Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..

Go down 
abgkembar
zcool
ikan_akeem
asheed
kodok
k321
zerol86
alonghafidz
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
zcool

highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeThu Oct 25, 2012 8:01 am

Dulu org kata genetik tapi sepanjang saya pelihara aro, takde lagi aro saya PLJ (Protruding Lower Jaw). Masa kursus ternakan kelisa dulu, En Zaini dari perikanan hiasan & air tawar bagitau PLJ nie mungkin juga disebabkan kurang oksigen dalam air. So, boleh la cuba tambahkan oksigen dalam air at least kalau jadi gak PLJ dah buat something.

zerol86 wrote:
plj bukan sebab genetik ke
Back to top Go down
ebumugo

ebumugo

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeThu Oct 25, 2012 8:08 am

kodok wrote:
yg power punya nak? f0 + f1

aku nak yang F jer....ha..ha..
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeThu Oct 25, 2012 9:00 am

kodok wrote:
yg power punya nak? f0 + f1

Tu kira f1.5..yg purebreed tu f apa bro?
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeThu Oct 25, 2012 9:07 am

bapak wild kira pure breed la....bg aku sampai f3 ja..bg aku la...
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
zerol86

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeThu Oct 25, 2012 10:03 am

thx zcool sebab share ur opinion .. ari tu nampak kat lfs subang nie bela red tapi ada plj kesian gak tgk..
Back to top Go down
alonghafidz

alonghafidz

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeThu Oct 25, 2012 12:20 pm

Zcool : thanks a lot sbb share..ilmu tu..
Kodok : bro nK g lepas raya cina ke? pale .. Apepun aku ikut je la..
Back to top Go down
rohurockstar

rohurockstar

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 26, 2012 5:44 am

alonghafis,ko cargass je la bm sorang2 klu dh xsabar sgt.kesian aku tgk.hahaha Razz
Back to top Go down
alonghafidz

alonghafidz

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 26, 2012 10:38 pm

Eh otai rohurockstar.. Maaf lah ye otai kalo aku nampak x sabar.. Xpelah kalau otai suruh aku g sorang2 aku pegi la.. Sapelah aku nak ajak otai2..
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 26, 2012 10:47 pm

alonghafidz wrote:
Eh otai rohurockstar.. Maaf lah ye otai kalo aku nampak x sabar.. Xpelah kalau otai suruh aku g sorang2 aku pegi la.. Sapelah aku nak ajak otai2..

pui...ayat merajuk ke apa ni....hehehe mana ada otai la bro....semua sama ja lah....nanti aku set...hari bi zerol dah ada kt bm tu....cari farm...
Back to top Go down
alonghafidz

alonghafidz

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 26, 2012 10:59 pm

Ok bro kodok..apa2 nnti info la..aku tggu korang set la..selamat menunaikan ibadah korban..
(ikan majlis aku baru kena korban dgn lobster aku,tggal kepala je..sedeeehh..)
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 26, 2012 11:12 pm

alonghafidz wrote:
Ok bro kodok..apa2 nnti info la..aku tggu korang set la..selamat menunaikan ibadah korban..
(ikan majlis aku baru kena korban dgn lobster aku,tggal kepala je..sedeeehh..)

nasib baik ikan bandaran...klu ikan aro....
Back to top Go down
rohurockstar

rohurockstar

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeSat Oct 27, 2012 12:36 am

alonghafidz wrote:

ko la otai,siap ada kolam aro lagi. dah tu kata umah ko dgn bm dekat je kan. start kete trs masuk hiway je la.kuar exit bm kat traffic light belok kiri.takkan dh lupa direction kot..hahahah Laughing

ko ni majuk ke perli aku ni? Rolling Eyes
Back to top Go down
alonghafidz

alonghafidz

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeSat Oct 27, 2012 4:02 am

rohurockstar wrote:
alonghafidz wrote:

ko la otai,siap ada kolam aro lagi. dah tu kata umah ko dgn bm dekat je kan. start kete trs masuk hiway je la.kuar exit bm kat traffic light belok kiri.takkan dh lupa direction kot..hahahah Laughing

ko ni majuk ke perli aku ni? Rolling Eyes

Setakat kolam silver sebiji x otai la.. Silver plak tu.. Yelah memang umah aku dekat la.. Masuk forum ni pun sbb nak join org g sana. Kalau nak g sendiri xyah la kot nak ckp dlm forum.. Apapun aku sanjung ko la sbgai otai.. Sikit lg nak jd idola aku.
Back to top Go down
alonghafidz

alonghafidz

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeSat Oct 27, 2012 4:04 am

zcool wrote:
Dulu org kata genetik tapi sepanjang saya pelihara aro, takde lagi aro saya PLJ (Protruding Lower Jaw). Masa kursus ternakan kelisa dulu, En Zaini dari perikanan hiasan & air tawar bagitau PLJ nie mungkin juga disebabkan kurang oksigen dalam air. So, boleh la cuba tambahkan oksigen dalam air at least kalau jadi gak PLJ dah buat something.

zerol86 wrote:
plj bukan sebab genetik ke

Thanks bro zcool. .dah start pasang air pump dlm tank.
Back to top Go down
Arojaz

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitimeSun Nov 18, 2012 12:58 am

Nk ikot gk gi attack BM.. Mad
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..   highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat.. - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

highback saya yang tak seberapa..otai2 tolong tengok2 sat..
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Mintak Otai2 Tolong Komen aro x seberapa nih
» Highback Golden.... ekor kuning @ merah ? Konfius ? tolong otai2 sekalian...
» Minta pendapat yang bernas dari otai2+sifu2 tentang MG saya...
» Aro saya yg tak tak seberapa...
» com tank arowana yang tak seberapa....