kawe ore pengkalan kubor.KL ni duk jln kuching.

Tq atas nasihat trsebut..mmg sgt berguna

External canister tu insyaAllah aku akan usaha kan utk bli..mls weh nak cuci sokmo internal filter ni

Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 8:58 pm

huhu... sifu?? aku bukan sifu.. tapi hanya insan biasa... mencari ilmu hingga ke hujung nyawa...

mengenai tanning tu... boleh gak buat dari lampu biasa.. cuma tank tu.. kene putih/hitam sekeliling... yg depan utk kte tgk tu je jgn ko cover plak... mmg bangang lew.. abis tu mcm mana nak tgk ikan.. huhu.... aku pun wat mcm tu gak kat HBg n HBbb aku utk MG... aku gune T5... ekeee

p/s: tempat yg korang pegi tu kat jalan pasar... tempat aku slalu pegi beli.. dah hampir 5tahun aku berurus niaga dgn dorg... dan ada juga lew.. aku tolak2 ikan aro kat sana... pastu dorg naikkan sekali ganda... huhu.. sadis..
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 9:05 pm

aku pun pakai lampu biasa jek.. keliling letak putih, bawah letak itam... lampu pun jarang 2bukak.. bukak time nak kasi die makan or time ujan...
Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 9:11 pm

Desert Rabbit wrote:
aku pun pakai lampu biasa jek.. keliling letak putih, bawah letak itam... lampu pun jarang 2bukak.. bukak time nak kasi die makan or time ujan...

boleh je tu.. hehe.. janji tak memudaratkan ikan tu... hohoho....
Back to top Go down
sirboo

sirboo

PostSubject: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 9:29 pm

cdjapex wrote:
Desert Rabbit wrote:

so. blh jela pakai lmpu biasa,nati ada bajet blh la bli lmpu mhal@ uv light ke.tq cdjapex..
target aku nk bli external canister dlu sbb nk bela bb..haha.

mgnai tank tu mmg aku bli 2nd punya tank 3ft yg dh ada backgrnd putih..

mungkin kta sume pnah jmpa kot kt jln pasar..cuma x knal sbb x pnah tgok muka msing2..

mungkin lps ni blh bg contact no msing2..lepak2 mnum ke smbl smbang2 psl aro.hehe
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 9:30 pm

cdjapex wrote:
Desert Rabbit wrote:

tunggu la pas upgrade aqua nnti maybe pakai jenis lain punye lampu.. hehehe
Back to top Go down
Desert Rabbit

Desert Rabbit

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 9:32 pm

sirboo wrote:
cdjapex wrote:
Desert Rabbit wrote:

so. blh jela pakai lmpu biasa,nati ada bajet blh la bli lmpu mhal@ uv light ke.tq cdjapex..

mungkin kta sume pnah jmpa kot kt jln pasar..cuma x knal sbb x pnah tgok muka msing2..

mungkin lps ni blh bg contact no msing2..lepak2 mnum ke smbl smbang2 psl aro.hehe

aku pg sane sebulan sekali.. nak cari stock... hahaha.. tp selalu berlegar kat alive aqua... selesa sikit... heheheh...

kalau betol2 nak belaja BB... pakai sump tank.. tp aku tak reti nak setup.. mula2 ni pakai external pun boleh.. konsep die sama.. cari brand murah2 dulu.. mcm aku, aku pakai Taiyo... ok sikit dari brand JEBO... tp kalau ada duit lebih, alang2 beli yg eheim punye... mmg confirm kualiti abis... tp harga.. wohoooooooo
Back to top Go down
sirboo

sirboo

PostSubject: Makanan kegemaran aro...    Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 11:03 pm

cdjapex wrote:
huhu... sifu?? aku bukan sifu.. tapi hanya insan biasa... mencari ilmu hingga ke hujung nyawa...

mengenai tanning tu... boleh gak buat dari lampu biasa.. cuma tank tu.. kene putih/hitam sekeliling... yg depan utk kte tgk tu je jgn ko cover plak... mmg bangang lew.. abis tu mcm mana nak tgk ikan.. huhu.... aku pun wat mcm tu gak kat HBg n HBbb aku utk MG... aku gune T5... ekeee

p/s: tempat yg korang pegi tu kat jalan pasar... tempat aku slalu pegi beli.. dah hampir 5tahun aku berurus niaga dgn dorg... dan ada juga lew.. aku tolak2 ikan aro kat sana... pastu dorg naikkan sekali ganda... huhu.. sadis..

Pasal tanning ni..aku on je lampu(non-stop ) sejak aro ni masuk tank 2 mggu lps.. sampai la skrg.huhu

Ok ke?ke ada effect apa2 pd mata aro..
Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 11:09 pm

sirboo wrote:
cdjapex wrote:

Pasal tanning ni..aku on je lampu(non-stop ) sejak aro ni masuk tank 2 mggu lps.. sampai la skrg.huhu

Ok ke?ke ada effect apa2 pd mata aro..

dlm pengalaman aku.. so far ikan takde pape efek... just bil elektrik je yg efek... makin naik.. kekeke... shinning ikan pun naik gak... kekeke..

Back to top Go down
cdjapex

cdjapex

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 11:13 pm

Desert Rabbit wrote:
sirboo wrote:
cdjapex wrote:
Desert Rabbit wrote:

aku pg sane sebulan sekali.. nak cari stock... hahaha.. tp selalu berlegar kat alive aqua... selesa sikit... heheheh...

kalau betol2 nak belaja BB... pakai sump tank.. tp aku tak reti nak setup.. mula2 ni pakai external pun boleh.. konsep die sama.. cari brand murah2 dulu.. mcm aku, aku pakai Taiyo... ok sikit dari brand JEBO... tp kalau ada duit lebih, alang2 beli yg eheim punye... mmg confirm kualiti abis... tp harga.. wohoooooooo

huhu... aku sat lagi baru nak gi... nak paw auntie... ikan kap 4 hinggit..kekekek... so far aku berurus niaga dgn dorg ni... ok je... siap tau bini aku n anak2 aku... ye lew..dah 5 tahun dgn dorg...

pasal filter ni.. aku lebih suke external pump... sonang nak jaga n cuci... kalo sump ni... aku kureng sikit... coz anak2 suke main air... tak pasal2 sump aku punya air jd air sirap... tak pun air susu... huhu.... external much better... elektrik pun x kuat... ngam2 jew... kekeke.... penjimatan itu terserlah...
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Makanan kegemaran aro...   Makanan kegemaran aro... - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

Makanan kegemaran aro...
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Makanan Aro
» Makanan Arowana
» Makanan apa yg nak sesuai
» Makanan Anak Ikan
» pendapat tentang makanan aro...