Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

sisik tanggal secara misteri. .

Go down 
kodok
aliffaiman
mr_azhar86
nuar
8 posters
AuthorMessage
nuar

sisik tanggal secara misteri. . Empty
PostSubject: sisik tanggal secara misteri. .   sisik tanggal secara misteri. . Icon_minitimeTue Dec 18, 2012 8:44 am

salam bro sume..

nak tanya, aro sy sisik level 5 blakang kepala tanggal sehari 1..hari ni da 3 sisik dia tanggal..
nape eh? ke mmg dia salin sisik? boleh ke mcm tu? hehe Question

aro mcm ada stress sikit..tankmate cuma lampam n kelah..
dlm tank xde pn sisik yg tanggal tu..

maaf kalo da ada tread bab ni..harap bro sume dpt membantu..
Back to top Go down
mr_azhar86

mr_azhar86

PostSubject: Re: sisik tanggal secara misteri. .   sisik tanggal secara misteri. . Icon_minitimeTue Dec 18, 2012 8:47 am

body ikan ade luka x? tepek gambar la bro.. senang otai2 forum ni komen and try bg pendapat utk solution dier.. aro aku pun ade prob skang.. body ade luka sket.. uhuhu.. susah gak la ati aku ni..
Back to top Go down
aliffaiman

aliffaiman

PostSubject: Re: sisik tanggal secara misteri. .   sisik tanggal secara misteri. . Icon_minitimeTue Dec 18, 2012 9:00 am

nuar wrote:
salam bro sume..

nak tanya, aro sy sisik level 5 blakang kepala tanggal sehari 1..hari ni da 3 sisik dia tanggal..

aku pernah kena mcm kau, ikan aku lompat beberapa minggu lepas banyak kali, sisik hilang dgn luka banyak, kodok suruh aku letak plaster scratch . haha anyways aku pelik sisik hilang kemana, aku tgk belakang power head and dalam filter takde. rupanya ada beberapa sisik tertepek kat lampu dgn kaca belah atas. dia merajuk lama jugak, dekat sebulan tak makan, sekarang dah ok dah. sisik boleh nampak tengah tumbuh
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com
mr_azhar86

mr_azhar86

PostSubject: Re: sisik tanggal secara misteri. .   sisik tanggal secara misteri. . Icon_minitimeTue Dec 18, 2012 9:06 am

aliffaiman wrote:
nuar wrote:
salam bro sume..

aku pernah kena mcm kau, ikan aku lompat beberapa minggu lepas banyak kali, sisik hilang dgn luka banyak, kodok suruh aku letak plaster scratch . haha anyways aku pelik sisik hilang kemana, aku tgk belakang power head and dalam filter takde. rupanya ada beberapa sisik tertepek kat lampu dgn kaca belah atas. dia merajuk lama jugak, dekat sebulan tak makan, sekarang dah ok dah. sisik boleh nampak tengah tumbuh

tumbuh balik tu kire cun la bro.. aku risau bile ikan berdarah ni.. then kene infection bacteria.. tu yg aku risau sgt2 tu.. maklum la, pengalaman pertama bela aro.. tu pun baru 4 bulan je plak tu.. ahaha..

so ikan ko mase darah2 dlu, ko buat ape je bro? buat bodo je ke or cari ubat? ke buat stail mcm otai2 cadangkan, wc 2-3 ari skali, garam lebih sket then on heater 30 darjah celcius.. camtu ke?
Back to top Go down
nuar

PostSubject: Re: sisik tanggal secara misteri. .   sisik tanggal secara misteri. . Icon_minitimeTue Dec 18, 2012 9:16 am

orait bro azhar86..sok sy tempek gambar..gune phone ni susah sikit..hehe

badan aro mcm xde luka tp ada calar sikit garis 2 baris..bila investiget mcm xde sumber2 yg boleh menyebabkn calar tu..
makan ok..td kasi dia mkn je..
tu la pasal bro aliffaiman..carik sisik dia da 3 hari..xdapat kesan..huhu

Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: sisik tanggal secara misteri. .   sisik tanggal secara misteri. . Icon_minitimeTue Dec 18, 2012 5:43 pm

nuar wrote:
orait bro azhar86..sok sy tempek gambar..gune phone ni susah sikit..hehe

badan aro mcm xde luka tp ada calar sikit garis 2 baris..bila investiget mcm xde sumber2 yg boleh menyebabkn calar tu..
makan ok..td kasi dia mkn je..
tu la pasal bro aliffaiman..carik sisik dia da 3 hari..xdapat kesan..huhu

Kli badan calar2 tu sbb lompat la tu...air letak jgn penuh sgt..klu lompat kana atas ja x pe....sisik ilang boleh tumbuh...klu lompat terus keluar..mmg x leh wat apa ler......
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
zerol86

PostSubject: Re: sisik tanggal secara misteri. .   sisik tanggal secara misteri. . Icon_minitimeTue Dec 18, 2012 6:08 pm

ikan berdarah? huhu aku pernah ikan lompat kat luar.. sisik cabut badan berdarah fin koyak etc.. masuk dalam tank balik ikan terbalik.. apa aku buat aku tenangkan dia aku pegang dia dalam tank.. make sure air bubble ada.. kalau ada tension gon taruh direct kat dia..pastuh taruh garam.. jgn buat wc masa tu sebab ikan dah stress ko buat wc mmg bertambah stress dia..bila dia dah stable esk nyer baru wc taruh garma lagi.. kalau ada heater taruh skit..

aku tak pakai ubat pape pun.. badan dia berdarah taruh je dlm tank.. yg penting ko taruh garam tu.. nie pengalaman aku la.. ikan aro tahap recovery dia tinggi so jaga kualiti air ..
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: sisik tanggal secara misteri. .   sisik tanggal secara misteri. . Icon_minitimeTue Dec 18, 2012 8:18 pm

ada kala nya arowana ni akan makan sisik dia yg tercabut
Back to top Go down
rohurockstar

rohurockstar

PostSubject: Re: sisik tanggal secara misteri. .   sisik tanggal secara misteri. . Icon_minitimeWed Dec 19, 2012 6:42 am

ikan_akeem wrote:
ada kala nya arowana ni akan makan sisik dia yg tercabut

hahaha..tergelak aku baca soklan ko ni bro.bkn sbb soklan tu soalan bodoh,tp sbb aku pun penah tanya soalan yg sama kat otai yg kukenal.abistu dh asyik ghaib je maunye aku xkonpius..kekeke
Back to top Go down
mr.gabanz

mr.gabanz

PostSubject: Re: sisik tanggal secara misteri. .   sisik tanggal secara misteri. . Icon_minitimeWed Dec 19, 2012 10:07 am

ikan arowana stress n menanggalkan sisik nya sendiri..
water condition x ok kot..
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: sisik tanggal secara misteri. .   sisik tanggal secara misteri. . Icon_minitime

Back to top Go down

sisik tanggal secara misteri. .
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» sisik arowana
» Penternakkan Arowa Secara kecil-kecilan.
» masalah sisik aro
» sisik mengembang..
» jalur merah kt sisik aro