Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja

Go down 
adxchye
retro
miang
chun
ally9970
kyo82
xback_aro
arowanajaya
Admin
najmi
14 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
najmi

Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Empty
PostSubject: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeSun Oct 04, 2009 1:06 am

Salam

1- Mohon penerangan kaedah pelaburan untuk 1 esor sahaja- untuk ikan MG.
2- Bagaimana kaedah mengenal pasti induk betina yang bertelur sbb proses eraman dilakukan induk jantan dan kaedah pembahagian untuk kolam yang dikonsi bersama pelabur lain.

terima kasih
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeMon Oct 05, 2009 10:23 am

najmi wrote:
Salam

2- Bagaimana kaedah mengenal pasti induk betina yang bertelur sbb proses eraman dilakukan induk jantan dan kaedah pembahagian untuk kolam yang dikonsi bersama pelabur lain.

terima kasih

w'salam

1. setakat ni takde lagi pelaburan untuk sekor ikan, jumlah minimum untuk satu kolam adalah 16 ekor

2. sebb itu le setiap 2 bulan sekali pihak syarikat akan memeriksa mulut induk jantan, tak semestinya setiap 2 bulan akan ada hasil. proses ini bagi mengelakkan anak ikan dilepaskan dari mulut induk jantan dan dimakan oleh induk lain.
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
arowanajaya

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeSun Jul 04, 2010 7:02 am

Kata Arowana World dah buat. . . RM 25000 seekor. . . ader saper yg dah gie taklimat tu meh la cite. . .
Back to top Go down
xback_aro

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeSun Jul 04, 2010 7:19 pm

arowanajaya wrote:
Kata Arowana World dah buat. . . RM 25000 seekor. . . ader saper yg dah gie taklimat tu meh la cite. . .
gila apa smpai rm25k sekor....cekit darah arowana world tu
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeSun Jul 04, 2010 11:07 pm

arowana world dah berpecah
skrg dah jadi arowana world breeding farm
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Bela kat rumah aje   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeFri Jul 09, 2010 11:59 am

Salam.Pada pandangan saya dari melabur sekor dengan nilai pelaburan sampai rm 25ribu better kita beli ank ikan then bela je kat umah sampaila mencapai umur matang then kita masukkan je dalam kolam di bukit merah @ kat mana2 yg ada kolam dengan sumber air yg sesuai.

Sebab apa nak kua kan sampai rm25ribu padahal seekor anak Malaysian Gold blh dapat dalam harga sekitar rm2500 aje dan blh dapat sepuluh ekor dengan harga rm25ribu tu.Bela dalam 2thaun setengah dah blh masuk kolam.

Ramai kawan2 bapak saya yg melabur di kolam BMA milik en Mat Dun yg glamor tu then ramai dah yg hampir jadi jutawan.Bezanya mereka ni join awal2 lagi.Skrgpun ramai yg ofer kolam kat saya tapi bila pikir kos yg ckup tgi terpaksa la pikir 2,3 kali.Lebih baik beli anak ikan yg berkualiti dan pelihara sendiri di rumah. Itu hanya pandangan saya.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeSat Jul 10, 2010 4:43 am

ok gak cadangan tu, tapi kena ada pengalaman gak nk bela ikan ni
bukan skit modal dia tu hehe
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeSat Jul 10, 2010 12:13 pm

Admin wrote:
ok gak cadangan tu, tapi kena ada pengalaman gak nk bela ikan ni
bukan skit modal dia tu hehe

Betul tu bro admin.Saya pun try dengan bela 2 ekor hiback quality kat umah.Mula2 xtau trus je campur xsampai 30 minit dah hebat gaduh.Terpaksa bli divider kat kedai.Then bila kita masukkan eksesori lain dalam akuarium mulalah ikan buat hal cam merajuk xnak mkn kejap. Paling susah bila air dalam akuarium tukar jadi hijau walaupun xdedahkan pada cahaya matahari.

Tapi syukurla semua tu blh di atasi. Bila pikir semula xla rumit sgt jg cuma kena ada masa.Sebab tu jugak banyak individu amik upah tolong pelihara ikan bagi pihak pemilik ikan sebelum tempoh matang.

Pengalaman paling best bila dapat sembang ngan sorang brother kat area taipingni.Dia asalnye seorang tukang rumah dengan pendapatan tak menentu.Pertama sekali buat projek ikan keli trus lingkup.Then cuba pulak bela kelisa jenis RTG/hiback 20 ekor.6 ekor kemudiannya mati xpatahkan semangat beliau.Ikan yg dah besar kemudian dijual bernilai puluhan ribu ringgit dan dari situ beliau mula membeli anak2 ikan yg lain.Dalam tempoh 3 tahun je skrgni nilai ikan kelisa yg ada di rumah bernilai sekitar rm600,000 ke atas.Saya nak mintak beli barang seekor pun dia xbagi sebab majoriti dah ready nak masuk kolam.

