Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Kelisa Padi

Go down 
kapkampung
senecavkb1
shahsera
kama_aro
saifulazri86
gabanzshah
cekodok
miang
Admin
azzam2u@yahoo.com
NADEEN
cikgu
xback_aro
zcool
kyo82
19 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
kyo82
Admin
kyo82

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeFri Aug 06, 2010 9:49 am

Ada sesape penah dengar nama kelisa padi?Dengar cerita kelisa ni dari jenis yg tgi kualitinya.Lebih berkualiti berbanding Crossback Golden 24k.Then kelisa padi ni pulak dengarnya blh mencapai panjang sekitar 16-18 inci sahaja apabila matang.Ada juga kedengaran harga induknya bernilai hampir rm50ribu seekor.Ada sapa2 yg blh share info tentang kelisa padi ni?hopefully dapat tgk gambarnya jugak.
Back to top Go down
zcool

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeFri Aug 06, 2010 1:17 pm

Cuba tgk thread nie. ikan2 nie aku pernah tgk, tak besar pun dlm 15 - 17 inci aje. milik sebuah kedai di sg buluh.

http://arofanatics.com/forums/showthread.php?t=428788

aku pernah dgr selain kecik, kelisa padi mempunyai sisik yg tebal / lebar & sirip yg kecik. kira original MG la dikatakan diorang nie...

kyo82 wrote:
Ada sesape penah dengar nama kelisa padi?Dengar cerita kelisa ni dari jenis yg tgi kualitinya.Lebih berkualiti berbanding Crossback Golden 24k.Then kelisa padi ni pulak dengarnya blh mencapai panjang sekitar 16-18 inci sahaja apabila matang.Ada juga kedengaran harga induknya bernilai hampir rm50ribu seekor.Ada sapa2 yg blh share info tentang kelisa padi ni?hopefully dapat tgk gambarnya jugak.
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeSat Aug 07, 2010 3:20 am

zcool wrote:
Cuba tgk thread nie. ikan2 nie aku pernah tgk, tak besar pun dlm 15 - 17 inci aje. milik sebuah kedai di sg buluh.

http://arofanatics.com/forums/showthread.php?t=428788

aku pernah dgr selain kecik, kelisa padi mempunyai sisik yg tebal / lebar & sirip yg kecik. kira original MG la dikatakan diorang nie...

kyo82 wrote:

Thanks zcool.Ada org ofer nak jual.Igt nak try gak beli dalam seekor.Dengar cerita kelisa padi ni punyai warna gold yg cukup kuat.Cuma masih jarang nak dapat kat Malaysia ni sebab drg dok bawak jual kat luar negara je jenis ni.
Back to top Go down
xback_aro

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeFri Aug 20, 2010 12:43 am

Thanks zcool.Ada org ofer nak jual.Igt nak try gak beli dalam seekor.Dengar cerita kelisa padi ni punyai warna gold yg cukup kuat.Cuma masih jarang nak dapat kat Malaysia ni sebab drg dok bawak jual kat luar negara je jenis ni.[/quote]
bro...kelisa padi nie brapa arr anak dia sekoq?...senang dapt dak?
Back to top Go down
cikgu

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeFri Aug 20, 2010 4:09 am

kyo82,kat mana bro beli kelisa padi?harga?rasa macam berminat nak bela sekor
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeFri Aug 20, 2010 4:52 am

cikgu wrote:
kyo82,kat mana bro beli kelisa padi?harga?rasa macam berminat nak bela sekor

Nak dapat susah sgt skrgni.Saya sendiri nasib baik je sifu saya jual.Kalo tak dia nak simpan buat induk je.Ni pun ada org desprate nak guna duit.Tapi hati2 bila nak beli masa saiz kecil lagi.Dia lebih kurang crossback je tapi saiz dia mg lambat nak besar.Cuma bila dah besar mg best la.Itu pendapat saya la.org lain xtaula.Harga pulak xtentu.Yg pasti komfom atas rm3000la.Mgkin bob blh bantu rasanya.Ni ada video induk dari sifu saya.

