Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Arowana SIRIM

Go down 
miang
kyo82
kodok
Nutkz
zerol86
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
zerol86

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeThu Aug 30, 2012 7:47 am

tgk jiran sebelah ada cita pasal arowana kena SIRIM.. memandangkan dedua cita pasal arowana tak salah kita cerita kat sini gak.. abg bm semua tau ke cerita nie.. jadi ke tak?? aku rasa bagus gak ada standardize benchmark.. kalau ada chop sirim jalan takde jgn beli.. tapi nie akan membunuh small timer farm sebab setahu aku nak dapat chop SIRIM nie mahal orang cerita.. nie sekadar sharing nak fakta g tanya SIRIM sendiri..takde la kes tipu menipu tapi orang Malaysia semua boleh .. nanti kita nampak chop SIRIM palsu.. kekeke
Back to top Go down
Nutkz

Nutkz

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeThu Aug 30, 2012 7:59 am

isu yg tgah hangat skwang adalah :-
apa akan terjadi pd ikan hobbyst cm kita ni yg xde sirim nnti...
sbb dgr cite ikan yg xde sirim xleh jual sbagai induk...
so kne bela smpai ajal or buka kolam blakang umah sndiri.... Rolling Eyes
Back to top Go down
zerol86

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeThu Aug 30, 2012 8:12 am

erm btul gak kan.. truk la mcm tu.. tapi kalau dpt chop SIRIM murah boleh lagi la kot .. aku expect benda nie kalau jadi harga arowana akan naik sebab kos tuk dapat sirim pun satu hal..maybe yang tak bermaya akan bungkus la.. mcm trader kecil2 lan pun takde.. tinggal big player and big farm jela.. ada pro and cons la gak.. lagi satu setiap original mesti ada counterfiet.. orang buang harga nie akan berlambak la..

Last edited by zerol86 on Thu Aug 30, 2012 8:25 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
zerol86

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeThu Aug 30, 2012 8:12 am

btw nie pandangan aku la.. aku tak cakap pandai.. kalau salah perbetulkan..
Back to top Go down
kodok

kodok

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeWed Sep 05, 2012 6:10 am

Td ptg aku ada g avsa...mmg betul la pasal sirim ni....pasal salesman dia ckp ikan mg dia dah mmg dpt sirim...apa lagi yg diberitahu is kt bm dia ckp yg dah dpt pengesahan sirim cuma 5 farm....ikan dah byk clear stock kt av...x leh nak cuci mata....heheheh
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
zerol86

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeWed Sep 05, 2012 9:57 am

perh dah start sirim .. maybe sebab tu banyak sangat ikan murah kot orang nak clearkan stock ..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeWed Sep 05, 2012 10:04 am

kodok wrote:
Td ptg aku ada g avsa...mmg betul la pasal sirim ni....pasal salesman dia ckp ikan mg dia dah mmg dpt sirim...apa lagi yg diberitahu is kt bm dia ckp yg dah dpt pengesahan sirim cuma 5 farm....ikan dah byk clear stock kt av...x leh nak cuci mata....heheheh

Btul ka info ni bro...just nk kepastian...bukan apa yg aku tau meeting utk SIRIM ni hanya berlansung pada 28-29 Ogos haritu...dalam meeting tu ada mengatakan langkah SIRIM just utk pastikan spek MG yg sebenar...apa yg aku dapat nt hanya akan ada 2 spek MG...iaitu MG dan jugak MG premium...syarat utk MG cam biasa la shining gold kuat dgn chu penuh...then spek utk MG premium adalah shinning kuat dgn chu 2 baris ke atas
Tapi yg heran camne blh declare dah ada 5 farm dah dapat SIRIM padahal baru je meeting...mungkin aku ada terlepas pandang cuma nk kepastian je...
Back to top Go down
kodok

kodok

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeWed Sep 05, 2012 6:36 pm

kyo82 wrote:
kodok wrote:

Btul ka info ni bro...just nk kepastian...bukan apa yg aku tau meeting utk SIRIM ni hanya berlansung pada 28-29 Ogos haritu...dalam meeting tu ada mengatakan langkah SIRIM just utk pastikan spek MG yg sebenar...apa yg aku dapat nt hanya akan ada 2 spek MG...iaitu MG dan jugak MG premium...syarat utk MG cam biasa la shining gold kuat dgn chu penuh...then spek utk MG premium adalah shinning kuat dgn chu 2 baris ke atas
Tapi yg heran camne blh declare dah ada 5 farm dah dapat SIRIM padahal baru je meeting...mungkin aku ada terlepas pandang cuma nk kepastian je...

