Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

anti klorin

Go down 
5 posters
AuthorMessage
marhaban

anti klorin Empty
PostSubject: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 6:40 am

assalamualaikum semua..
saya baru cuba anti klorin jenis tension gon
berapa sukatan yang perlu untuk anti klorin selepas tukar air <40 untuk akuarium 3 kaki
saya ada masalah dengan ikan mengalami stres yang lama selepas tukar air dan menggunakan anti klorin ni.
sebelum ni guna anti murah,ikan tak ada masalah selepas tukar air,
Back to top Go down
zerol86

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 6:56 am

pelik dan ajaib huhu.. jarang orang ada masalah pakai tension gon.. aku pakai dah berbulan2.. ckp tahun merapu lak.. huhu.. kalau aku 10-20ml ckup la.. maybe stess sebab air ko tukar tu byk sgt 40% dlm 3 feet kaki.. di sarankn 10-20% per wc..
Back to top Go down
marhaban

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 7:08 am

terima kasih bagi pendapat mr zerol
hari ni ikan asyik duk langgar2 dinding lepas tukar air+tension gone,dah penat langgar dinding...berehat di dasar macam ikan toman,tabiat ikan jadi pelik,selalu tak macam ni.
nampaknya kena lupakan tension gon lepas ni,kembali pada yang asal,yang sebotol singgit tu,
mungkin citarasa ikan saya product yang murah2 je.hehe..
Back to top Go down
Opmin

Opmin

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 7:36 am

Pakai tension gon lah bagus dpd antiklorin singgit tu... Lgpun tension gon bkn skdr utk anti klorin je..byk lg manfaatnya mcm protection pada ikan utk melawan penyakit.. Aku klu syg ikan mmg aku x guna produk murah nie.. Alah ikan ang cuma tension je time wc..lg pun tension gon kan utk anti stress...lama2 ok lah tu.. TerOverdose tnsion gon pun lali lah nanti dia.. rabbit
Back to top Go down
zerol86

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 7:39 am

nie confirm sebab shock.. kena check ph etc.. takde kena mengena dgn anti klorin.. thx
Back to top Go down
marhaban

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 7:58 am

terima kasih mr opmin dan mr zerol sudi kongsi pendapat
Back to top Go down
zerol86

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:02 am

bro shock tu sebab ph ke suhu ke fluctuate tinggi sgt contoh sebelum tukar air ph 4 kita assume air kotor sgt.. then masuk air baru ph trus jump jadi 7.. ada perbezaan 3 point tu.. kalau ikan dah biasa takpe kalau ikan yg x biasa tu yang jadi .. langgar dinding la lompat sana sini.. anti kloring fungsi dia satu je nak hapus kan klorin.. bro leh explain tak camne cara bro tukar air.. direct paip ke apa ke etc.. dulu aku selalu terkena dgn silver aku.. tukar air byk sekali gus ikan trus lompat tak reti duk diam.. bila aku amalkan tukar air skit je .. ikan dah ok..
Back to top Go down
marhaban

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:11 am

mr zerol.
ikan2 saya smua guna air direct paip..
sebelum masuk air baru saya masukkan sparuh sukatan anti klorin
selebihnya lepas air dah cukup
kalau yang gna sump tank separuh sebelum masuk air baru selebihnya saya letakkan
dalam sump
Back to top Go down
zerol86

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:24 am

adeh bape byk anti kloring bro pakai nie..overdose tu..apa kata ko buang air kat tank.. masuk air kat sump filter tu tapi last portion yang dia sedut air bawak dlm tank.. kalau ko masuk air baru kat 1st stage sump tu takut backteria mati.. ntah la orang cakap tapi aku tak pernah pakai pun.. just sharing apa orang cita.. anti klorin tu taruh sebelum ko letak air bukan selepas..
Back to top Go down
marhaban

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:41 am

ye mr zerol,kaedah yang saya gunakan dari dlu,contohnya macam ni saya tukar air 20% saya perlu masukkan 10ml klorin.5ml saya masukkan dulu,lagi 5ml saya msukkan kemudian.
Back to top Go down
zerol86

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 8:45 am

nak cakap salah tu tak leh gak sebab bro dh lama buat.. tapi tuk tension gon nie di sarankan bro taruh semua dulu then baru buh air.. inst dia pun ada tulis..
Back to top Go down
marhaban

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 9:01 am

terima kasih mr zerol.
saya cuba cara mr zerol lepas ni..
tadi baru lepas tengok ikan2 ni..
sekor ni asyik duduk kat dasar senyap je,tak aktif macam selalu..huhu
selalu tak macam ni,
Back to top Go down
zerol86

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeSun Oct 14, 2012 9:22 am

ikan tgh relaks.. pening2 lalat lagi tu huhu.. penat loncat sana sini.
Back to top Go down
Hazri

Hazri

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeMon Oct 15, 2012 6:12 am

marhaban wrote:
ye mr zerol,kaedah yang saya gunakan dari dlu,contohnya macam ni saya tukar air 20% saya perlu masukkan 10ml klorin.5ml saya masukkan dulu,lagi 5ml saya msukkan kemudian.

Saya tukar air 90% setiap minggu..sy buang air sehingga sisik atas badan ikan..then masukkan tension gon satu penutupgaram 2gengam..dah 3/4 level air dalam akua 4x1.5x2 campak jer worm yg besar2 tu ok jer..menyambar2..ader sekali tu die nak sambar ulat tersambar jari..aktif jer..maybe ade sebab lain x..?
Back to top Go down
zerol86

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeMon Oct 15, 2012 6:41 am

ikan tak biasa lagi tu je..
Back to top Go down
Opmin

Opmin

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeMon Oct 15, 2012 6:45 am

Hazri wrote:
marhaban wrote:

Saya tukar air 90% setiap minggu..sy buang air sehingga sisik atas badan ikan..then masukkan tension gon satu penutupgaram 2gengam..dah 3/4 level air dalam akua 4x1.5x2 campak jer worm yg besar2 tu ok jer..menyambar2..ader sekali tu die nak sambar ulat tersambar jari..aktif jer..maybe ade sebab lain x..?

Mak oi 90%.. Aku pling maximum pun 50%..tu pun time tinggal ikan cuti panjang..
Back to top Go down
kodok

kodok

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeMon Oct 15, 2012 6:54 am

90% mmg terlalu byk tuk tukar air tu....
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
zerol86

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeMon Oct 15, 2012 7:59 am

90% kalau kena shock ikan leh goAllL!!!!!... huhu.. awas tarap papa..
Back to top Go down
Hazri

Hazri

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeTue Oct 16, 2012 7:09 am

zerol86 wrote:
90% kalau kena shock ikan leh goAllL!!!!!... huhu.. awas tarap papa..

Yeke..so kena tukar cara ni..tk bagus kalau leh sebabkan kematian..cuma buat sebab kadang2 tu kotor saangaT air die..dengan kulit2 mealworm..
Back to top Go down
Opmin

Opmin

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitimeTue Oct 16, 2012 7:23 am

ikan dah besar mana... Klu 6 inci keatas dah boleh bg superworm... Superworm air x kotor ..kulit dia x de lah terapung mcm mealworm.....
Back to top Go down
Sponsored content

anti klorin Empty
PostSubject: Re: anti klorin   anti klorin Icon_minitime

Back to top Go down

anti klorin
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Anti klorin..