Tgk kat ikan tu.Tanpa bantuan background n cahaya lampu dia punya shinning cukup kuat.Keaslian terjamin.Induk ni ada tokey cina mintak beli sekor rm30000.Tapi xjual.
Back to top Go down
xback_aro

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeMon Aug 23, 2010 2:26 am

kelisa padi nie dgn yg wild bukit merah punya sama ke?
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeMon Aug 23, 2010 11:51 am

xback_aro wrote:

Sama je.Tapi dia dah f4 xsalah saya.Yg jadikan dia sama dengan wild aro sebab owner xcampur dengan sebarang jenis aro yg lain.Nak dapat f0 mg mustahil sgt skrgni.Kena pi menjala kat Sg Gedong la.Selalu cari kelisa padi tapi yg jumpanya si Bedal.
Back to top Go down
zcool

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeTue Dec 14, 2010 12:15 am

Aku tepek gmbr dia...

Kelisa Padi Xl1

Kelisa Padi Cbt1

Kelisa Padi Cbf1

Kelisa Padi Cbdfi1

Kelisa Padi Cbb1

Kelisa Padi Cb51
Back to top Go down
NADEEN

NADEEN

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeWed Apr 27, 2011 10:25 pm

sori...wahhh lama baru ada yg reply yer??hehehe

merujuk kepada yg bertanya adkh kelisa padi ni ori bukit merah pye arowana
jawapan saya adlh X SAMA...
kelipa padi = GOLDEN HEAD
so, kelisa padi adlh golden head...bukan nye ori bukit merah
Golden Head ni adlh hasil teknologi singapore...asal GH adlh dari singapore...
Back to top Go down
http://bumiemasaquaculture.blogspot.com/
azzam2u@yahoo.com

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeThu Apr 28, 2011 4:03 am

sbnrnya aku pun sependapat dgn deen....lama dah sebenarnya, tapi memandangkan ilmu aku hanya dari bahan bacaan, maka aku x berani la nak komen.....kehadiran nadeen ni bagai memberi sinar dan nafas baru (pergh ayat) dlm perbincangan kita dalam forum ni....hehe
Back to top Go down
azzam2u@yahoo.com

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeThu Apr 28, 2011 4:33 am

ada gambar MGBB yg sangat cantik kat link ni....cuba try link fb kat bwh ni (tu pun kalo boleh)...kagum la, agak2 dia ambil anak dari farm mana ha???....org ni nak jual katanya

Kelisa Padi 22498810150171818488759

Kelisa Padi Arowana

https://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=at.492033008758.266601.647793758.100000714727280
[img][/img]
Back to top Go down
NADEEN

NADEEN

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeThu Apr 28, 2011 8:10 pm

huihhhhhhhhhh...azam
jgn mcm tu..huhu

aku bukan apa...just share apa yg aku tau sahaja...yg mna betul aku sokong, yg mna salah aku cuba betul kan...
psl, klu kita x tau...lagi senang org tipu kita...harap dgn ade nye forum nih, kita dpt berbincang n belajar supaya d kemudian hari bangsa kita dh x kne tipu lagi la...n dlm bisness arowana ni, kita tahu dah..sapa otai2 yg superb...
then kita ni baru nk mencari ilmu, sedang kan otai2 tu sume dah tahap dewa...mcm kata pepatah la.."sekilas ikan d air, sudah ku tau tu HB ke MG??"..hahaha

kalau kita sume dh otai dlm hal2 ikan arowana ni...insyaallah, mudah la wat bisness psl bende alah nih..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeSat Apr 30, 2011 2:50 am