Seronok betul bila dapat tengok org Melayu dapat ubah taraf hidup dalam tempoh hanya 3 tahun.Dari setinggan saya jangkakan brother ni akan jadi jutawan dalam tempoh 3- 4 tahun lagi.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeSat Jul 10, 2010 11:07 pm

Alhamdulillah, mcm tu le kita nk dengar
org melayu pun boleh berjaya
selagi ada peluang, masa ni ler kita nk rebut
bisnes arowana ni insyallah akan bertahan lama sebb dekat dunia ni yg boleh buat breeding cuma malaysia, indonesia dan spore je, thailand cuba buat tapi tak jadi, ikan diaorg bertelur skit je pastu jarang2 lak tu

ada penah dengar sorang tokey cina tu cakap, cuba tengok negara malaysia besar mana kalau nk dibandingkan dengan negara china, berapa kali ganda besarnya, permintaan memang gila2 punya tinggi kat sana, renung renungkan lah hehe
Very Happy
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeSun Jul 11, 2010 12:13 am

Admin wrote:
Alhamdulillah, mcm tu le kita nk dengar
org melayu pun boleh berjaya
selagi ada peluang, masa ni ler kita nk rebut
bisnes arowana ni insyallah akan bertahan lama sebb dekat dunia ni yg boleh buat breeding cuma malaysia, indonesia dan spore je, thailand cuba buat tapi tak jadi, ikan diaorg bertelur skit je pastu jarang2 lak tu

ada penah dengar sorang tokey cina tu cakap, cuba tengok negara malaysia besar mana kalau nk dibandingkan dengan negara china, berapa kali ganda besarnya, permintaan memang gila2 punya tinggi kat sana, renung renungkan lah hehe
Very Happy

Itu baru pasaran negara China.Lum lagi Jepun,Korea dan beberapa negara Asia yg lain.Then negara2 Eropah yg lain masih ada lum brani bukak pasaran arowana ni sebab drg ckp ikan ni dah pupus.Yg kompom Malaysian Gold memang dah pupus so kita dah mula biakan utk pulihkan sekaligus jadi eksport utama.Kalo sembang ngan pakcik2 lama yg tinggal area Tebuk Pancor n Sg Kerian drg cakap Malaysian Gold ni dlu org buat kering n pekasam je.hehehe.Itu dalam tahun 60an la.Skrg dah pupus then ikan ni plak mg ada daya tarikan tersendiri berbanding ikan2 hiasan yg lain.

Pada pandangan saya utk biakkan arowana perlukan kombinasi tanah,air n cuaca.Sebab tu kat Brazil xleh buat walaupun drgpun ada area khatulistiwa.Malaysian gold amat sesuai di Bukit Merah dan kawasan Kerian manakala jenis red sesuai kat tanah gambut mcm sykt Xian Leng buat kat Parit Sulong,Batu Pahat.
Back to top Go down
ally9970

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeTue Aug 03, 2010 3:40 am

Asian aro telah digazetkan sbg spesis yg hampir pupus dan dilarang sebarang urusan penjualan/pembelian dan dikuatkuasakan esp di negara2 barat, malah di Malaysia, hanya breed generation shj yg dibenarkan dijual.
Back to top Go down
chun

chun

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeSun Oct 09, 2011 7:58 am

najmi wrote:
Salam

terima kasih

Ada juga company yg terima kaedah pelaburan ni. Contohnya company yg saya masuk iaitu Arowana2u Aquaculture. Dulu sekor MG RM20,000, skrg ni dah naik dah sampai RM23,000 lebih sekor termasuk insurans. Ang ipar saya masuk sekor je...dan sy masuk 3 ekor, x da masalah...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeSun Oct 09, 2011 8:27 pm

chun wrote:
najmi wrote:
Salam

terima kasih

Ada juga company yg terima kaedah pelaburan ni. Contohnya company yg saya masuk iaitu Arowana2u Aquaculture. Dulu sekor MG RM20,000, skrg ni dah naik dah sampai RM23,000 lebih sekor termasuk insurans. Ang ipar saya masuk sekor je...dan sy masuk 3 ekor, x da masalah...

tak ada baca berita ke bang?
Back to top Go down
retro

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeSun Oct 09, 2011 9:21 pm

miang wrote:
chun wrote:
najmi wrote:
Salam

terima kasih

tengok berita ke baca paper..? hehe.. Razz
Back to top Go down
chun

chun

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeMon Oct 10, 2011 10:05 am

miang wrote:
chun wrote:
najmi wrote:
Salam

terima kasih

Kenapa? Paper ada tulis apa?? nak juga tahu...
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeMon Oct 10, 2011 1:43 pm

retro wrote:
miang wrote:
chun wrote:
najmi wrote:
Salam

terima kasih

tengok berita ke baca paper..? hehe.. Razz

ayarkkkk...salah taip...alamak ini org tak baca ke?tak pelah...
Back to top Go down
retro

