Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Koleksi arowana kawan2 dan LFS

Go down 
zerol86
ikan_akeem
kyo82
7 posters
AuthorMessage
kyo82
Admin
kyo82

Koleksi arowana kawan2 dan LFS Empty
PostSubject: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeFri Jul 27, 2012 9:17 am

Just nak share gambar2 yg aku amik dari koleksi kawan2 dan LFS yg dikenali...

[img]Koleksi arowana kawan2 dan LFS Shopzone[/img]
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeFri Jul 27, 2012 10:42 am

wah...kemas-kemas gambarnya..memang pandai amik gambar bro ni..citer la sket..aro2 tu dtg dr LFS or kawan2 mana..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeFri Jul 27, 2012 10:56 am

Ada yg amik dari kawan kt Batu Pahat Johor...ada jugak kt lfs kt Menglembu...kt RTC Gopeng then yg GH tu kt Arowana House Gombak KL....
Pasni aku dok plan projek nk amik gambar arowana penghobi2 seluruh Malaysia...
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeFri Jul 27, 2012 11:00 am

kyo82 wrote:
Ada yg amik dari kawan kt Batu Pahat Johor...ada jugak kt lfs kt Menglembu...kt RTC Gopeng then yg GH tu kt Arowana House Gombak KL....

terbaeklah..selalu je ada new projek..hehe..nanti dpt la pusing2 satu mesia...
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeFri Jul 27, 2012 3:48 pm

Bro camne nk msk frame hehe.. nnt aku tra ambik pix oakai dslr
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeFri Jul 27, 2012 6:27 pm

Peh ikan sume cun..editing gambar simple tapi menarik..hebat2..bro kyo banyak pengalaman buatlah buku bolehlah saya beli buat rujukan Smile
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeFri Jul 27, 2012 11:08 pm

zerol86 wrote:
Bro camne nk msk frame hehe.. nnt aku tra ambik pix oakai dslr

Yg ptg kena amik gambar yg clear...then masuk dalam adobe photoshop utk select ikan sahaja then pilih background hitam...keje tu lagi senang dari nak create tulisan tu..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeFri Jul 27, 2012 11:12 pm

fazrulnizam82 wrote:
Peh ikan sume cun..editing gambar simple tapi menarik..hebat2..bro kyo banyak pengalaman buatlah buku bolehlah saya beli buat rujukan Smile

Bab buat buku biarlah En Zaini Sulaiman yg buat...aku hanya akan beli buku yg dia buat je...sebab pengalaman 20 tahun beliau sebagai pencinta arowana...yg lain byk utk kaut untung je lebih then info dalam pun kurang...aku nak bagi sumbangan dari segi gambar je...itula skrgni harap ramai penghobi dah mula setup akuarium cantik2 Insya Allah kalo xda halangan aku sampaila...
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeSat Jul 28, 2012 12:21 am

kyo82 wrote:
fazrulnizam82 wrote:

Bab buat buku biarlah En Zaini Sulaiman yg buat...aku hanya akan beli buku yg dia buat je...sebab pengalaman 20 tahun beliau sebagai pencinta arowana...yg lain byk utk kaut untung je lebih then info dalam pun kurang...aku nak bagi sumbangan dari segi gambar je...itula skrgni harap ramai penghobi dah mula setup akuarium cantik2 Insya Allah kalo xda halangan aku sampaila...

He2 akua saya simple je tapi kedudukan strategik..orang masuk terus nampak..huhu..saya dah try survey buku EN Zaini tu kat BP tapi tak jumpa..kalau bro kyo belikan dulu boleh? Very Happy
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeSat Jul 28, 2012 2:58 am

fazrulnizam82 wrote:

He2 akua saya simple je tapi kedudukan strategik..orang masuk terus nampak..huhu..saya dah try survey buku EN Zaini tu kat BP tapi tak jumpa..kalau bro kyo belikan dulu boleh? Very Happy

Insya Allah...wife dia org BP jugak...raya ni pun plan nak jumpa dia...jom lepak sekali
Back to top Go down
fizaro

fizaro

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeSat Jul 28, 2012 3:37 am

kyo82 wrote:
fazrulnizam82 wrote:

Insya Allah...wife dia org BP jugak...raya ni pun plan nak jumpa dia...jom lepak sekali

Oh ok cun juga tu..InsyAllah jika berkesempatan leh g sama Smile
Back to top Go down
zerol86

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeSun Jul 29, 2012 10:04 am

wohooo sabtu nie nak turun bm sape nak ikut.. jom
Back to top Go down
kodok

kodok

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeSun Jul 29, 2012 3:26 pm

zerol86 wrote:
wohooo sabtu nie nak turun bm sape nak ikut.. jom
Idea menarik tu.....nak join
Back to top Go down
http://aro-culture.blogspot.com/
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeSat Aug 11, 2012 4:38 pm

gambar ikan2 hang bila plak nk amik n post kt sini..hehe..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeSat Aug 11, 2012 8:11 pm

gabanzshah wrote:
Kan aku ada post...hg yg lama xbuak forum ni tu yg xsedar...hehe
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeMon Aug 13, 2012 7:09 am

kyo82 wrote:
gabanzshah wrote:
Kan aku ada post...hg yg lama xbuak forum ni tu yg xsedar...hehe
owh ye ke..ok2
Back to top Go down
^MoloT0V*Lan^

^MoloT0V*Lan^

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeMon Sep 16, 2013 2:52 am

kyo82 wrote:
dtg lah sarawak bro, ambik gambar penghobi sini, hehe Twisted Evil 
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeMon Sep 16, 2013 7:04 am

Sarawak tak penah sampai bro...tak tau la kot 1 hari nt ada rezeki...kelengkapan pun xcukup lagi tu yg byk batasan
Back to top Go down
^MoloT0V*Lan^

^MoloT0V*Lan^

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitimeMon Sep 16, 2013 7:41 am

kyo82 wrote:
Sarawak tak penah sampai bro...tak tau la kot 1 hari nt ada rezeki...kelengkapan pun xcukup lagi tu yg byk batasan
kelengkapan yg tak cukup tu kapal terbang ke bro? hehe (gurau jer) Razz 
amin... insyaAllah cukup lah nanti bro... cheers 
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Koleksi arowana kawan2 dan LFS   Koleksi arowana kawan2 dan LFS Icon_minitime

Back to top Go down

Koleksi arowana kawan2 dan LFS
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» KOLEKSI AROWANA UTK RUJUKAN
» koleksi Arowana saya
» hai kawan2..
» salam perkenalan kawan2....
» minta pandangan kawan2..