Kelisa padi = GH ?
Cuba cite susur galurnya...Akupun berminat nak tau jugak...GH ni mgla hasil dari Singapore...Bro Zcool dah bagitau lama dah pasal dia ada baca 1 buku mg ikan Singapore ni drg dah buat mcm2...Cuma kalo ikut pendapat pengusaha kolam kelisa padi ni jenis yg pendek,biru @ sedikit hijau dan bila matang cuma dalam 15-17 inci je...Pasal GH ni skrgni banjr red pun blh buat GH...org dah xheran...Teknologi apa?Singapore @ kita yg terpengaruh ngan drg je akan percaya ngan teknology drg...Padahal drg just guna lampu tertentu je kepala ikan dah blh sapu habis....Pada asasnya ikan wild yg berkualiti akan ada garis2 @ calit gold pada bahagian kepala ikan ni....Ikan ni la drg tanning kaw2 dgn lampu then trus jadi GH kononnya dgn teknologi drg yg cukup power.Then anak2 ikan dari induk berkualiti nila drg tanning lagi kaw2 utk pasaran antarabangsa kononnya dari teknolgi drg...then akan ada ikan yg stress lebih sampai xcapai potensi lgsg...Aku pi tgk showroom Xian Leng batu pahat MG dia aku brani gelar Malaysian White je..Aku penah tgk anak crossback dari high kualiti bila org tanning kaw2 baru 5 inci kepala dah sapu habis....Camne drg buat sampai jadi camtu aku xnak cite sebab kalo semua org tau habisla industri aro ni kelam kabut ngan kes tipu....Cuma apa yg aku blh share just tank tempat drg letak anak ikan ni dibuat khas bukannya dari jenis FGT then lampunya pun tersendiri sampai bil pun kaw2 naiknya...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeSat Apr 30, 2011 8:45 am

dasat², lau mcm ni takut ler nk beli stock arowana dari selatan, takut kena yg ikan lampu
memang le lawa tapi nnti letak dalam kolam jadi ikan apa ntah huhu rugi²

Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
kyo82
Admin
kyo82

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeSat Apr 30, 2011 9:36 am

Admin wrote:
dasat², lau mcm ni takut ler nk beli stock arowana dari selatan, takut kena yg ikan lampu
memang le lawa tapi nnti letak dalam kolam jadi ikan apa ntah huhu rugi²

Kat area sini pun dah ramai main lampu Bob....Tapi kalo ikan berkualiti xpela main lampu pun...Dah mg ikan cantik xda mslh...Mslhnya ikan yg kurang dpat sambutan dan agak murah cam banjar red sapa nak beli?So kalo blh guna lampu mesti yg nak amik kesempatan....
Back to top Go down
miang
Admin

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeSat Apr 30, 2011 11:19 am

kyo82 wrote:
Kelisa padi = GH ?
Cuba cite susur galurnya...Akupun berminat nak tau jugak...GH ni mgla hasil dari Singapore...Bro Zcool dah bagitau lama dah pasal dia ada baca 1 buku mg ikan Singapore ni drg dah buat mcm2...Cuma kalo ikut pendapat pengusaha kolam kelisa padi ni jenis yg pendek,biru @ sedikit hijau dan bila matang cuma dalam 15-17 inci je...Pasal GH ni skrgni banjr red pun blh buat GH...org dah xheran...Teknologi apa?Singapore @ kita yg terpengaruh ngan drg je akan percaya ngan teknology drg...Padahal drg just guna lampu tertentu je kepala ikan dah blh sapu habis....Pada asasnya ikan wild yg berkualiti akan ada garis2 @ calit gold pada bahagian kepala ikan ni....Ikan ni la drg tanning kaw2 dgn lampu then trus jadi GH kononnya dgn teknologi drg yg cukup power.Then anak2 ikan dari induk berkualiti nila drg tanning lagi kaw2 utk pasaran antarabangsa kononnya dari teknolgi drg...then akan ada ikan yg stress lebih sampai xcapai potensi lgsg...Aku pi tgk showroom Xian Leng batu pahat MG dia aku brani gelar Malaysian White je..Aku penah tgk anak crossback dari high kualiti bila org tanning kaw2 baru 5 inci kepala dah sapu habis....Camne drg buat sampai jadi camtu aku xnak cite sebab kalo semua org tau habisla industri aro ni kelam kabut ngan kes tipu....Cuma apa yg aku blh share just tank tempat drg letak anak ikan ni dibuat khas bukannya dari jenis FGT then lampunya pun tersendiri sampai bil pun kaw2 naiknya...