Tu yg salesman tu ckp la....klu x betul x kan aku berani state av kan....masa aku g tu ada gak call jamil...dia ada meeting kt putrajaya...maybe meeting pasal tu kot ...ok la klu av dah dpt sirim...
Back to top Go down
zerol86

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeWed Sep 05, 2012 7:45 pm

SIRIM DAN JABATAN PERIKANAN MALAYSIA RANGKA STANDARD KUALITI KELISA EMAS MALAYSIA

Bengkel dua hari beri ruang pihak berkepentingan teliti kandungan standard, DOF:STAN 1:2012 agar menepati keperluan industri

TAIPING, 28 Ogos 2012 - Ciri-ciri unik ikan Kelisa Emas Malaysia atau lebih dikenali sebagai Malaysian Gold Arowana akan lebih mudah dikenalpasti dengan pematuhan Department of Fisheries Standard (DOF STAN1:2012), sebaik sahaja selesai bengkel Standard dan Kualiti Gold Arowana Malaysia yang diadakan di Bukit Merah di sini, bermula hari ini.

Bengkel yang dianjurkan bersama oleh SIRIM dan Jabatan Perikanan Malaysia (DOF) telah dibuka kepada semua pihak yang berkepentingan dalam sektor ikan hiasan seperti usahawan, penternak ikan Kelisa Emas Malaysia dan Persatuan Ikan Arowana. Bengkel diadakan bagi mendapatkan maklumbalas spesifikasi bagi ciri-ciri unik ikan Kelisa Emas Malaysia agar ia dapat dibezakan dengan jelas daripada ikan-ikan kelisa yang banyak terdapat dipasaran, sebelum standard berkenaan digunapakai oleh semua pengusaha dalam industri ini.

Turut menyumbang pandangan ke arah penambahbaikan standard bagi ikan hiasan utama di negara ini ialah agensi-agensi kerajaan serta institusi-institusi penyelidikan.

Bengkel yang bermula dari 28 hingga 29 Ogos 2012, telah dirasmikan oleh Ketua Pengarah Perikanan Dato' Ahamad Sabki Mahmood.Turut hadir ialah Presiden dan Ketua Eksekutif SIRIM Berhad, Dr. Zainal Abidin Mohd Yusof.

Bengkel selama dua hari tersebut antara lain, bertujuan:

Memberi kefahaman kepada pihak yang berkepentingan (stakeholder) berkenaan dengan standard kualiti ikan kelisa emas yang telah dibangunkan oleh Jabatan Perikanan Malaysia dengan kerjasama Pusat Pengurusan dan Penyelidikan Standard, SIRIM.
Memberi penerangan secara terperinci berkaitan dengan kandungan DOF:STAN 1:2012, Ikan Kelisa Emas Malaysia (Scleropages formosus) - Spesifikasi.
Mendapat maklum balas daripada pihak yang berkepentingan (stakeholder), khususnya berkenaan perubahan-perubahan yang perlu dilakukan bagi memastikan DOF:STAN 1:2012 adalah bersesuaian dan menepati keperluan pihak yang akan menggunakan standard kualiti ini.
Memberi kefahaman, khususnya kepada usahawan yang terlibat di dalam sektor ikan hiasan akan kepentingan dan kegunaan standard dan juga keperluan-keperluan lain i.e. biosekuriti yang perlu di laksanakan ke atas produk-produk yang bekaitan.

Melalui pematuhan DOF STAN 1:2012 yang menggariskan keperluan produk yang sejajar dengan standard yang sudah dikenali, kualiti ikan Kelisa Emas Malaysia yang dihasilkan juga akan turut meningkat. Standard ini juga akan dapat membantu industri, pihak berkuasa, penyelidik dan penggemar ikan hiasan meningkatkan pengurusan melalui garispanduan yang ditetapkan.

Seramai 100 orang peserta yang terdiri daripada usahawan dan penternak ikan Kelisa Emas Malaysia, anggota persatuan ikan Arowana, wakil agensi kerajaan, penyelidik dari institusi penyelidikan tempatan dan pihak yang berkepentingan dengan sektor ikan hiasan di negara ini hadir pada bengkel berkenaan

sumber dari sirim.. nanti aku email sirim.. ada tak farm yang dah start ada sirim
Back to top Go down
miang
Admin

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeWed Sep 05, 2012 10:20 pm

kyo82 wrote:
kodok wrote:

keh3...bengkel baru berlangsung dua hari dah boleh dapat sirim punya pengesahan ka?tak masuk akal langsung,...nanti sat aku cal kawan aku keje kat sirim shah alam betui ka atau sekadar pembohongan belaka....
Back to top Go down
aime_isz

aime_isz

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeThu Sep 06, 2012 4:15 am

Wahhh pasni nk beli mg kne tgk cop sirim la..hahahaha... lol! mcm nk beli.brg letrik da ni..keh3..
Back to top Go down
Opmin

Opmin

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeThu Sep 06, 2012 4:56 am

Sticker sirim tu mesti dia tampal kat pipi ikan... X pun kat atas kepala... Hahaha lol!
Back to top Go down
kodok

kodok

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeThu Sep 06, 2012 9:35 am

Sticker tu kn kalis air kan.....hrheheheheheh
Back to top Go down
aime_isz

aime_isz

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeThu Sep 06, 2012 9:48 am

Hahahah..mmg bkilat kpala mg tu..trus leh jd sirimhead.. lol!
Back to top Go down
zerol86

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeThu Sep 06, 2012 7:13 pm

uhuhuk.. aku rasa tag number tu kot register dgn sirim tak pun buat cam tapak kuda kena embosed kat badan ikan huhu
Back to top Go down
zerol86