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeMon Oct 10, 2011 9:52 pm

hehe..tu la..rasanya arowana2u ni dh mcm2 cite dh..mane ade org jual ikan smpi mcmtu harganya.. Mad
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeMon Oct 10, 2011 10:43 pm

retro wrote:
hehe..tu la..rasanya arowana2u ni dh mcm2 cite dh..mane ade org jual ikan smpi mcmtu harganya.. Mad

akupun ada dgr gak...tapi xnak komen lebih...pelabur n peminat aro blh nilai sendiri...anyway thanks to bro Retro sebab dah bagi hint awal pada kwn2 kita....
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeTue Oct 11, 2011 12:32 am

kyo82 wrote:
retro wrote:

akupun ada dgr gak...tapi xnak komen lebih...pelabur n peminat aro blh nilai sendiri...anyway thanks to bro Retro sebab dah bagi hint awal pada kwn2 kita....

aku sokong...tak logik akal...ikan pra matang jual sampai mcmtu punya harga.....baik beli emas.....aku pun tak berani komen lebey2...sapa biasa main aro dia akan paham....kang lebey2 kang aku kena saman...mana nak cekau RM he3...
Back to top Go down
retro

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeTue Oct 11, 2011 12:35 am

sebelum buat apa2 keputusan..kene la survey dulu..jgn nampak untung je..yg rugi tk nk kira..haha..ni pelaburan yg high risk..so better buat survey n analisis dulu..bnyk pro n cons nya..hehe.. Razz
Back to top Go down
chun

chun

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeTue Oct 11, 2011 7:19 am

retro wrote:

Bab tu memang aku setuju! Memang harganya agak tinggi berbanding dengan farm2 lain. Skrg ni lagi lah tggi. Pernah juga aku utarakan persoalan ni dalam ruangan ini, ada yg cakap maybe induknya adalah induk terpilih yang cantik2 (atau sekadar nk melegakan hati aku). Aku x pasti sebab x arif pasal arowana ni. Tapi setakat ni pengurusannya terhadap pelabur2 nampak masih ok lagi...segala payment lancar dan induk2 pun nampaknya galak mengeluarkan hasil. Harap akan berkekalan je lah...
Back to top Go down
retro

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeTue Oct 11, 2011 7:31 am

chun wrote:
retro wrote:

Bab tu memang aku setuju! Memang harganya agak tinggi berbanding dengan farm2 lain. Skrg ni lagi lah tggi. Pernah juga aku utarakan persoalan ni dalam ruangan ini, ada yg cakap maybe induknya adalah induk terpilih yang cantik2 (atau sekadar nk melegakan hati aku). Aku x pasti sebab x arif pasal arowana ni. Tapi setakat ni pengurusannya terhadap pelabur2 nampak masih ok lagi...segala payment lancar dan induk2 pun nampaknya galak mengeluarkan hasil. Harap akan berkekalan je lah...

owh..ok..so how's the payment..? after harvest terus bayar ke..? berapa harga dia bayar utk seekor anak ikan selepas harvest..? Razz
Back to top Go down
chun

chun

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeTue Oct 11, 2011 7:50 am

retro wrote:
chun wrote:
retro wrote:

owh..ok..so how's the payment..? after harvest terus bayar ke..? berapa harga dia bayar utk seekor anak ikan selepas harvest..? Razz

Selepas 2 bulan harvest dia akan bayar (seperti dalam surat perjanjian). Setakat ni dah 2 kali aku dapat payment dengan harga anak RM1500/ekor. Walaubagaimanapun, harga anak adalah berdasarkan pasaran katanya...antara RM1500 - RM2000/ekor. Skrg ni aku masih menggu 2 lagi harvest yang belum dibayar, maybe bulan ni dan bulan depan dapat lah.
Back to top Go down
retro

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeTue Oct 11, 2011 9:29 am

chun wrote:
retro wrote:
chun wrote:
retro wrote:

Selepas 2 bulan harvest dia akan bayar (seperti dalam surat perjanjian). Setakat ni dah 2 kali aku dapat payment dengan harga anak RM1500/ekor. Walaubagaimanapun, harga anak adalah berdasarkan pasaran katanya...antara RM1500 - RM2000/ekor. Skrg ni aku masih menggu 2 lagi harvest yang belum dibayar, maybe bulan ni dan bulan depan dapat lah.

dia kira ikan mcm mane..? kalau harvest dpt 20 ekor anak..so dia tros kira 20 ke..? ke tunggu habis yolk baru kira ke..? tunggu jual baru kira..? Razz
Back to top Go down
miang
Admin

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitimeTue Oct 11, 2011 10:47 am

aku tumpang sekaki....he3...selalu dgr yg negatif je pasal farm nie...skrg dah ada yg joint msk sini,kurang2 leh kongsi sedikit info....itu harga ikan termasuk insurankan insurans kira mcmana?ikan mati di bayar duit ke atau ganti ikan lain yg sebaya dgn yg mati?
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja   Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja Icon_minitime

Back to top Go down

Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» mari pujuk aro makan pallet untuk aro muda remaja sahaja
» Pelaburan Kolam Aro
» Pertanyaan Pelaburan
» Minima Pelaburan dan Risiko
» SSM Dapati Skim Pelaburan Secara Pawah Ikan Arowana Tidak Sah