macam org la...kalau ari2 kena matahari kulit blh rosak....ada pulak rawatan kulit...dari hitam blh jadi putih macam micheal jackson tu ha....asal gelap jadi cerah?apa beza kulit org dgn ikan...kulit org dia bt treatment dgn mcm2 ubat....sisik ikan di buat dgn guna lampu...he3...pndpt aku je...
Back to top Go down
NADEEN

NADEEN

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeMon May 02, 2011 2:13 am

hahh..sori aku kelewatan...baru balik bukit merah...ok2...psl kelisa padi = GH...
ni aku nk tye...kenape org cakap kelisa padi??kenapa bukan kelisa betik??rambutan??durian??
jadi menjawab persoalan tersebut ialah...kerana rupa bentuk nya menyerupai padi..yg kesemuanya full kaler...psl klu ikut MG msti kaler x naik smpi ke kepala...so, kt sini la yg singapore amek 1 pendekatan n cuba hybrid 1 perkahwinan antara MG n (tah spesis apa yg x dapat d ketahui) untuk menjadikan nya GH...
so, bro kyo82 kte kelisa padi ni sama ngn wild bukit merah...ni haaa komen bro kyo82..

xback_aro wrote:

Sama je.Tapi dia dah f4 xsalah saya.Yg jadikan dia sama dengan wild aro sebab owner xcampur dengan sebarang jenis aro yg lain.Nak dapat f0 mg mustahil sgt skrgni.Kena pi menjala kat Sg Gedong la.Selalu cari kelisa padi tapi yg jumpanya si Bedal.

so, aku jawab la kte..x sama...wild bukit merah = MGBB...so, GH = singapore...
yg menjadikan kisah GH ni kerana kita berbicara psl kisah kelisa padi...n pd pembelajaran aku bersama ngn otai2 bukit merah mengatakan...kelisa padi adlh golden head...kerana istilah padi tu merujuk kepada kaler yg terpadapat pada GH ni adlh keseluruhan nya GOLD smpi kekepala...otai utk GH ni aku rse klu kt johor adlh comp layang-layang...klu kt BM, korg tye dinasty arowana, dia ade stok...xian leng bkn otai kelisa...dia otai ikan hiasan...kalau tye bab super red, blood red chilie red..hahh, xian leng otai...n psl hal permainan lampu untuk membentuk kaler yg kontra pd kelisa tu x jd gak aku rse...psl klu main kaler mmg jd pye..tp kalau msk akuarium??kaler sure ilang...psl, ke originalitian nye x kekal...huhu

ni aku tye lak...korg penah dengar psl ketegori albino???hahh, dari mana lak asal ketegori nih??
Back to top Go down
azzam2u@yahoo.com

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeMon May 02, 2011 8:14 am

hehe...pasal istilah padi tu biasa la...org kmpg kadang2 suka2 dia jer buh nama...

tp aku ingatkan istilah"padi" merujuk kepada saiz yg kecil....mcm kuda padi ;p .....rupanya x yer..

ari tu ade gak aku tya kat apek HHH tu pasal blood n chilli red...tp katanya kalo bahagian exporter dia x kelas2 red aro ni sebagai blood red atau chilli...dia cakap sama saja, semua dipanggil super red, merujuk kepada red kelas pertama (chilli n blood)....yg slalu kelas2kan jenis ikan ni penternak...

itu pun confuse gak...
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeMon May 02, 2011 9:42 am