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeThu Sep 06, 2012 8:37 pm

hurmm sirim nie tak check email rasanyer antar email tak balas.. lagi pun dorang tak gtau lak camne nak cross check ikan tu sirim ke tak.. adeh..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeThu Sep 06, 2012 9:40 pm

zerol86 wrote:
uhuhuk.. aku rasa tag number tu kot register dgn sirim tak pun buat cam tapak kuda kena embosed kat badan ikan huhu

Zerol hg rasa sempat ka kalo nk cop camtu dgn meeting baru lepas 28-29 Ogos tu...hehehe...setahu aku kalo baru ada 5 farm yg dh peroleh Cities itu mmg xdapat dinafikan di BM ni....mgkin Sirim ni xsusah mana...just nak pastikan dalam kolam tu btul2 induk MG...then mana yg ada golden head ka dalam kolam tu kompom bukan MG...
Back to top Go down
miang
Admin

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeThu Sep 06, 2012 11:04 pm

zerol86 wrote:
hurmm sirim nie tak check email rasanyer antar email tak balas.. lagi pun dorang tak gtau lak camne nak cross check ikan tu sirim ke tak.. adeh..

yg duk susah2 pk memikir mengalahkan owner kolam kenapa?tggu dan lihat dah lah....org kat sirim pun tak sehavoc kita kat forum nie pun...
Back to top Go down
zerol86

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeFri Sep 07, 2012 5:14 am

huhu biasa la.. kena kepohchi skit.. ikan kita bela pun takut nanti kena ada chop sirim.. orang x caye nanti.. at least boleh la kita tau sirim dah start ke belum.. nanti nak beli ikan leh cari ikan sirim
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeFri Sep 07, 2012 5:18 am

zerol86 wrote:
huhu biasa la.. kena kepohchi skit.. ikan kita bela pun takut nanti kena ada chop sirim.. orang x caye nanti.. at least boleh la kita tau sirim dah start ke belum.. nanti nak beli ikan leh cari ikan sirim

Mmmm btul jugak...nt try hg pi beli sekor ikan kt salah 1 farm dari 5 farm yg dah dapat SIRIM tu tanya tgk camne depa nk sahkn induk2 depa tu dah di Sirim kn...Tapi kita kena igt...lgkh buat Sirim ni adalah positif cuma aku takut akan ada yg cuba eksploitasi bendani...sebelum2 ni dah byk sgt cite kita dah dgr....Aku nk tau jugak 4 farm lagi yg dah lulus spek MG Sirim drg tu....
Back to top Go down
ikan_akeem

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeFri Sep 07, 2012 7:19 pm

hehe..tak sangka citer arowana ni telah berevolusi hingga ke tahap ini..dulu2 time student lagi aku dah minat aro..ye ye sgt study pasal aro ni A to Z..but now bila dah sampai tahap ni..kdg2 rasa mcm objektif sebenar bela ikan ni dah makin lari pula bila org keep on talking about quality n originality..tapi yg jd adalah terlalu byk persoalan ttg kualiti hingga byk buat org jd sangsi dan serabut dan harga pula menjadi rendah seolah2 tidak menunjukkan kualiti yg semakin dipertingkat.
Back to top Go down
kodok

kodok

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeFri Sep 07, 2012 10:59 pm

Pada pendapat aku sirim ke tk x penting..sbb kita ni cuma penggemar ikan aro ja....klu dlm tank ada aro yg cun tp x de sirim berbanding yg biasa tp ada sirim...mana yg korang nak amik? Kita minat ikan n kecantikkannya..bkn cop atau nama...
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeFri Sep 07, 2012 11:03 pm

Yup btul...kita layan je hobi ni...bab2 SIRIM ka Biosecurity ka semua hal farm...blhla bincang tapi xpayah amik port sgt....dgn industri arowana yg pada pandangan aku xnampak sinar sgt skrgni tapi bilangan penghobi tetap bertambah setiap hari....
Back to top Go down
aime_isz

aime_isz

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeSat Sep 08, 2012 3:26 am

Betu betul betul..sy sokong..hehe..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitimeSat Sep 08, 2012 10:36 pm

Just Info utk semua...aku baru balik dari BM.. tak ada 1 farm pun lagi di BM ni yg dapat SIRIM yg baru je lepas meeting...jadi khabar angin mmg just nk amik publisiti...tapi xheran sebab byk farm akan buat cite camtu...so kita sebagai pengguna ni je kena pandai2la....
Back to top Go down
Sponsored content

Arowana SIRIM Empty
PostSubject: Re: Arowana SIRIM   Arowana SIRIM Icon_minitime

Back to top Go down

Arowana SIRIM
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Arowana go SIRIM
» pearl arowana, silver arowana, alligator gar untuk dimiliki anda semua..!!
» Majlis Perjumpaan Member AFC(arowana fans club) dan ASF(arowana shopzone forumer)
» harga silver arowana
» silver arowana, pearl (jardini) arowana, alligator gar, akuarium 4x2x1.5 kaki untuk dijual