Sebenarnya kepastian pasal kelisa padi ni xda jawapan yg tepat....Aku sendiri xpenah tgk kelisa padi kecuali ada beberapa org yg claim ada jenis ni...Tapi xda pun cam GH...Yg pasti just body shape yg pendek,kebiruan then bila matang ada warna seakan padi yg masak...Itu dari info yg aku dapatla..Even Andak talib pun aku tanya dia bagi jawapan yg sma...Tah2 kelisa padi ni lgsg xwujud kot...hehe...Pasal Dynasty arowana tu cuba korang tanya semula kat dia skrg ikan dia btul2 dah jadi kelisa padi ke?ke dah jadi banjar red...Tahun lepas dah byk farm area bukit merah yg kena ikan camtu....Termasuklah kwn aku kena sampai rm450k rugi...mula2 dalam 5,6 kali mg dapat kelisa padi yg betul then berebut org beli tapi pas tu drg anta banjar red je...ikan baru 2.5-3inci xda beza apa pun...Dari yg drg katakan mcm gak yg bro Azzam ckp tu istilah padi yg bermaksud kecil mcm kuda padi lebih kecil dari kuda2 yg lain....Pasal GH geng2 Singapore kacukan MG dengan apa?Arowana normal yg lain mana ada kepala sapu habis...Kemungkinan kacuk dgn arowana platinum ada jugakla sebab platinum yg baik akan sapu habis kepalanya....Tapi pada aku fungsi lampu tertentu lebih mendatangkan kesan...sebabnya ikan f1,f2 @ f3 Andak Talib pun ada yg sapu kepala habis bila tanning kaw2....Aku tgk sendiri dgn mata aku...then Andak talib sendiri mengaku kena buat mcm tu sebab sebelum ni ada kes org beli MG dari drg tapi jadi HB je...Sebab ape?sebab pas beli je trus letak dalam akuarium gelap....Sapa nak try blhla...
Back to top Go down
xback_aro

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeMon May 02, 2011 9:47 am

bro kyo82...kelisa padi bro tu apa crita?update gmbaq sket
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeMon May 02, 2011 9:53 am

xback_aro wrote:

Apa cerita?susah nak cerita...Aku pun beli dari farm kwn aku yg terkena ngan farm Johor...Jadi banjar red bro tapi pelik skit bentuknya mgkin ikan mg dah kacuk byk.sisik 6 tutup habis....Mujur kwn aku bagi jaminan....Sebab tu la aku xbrani nak rekemen kat org lain sebelum aku sendiri try....Ikan 3 inci bro lgsg xda beza ngan MG ooo...
Back to top Go down
xback_aro

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeMon May 02, 2011 7:49 pm

kyo82 wrote:
xback_aro wrote:

Apa cerita?susah nak cerita...Aku pun beli dari farm kwn aku yg terkena ngan farm Johor...Jadi banjar red bro tapi pelik skit bentuknya mgkin ikan mg dah kacuk byk.sisik 6 tutup habis....Mujur kwn aku bagi jaminan....Sebab tu la aku xbrani nak rekemen kat org lain sebelum aku sendiri try....Ikan 3 inci bro lgsg xda beza ngan MG ooo...
banjar red?...nanya²....kat rumah toke aku ada byk juga banjar red cross abh mcm crossback....tp tgk dia punya sisik pun dh tau banjar...sisik pun pudar je
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeTue May 03, 2011 9:15 am

btulla tu bro...Tapi main 3 inci semua nampak sama je...Kempunan aku nak bela kelisa padi...hehehe..kena tanya zcool la kot dia ada info....Masih sangsi lagi n byk sgt pendapat
Back to top Go down
azzam2u@yahoo.com

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitimeTue May 03, 2011 10:39 am

haaaiii...otai cam kyo82 pun bleh terkena jgk yer...hehe..apa lg yg x otai, kalo x hati2

kalo main MG mmg org asyik sembang pasal level sisik....cross ke x cross ke..hehe

camni baik main s.red jer la, sb semua red adalah crossback ;p
Back to top Go down
Sponsored content

Kelisa Padi Empty
PostSubject: Re: Kelisa Padi   Kelisa Padi Icon_minitime

Back to top Go down

Kelisa Padi
Back to top 
Page 1 of 6Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Koleksi saya...